Buk Buk zoekt rappers en hiphoppers Eensgezindheid start opstartorkest Oratoriumkoor Heiloo zingt Vivaldi H E I L O O Blauwe maandag kfUTJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK NICCI FRENCH Blauwe maandag door Nicci French Renate Gerritse toont kunst bij Dierenartsenpraktijk Penny's shadow Rectificatie Sopraan Karin ten Cate zingt op zaterdag 25 juni Vivaldi UITKIJKPOST i JUNI 2011 BLAUWE MAANDAG door Nicci French voor 19,95 Frieda Klein is psychoanalytica. Ze leeft een strak georganiseerd leven, dat vooral gericht is op het hel pen van anderen. Niet alleen haar patiënten, maar ook haar familie en vrienden kunnen altijd op haar rekenen, 's Avonds trekt ze zich terug in haar huis, waar ze maar weinig mensen binnenlaat. De onrust in haar hoofd probeert ze te verdrijven met lange nachtelijke wandelingen door haar geliefde Londen. Frieda is ervan overtuigd dat wat zich in het hoofd van haar patiënten afspeelt controleerbaar is. Maar als een van haar patiënten vertelt dat hij ervan droomt een kind te hebben, met rood haar en sproeten, en kort daarna een jonge tje verdwijnt dat aan die omschrij ving voldoet, wordt Frieda gecon fronteerd met de onbeheersbare werkelijkheid die zij altijd angstval lig buiten de deur heeft weten te houden. Kan Frieda's kennis van de menselijke geest de recherche helpen bij het opsporen en ontmas keren van de dader? Wat is het ver band met een ontvoeringszaak van tweeëntwintig jaar eerder? En zal het jongetje levend worden terug gevonden? De spannende familiefilm over de band tussen het paard Shadow en de 17-jarige Lisa tijdens een zomer op Ameland. Lisa is zeventien jaar en heeft een speciale band met paarden. In de zomer gaat ze samen met haar moeder en zusje Tess op vakantie naar Ameland. Tess neemt ook haar eigenwijze pony Rakker mee. Ze verblijven op de kampeer boerderij van de achttienjarige Kai en zijn vader. Kai's moeder is jaren geleden overleden bij een ongeluk met haar geliefde paard Shadow. De zwarte hengst heeft het overleefd, maar is zwaar getraumatiseerd en onbetrouwbaar geworden. Kai zag het ongeluk gebeuren en heeft daar door een moeilijke band met het paard. Lisa is ervan overtuigd dat ze kan helpen met Shadow, maar Kai wil hier niets van weten. Ze besluit om in het geheim toch het paard te gaan trainen.... Met onder andere Rick Engelkes, Monic Hendrickx, Tanja Jess, Levi van Kempen, Liza Sips. HEILOO - Poppodium Buk Buk is op zoek naar beginnende en gevorderde rappers en hiphop pers, die mee willen doen met een drietal rapworkshop. Gedurende drie woensdagavon den (1, 8 en 15 jimi) zal de bekende Hoomse rapper Engel de kneep jes van het rap-vak bijbrengen. Afsluitend, vrijdag 17 jimi, zullen de deelnemers een presentatie geven in de vorm van een optreden op het Buk-podium in een heus Hiphop- cafe. Zowel internationale als Nederlandse rap artiesten verkopen veel cd's en genieten grote popu lariteit. Hebben we hier slechts te maken met een hoop stoerdoenerij en sinterklaasrijm op een simpele drumbeat, of is dit een kunstvorm waar we iets van kunnen leren? In de rapworkshop maken de deelne mers kennis met een stoere pro fessionele rapper. Deze workshop leider, de bekende rapper Engel, vertelt over de geschiedenis van de rap muziek, en de verschillende vormen en stijlen. Vervolgens gaan de deelnemers onder begeleiding zelf aan de slag met het schrijven van een rhyme, een eigen raptekst. Hetgeen door de deelnemers aan de rapworkshops is geproduceerd zal uiteindelijk op het Buk-podium ten gehore gebracht worden, op vrijdag 17 juni in een avond vol rap en hip hop kan je gelijk aan 'rap-goeroe' Def P. laten zien wat je in huis hebt. Def P. zal deze rap-avond afsluiten met een optreden samen met The Beatbusters en support nog meer ska van De Skatjes. Rappen is, naast dj-en, breakdance en graffity, een van de vier verschijningsvor men van de populaire hip-hop cul tuur. Wil je ook iets leren van deze serieuze kunstvorm voor jongeren geef je dan, per e-mail aan jonge- renwerk@bukbuk.nl op voor de rapworkshops. De voorverkoop voor deze bij zondere avond is reeds gestart bij Boek- en kantoorvakhandel Thuiskantoor De Schrijverij. Voor informatie over de rapworkshops en de optredens op deze speciale rap-night, kijk op www.bukbuk.nl of tel. 072-5321048. HEILOO - De Westzaanse Renate Gerritse exposeert tot en met eind augustus in de wachtkamer van Dierenartsenpraktijk J. de Jong dierenartsen aan de Commandeurslaan 1 in Heiloo. De schilderijen zijn imposant, deels abstract en kleurrijk werk, deels portretten, en dan ook van koeien. Portretten maken is ook een dankbaar deel van haar kunstuitingen. Om te illustreren wat zij met kwast en acryl, olie of aquarelverf op het doek produceert toont Renate haar werk bij J. de Jong