Rotary Club Heiloo houdt veiling 'Clubs voor clubs Heiloo' Prehistorische palencirkel in ere hersteld Scouts in de lianen! Logeerkoffertj e ook in de meivakantie lp H E I L O O "Luisteren naar rtabestaanden. Dat doe ik/met mijn hart." 3 M Associatie Uitvaartverzorging Alle clubs en verenigingen in Heiloo worden uitgenodigd De mensen van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij. V- www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 20 APRIL 2011 Vrijdag 15 april opende wethouder Jacob Ouderkerken de fiets route Magisch Heiloo. Foto: Ricardo Marcker en Luuk Schaap HEILOO - Rotary Club Heiloo maakt deel uit van Rotary International, een organisatie van wereldwijd verbonden ser vice clubs. Leden van Rotary spannen zich in om goede doelen te steunen. De Maalwaterrun, de Kustrally en de Benefiet filmavonden zijn voorbeelden van inmiddels bekende activi teiten die Rotary Club Heiloo al enkele malen organiseerde. Rotaiy Club Heiloo viert dit jaar haar 30-jarig bestaan en nodigt u daarom uit op 20 mei naar een vei ling te komen die wordt gecom bineerd met een receptie in res taurant 'Klein Vamebroek'. De veilingmeesters zijn Max Nuyens en Kees Kroone, twee ervaren veilingmeesters uit Limmen. Een belangrijk deel van de opbrengst De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Pnniinir- -n.,i Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. van de veiling is bestemd voor ver enigingen die gebruik maken van Theater De Beun. Verschillende ver enigingen zijn gedupeerd door de brand in dit theater, omdat er in het theater apparatuur is beschadigd of verloren gegaan die niet volledig door de verzekering wordt vergoed en omdat er decorstukken en kos tuums verbrand zijn die helemaal niet vergoed worden. Als u lid bent van een vereniging of club in Heiloo kunt u naast deze twee goede doelen ook uw eigen vereniging of club ondersteunen. Alle clubs en verenigingen in Heiloo worden uitgenodigd om mee te doen aan deze veiling. Iedere ver eniging kan objecten ter veiling aan bieden. De helft van de opbrengst van dit object komt ten goede aan de bovengenoemde twee doelen. De andere helft kan uw eigen ver eniging voor een eigen clubproject HEILOO - Een sportieve en actie ve dag afgelopen zaterdag voor de scouts van Scoutinggroep Victorie uit Heiloo. 15 scouts vertrokken naar klirn- park Fun Forest. Slingerend en klimmend trok de groep door het Amsterdamse Bos. Via brug gen, touwladders en lianen. Voor de meesten een hele ervaring! De afgelopen periode hebben de waterscouts veel werkzaamhe den verricht aan him zeilboten, daarom was het deze keer tijd voor een heel andere activiteit. Slingeren van boom tot boom via tokkelba- nen, bruggen en touwladders. In Fun Forest waren acht parcoursen uitgezet, waarbij voor iedere leef- besteden. Op deze manier is er een unieke gelegenheid voor de plaatse lijke verenigingen om elkaar onder het motto 'Clubs voor clubs Heiloo' te ondersteunen. Een donatie in de vorm van een bedrag is natuurlijk ook altijd wel kom. Wat kan worden ingebracht kan variëren van producten, waar debonnen en kimst tot bijvoorbeeld diensten. De ingebrachte objecten (de zoge naamde veilkavels) worden beoor deeld op geschiktheid van veilen door notaris Rein Winter uit Heiloo en door Eveline Rutten, de districts commissaris van de politieregio Kennemerland. Uw inbreng kimt u tot 6 mei mailen aan dewin079@ planet.nl of rp.vansplunteren® quicknet.nl. Geeft u hierbij aan of u de helft van de opbrengst ten goede wilt laten komen aan uw eigen ver eniging (graag met