nm I m -/ Urker mannenkoor in Heiloo 'Cursisten in beeld', expositie in kapel GGZ Foto expositie Rachel Bakker 8 Dubstep en Drum 'n' bass in Buk Buk, Moddervet! JiuLi H E I L O O 1 Lena DEUTEKOM Corso Bioscoop Pirates Of The Caribbean BOEK VAN DE WEEK Lena door Agnes van Menen- van Lienen Boek van de week UITKIJKPOST li MEI 2011 Een film die bol staat van spanning, humor en avontuur. Dezelfde ele menten die gebruikt zijn bij de drie voorgaande succesvolle delen. Dit vierde deel wordt echter de aller eerste Pirates of the Caribbean film die in 3D te zien zal zijn. Johnny Depp keert terug als de eigen aardige doch charmante kapitein Jack Sparrow. In een verhaal over vertrouwen, liefde, list en bedrog. Jack raakt in de war wanneer hij de enige wouw die echt aan hem gewaagd is opnieuw tegenkomt (Penelope Cruz). Hij weet niet zeker of het nu ware liefde is of dat hij door haar gebruikt wordt om de beroemde Fountain of Youth te vinden. Wanneer Jack gedwongen wordt aan boord te gaan van de Queen Anne's Revenge, het schip van de gemene piraat Blaekbeard, bevindt hij zich in een onveiwacht avontuur. Wie is zijn grootste bedreiging: Blaekbeard of de wouw uit zijn verleden. Een groot gedeelte van de oude east is weer terug voor dit vierde avontuur: Geoffrey Rush kruipt opnieuw in de huid van de wraakzuchtige kapitein Hector Barbossa en Kevin R. McNally is Joshamee Gibbs, de altijd trouwe kameraad van kapitein Jack Sparrow. Lena Gronsky verruilde in het in 1925 het arme Oost-Duitsland voor het relatief rijke Nederland en werd een van de vele Duitse dienst meisjes die destijds in ons land him heil zochten. Via haar zuster, die in huize Blockhove in Heiloo werkte, kon zij in dienst treden bij de fami lie Van Foreest op Nijenburg. Daar werd zij een van de leden van de staf van 'gedienstigen' die waren aangesteld voor de verzorging van de familie en het huis. De familie raakte zeer op haar gesteld vanwe ge haar ijver en kookkunst. Toen zij kennismaakte met de taxichauffeur van jhr. Herpert van Foreest, Henk Honig (van de bekende Zaanse familie van industriëlen), leidde dat tot een huwelijk en dus, zo gold dat toen, tot het opzeggen van de betrekking. De goede relatie met de familie op Nijenburg bleef echter bestaan. Haar verdere leven verliep met nogal wat problemen. Dit alles wordt in het boek 'Lena' beschre ven en zal met details worden toe gelicht door Agnes van Menen. door Agnes van Menen - van Lienen voor 9,95 HEILOO - Zaterdagavond 21 mei verzorgt mannenkoor de Urker Zangers onder leiding van Jacob Schenk een gevarieerd concert met een prachtig muzikaal pro gramma in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg te Heiloo. Als speciale gasten zijn uitge nodigd de bekende Letlandse vio liste Sandra Strausa en de bekende sopraan Karin ten Cate. De muzikale begeleiding is in handen van pianist Arie Horst en organist Dub de Vries. Het concert begint om 20.00 uur. De Urker zangers zijn het beste mannenkoor zangteehniseh wat Urk bezit. Dit is mede te danken aan de grote muzikaliteit van de dirigentzelf een uitstekend zanger en panfluitspeler, alsmede pianist en organist. Het mannenkoor werd opgericht met als doelstelling een gevarieerd repertoire te zingen. Van geestelijke koralen tot zee mansliedjes, van negrospirituals tot klassieke koorwerken en opera. Wekelijks wordt met veel enthousi asme en passie aan deze doelstelling gewerkt. De Letlandse violiste is aan verschillende orkesten verbonden als concertmeester onder andere het Metropole orkest met de Soimd of Music. De sopraan heeft haar sporen reeds ruim verdiend in de klassieke en opera wereld. Concert reizen werden gemaakt naar Nooiwegen, Praag en Madrid. Zij zingt onder andere samen met de bariton Ernst Daniël Smid en tenor André Post. De organist en pianist hebben grote bekendheid met him ensemble 'Sonore' in zowel Nederland als daar buiten. Twee gouden cd's zijn hier van het toonbeeld. De entree van dit concert bedraagt tien euro. Kaarten kunnen telefonisch worden besteld via tel. 072-5332703 en 072-5323241. Kaartverkoop vindt ook plaats op donderdag van 10.00 tot 12.00 uur in de Ter Coulsterkerk Holleweg 111 in Heiloo, en voor aanvang concert. Het werk 'Glazen Vazen' van Manon Druiven is onder andere te zien op de expositie 'Cursisten in beeld'. Aangeleverde foto HEILOO - Rachel Bakker is geboren in