dierenartsen in Heiloo. www.renategerritse.nl. Aangeleverde foto heden in het leerlingenorkest. In het opstaporkest wordt er weke lijks les gegeven op donderdag van 18.30 tot 19.00 uur in het repetitie lokaal van de muziekvereniging in het bedrijfsgebouw van Ko Hartog aan De Oude Werf 18 te Heiloo. De lessen worden gegeven door een ervaren onderwijzeres uit het basisonderwijs. Leerlingen ontvan gen van de vereniging een sopraan blokfluit, aantrekkelijk studiemate riaal en een bijbehorende cd. Het opstaporkest zal in de loop van het lesjaar meewerken aan diverse con certen van zowel het leerlingen- als grootorkest van Eensgezindheid. Leerlingen van het opstaporkest kimnen na het eerste jaar overstap pen op een ander blaasinstrument naar keuze en zullen langzaam maar zeker gaan meespelen in het leerlin genorkest van de vereniging. Vanaf juni 2012 kimnen de leerlingen zich vervolgens inschrijven bij de Muziek- en Dansschool Heiloo waar zij tegen een gereduceerd tarief les kimnen krijgen op een instrument van de vereniging, zoals bijvoor beeld de trompet, de trombone, de klarinet, de dwarsfluit, de saxo foon of het slagwerk. Inschrijving voor het opstaporkest is moge lijk via het inschrijfformulier op www.mv-eensgezindheid.nl. De kosten voor het opstaporkest bedragen slechts 75,- per jaar inclusief in bruikleen een blok fluit, muziek en een lessenaar. De inschrijftermijn loopt tot september 2011. Telefonische informatie is te verkrijgen via tel. 072-5334851. Woensdag stond op de Uitpagina een artikel over Ada Baars uit Lirnmen. In het artikel is haar naam verkeerd geschreven en is ook niet vermeld dat zij tot 27 jimi exposeert bij het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Onze excuses. HEILOO - Een hoogtepunt op de muziekroute van de Kunst6daagse wordt onge twijfeld het optreden van het Oratoriumkoor Heiloo. Zaterdagmiddag 25 juni zingt het twee keer in de kapel van de GGZ aan de Kennemerstraatweg. Op het programma staan koorwer ken van Vivaldi. Het koor komt in grote samenstelling, dat wil zeggen met ruim zestig zangers en zan geressen. Ook zijn als solisten de sopranen Karin ten Cate en Elise Keep van de partij en zingt het kinderkoor. Voor de begeleiding komen klaveeimbelist Henk van Zonneveld, eerste violiste Barbara Erdner en bassist Andrew Read van het Barokorkest Cappella Maria Barbara naar Heiloo. De twee bijzondere optredens (om 14.00 en 15.00 uur) onder leiding van dirigent Paul Waerts zijn 'gebo ren' in december vorig jaar. Het Oratoriumkoor gaf toen in de Ter Coulsterkerk een Vivaldi-concert. Maar door hevige sneeuwval kon den veel bezoekers en orkestleden de kerk niet bereiken. Spontaan werd besloten een deel van de Vivaldi-werken later nog eens uit te voeren. Dat gebeurt dus nu op de Kimst6daagse. Mensen die het winterconcert niet konden bezoe ken, worden uitgenodigd te komen genieten van onder andere het Magnificat. Maar ook degenen die er wel waren maar een gemankeerd orkest zagen en hoorden en natuur lijk bezoekers van de Kunst6daagse zijn welkom. De toegang is gratis. De GGZ-kapel waar ook beelden de kunst wordt tentoongesteld, is een sfeervolle entourage voor de koorzang. Het Oratoriumkoor treedt twee keer ongeveer een half uur op. Dirigent Paul Waerts heeft het Oratoriumkoor gedurende de afgelopen jaren kwalitatief doen groeien. In het kader van een vijf jaar durende Baeh-projeet werd de afgelopen jaren met veel succes de Matthaus Passion uitgevoerd. Voor volgend jaar oktober staat de Hohe Messe op het programma. Maar eerst wil het koor Heiloo een prachtige muziekmiddag bezorgen met Vivaldi. Zie ook www.oratoriumkoorheiloo.nl Wilt u zelf ook zingen, Karin ten Cate geeft tijdens de Kunst6daagse de workshop De kunst van het zingen. Zie voor meer informatie www.kunstzesdaagseheiloo.nl. Rapper Engel (rechts), hier naast Tim Knol, geeft een workshop over rappen en al haar facetten, in de Buk. Aangeleverde foto HEILOO - Muziekvereniging Eensgezindheid uit Heiloo start tijdens de open dag van de Muziek- en Dansschool Heiloo op zaterdag 28 mei met de inschrijving voor een nieuw ops taporkest. Het betreft een speelse instru mentale oriëntatiecursus van een jaar gericht op de blaasmuziek. Op een lichtvoetige wijze worden de leerlingen vertrouwd gemaakt met de velschillende mogelijkheden van de blaasmuziek. Met behulp van de sopraanblokfluit leren de leerlingen de eerste drie maanden de beginse len van het notenschrift, de blaas- techniek, het samenspel et cetera. Ook wordt er aandacht besteed aan het muzikale voorstellingsvermo gen. De leerlingen kimnen op deze wijze kennismaken met de muziek vereniging en de diverse mogelijk- Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom(a)libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11