Wereldwinkel bijna 25 jaar in Heiloo Klasselunch bij Albert Heijn AH Ypestein geeft voetbalkaartjes weg H E I L O O 9 Bll.lilJJrUlllJJL-lJJ.ll INGEZONDEN MEDEDELING KERK DIENSTEN DIERENBESCHERMING Film over schizofrenie Paasvieringen in de kapel van de GGZ Praktijk H. den Engelsen is GESLOTEN van 26 april t/m 29 april. UITKIJKPOST 20 APRIL 2011 HEILOO - Dit jaar viert Wereldwinkel Heiloo zijn 25-jarig jubileum. Tot 16 mei wordt in de vitrines van de bibliotheek aan de Westeiweg daar al aandacht aan geschonken. In september wordt er feest gevierd! Informatie volgt in de Uitkijkpost. Maandaanbieding april: rijst met kooksaus en 10% korting op tassen en manden. In de maand mei: 10% korting op sieraden. Vanaf 18 april wordt de voorjaarsfolder weer in Heiloo verspreid. Als parti cipant van het Platform Heiloo Wereldwijd zal Wereldwinkel Heiloo met een kraam staan bij het Loo op zaterdag 23 april en zaterdag 7 mei. Zaterdag 14 mei is het World Fair Trade Day. Dit jaar is het thema: ontbijt! Op en rond die dag organiseren over de hele wereld mensen een fairtrade ontbijt. Zo laten ze zien dat het heel gemakkelijk is om iedere dag fairtrade producten te gebruiken aan de ontbijttafel. Dit komt weer ten goede aan de boeren en producenten in ontwikkelingslanden. Wilt u zelf, op uw werk, voor uw ver eniging of kerk een fairtrade ontbijt organiseren, laat het de Wereldwinkel weten via info@wereldwinkel-heiloo.nl. Zij hebben de artikelen in eenper soons of gezinsverpakkingen. De koffie en thee zijn zelfs ook in grootver- bruikverpakkingen leverbaar. HEILOO - Afgelopen donderdag werd er een klasselunch gehouden bij Albert Heijn in Het Hoekstuk in Heiloo. Dit in tegenstelling tot voorgaande jaren, waarbij er pakketten aan scholen werden gegeven in plaats van een lunch in de Albert Heijn zelf. Vera van der Woude, medewerkster van AH Het Hoekstuk, vertelt; „Het initiatief van deze klasselunch komt van Albert Heijn Nederland. Het uit gangspunt is kinderen gezonder laten eten, en het leek ons leuk om de klas sen eens te laten eten in de Albert Heijn." De scholen die zijn uitgenodigd (De Duif, De Zuidwester en Elckerlyc) voor de lunch hebben zich eerder al opgegeven om aan de actie van de Albert Heijn mee te doen. Alle 130 kin deren zaten te smullen. Een juf zei dat de Albert Heijn een hartelijke ont vangst gaf en dat de kinderen er naar uit keken om samen met de hele klas te eten. Volgens de kinderen worden er thuis ongezondere dingen gegeten en ook minder, maar nu aten ze allemaal him bordjes keurig leeg, inclusief de appel en het mandarijntje die werden geserveerd. Inge Gras, leerkracht op De Zuidwester: „Het is belangrijk, vooral in deze tijd waarin overgewicht en welvaartsziektes een toenemend probleem vormen, dat kinderen een gezond voedingspatroon hebben. Door de diverse lespakketten en internet- lessen hebben de kinderen op school kunnen leren en ervaren, dat gezond eten ook lekker en leuk kan zijn." Foto: Ricardo Marcker en Luuk Schaap HEILOO - Albert Heijn Ypestein geeft kaartjes weg voor de Eredivisie wedstrijd AZ tegen De Graapschap op zondag 1 mei. Klanten kunnen tot 24 april 4 maal twee kaartjes voor deze wedstrijd winnen door op een papie ren clubsjaaltje te omschrijven hoe ze hun club in het stadion zouden willen aanmoedigen. Dit sjaaltje leveren zij samen met him kassabon in bij de win kel. Wie de origineelste aanmoediging op het sjaaltje zet, wint twee kaartjes. „Ik nodig al mijn klanten uit om een creatieve aanmoediging in te leveren in de winkel. Ik verheug me nu al op het lezen van alle inzendingen", aldus supermarktmanager Maurits van Beek. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschenningnhn.nl, www.dierenbeschenningnhn.nl. Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. -5090234, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalkmaar.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Gevonden Roodcyperse kater, gec„ witte bef, 4 witte voetjes en wit puntje aan staart, Wilgenlaan Heiloo. Oud donkergrijs poesje, doof en blind, Uitgeesterweg nabij Limmen. