Thea de Lange exposeert met textielkunst Jozefschool dansend door de Tijd Hans wijekers speelden in High School Musical gw 'Kea&m PL AZ A SMITS Dorpsraad draagt vlaggenmasten over regio 17 Bakkum Krook In juni en juli in Gemaal 1879 Akersloot De drie voorstellingen vonden plaats in Mare Nostrum in Alkmaar TEGELS SANITAIR UITGEEST, GEESTERWEG 10 i JUNI 2011 Alle kinderen vermaakten zich met dansen, onder leiding van dansdocenten van de stichting Dans in School. Foto: Ricardo Marcker AKERSLOOT - Na Mireille Moya is Thea de Lange de twee de kunstenares uit Castricum die in het Akerslootse Gemaal 1879 exposeert. Haar kunst omvat objecten van allerhande stoffen, hetgeen als textiel kunst kan worden omschreven. Thea de Lange houdt zich sinds jonge leeftijd bezig met textiel. Ze maakte niet veel later ook tas sen van henneptouw en leert wol spinnen, weven en plantaardig ver ven. Tijdens een vijfjarig verblijf in Frankrijk leert zij bovendien schilderen op zijde. Weer terug in Nederland ontwikkelt zij zich ver der door het volgen van workshops bij diverse kunstenaars: onder andere stof- en zeefdrukken, verf techniek: shibori, vilt, papier en hoeden maken. In Frankrijk bege leidt zij daarna in Saint Emilion een tentoonstelling over vilt en begint daarvoor met het ontweipen en realiseren van een complete collec tie modeaccessoires. Via contacten met kimst- en kunstnijverheidscen- tra ontmoet en werkt zij met beken de internationale designers en geeft les aan leerlingen die naar de kunst academie willen. Eind 2009 komt zij terug naar Castricum van waaruit zij het jaar erop alweer deelneemt aan de Kunst6Daagse in Heiloo. Voorbeelden van haar werk zullen gedurende de maanden juni en juli in het Gemaal 1879 te zien zijn. Het Gemaal is daarvoor elke zondagmid dag geopend van 13.30 tot 16.30 uur en is gelegen aan de Fielkerweg 4 in Akersloot. De toegang is een euro die gebruikt wordt voor het onder houd van het Gemaal. Kinderen tot twaalf jaar hebben gratis toegang. EGMOND - Wat een feest was het dinsdag 24 mei op de Sint Jozefschool in Egmond aan den Hoef! Alle kinderen, van de kleuters tot en met groep 8, vermaakten zich met dansen. Onder leiding van dansdocenten van de stichting Dans in School stu deerde iedere klas een eigen dans in. In de ochtend en middag volgde iedere groep een workshop, waarin ook een tweede dans ingestudeerd werd. De rest van de dag werd hard gewerkt aan het maken van een 'perkamentrol'. Het hoogtepunt van de dag was de feestelijke presenta tie op het schoolplein. Alle kinderen zaten in een kring in het zonnetje, omringd door pappa's, mamma's, opa's en oma's die in groten getale waren toegestroomd, toen opeens een ontzettend lawaai klonk. De tijd machine van een deftige lakei uit de pruikentijd bleek geerashed te zijn! De lakei en alle andere aanwezigen keken him ogen uit toen de kleu ters, allemaal in het blauw gekleed met een rode zakdoek om, hun boeren(klompen)dans opvoerden. Wat een statige indruk gaven de kin deren van de groepen 3, teiwijl ze prachtig in het wit gekleed met het hoofd omhoog voorbij schreden! Groep 4 voerde ingewikkelde figu ren uit bij de lijndans. De andere groep 4 hopte, kickte en swingde in het rood gekleed de lindyhop. Tijdens het opstellen van een nieu we groep kinderen showde stagiaire Jamila elegant kleding uit de betref fende dansperiode. De witte pruik op haar lange gevlochten extensi ons was een toppertje! Wat konden de jongens en meisjes van groep 6 heupwiegen bij de salsa! En de dis- eokleuren van de gifgroene blouse en hardrose pruik van dansers zoals John Travolta deden bijna pijn aan je ogen! Het was jammer dat het programma na de acrobatische toe ren van de hedendaagse dansen uit de jeugdcultuur ten einde liep. Met de tijdmaehinedans, uitgevoerd door alle kinderen van de school, werd de dag op spectaculaire wijze afgesloten. EGMOND - De Hanswijckers kunnen terugkijken op een geslaagde reeks van uitvoerin gen van High School Musical. De drie voorstellingen vonden vorige week plaats in Mare Nostrum in Alkmaar en werden bezocht door een grote schare publiek. Het verhaal van High School Musical gaat over twee scholie ren: Troy Bolton, de sterspeler van het basketbalteam en Gabriella Montez, een prijswinnares bij wetenschapswedstrijden. Zij ont moeten elkaar tijdens een karao- kewedstrijd op vakantie en ont dekken dat ze beide talent en een passie voor zingen hebben. Als ze elkaar tegenkomen op hun nieuwe school besluiten ze auditie te doen voor de sehoolmusieal. Maar op de school worden hele andere dingen van hen verwacht. De scènes spe len zich af in de studiehal, in de sportzaal, in het scheikunde lokaal en dan weer in het theater van de school. En in deze scènes spelen de jonge acteurs van de Hanswijckers hun rollen als nerd als cheerlea der, of als basketbalspeler. Ze zin gen en dansen met opvallend veel overgave en energie. De voorstellingen vonden plaats in de theaterzaal van Mare Nostrum in Alkmaar. Deze locatie bleek een prima alternatief voor het door brand getroffen theater De Beun in Heiloo, waar oorspronkelijk de uitvoeringen zouden plaatsvinden. Wellicht was de uitwijk naar Mare Nostrum een schot in de roos. Deze theaterzaal is namelijk ook een onderdeel van het in hetzelfde gebouw ondergebrachte Dalton college. Dit paste dus prima bij het thema van de musical dat zich ook grotendeels afspeelt in de the aterzaal van de school. Zo ook de scene die zich afspeelde in de aula van de school. Deze werd niet op het toneel gespeeld maar vlak daar naast in de werkelijke aula. Dit was een goede vondst van de regie. De groep jonge acteurs, van zo'n gemiddeld 14 jaar oud, is er één om trots op te zijn, en bovendien blij ken ze bijzonder flexibel en staan ze graag op het podium. De kunst van Thea omvat objecten van allerhande stoffen, het geen als textielkunst kan worden omschreven. Aangeleverde foto ADVERTENTIE ■K E U K E N SB

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15