Oppositie 2: wel winst, geen kampioen Succesvol weekend Dojo 't Loo judoka's Bente Knijnenberg behaalt vierde plaats SPORT 2 7 Gerard Heeringa won gladjes van Eric Huffnagel UITSLAGEN Elckerlijck terechte schoolvoetbalkampioen HUIPE UITKIJKPOST 20 APRIL 2011 Lieke Kampstra op weg naar het goud. Foto: Menno Lesterhuis JUDO HEILOO - Afgelopen zater dag deden tien judoka's van Dojo 't Loo mee aan het 35ste Bloembollentoernooi in Anna Paulowna. 's Ochtends deden mee Kars Kroon (-21 kilogram), Mats Kroon (-27 kilogram), Bas de Laleijne en Bruno van Beek (B-pupillen, -38 kilogram). Kars ging goed van start en won in zijn poule drie wedstrijden met Ippon waarmee hij zich voor de kruisfinales plaatste. In de kruisfi nales kon hij zijn winnende reeks helaas niet voortzetten en eindigde op een knappe vierde plek. Broer Mats deed het eveneens goed en stoomde met vier winstpartijen in zijn poule eveneens door naar de kmifmales. Hier verloor hij zijn eerstvolgende partij waardoor hij om het brons mocht gaan judoën. In een spannende partij wist hij met twee wazari's de winst naar zich toe te trekken en eindigde op een mooie derde plaats. Voor Bas was het zijn eerste wedstrijd in een nieu we gewichtsklasse. Hij verloor de eerste twee wedstrijden maar in de derde wedstrijd trok hij met een vol pimt (Ippon) de winst naar zich toe. Helaas plaatste hij zich niet voor de kruisfinales. Bruno van Beek zette zijn ongeslagen reeks van de afge lopen toernooien voort; met maar liefs zeven winstpartijen wist hij ook deze keer weer kampioen te worden. De middagploeg bestond uit Lieke Kampstra (-15 jaar, -40 kilogram), Tim Kuipers (-46 kilogram) en Bart Boom (-50 kilogram) beiden -17 jaar. Thijs Lesterhuis, Kars Zoon (beiden -73 kilogram) en Martin Brouwer (-81 kilogram) judooden in de leeftijdsklasse - 20 jaar. Lieke draaide een uitstekend toernooi, wist vier partijen met fraai judo op haar naam te zetten en een ver- liespartij, ze werd hierdoor op judo- punten kampioen! Ook Tim Kuipers won al zijn partijen met overmacht en mocht het goud mee naar huis nemen. Bart Boom kon in een zware poule helaas geen partij winnend afsluiten. Thijs en Kars zaten in dezelfde poule; Thijs wist drie wed strijden te winnen en eindigde op judopunten op een prima tweede plek, Kars wist met overmacht vijf partijen te winnen en werd hiermee kampioen! Martin eindigde met één winst en twee verliespartijen op een nette derde plaats. Op zondag vertegenwoordigde Romy van Diest de clubkleuren op het wit-gele ban- dentoemooi; de eerste twee par tijen werden met Ippon gewonnen. De tweede partij was erg spannend maar werd door Romy in de golden score (verlenging) gewonnen met yugo. De laatste partij was na de verlenging nog onbeslist en wees de scheidsrechter Romy's tegenstander als winnaar aan, hiermee eindigde ze op een uitstekende tweede plaats. SCHAKEN HEILOO - Het tweede achttal van schaakvereniging Oppositie is er niet in geslaagd het kampi oenschap van de vierde klasse B van de Noord-Hollandse schaak bond binnen te halen. In een zinderende strijd, die tot het allerlaatste moment spannend bleef, tegen koploper Purmerend, kwam Oppositie weliswaar tot winst, maar het aantal bordpun- ten bleek precies één pimt te wei nig voor het kampioenschap. Om kampioen te worden had Oppositie met 6-2 moeten winnen; het werd uiteindelijk 5-3 in het voordeel van de Heiloose ploeg, die daarmee het enige team werd dat er dit jaar in slaagde om kampioen Purmerend te verslaan. Vanaf het begin was duidelijk dat er veel op het spel stond: er werd geconcentreerd gespeeld en lange tijd bleef de stand in evenwicht. Bij de stand 4-2 in het voordeel van Oppositie werd duidelijk dat het doel van de avond waarschijnlijk niet gehaald zou worden. Die stand was bereikt door overwinningen van Paul Vonk, Joop Kerst en Richard Sauer en door remises van André van der Ark en Luea Gandossi, teiwijl Piet Manni de eer aan zijn tegenstander had moeten laten. De twee partijen die nog bezig waren moesten beide worden gewonnen. Timardi Verhoeff verslikte zich in een stelling waarin ze beter stond. Ze wist dat echter op miraculeuze wijze weer te herstellen en kon zo het vijfde pimt toevoegen. De partij van Jan Jonkheer stond echter hele maal remise. Bovendien verkeerde Jan in tijdnood. Hij moest dus gaan forceren en verloor uiteindelijk. In de interne competitie lijkt Albert Bouma dit jaar onverslaan baar. Albert, inmiddels de 80 jaar dik gepasseerd, schaakt als in zijn jonge jaren en lijkt zelfs het Grand Slam binnen te halen: hij is al snel schaakkampioen en zal waarschijn lijk ook het rapidkampioensehap en het clubkampioenschap aan zijn palmares mogen