Fabuleuze slotzet van Gert jan Hafkamp Meervogels Dl wint KNVB Bekerfinale West 1 Knappe schaakwinst bij Oppositie voor Simon Smit en Jan Jonkheer SPORT 29 HSV Dames 1 Kampioen! - Roy Haasbroek schoot de bal strak de verre hoek in Limmen Ey kampioen E '4 3f?fz U I T K IJ KPOST 18 MEI 2011 SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 13 mei speelde SV Vredeburg de voor laatste ronde van de interne competitie. De kersverse club kampioen Ed Stolp en nummer twee Bob Stolp kruisten de degens voor de vierde maal dit seizoen. Bob Stolp slaagde er op knappe wijze in zijn vader, die over een pluspion beschik te, op remise te houden. Gertjan Hafkamp stelde de derde plaats veilig door een zwaarbevoch ten overwinning op Jos Admiraal die lange tijd achter de betere stelling zat. Admiraal zag zijn tegenstander echter een sterke tegenaanval pro duceren met een fabuleuze slotzet, leidend tot mat of torenverlies. Harold Ebels verloor in het mid denspel van zijn partij tegen Barry Blekemolen onnodig een paard tegen een pion en liep vervolgens nog een zet of veertig achter de fei ten aan. De twee staan nu op plek vier en vijf van de ranglijst. Robin Rommel trachtte zich te revanche ren voor zijn matige partij van vori ge week, maar moest met lede ogen toezien hoe Jan Borst met de zwarte dame binnendrong in zijn stelling en een kwaliteit veroverde. De gerouti neerde Borst wist vervolgens de vis op het droge te halen. Jaap Limmen bediende zich tegen Robert Termes van zijn geliefde Siciliaanse opening en wist een pionnenmeerderheid in het centrum te realiseren die goed genoeg was om de winst te pakken. Cees Dinkla verloor al op de negen de zet een stuk tegen zijn buurman Ronald van der Storm die zich door deze overwinning dit seizoen de sterkste speler van De Wieken mag noemen. De partij tussen Jan Levering en Dick Aafjes eindigde, net als eer der dit seizoen, remise. Voor wie de zorgvuldige, risicomijdende opbouw van beide spelers kent, was dat geen verrassing. Sandra Hollander ver overde door een goede behandeling van het middenspel een kwaliteit van Piet van der Heijdt en boekte daardoor een fraaie overwinning op haar ruim zestig jaar oudere tegen stander. Theo Al was met zijn hoofd al bij zijn aanstaande huwelijk en liet zich verschalken door de handige Thomas Komin die mat achter de paaltjes gaf. In de B-groep werd Sewints Dahi, zonder te spelen, kampioen doordat concurrent René Voorwalt verrassend verloor van Bas Wempe. HEILOO - Zondag 15 mei speelde Dames 1 van HSV de laatste wedstrijd waarin ze kampioen konden worden. Van het team van Uitgeest Dames 2 werd met een verpletterende 7-0 gewon nen, waardoor Dames 1 van HSV kampioen 2010-2011 werd! Dat werd door de speelsters en hun supporters uitbundig gevierd, onder andere met een zegetocht op de kar-achter-de-tractor en een huldiging door burgemeester Hans Romeyn in de rust van de wedstrijd HSV - De Foresters. Op www.whsv.nl staat een uitge breid fotoverslag. De trotse speelsters: Nienke Bakker, Amanda Meijer, Daisy Veerkamp, Olga Prins, Michelle Kooijman, Petra Bisselink, Sannie de Haas, Paris de Haas, Puck Mannes, Michelle Geesken, Anouk Robert, Melissa Slaap, Melanie Haak en Cynthia Hurts. Aangeleverde foto Toine Groen, Roy Haasbroek, Hamid Haidari, Kaj Verduyn, Jim van der Eng, Bart Vrouwe, Koen Lamberts, Gijs Beentjes, Stijn Beentjes, Mick van Egmond, Fedde Both, Cas Hoogland en Thijs Hoogeboom zijn trots op hun gewonnen beker. Foto: Ed van de Pol iEKERVOETBAL AKERSLOOT - Zaterdag 14 mei vond de finale plaats om de KNVB beker district west 1 op het terrein van Legmeervogels in Uithoorn. In een lange kara vaan van versierde auto's reis de Akersloot af naar Uithoorn. De vele bezoekers hadden er werk van gemaakt, gele en zwarte rookbommen, vlaggen, toeters en geelzwart uitgedost. Meervogels kende een matige start van de wedstrijd en had beduidend meer last had van zenu wen dan Nederhorst. Hetgeen al binnen enkele minuten resul teerde in een 1-0 achterstand. Een doelpunt waarbij de oplet tende spits van Nederhorst een klutsbal snel en adrem voorbij de keeper van Meervogels kopte. Het was keeper Cas Hoogland die Meervogels dankzij fantastische reddingen in de wedstrijd wist te houden. Al naar gelang de eerste helft vorderde werd het spel beter. Vele kansen over en weer waarbij Nederhorst met