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Stichting De Buitenkans vertoont iedere maand een film in De Trog. Op 25 april is dat Spider, een heftige film die een ander licht weipt op psychiatrische problemen De stichting heeft als doel beeld vorming rondom de psychiatrie te beïnvloeden met positieve acti viteiten, zoals de maandelijkse film op de laatste maandag van de maand, waarbij iedereen welkom is in de Trog tegenover de brand weerkazerne. De tweede film die wordt vertoont: Spider. Net ontslagen uit een psychiatrische inrichting neemt de schizofrene Dennis zijn intrek in een morsig pension, gesitueerd in de grauwe Londense wijk East End waar hij opgroeide met zijn agres sieve dronkelap van een vader en zijn moeder die hem 'Spider' noemde. Terug in zijn oude buurt beleeft Dennis zijn traumatische jeugdherinneringen opnieuw en komt hij tot de ontdekking dat ergens in zijn zieke geest een gru welijk geheim verborgen ligt. Op maandag 25 april om 20.00 uur is iedereen welkom in De Trog. De toegangsprijs is de kosten van een kop koffie. Naderhand is er gelegenheid om in gesprek te gaan of vragen te stellen aan erva ringsdeskundigen. HEILOO - Er zijn nog altijd men sen in Heiloo die denken dat de vieringen in de kapel van de GGZ alleen voor cliënten van de GGZ zijn. Niets is minder waar. Vieren doe je samen. Met Pasen vieren we samen dat licht het wint van duisternis, want Jezus is uit de dood opgewekt. Dat doet men met vuur, kaarsen en verhalen in de paaswake. Op zater dagavond 23 april om 20.00 uur. Op paasochtend 10.00 uur kijkt men met de ogen van Maria Magdalena naar het paasverhaal. Voorganger is Marie-José van Bolhuis. In de paas tijd is er in de kapel, die van maan dag tot vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur open is, een passende tentoon stelling van sculpturen van Wilco Kostelijk: 'Afval vernieuwd'. Waarneming: E. Gianotten Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: Ds. F.J. v.d. Wind, m.m.v. One More Voice Witte Kerk Donderdag 19.30 uur: Ds. F.J. v.d. Wind Vrijdag 19.30 uur: Ds. H. Ruitenbeek Zaterdag 19.30 uur: B. Koet Protestantse Gemeente Limmen Donderdag 19.30 uur: Heilig Avondmaal, voorganger Ds. J. Bouma Zondag 10.00 uur: Kindernevendienst met koffie, voorganger Ds. H. Ruitenbeek GGZ Willibrorduskapel Donderdag 11.30 - 12.30 uur: Maaltijd in Kleine Kapel Vrijdag 1-5.00 uur: pastor T. Klaver. Zaterdag: 20.00 uur: pastor M.J. van Bolhuis, m.m.v. de zanggroep. Zondag 10.00 uur: pastor M.J. van Bolhuis m.m.v. Arno Bos zanggroep Willibrorduskerk Maandag 19.30 uur: Viering van Boete en Verzoening met Cantores, voorgan ger H. Helsloot. Donderdag 19.30 uur: plechtige eucha ristieviering en herdenking van het laatste Avondmaal m.m.v. dames- en herenkoor, voorganger H. Helsloot. Vrijdag 14.00 uur: de kerk is open om zelf de kruisweg te bidden. Vrijdag 1-5.00 uur: Overdenking van Jezus' Lijden en Dood. Met en voor kin deren gaat men langs de staties van de Kruisweg, (met kinderkoor), voorgan ger H. Helsloot. Vrijdag 19.30 uur: Viering rond Jezus' Lijden en Sterven, voorganger H. Helsloot. Zaterdag 21.00 uur: Paaswake: Liturgie rond Licht en Water en eucharistie viering met De Brug, voorganger H. Helsloot. Zondag 09.1-5 uur: eucharistieviering met dames- en herenkoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 11.00 uur: familieviering met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistievie ring vervalt, 19.00 uur: eucharistievie ring in de Kloosterkapel, celebrant Rector G.H.B. Bruggink, koor: Schola Cantorum Kennemerland. Donderdag 20.4-5 uur: Donkere Metten in de Kloosterkapel, koor: Schola Cantorum Kennemerland Vrijdag 09.00 uur: eucharistievie ring vervalt, 14.30 uur: Kruisweg en Kruishulde in de Bedevaartkapel en het park, 19.00 uur: plechtige herdenking met kruisverering en H. Communie in de Kloosterkapel, celebrant Rector G.H.B. Bruggink, koor: Schola Cantorum Kennemerland. Zaterdag 12.00 