Finale NK skiën voor scholieren Milenka Hoorn door naar districtkampioenschap 'Paard in de zak' bij Schaakvereniging Vredenburg HZV het Vennewater Cl, kampioen topklasse Topvangst voor Sander Schouws van HSV Limmen SPORT 28 20 APRIL 2011 UITKIJKPOST Leon Mous, Vince Commandeur en Jens van der Putten hebben succesvol meegedaan aan de finale NK skiën voor scholieren op de skibaan van Soesterberg. Aangeleverde foto LIMMEN - Zaterdag 16 april hebben Leon Mous (12 jaar), Vince Commandeur (12 jaar) en Jens van der Putten (12 jaar), leerlingen uit groep 8, namens basisschool Sint Maarten uit Limmen, meegedaan aan de finale NK skiën voor scholieren op de skibaan van Soesterberg. Zij hadden zich hiervoor gekwali ficeerd tijdens de voorronde op 22 januari omdat ze destijds een eer ste plaats behaalden op de skibaan van II Primo te Bergen. Zij hebben tijdens de finale als team de eer ste plaats behaald en zijn daarmee Nederlands Kampioen voor school teams 2011 geworden in de cate gorie basisonderwijs! De tweede plaats was voor de Flevoschool uit Huizen en de derde plaats voor de Julianasehool, ook uit Huizen. De snelste licentie (wedstrijd) skiër in de categorie individueel basison derwijs is Jens geworden, hij werd eerste. Leon werd tweede in de categorie individueel recreatieve skiër. BEVERWIJK - Zaterdag 16 april kwam GTH turnster Milenka Hoorn (instap) in actie op de regiokampioenschap van de vierde divisie. Milenka had zich erg verheugd op de wedstrijd en stond dan ook klaar om te beginnen aan de wedstrijd. Het eerste toestel was de balk, Milenka turnde hier een keurige en stabiele oefening en werd beloond met een 13.20, een goede start van de wedstrijd. De wedstrijd ging ver der op de vloer, zij turnde een mooie oefening; 12.00. Op sprong liet ze een goede overslag zien; 12.80. De wedstrijd werd afgesloten op brug, hier liet Milenka zien hoe het moet en turnde een perfecte oefening; 14.35. In het eindresultaat was het spannend, Milenka heeft met een pimtentotaal van 52,35 in een deel nemersveld van 36 turnsters de vierde prijs behaald. Met dit resul taat heeft zij zich geplaatst voor de districtkampioenschap op 21 mei te Beveiwijk. Tevens kwam GTH trampoline trainer Patrick Warmer deze dag in actie op de eerste plaatsingswed strijd trampolinespringen van de B- klasse te Apeldoorn. Hij sprong een mooie verplichte oefening, daarna liet hij nog twee goede keuze- oefe ningen zien. Met deze oefeningen heeft Patrick zich gesprongen naar de eerste plaats. Patrick gaat 14 mei proberen dit resultaat vast te hou den op de tweede plaatsingswed strijd te Hoogezand. SCHAKEN LIMMEN - In de interne schaak competitie die SV Vredeburg ieder jaar speelt, zijn de krachtsverhoudingen betrek kelijk stabiel. Hoewel sommige jeugdige spelers steeds ster ker worden en er af en toe wel eens iemand een slecht seizoen heeft, zijn het jaar in jaar uit toch ongeveer dezelfde spe lers die in de top van de rang lijst eindigen en zijn het grosso modo ook dezelfde spelers die lager op de ranglijst strijden om de felbegeerde 'kelderbokaal'. Maar twee keer per jaar is alles andere. Tijdens het traditionele kerst- en het paastoernooi, zoals afgelopen vrijdag, worden in acht ronden met beperkte bedenktijd diverse vrolijke varianten van het klassieke schaakspel gespeeld. Bij de variant 'paard in de zak' mist het koningspaard in de beginopstelling. Gedurende de partij mogen de spe lers het paard op een willekeurig veld inzetten. Bij het Bin Laden- schaak, ja inderdaad, zijn de torens uit de opstelling verdwenen en in een andere variant gaan de pionnen schuin en slaan recht, in plaats van andersom. Soms klinkt halverwege een ronde de bel en dienen de spe lers direct het bord om te draaien of een plek door te schuiven. Kortom, knotsgekke taferelen en verras sende resultaten. En om in de lijn te blijven, worden aan