naam vermel den) of dat de volledige opbrengst ten goede mag komen aan de eerder beschreven doelen. Onder het genot van muziek en een drankje vindt de 'veilingrecep- tie' op vrijdag 20 mei vanaf 19.00 uur plaats in restaurant 'Klein Vamebroek'. De veiling begint rond 20.00 uur. tijd een aantal banen beschikbaar was. De scouts kregen instructie en trokken daarna de lianen in. Voorzien van een veiligheidsiiitrus- ting die bestond uit een valhelm en veiligheidsgordel om de veiligheid van de jongeren te waarborgen. In de bomen op zes tot tien meter hoogte was het uitzicht spectaculair. Voor sommige scouts was de hoogte wel even slikken. „Maar we hebben alle parcoursen gedaan", vertelt een van de jongens enthousiast. „En dat je dan aan een lijn met een katrol hoog over het water vliegt, dat was echt vet cool joh!" Voor waterscouts die normaal gewend zijn te zeilen, was dit een heel bijzonder activiteit die zeker voor herhaling vatbaar is. HEILOO - Donderdag 14 april werd er hard gewerkt door medewerkers van de gemeente Heiloo in Het Maalwater, om een prehistorische palencirkel in ere te herstellen. Eerst werd er met een graafmachi ne de grond in een cirkel afgegraven. Daarna werden er boomstammen in gehesen met de graafmachine en rauwe spierkracht. De cirkel wordt in ere hersteld om de cultuurhisto rie van Heiloo te behouden. Het is nog niet zeker waar de palencirkel voor heeft gediend. Er zijn velschil lende theorieën, waaronder het ver moeden dat het een seizoenskalen der is geweest, of een rituele plek voor de overgang van strand naar zee. Ook is er nu een tweede cirkel gevonden, 300 meter van de in ere herstelde cirkel. De vernieuwde cir kel is waarschijnlijk rond 800 voor Christus gebouwd en bestond uit twintig dikke boomstammen, in een cirkel van vijftig meter in doorsnede HEILOO - Krijgt u een neefje, nichtje, kleinkind, vriendje of vriendinnetje te logeren tij dens de meivakantie? Dan heeft Bibliotheek Heiloo het logeer- koffertje voor u. Ieder koffertje staat garant voor vele uren kijk- luister- en leesplezier. Wat dacht u van lekker luisteren opgesteld. Vrijdag 15 april opende wethouder Jacob Ouderkerken de fietsroute Magisch Heiloo. De fietsspeurtoeht door het verleden van Heiloo leidt langs belangrijke historische plekken en bijzondere archeologische vindplaatsen, zoals de bijzondere prehistorische palen cirkel aan de rand van Heiloo. Bij de vindplaats van deze unieke palen cirkel is een reconstructie gemaakt. Wethouder Ouderkerken schroefde vrijdag het laatste informatiebordje van de route vast bij deze heden daagse impressie van de palencir kel. Bijzonder zijn de verstopte 'krasplaatjes' die kinderen kimnen zoeken en met potlood kimnen overnemen op papier, zodat zij zich na afloop een echt Heiloo-oloog mogen noemen. De prehistorische palencirkel is gereconstrueerd om de fietser te laten beleven hoe die cirkel ongeveer 3.000 jaar geleden in het landschap stond. De fiets speurtoeht is te downloaden via www.heiloo.nl/speurtoeht. naar liedjes en lezen van spannende of grappige verhalen? Samen knus op de bank naar een dvd kijken? Met een logeerkoffertje haalt u het in huis. Er zijn koffertjes voor peu ters en voor kleuters. Voor slechts 2,- (niet leden: 5,-) mag het kof fertje voor vier weken mee. Wees er echter snel bij, want ook bij de logeerkoffertjes geldt: op echt op. Voor de scouts was de hoogte wel even slikken! Aangeleverde foto ADVERTENTIE 4 Petra Jurriaans, Uitvaartleider UITVAARTCENTRUM: Westerweg 263, HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3