v Kunstveiling Radboud groot succes Chinees Indisch Oriëntal restaurant Bamboehof f tt nu Scheepszendmasten Kanaalweg spectaculair neergehaald H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 "iai-r Koninginnemarkt in Overkerck De veiling heeft ruim 3000 euro opgeleverd voor De Vijfhoek UITKIJKPOST 20 APRIL 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Rijksweg 121, 1906 BG Limmen, tel. 072-5051383. HEILOO - De kunstveiling van de St. Radboudschool ten bate van de Vijfhoek die gehouden werd op 15 april is een groot succes geworden. De dag begon al goed, omdat de weergoden goedgezind waren. 's Middags om 13.15 uur begon nen de voorbereidingen al, teiwijl er een stralend zonnetje scheen. Het schoolplein werd met behulp van ouders versierd, de slingers en vlaggen werden opgehangen en de diverse activiteiten kregen een plaats toegewezen. De kunstwer ken kregen uiteraard een promi nente plaats rondom de tafelten nistafel. Om 15.30 uur kwamen de eerste bezoekers binnenstromen. De kunstwerken werden goed beke ken en de kinderen konden al aan diverse activiteiten meedoen. Om ongeveer 15.40 uur werd de veiling geopend door wethouder Jacob HEILOO - Woensdag 27 april wordt er in woonzorgcentrum Overkerck Stationsweg 92 c te Heiloo een koninginnemarkt georganiseerd, met onder andere verkoop van boeken, cd's, platen, klein rom melmarktspul en handwerken. Ook kunt u tegen een kleine vergoeding genieten van een glaasje oranjebit ter of frisdrank. U bent welkom van 15.00 tot 18.00 uur in het res taurant op de derde verdieping. De opbrengst van de markt wordt gebruikt voor de activiteiten ten behoeve van de bewoners. Ouderkerken met behulp van een kind van de Vijfhoek. Na een schit terend bedrag te hebben geboden mocht de nieuwe eigenaar het kunstwerk op komen halen. Na het veilen van het eerste kunstwerk door wethouder Jacob Ouderkerken nam veilingmeester Bas Kuyper de veilinghamer over. Deze veilinghamer overhandigde hij vervolgens weer aan de kinderen en die mochten het bedrag afslaan. In drie rondes zijn alle kavels per opbod verkocht. Het werd een heuse strijd bij de groepskunstwerken onder de oudere. Dit resulteerde in spectacu laire bedragen. De strippenkaarten voor de acti viteiten vlogen ook de deur uit en er ontstonden rijen wachtenden bij de popcorn en de clown, die leuke dieren maakte van ballon nen. Uiteindelijk heeft de veiling en markt ruim 3000 euro opgeleverd. Dit bedrag wordt binnenkort over handigd aan de Vijfhoek. Na het veilen van het eerste kunstwerk door wethouder Jacob Ouderkerken nam veilingmeester Bas Kuyper de veilinghamer over. Aangeleverde foto LIMMEN - Restaurant Bamboehof is sinds 1993 een begrip voor lief hebbers van de Oosteree- en met name de zeer gevarieerde en verfijnde Chinese keuken. In 2008 namen Shunyi en zijn vrouw Huang het restau rant over in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de vorige eigenaar, die een goede kennis van beiden is. Shunyi heeft in China een opleiding voor kok gevolgd en werd in 1995 vanwege zijn kookkunst uitgenodigd om naar Nederland te komen en hier als kok te gaan werken. Een paar jaar later, in 2001, openden hij en zijn vrouw hun eigen Chinese restaurant in Almere. Toen in 2008 de kans zich voordeed om restaurant Bamboehof van hun vriend over te nemen, besloten Shunyi en Huang de zaak in Almere te verkopen en naar het Noord-Hollandse Limmen te trekken. De goede naam van Chinees Indisch restaurant Bamboehof in ere houdend zetten ze het restaurant