toevoegen. En alsof dat nog niet genoeg is, staat hij ook nog eens bovenaan bij de strijd om het veteranenkampioensehap van Noord-Holland. Voorwaar een prestatie die er mag zijn. In de afgelopen ronde bleek hij te sterk voor Bouke Woudstra. Kees Jongkind bleef in het spoor, maar wel op ruime afstand, door een mooie overwinning op Cor van Etten. Simon Smit haakte ver der af door een remise op Herman Maas. Gerard Heeringa won glad jes van Eric Huffnagel en Harry de Jager deed hetzelfde tegen Folkert Smoor. Ook Aart vd Brink mocht het zoet der overwinning smaken: hij versloeg Indriaas Booy. De par tijen van Frits vd Werff, Herman Limmen en Fred Smith eindigden in remise, respectievelijk tegen Peter Folkertsma, Johan van de Wal en Matthijs Mtihren. Uitslagen Oppositie HEILOO - Bouma - Woudstra ï-o Jongkind -Van Etten ï-o, Maas - Smit remise Vd Werff- Foikertsma remise Limmen - Vd Wai remise Huffnagel - Heeringa o-i Smith - Mühren remise Smoor- De Jager o-i Vd Brink-Booy ï-o. Heilooër Bridge Club HEILOO - Donderdagavond competi tie, vijfde zitting laatste ronde. A-lijn: ï.Hurkmans - Van Loon 57,81; 2.De Bruyckere-Stark 56,77; 3.Huting-Kemper 56,25. B-lijn; ï.Floris-Wijnbeek 59,08; 2.Leering-Turk 53,42; 3.fam.Van Wiechen 51. C-lijn: ï.Koot-Spruit 65,22; 2.fam. Rey 60,42; 3.Bakker-Koot 54,69. D-lijn; 1.Martini-de Waard 61,81; 2.Geerling- Theune 59,72; 3.fam.Soeters 57,64. Dinsdagavond competitie. A-iijn; ï.Van der Masrk-Ribberink 57; 2. Greyer- Hentzen 55,16; 3.Coebergh-Kemmere 54,63. B-iijn; ï.J.en R.Huting 56,94; 2.fam.Rey 51,34; 3.Reuzenaar-Schaaper 49.31- HSV Limmen LIMMEN - De uitslag van 10 april: a-groep: 1/. S. Schouws 21500 gram 2/. N. Schouws 16000 gram, 3/. J. Walta 12500 gram, 4/. G. Tuijn 10400 gram, b-groep, 1/. J. van Willigen 2325 gram, 2/. M. Schouws, 1875 gram, 3/. D. Pekel 1850 gram, 4/. M. Acquoy 1100 gram. De Toekomst EGMOND - Uitslag wedvlucht de Toekomst Egmond Binnen vanuit Duffel. Op 16 april gelost om 10.00 uur 17 deel nemers 383 duiven. 1. A. Udo voor de tweede week op rij, en vorige week ook de eerste in het rayon. 2. Daniël Konijn uit Heiioo, 3. D. v/d Reep, 6. comb. Cor en Jhon Apeldoorn, 11. Frank de Jong, 12. comb. Apeldoorn (Sentveld jongste deelnemer), 15. Cor Melker, 20. comb. Gerard en Daan Melker, 21. Arie Tromp, 25. comb, ieden uit Castricum Rijkom Sentveid, 42. Anton Stam, 57. Vader en zoon Scheii uit Alkmaar, en deze week wordt geëindigd met de comb. Zentveld en van de Berg. HEILOO - Op vrijdag 11 april vond de tweede ronde van het schoolvoetbal plaats. Elk team was op basis van de eerdere pres taties ingedeeld in een finalepoule waarin op het sportcomplex van de Foresters gestreden moest worden. Bij de jongens zeven tallen werd het tweede team van de Elckerlyc, ondanks het gelijke spel tegen de Paulusschool, de terechte kampioen. Aangeleverde foto TURNEN BEVERWIJK - Zaterdag 16 april deden vier turnsters van sportvereniging TIOS uit Limmen mee met de regio kampioenschappen in sporthal Beverwijk. Mila Dekker begon als eerste op de vloer (11.70) en scoorde minder hoog dan de andere wedstrijden doordat ze een klein sprongetje vergat. Op brug (13.90) draaide ze een mooie oefening en bij de balk (11.75) bleef ze er met de koprol op. Helaas was het niet voldoende om door te mogen naar de fina le want ze eindigde op de 28ste plaats. In de tweede wedstrijd ging Mei-lin voortvarend van start. Met een mooi gestrekte overslag (13.20) en hoge zwaaien aan de brug ongelijk (13.30) maakte ze een goede kans in de richting van de finale. Helaas ging het op balk mis. Tijdens het inturnen maakte ze een lelijke val en raakte daar aardig door van slag. Ze scoorde nog wel een 11.40 maar kon haar vloeroefening niet naar behoren uitvoeren. Ze eindigde op de der tigste plaats. In de derde wedstrijd was het de beurt aan Suzanne de Jong en Bente Knijnenberg. Suzanne, die geteisterd werd door een achillespeesblessure, wist de wedstrijd evengoed uit te turnen. Brug (13.35) ging prima en sprong ook (12.40). Helaas waren de sco res op balk en vloer te laag om een plaats te veroveren bij de eerste achttien turnsters. Toch knap dat zij zover is gekomen. Bente draaide haar oefeningen super netjes en scoorde hoog op brug (14.15) en vloer (13.80). Ze behaalde in totaal 53.40 punten en belandde daarmee op de vierde plaats. Een bronzen medaille voor Bente en natuurlijk een plekje in de finale op 21 mei! In datzelfde weekend doen alle turnsters van TIOS mee met de toestelfmales op zondag 22 mei die gehouden worden in Beverwijk. 24-uurs glasseri Een bronzen medaille voor Bente en een plekje in de finale op 21 mei. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 27