Heiloo m Burgerinitiatief: heeft u een goed voor Heiloo? HEILOO 13 GEMEENTE Openingstijden Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! Burgerzaken nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo UITKIJKPOST i JUNI 2011 r Een burgerinitiatief indienen Voor het indienen van een burgerinitiatief levert u drie docu menten in: een aanvraagformulier, een ondersteuningsformulier met handtekeningen en het uitge werkte voorstel. De formulieren plus de verordening met alle regels kunt u via de website www.heiloo.nl downloaden of in het gemeentehuis ophalen. Meer informatie Voor meer informatie of als u advies wilt over het indienen van uw plan kunt u contact opnemen met een medewerker van de griffie, telefoonnummer 072 535 67 92 of e-mail griffie@heiloo.nl Heeft u een goed idee voor Heiloo? Dan kunt u dit idee voorleggen aan de gemeenteraad. Dit noemen we het indienen van een burgerinitiatief. Een burgerinitiatief kan gaan over veiligheid, milieu, groenvoorziening, sport, ver maak of verkeer. Het kan bijvoorbeeld gaan over een plan om uw buurt of wijk of geheel Heiloo aantrekkelijker te maken voor jongeren, de aanleg van een speeltuin, een plan om het groen in uw straat op te knappen of anders in te richten, of om een verkeersknelpunt op te lossen. Burgerinitiatief in het kort Wat moet u doen als u een burgerinitiatief in wilt dienen? Eerst kijkt u of uw idee in aanmerking komt. Er zijn een paar voorwaarden waar het voorstel aan moet voldoen. Het mag bijvoorbeeld niet gaan over een privébelang of een onder werp waar net een besluit over is genomen. Het mag geen klacht of een bezwaar zijn. U leest alle voorwaarden op www. heiloo.nl onder Bestuur en organisatie bij Gemeenteraad. Daarna kunt u aan de slag met uw burgerinitiatief. Hierin zet u onder andere wat uw idee precies is, wat u wilt bereiken en wat daarvoor nodig is. Dan gaat u op zoek naar minimaal 25 mensen uit Heiloo, die uw idee ondersteunen. Uw idee en de lijst met namen van mensen die uw plan ondersteunen, stuurt u naar de griffie van de gemeenteraad. De gemeenteraad behandelt uw plan in de raadsvergadering, u mag hier dan ook uw plan toelichten. Uiteindelijk beslist de gemeenteraad of uw idee wordt uitgevoerd. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur WIJZIGING OPENINGSTIJDEN Op donderdag 2 juni (Hemelvaartdag) zijn het gemeente huis en de afvalbrengplaats de hele dag gesloten. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad vergadert maandag 6 juni in de raadzaal van het gemeen tehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegan kelijk. U bent van harte welkom. Inspreekrecht Tijdens de raadsvergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan. De leden van de gemeenteraad hebben oor voor uw mening en betrekken deze bij de afwe gingen die zij maken over onderwerpen die de inwoners van Heiloo aangaan. Wilt u gebruik maken van het inspreek recht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de raadsvergadering te melden. Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Inspreekrecht 4 a. Loting voor de volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie van sprekers over hamerstukken 5. Mondelinge mededelingen 6. Vaststellen notulen 28 april en 9 mei 2011 7. Ingekomen stukken Behandelde en verzonden stukken Hamerstukken (raadsvoorstellen waarover in de raadsvergaderingen geen discussie plaatsvindt) 8. Programmaverantwoording 2010 - GGD Hollands Noorden 9. Wijziging in samenstelling raads commissie Bestuurlijke Zaken 10. Conceptjaarstukken 2010 en con ceptbegroting 2012 Veiligheidsregio Noord- Holland Noord 11. Wijziging begroting 2012 t.b.v. één product Participatiebudget Bespreekstukken (raadsvoorstellen waarover in de raadsvergadering dis cussie mogelijk is) 12. De Programmarekening 2010 13. Het bestuursakkoord 2011-2015 14. Sluiting Meer informatie of aanmelden inspreken Voor meer informatie of aanmelden om in te spreken, kunt u contact opnemen met een medewerker van de Griffie, telefoonnummer 072 53 56 792 of e-mail griffie@heiloo.nl. Welstandscommissie De volgende vergadering van de Welstandscommissie vindt plaats op maandag 6 juni. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 2 in het gemeentehuis, ingang Raadhuisplein 1Bouwplannen, die daarvoor in aan merking komen, worden voorafgaand aan de vergadering in mandaat behan deld. Wie bij een vergadering van de commissie aanwezig wil zijn, kan een afspraak maken met de secretaris van de Welstandscommissie, de heer F. Goedhart, telefoonnummer 072 535 67 37. De vergaderingen van de Welstandscommissie zijn openbaar. Belangstellenden kunnen de verga dering van de Welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Op verzoek kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Alleen de planindiener en/of de ontwerper kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering, waarin het plan wordt behandeld. De notulen zijn openbaar en worden na goedkeuring in de vol gende vergadering op internet gezet. Definitieve agenda De definitieve agenda staat vanaf vrij dagmiddag 3 juni op de website www. heiloo.nl onder het thema Bestuur en organisatie bij Raads- en adviescom missies/ Welstandscommissie. De agenda ligt ook vanaf maandag 6 juni tussen 8.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen en de receptie. Er is een aparte agenda voor de bouw plannen, die de commissie 's ochtends in mandaat behandelt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Burgerlijke stand tot en met 27 mei Geboren Esmee van der Veen d.v. M. van der Veen en J. Schouten Emelie C. van den Kommer d.v. E.J. van den Kommer en I.P. Zum Vörde Sive Vörding Ramon Neijts z.v. F. Neijts en A.C. van Zijl Mirte M. van Loon d.v. B. van Loon en I.M. de Groot Huwelijksaangifte aangifte gereg. partnerschap W. Boswinkel en A. Krafft Huwelijken gereg. partnerschap pen C. Akkerman en S.V.H. Elisabeth P.H. Ruiter en L.M. Pet E. van den Berg en D. Bok J.J. Schoorl en M.G. Nanne Overleden P.C.W. Bosch S.Y. Douglas W.L. Rivière

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13