op dezelfde voet voort. Met weliswaar een paar aanpassingen in het ex- en interieur heb ben ze de intieme, huiselijke sfeer van het restaurant weten te behouden. Shunyi's passie voor koken wordt zichtbaar door de wijze waarop alle gerechten aan tafel geserveerd worden: prachtig opgemaakt als ware het kleine kunstwerkjes, uitnodigend om de verfijnde smaak eivan te proe ven. Bamboehof is nog een echt familiebedrijf, met Shunyi als chef-kok in de keuken en Huang ontvangt, samen met zoon Jia, dochter Qiujing en haar man Zhu, de gasten in het restaurant. In Bamboehof kan men genieten van de pure smaak van authen tieke gerechten uit verschillende windstreken van China. Zoals de klas sieke gourmetkeuken van Beiing, met zacht gekruide gerechten. Of de Kantonese keuken, beroemd om haar verfijnde en gevarieerde gerech ten. Voor liefhebbers van een pittige en intense smaak zijn gerechten uit de streek Sichim (ook wel Szeehuan geheten) een aanrader. Restaurant Bamboehof heeft een aantal populaire huisspecialiteiten, waaronder heer lijke gebraden Pekingeend, krokant en toch mals van structuur dankzij de bereiding in een speciale oven, waarbij het vlees al bradend licht geroos terd wordt. Of geflambeerde haasbiefstuk in een huisgemaakte saus op basis van een bouillon van ossenstaart, geserveerd op een gloeiend hete teppan. Ook de lichtgekruide lamskotelet met rode uien is een echte top per. Dit gerecht wordt eerst bereid in de oven en vervolgens gegrilleerd op een hete plaat. Voor vegetariërs is volop keuze in knapperige groenten gerechten, zoals de Boeddhistische groenteschotel. Maar ook voor een typisch Indische rijsttafel en heerlijke Thaise currygerechten kim je hier prima terecht. De vernieuwde menukaart is overzichtelijk en meertalig opgesteld. Chinees Indisch Oriëntal restaurant Bamboehof is zeven dagen per week geopend vanaf 16.00 uur. Ruime parkeergelegenheid is aanwezig. Voor het afhalen van meeneemmaaltijden is een aparte ingang aan de zij kant van het restaurant. Sinds kort verzorgt Bamboehof ook cateringser vice op locatie, zowel voor bedrijven als voor particulieren. Na de explosies viel de lange dame als in slowmotion gracieus ter aarde. Foto: Carolien Breed HEILOO - Zaterdag 16 april klokslag 10.00 uur werd de eer ste van de twee zendmasten aan de Kanaalweg op spectaculaire wijze neergehaald. De tweede mast, vlakbij het kanaal, was om 13.00 aan de beurt. De zendmasten, die er vanaf 1968 stonden, waren onderdeel van een zendstation van Decca en deden tot 2000 dienst bij seheepsnavigatie. Vanwege de geringe ruchtbaarheid werd het spektakel van een veilige afstand door een handjevol mensen aanschouwd. Tussen de toeschou wers bevond zich ook Maarten Mensing. Zijn vader Cor Mensing en Bob Peetere waren jarenlang verant woordelijk voor het onderhoud van het zendstation aan de Kanaalweg. „Nederland had drie van deze zend stations, namelijk in Hoek van Holland, Finsterwolde en Heiloo. De masten zonden signalen uit die op zeer grote afstand door schepen op zee konden worden ontvangen. Aan de hand van de signalen konden schepen him koers bepalen. Sinds de komst van GPS zijn deze masten overbodig." Volgens omstanders zou den de masten een hoogte hebben gehad van 105 meter. Explosieven, geplaatst aan de sokkels van de spankabels die het gevaarte overeind hielden, zorgden voor een gecontro leerd neerhalen. Na de explosies viel de lange dame als in slowmotion gracieus ter aarde.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5