uur: eucharistieviering vervalt, 20.30 uur: eucharistieviering, celebrant Rector G.H.B. Bruggink, koor Laurentiuskoor Alkmaar. Zondag 9.00 uur: eucharistieviering vervalt, 10.30 uur: Eucharistieviering, celebrant Rector G.H.B. Bruggink, koor Ubi Caritas, 1-5.00 uur: Lof. H. Corneliuskerk Limmen Donderdag 19.30 uur: eucharistievie ring met Corneliuskoor, voorgangers pastor J. Veldt en pastor J. Oiling, mevr. N. Koppes en mevr. C. Noom. Vrijdag 14.1-5 uur: Paasmusical deel 2 met kinderkoor, voorganger pastor J. Oiling (neem bloemen mee naar de kerk), 1-5.00 uur: Kruisweg met dames koor, voorgangers pastor J. Oiling, mevr. N. Koppes en mevr. C. Noom, 19.30 uur: oecomenische gebedsviering in de Protetstantse Kerk met liturgisch koor, voorgangers pastor J. Oiling en pastor J. Veldt, ouderling mevr. van den Berg en diaken mevr. M. Denekamp. Zaterdag 17.00 uur: Paasviering in de Cameren, voorganger pastor J. Oiling, 19.00 uur: woord- en communieviering met kinderkoor, opgevoerd wordt deel 3 van de Paasmusical, voorganger pastor J. Oiling, 21.00 uur: paaswake, eucharistieviering met twee vormelin gen en liturgisch koor, voorgangers pastor J. Veldt en pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorganger pastor J. Veldt. Maandag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met spontaan koor, voorgan ger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at -5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Hoeverture. Zondag 09.30 uur: eucharistieviering. Maandag 10.00 uur: communieviering. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zaterdag 21.00 uur: eucharistieviering met Hoeverture. Zondag 10.00 uur: communieviering met St. Caecilia. Maandag 10.00 uur: eucharistieviering met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 23.00 uur: eucharistieviering met Hoeverture. Zondag 11.00 uur: eucharistieviering met Soli Deo Gloria. Maandag 10.00 uur: communieviering met Soli Deo Gloria/ samenzang. H.Agnes Egmond aan Zee Donderdag 19.00 uur: eucharistievie ring. Vrijdag 1-5.00 uur: herdenking lijden en sterven van Jezus Christus, aanlsuitend kerkopstelling voor stilte en gebed tot 19.00 uur: kruisweg. Zaterdag 21.00 uur: Paaswake doop vonnsle eucharistieviering. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering. Maandag 10.00 uur: eucharistieviering. Protestanse Gemeente Egmond Slotkapel Egmond aan den Hoef, don derdag 19.30 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Vrijdag 19.30 uur: Egmond Binnen, goede vrijdag, voorganger ds S.H. Ossewaarde. Zondag 10.00 uur Egmond aan Zee, paasdienst, voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 Donderdag 19.00 uur: witte donder dag, heilig avondmaal, voorganger ds Carolien Cornelissen. Vrijdag 19.00 uur: goede vrijdag, vesper, voorganger ds Carolien Cornelissen. Zondag 09.00 uur: paasontbijt, 10.00 uur: paasviering familiedienst voor jong en oud, kinderkring met doopsgezind kerkkoor, voorganger ds Carolien Cornelissen. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Donderdag 19.00 uur: communieviering met Aquariuskoor, voorganger pastor H. Hudepohl. Vrijdag 1-5.00 uur: kruisweg met enkele heren, voorganger pastor H. Hudepohl, 19.00 uur: gebedsviering met dames koor, voorganger pastor H. Hudepohl. Zaterdag 21.00 uur: paaswake met dameskoor, voorganger pastor H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur: communievie ring met herenkoor, voorganger H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met solisten, voorganger pastor J. Veldt. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Donderdag 19.30 uur: viering witte don derdag in Akersloot met voorganger G.J. van Aller. Vrijdag 19.30 uur: viering Goede Vrijdag Castricummerweg Uitgeest, voorganger G.J. van Aller. Zaterdag 22.00 uur: paasnachtdienst Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds G.J. van Aller. Zondag 10.00 uur: paasontbijt Dielofslaantje Akersloot, voorganger ds. G.J. van Aller.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9