grote regelmaat nog wel de bal richting doel wist te krijgen verzuimde Meervogels, ondanks een sterke opbouw van Stijn Beentjes en Koen Lamberts, te scoren. De eindpassen waren net onvoldoende en regelmatig een voetlengte tekort om de aanval met een doelpunt te verzilveren. Het duurde tot de laatste minuut van de eerste helft voor eindelijk de gelijkmaker viel. Dankzij een pass van Bart Vrouwe kon Roy Haasbroek de gelijkmaker scoren. In de tweede helft kwam Meervogels direct sterk uit de blokken wat direct resulteerde in een 2-1 voorsprong. Het was wederom Roy Haasbroek die een weggewerkte bal uit een corner met links strak de verre hoek in schoot. De zenuwen waren mis schien wel weg maar de spanning nam nu alleen maar toe, slechts 2-1, het kon nog alle kanten op. Veelvuldig moest de verdediging handelend optreden en meer malen wisten Jim van der Eng, Fedde Both en Thijs Hoogeboom de gelijkmaker te voorkomen. Tot het moment halverwege de twee de helft. Jim van der Eng onder schept de bal tijdens een aanval van Nederhorst, waarna Toine Groen Bart Vrouwe aan kon spe len. Vervolgens via een een-twee tussen Bart en Toine was het Bart die een voorzet kon geven op Gijs Beentjes. Na een snelle aanname net buiten het strafschopgebied krulde Gijs Beentjes de bal rich ting kruising en tekende daar mee de 3-1 voor Meervogels aan. Binnen enkele minuten scoorde Kaj Verduyn, ondanks dat de kee per van Nederhorst de bal nog dacht te kunnen pareren, de 4-1. Nederhorst probeerde nog wel, maar was ondanks alle goede wil gebroken en kwam, mede door tij dig ingrijpen van Mick van Egmond en Hamid Haidari niet meer in de buurt van het doel van Meervogels. Door een doelpunt van Bart Vrouwe werd het uiteindelijk vlak voor tijd 5-1. Meervogels Dl beze gelt met het winnen van de KNVB beker een fantastisch seizoen. SCHAKEN LIMMEN - Het jongensteam van Limmen E7 is afgelopen zaterdag kampioen geworden. Onder leiding van coach John Hageman en trainer Ben Meijland wonnen Stan, Remco, Robin, Jordi, Daan, Moise, Rick, Pete en Maarten de kampioenswedstrijd tegen Vrone met 9-2. Aangeleverde foto HEILOO - Ondanks het fraaie weer was de opkomst in de voor laatste ronde groot. En er werd gestreden alsof er nog allerlei prijzen binnen te halen waren. Daarbij was het opmerkelijk dat die strijd ruim in het voordeel van de witspelers werd beslist: van de twaalf gespeelde partijen werden er acht door wit gewon nen en de overige vier eindigden in remise. Geen enkele zwartspeler wist te winnen. Boven aan de ranglijst lij ken de prijzen al te zijn verdeeld. Albert Bouma is al is kampioen; de beker kan al naar de graveur. Maar Kees Jongkind die redelijk royaal op de tweede plaats stond liet zich deze week in de opening verrassen door uitgerekend Simon Smit die derde stond. Kees dacht vroeg in de partij zijn zwarte koning in veiligheid te brengen door de lange rochade toe te passen. Maar een op het eerste gezicht onwaarschijnlijke zet van de witspeler maakte aan die droom abrupt een einde: op de 15de zet in een Caro Kahn-variant bracht Simon Smit namelijk een correct paardoffer dat onvermijdelijk leidt tot dameverlies voor zwart of mat door twee lopers of mat door loper en paard. Een openingsvariant die de witspeler op z'n duimpje kent en waar zwart vanaf zet 3 moest improviseren. Zwart gaf terstond op. Dat bracht toch weer wat span ning terug: theoretisch zou Simon Smit in de allerlaatste ronde Kees Jongkind nog kunnen achterhalen. De oorkondes voor de hoogste drie plaatsen kunnen nog niet worden gedrukt. Minstens zo verrassend was de winst van Jan Jonkheer op Bouke Woudstra. Vanuit zijn gelief de f4-opening laveerde hij zijn tegen stander bekwaam naar een hopeloze positie. Ook hier had zwart, op zoek naar initiatief, tevergeefs zijn toe vlucht gezocht in de lange rochade. Luca Gandossi besloot een heel succesvol seizoen met een over winning op remise-koning Johan van der Wal, die zich maar uiterst zelden laat verslaan. Het gevecht tussen de Nooteboom-kenners Peter Folkertsma en Harry de Jager eindigde na een partij die alle ken merken had van een partij met dit openingstype uiteindelijk in remise. Gerard Rump speelt dit seizoen onder zijn niveau. Nu moest hij een remise toestaan aan Folkert Smoor. (cresult r j WOto j^AMPiOEtV

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 29