Skate-evenement voor de jeugd Grote meubelverkoop bij Dorcas winkel Heiloo Geraniummarlct op het Looplein IJssalon De Fiorentina; van 'kraakpand' tot Luilekkerland Uitstekende recensie voor Brasserie in 't Groen H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Zondagmiddagcafé Zin in opruimen Samen op stap Gezocht: rolstoelers Samen op vakantie Driedaagse trip Servicepas Welzijn Heiloo Graag Gedaag WonenPlus UITKIJKPOST ii MEI 2011 HEILOO - Op 28 mei wordt het feest aan de Kennemerstraatweg voor jong en oud. Dan is er een imiek evenement voor de jeugd in Heiloo op ini tiatief van een aantal ondernemers uit Heiloo. Van 12.00 tot 17.00 uur zul len er allerlei activiteiten plaatsvinden op het parkeerterrein aan de Van Aostastraat. Ook zijn er diverse acties aan de Kennemerstraatweg waar alle deelnemende ondernemers gevestigd zijn. Er komt een half-pipe, een spring kussen voor de allerkleinsten en vele activiteiten daaromheen. Voor deelne mers aan het evenement is er een clinic in de halfpipe, gegeven door profes sionele skate-boarders. En er zijn diverse gratis verrassingen bij deelname en dat teiwijl deelname gratis is. Er zullen door de professionele skatere ook demonstraties in de halfpipe worden gegeven. Geef je op bij 4Fïm Fashion in de winkel aan de Kennemerstraatweg 111 in Heiloo. Dit straatwegevent wordt mogelijk gemaakt door: Sporthuis Johan Jansen, Beko Interieurs, Rutgers Hoortechniek, Styles Hair, Handyfish, Koets Welboren Financieel Adviseurs, Garage Zander, IJssalon la Fiorentina, Theo Robert Haarmode, 4Fïm Fashion sportieve mode. Let op: het aantal deelnemers is beperkt dus geef je op tijd op! Meer informatie op www.4funfashion.nl HEILOO - Op zaterdag 21 mei zal er bij de Dorcas winkel aan de Kennemerstraatweg vanaf 10.00 uur een meubelverkoop plaatsvinden. Voor alle buiten opgestelde meubels geldt een vaste prijs van 2,50 per stuk. De verkoop wordt gedaan op het onlangs gerealiseerde plein aan de Heerenweg. Het oude en verzakte pad aan de Heerenweg is, mede dankzij de Fa. Zoon en de vele vrijwilligers van de winkel, uitgebreid tot een plein waar de auto's met goederen kunnen worden gelost en geladen. Hierdoor hoeft er niet meer op de smalle Heerenweg te worden geparkeerd. De opbrengsten van de meubelverkoop gaan - net als de overige inkomsten in 2011 - naar het goede doel. Voor 2011 zijn dat de volgende projecten: waterputten voor klinieken in Ethiopië, een opvanghuis voor weeskinderen in Zuid Afrika en een adoptie- en sponsoringprogramma van studenten en ouderen in ontwik kelingslanden. In 2010 heeft de Doreaswinkel in Heiloo na aftrek van de kosten ruim 100.000,- over kunnen maken aan het hoofdkantoor in Andijk voor de door de Doreas-winkel in Heiloo geadopteerde projecten in Egypte. „Het verbaast ons iedere keer weer, maar in de eerste drie maanden van 2011 is de omzet gestegen met maar liefst 36% ten opzichte van 2010", aldus Truus, penningmeester van de winkel. Op 20 juni zal de winkel haar twee jarig bestaan vieren. Uiteraard zal ook hier aandacht aan worden gegeven HEILOO - IJsheiligen is achter de mg, geen gevaar meer voor nachtvorst, dus de tuin kan worden gevuld met alles wat groeit en bloeit. Vrijdag 13 en zaterdag 14 mei kunt u wat dat betreft uw slag slaan. Alle soorten tuin planten waaronder de geranium roepen om een plekje in uw tuin. Op de zaterdag wordt in samenwerking met de winkeliers van Winkelhof 't Loo een podium opgebouwd met daarop vanaf 11.00 uur het PrijzenRad. Bij uw aankopen bij de winkeliers in het winkelcentrum boven de 10,- ontvangt u een deelnemerskaart. Met deze kaart meldt u zich bij het podium op de Geraniummarkt. Hier mag u draaien aan het rad en kans maakt op één van de vele prijzen. Deze prijzen - waaronder heel veel waardebonnen - zijn allen beschikbaar gesteld door de winkeliers van Winkelhof 't Loo. Het wordt spektakel zaterdag vanaf 11.00 uur. Zorg dat u er bij bent! HEILOO - Nog heel even wach ten en dan is het zover. Op 15 mei zal IJs- en koffiesalon De Fiorentina haar deuren openen. Momenteel wordt met man en macht de hand gelegd aan de laatste werkzaamheden. te ijs, en vanaf medio juni ook van poffertjes en pannenkoeken. Op het buitenterras waant men zich in Zuid-Europa; omringd met 150 jaar oude olijfbomen, oleanders en cipressen. De oude bomen die hier al stonden geven het geheel een rustieke sfeer. De ijs- en kof fiesalon biedt een prachtig uitzicht op de Witte Kerk. Nog heel even wachten en dan kan de zomer echt beginnen! IJs- en koffie salon De Fiorentina, Kennemerstraatweg 380 in Heiloo. Tegenslag heeft voor uitstel van de openingsdatum gezorgd. Ed van Baar, eigenaar van de ijssalon: „Tijdens sloopwerkzaamheden werd in het pand asbest aangetrof fen en dat moest uiteraard eerst vakkimdig verwijderd worden. En vorige week dinsdag is notabene een deel van de koperen dakrand aan de noordgevel gestolen. Dan sta je toch wel even raar te kijken!" Van 10 tot 12 mei zal de inrichting worden geplaatst. Op 14 mei wordt de routing doorgenomen