Almelo en sinds januari 2008 is zij woonachtig in Heiloo. Juli 2005 is zij afge studeerd aan de Hogeschool voor de Kunsten te Utrecht. Voor de liefde is Rachel naar Voorburg verhuisd in 2007 en samen hebben zij gekozen om te wonen in het mooie groene Heiloo. Haar eigen werk bestaat uit grote doeken met surrealistisch geschil derde krachtige vrouwen. Zij gebruikt felle warme kleuren, die spatten van het doek. Haar schil derijen zijn expressief en van nu. Naast haar eigen werk heeft zij ook veel werk in opdracht gemaakt zoals muurschilderingen, geboor tecadeaus en het 'pirnpen' van meubels. Sinds februari 2010 is zij een peuterdagverblijf aan huis in Heiloo begonnen waardoor zij geen opdrachten meer aanneemt. Het werk dat zij nog heeft is te koop en is te bezichtigen in haar atelier te Heiloo op afspraak. Rachel geniet van het leven in Heiloo als kunste naar en gastouder. 'Het is heerlijk om met de peuters creatief bezig te zijn, daarin kan ik ook mijn kunste naars zijn kwijt. Daarnaast blijf ik natuurlijk met de kunst bezig, eens een kunstenaar altijd een kunste naar.' Een overzicht van haar werk is te bezichtigen op www. kimstvannu. com. HEILOO - In de Kapel GGZ Noord-Holland Noord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo exposeren cursisten van Vera Verzijlenberg en Trudy Keyzer. Er zijn schilderijen in diverse technieken en beelden van was, brons, speksteen en seipentijn, die zij in het afgelopen cursusjaar onder begeleiding van deze kunstenaars hebben vervaardigd. Dit jaar is er gewerkt met verschillende thema's, waaruit men een keuze kon maken: 'kopstukken', 'omvatten', 'natura- lien' en het verplichte thema; 'de vrijheid met werveling'. Het resul taat is een samenspel van uitingen in diverse materialen, tentoonge steld in een ruimte die speelt met mystiek, rust en een uitzonderlijke lichtval. De groep bestaat uit zowel gevorderde als beginnende schil ders en beeldhouwers. Elke cursist heeft zijn eigen voorkeur voor mate riaal en techniek en krijgt daarin persoonlijke begeleiding. Tijdens de cursus wordt de cursist geactiveerd om zoveel mogelijk creativiteit naar boven te halen. Dat kan van figu ratief tot abstract zijn of een tus senvorm daarin. Van belang is dat ieder een eigen stijl weet te creëren, durft te spelen met kleur, vorm en compositie, zodat de kunstwerken een persoonlijk karakter uitstralen. De tekenaars en schilders zijn vrij in him materiaalkeuze. Men wordt uitgedaagd om het schilderij net een niet voor de hand liggende nuance mee te geven. De beeldhouwers leren wat voor bewerking steen verlangt en de juiste afwerking daarvan. In de waseursus leert men de mogelijkheden om op verschil lende manieren een beeld op te bou wen, van klein tot groot. De cursist bepaald of het beeld eventueel bij de bronsgieterij in brons gegoten gaat worden. Tijdens de expositie wordt er geregeld live-muziek ten gehore gebracht door de troubadours Sjaac Keyzer en Hubert Kuijper. De expo sitie is geopend op 14, 15, 21 mei van 13.00 uur tot 17.00 uur. En op 22 mei van 13.00 uur tot 16.00 uur. Rachel geniet van het leven in Heiloo als kunstenaar en gastou der. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 14 mei wordt het Moddervet in Buk Buk. Het café en de grote zaal worden gevuld met lage bassen, dikke wobbles, snelle breaks en mod dervette beats. De Bass Bunker aan de Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo is zaterdagavond het domein van Old- School Hip Hop, dikke Dubstep en ratelende Drum 'n Bass. Het Hypersonic Soundsystem zorgt in het café voor onvervalste en onversneden Hip Hop met de DJ's UfoONE, Dr. Tjoinkaz en als spe cial guest speciaal overgekomen All-Fons. In de grote zaal heerst de Wobble en de breakbeat. Sidderende dubstep, dikke breaks en lage bas sen zullen de bunker ingevuurd worden. Locale helden DJ Booth en Frozen Mammoth zullen de wobbles laten gieren en de bass laten kicken. Deze twee locale krachtpatsers worden afgelost door oude beken den uit de regionale dmm'n'bass en dubstep scène, Skid Solo en DZD2. Deze twee giganten en liefhebbers van donkere en opzwepende bassen gaan ook tijdens Moddeivet weer vol gas en kijken er naar uit om het publiek los te zien gaan op snelle sets van dmm'n'bass en dubstep. Zaal gaat open om 21.00 uur, kaart jes kosten 4.-. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11