het einde van het toernooi de taarten niet uitge reikt aan de spelers met de meeste pimten, maar wordt er onder lei ding van Piet van der Heijdt en Maarten Kos goudeerlijk geloot. Zij die niet met een taart naar huis gaan, krijgen uiteraard een doos eieren. Ook de door Marlies Sturk bereide hapjes vormen een wezen lijk onderdeel van de feestvreugde. De conclusie is dat ook het paas toernooi bijdraagt aan de geweldige clubsfeer die bij Vredeburg heerst en tevens een aardige afwisseling vormt op de reguliere focus op winst en verlies. Komende vrijdag wordt er niet geschaakt vanwege Goede Vrijdag, teiwijl op 29 april de zaal niet beschikbaar is vanwege de Bloemendagen. ZAALVOETBAL HEILOO - Op vrijdagavond 15 april 2011 is het Cl van HZV het Vennewater gelukt om het kampioenschap in de Topklasse te behalen. In de laatste competitiewed strijd tegen HV/Veerhuys, in sport hal het Vennewater, moest voor beide teams de beslissing vallen. HZV Cl stond met één punt voor sprong Tos' van HV/Veerhuys, een gelijkspel zou voldoende zijn. Voor coach Ronny Backer en zijn team, was dit een extra moeilijk opgave omdat zijn team aanval lend zaalvoetbal prefereert en het daarom zeer lastig vindt om tegen teams te spelen die vanuit een gesloten verdediging zaalvoetbal spelen. HV/Veerhuys is zo'n team. Dat bleek ook weer in deze wedstrijd. Aanvallend HZV liep tot twee keer toe tegen een ach terstand op maar wisten dit toch weer gelijk te trekken. De laatste tien minuten was het echt over leven voor HZV. HV/Veerhuys moest scoren maar toch bleek HZV voldoende verdedigende kwaliteiten te hebben en wisten zo de eindstand op 2-2 te houden wat het kampioenschap beteken de. De Teddemans kampioens beker werd door Ted Kosters uitgereikt en de spelers en coach werden verrast met een bosje bloemen waarmee het team zich pas echt realiseerde dat het deze prestatie in een sterke competitie had behaald. (V.l.n.r.): Dauwe Postma, Max Lodewijks, Dave Griessler, Teun Kops, Luuk op de Weegh, Daniel Ben Ami, Cas Kaandorp, Max Jongerius, Noëll Backer en Merijn Biesterveld met in hun midden coach Ronny Backer. Aangeleverde foto SPORTVISSEN LIMMEN - De derde wedstrijd van HSV Limmen werd gevist aan de Nauernasche vaart. Met 19 vissers was de opkomst prima, het weer was goed en de vis had er zin in. In totaal werd er 97 kilo gevangen, met een absolute topvangst voor Sander Schouws. Deze Benjamin van de A-groep gaf iedereen visies en wist met de vaste hengel op negen meter lengte liefst 21,5 kilo brasem. Zijn vader Nico werd tweede met 16 kilo en ook Jan Walta wist met de vaste stok voldoende vis te vangen. Enige pech kon hem niet worden ontzegd, want in de loop van de wedstrijd raakte hij een stuk van zijn hengel kwijt. Met de rest van zijn spullen wist hij toch nog 12,5 kilo vis ter weging aan te bieden. Het verlo ren deel werd na afloop ook nog opgevist. In de B-groep lagen de vangsten een stuk lager. Was het in de A-groep de Benjamin die de winst pakte, in de B-groep was het juist de Nestor die er met de winst vandoor ging. Jan van Willigen ving 2325 gram witvis, en was hiermee Mandy Schouws en Dick Pekel te vlug af. Er kon worden teruggeke ken op een prachtige wedstrijd met trotse winnaars en mooie vissen. De volgende wedstrijd wordt gevist op 1 mei in het Uitgeestenneer. Hier zijn prima brasem- en voomvangs- ten te realiseren. Voor de vissers met de dobber is het zaak rekening te houden met de zon, die geduren de de hele wedstrijd in het gezicht kan schijnen. Als de vis los is, kun nen aas en voer wel eens opraken. Deze wedstrijd is het gebruik van wormen niet toegestaan. Opgeven bij Peter van der Heijdt, tel. 072- 5051056/06-27872854 of bij René Levering, tel. 072-5054175, tot uiter lijk vrijdag 29 april 20.00 uur. Milenka met haar welverdiende vierde prijs. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 28