en wor den de laatste puntjes op de I gezet. Op 15 mei gaan de deuren open voor publiek. Dan kan men met eigen ogen bewonderen hoe mooi de ijssalon en het schitterende ter ras geworden zijn. En proeven van heerlijk, ambachtelijk, huisgemaak- HEILOO - Culinair recensent Jurriaan Geldermans, bekend van de rubriek 'Over de Tong' in de weekendbijlage van het Noord-Hollands Dagblad, is onlangs onaangekondigd neer gestreken op het terras van Brasserie in 't Groen. Hij bestelde een viergangen menu en onderwierp dit aan een kritische beoordeling. De brasserie van Hubert Tervoort en Hans Kok, gelegen op het terrein van de golf baan, werd in de bijlage van 30 april beloond met het prachtige rapport cijfer 8,5; de keuken kreeg zelfs een dikke 9! Het hele team is zeer ver eerd met deze zeer goede waarde ring en ziet het als een flinke opste ker. Om dit te vieren biedt Brasserie in 't Groen het gerecenseerde menu (normaal gesproken a 34,50 per couvert) van woensdag 11 tot en met dinsdag 17 mei aan tegen de gereduceerde prijs van een week- menu a 26,50. Het menu waar Geldermans van genoten heeft, is samengesteld uit gerookte zalm met asperges, een soep van aardpeer, kwartel met truffel als hoofdgerecht en ter afsluiting een proeverij van tropisch fruit. Brasserie in 't Groen, Lagelaan 8, Heiloo, tel. 072-5051423, www.brasserie-intgroen.nl. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 15 mei van 13.30 tot 16.30 uur is het Zondagmiddagcafé weer geopend in het Trefpunt voor leuke gezelschapsspelen en ontmoetin gen. Leden van de buurtbus kun nen zich voor gratis vervoer via het Trefpunt aanmelden van maan dag tot en met donderdag. Entree Zondagmiddagcafé: 2,- (voor leden Servicepas: 1,-) Maandag 16 mei van 19.15 tot 21.00 uur geeft professional orga nizer Ineke van Steenoven u han dige tips bij het opruimen en weg doen van uw spullen. Opruimen is iets andere dan op stapels leggen. Afstand doen van zaken vraagt meer dan alleen een vuilniszak. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 12,50. Wie gaat er op donderdag 23 jimi mee naar de oud-Russische paardenboerderij de Riga Ranch in Nieuwveen? Vertrek: 13.00 uur vanaf het Trefpunt, per luxe tou ringcar. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 19,95, inclusief koffie/ gebak en een uitgebreide rondlei ding. Dinsdag 5 juli wordt er een leuke zwerftocht door Noord-Holland per aangepaste luxe touringcar georga niseerd, speciaal voor mensen in een rolstoel. Koffie met gebak in Fort Kijkduin en een bezoek aan het voormalige eiland Wieringen. Inwoners Heiloo en Egmond aan Zee kimnen thuis worden opge haald. Mede mogelijk gemaakt door Stichting Keer op Keer. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 29,50, (begeleider mag gratis mee). Van zaterdag 30 juli tot en met zaterdag 6 augustus wordt de jaar lijkse vakantieweek georganiseerd. Dit jaar gaat de reis naar Vledder in Drenthe. Men maakt drie excursies. Zo vaart u per salonboot over de Fluessen met onderweg de doipjes Woudsend en Heeg. Aan boord van de salonboot is er een lunch. Verder bezoekt men 'Het Nieuwe Boerderij Museum Ot en Sien' en de advo caatmakerij in Leggeloo. Er worden tevens vier gezellige avonden geor ganiseerd. Er is nog een tweeper soonskamer en een eenpersoons kamer vrij! Voor informatie of een reservering: Martha Dunselman, 072-5333116, of de receptie van het Trefpunt. Kosten: 495,- inclusief drie maaltijden per dag, koffie/thee, excursies. Toeslag voor een eenper soonskamer: 60,-. Veel mensen zijn alleen en zien er tegenop om alleen met vakan tie te gaan. Herkent u dit? Geef u dan op voor ons drie-daags reisje naar Preston Palace te Almelo, van 12 tot en met 14 september. Voor alle leeftijden. Er wordt een all-in prijs berekend voor de maaltijden, drankjes, zwemmen, saima en de vele andere faciliteiten. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 199,- op basis van een tweepereoonskamer. Toeslag eenpersoonskamer (op aanvraag): 25,- per nacht. In september 2010 heeft Stichting Welzijn Heiloo de Servieepas geïn troduceerd. Met de Servicepas kunt u gebruik maken van onze diensten. Daarnaast ontvangt u met deze pas diverse interessante kortingen. Voor meer informatie kimt u een folder aanvragen via de balie van het Trefpunt. Kosten Servieepas: 19,20 per huishouden. Uw 'handige buurman' voor kleine klusjes, zoals; een lekkende kraan, kapotte stekker, aanbrengen van toehtwering, vervangen een buitenlamp, instellen radio, TV of computer, maar ook naaiklusjes of de hond uitlaten als dat een tijdje om gezondheidsredenen bezwaar lijk is. De klussen mogen maximaal anderhalf uur duren en worden uit gevoerd door een enthousiast team vrijwilligere. Kosten: 3,- per uur, plus materiaalkosten Heeft u een groter klus die aan gepakt moet worden, of heeft u een professional nodig? WonenPlus bemiddelt u graag naar een vrijwilli ger of een geschikt bedrijf. Zo bent u verzekerd van goede kwaliteit tegen een redelijke prijs.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7