Avondvierdaagse door Egmond Dorpsraad draagt vlaggenmasten over IVN natuurwandeling bij Egmond aan Zee REGIO 17 Inloop in 't Praethuys Avondvierdaagse Limmen Krachtgroep hoog gevoelige vrouwen Lentebraderie Limmen brengt €6000,- op Expositie tekengroep Egmond UITKIJKPOST i JUNI 2011 Nieuwsblad voor Heiloo omstreken Er wordt vijf avonden gelopen, zodat ook mensen die één avond verhinderd zijn vier avonden kunnen wandelen. Aangeleverde foto EGMOND - De 32ste editie van de avondvierdaagse in Egmond aan den Hoef gaat op maandag 6 juni van start. Er wordt vijf avonden gelopen, zodat ook mensen die één avond verhinderd zijn vier avonden kun nen wandelen. De wandelaars kunnen kiezen tussen vijf en tien kilometer. De tien kilometer wan delaars vertrekken dagelijks tus sen 18.30 en 18.45 uur. De vijf kilometer wandelaars vertrekken dagelijks tussen 18.45 uur en 19.15 uur. Het startpunt is Dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Voorinschrijving is mogelijk op woensdag 1 juni van 19.00 tot 20.00 uur en op zaterdag 4 juni van 14.00 tot 15.00 uur in Dorpshuis Hanswijk en kost 4,-. Inschrijven bij de start is mogelijk op maandag 6 juni en op dinsdag 7 juni voor 5,- vanaf 18.30 uur in Dorpshuis Hanswijk. Voor groepen zoals scholen en sport verenigingen gelden aangepaste tarieven. Kijk voor meer informatie hierover op de website. Verder is men nog op zoek naar vrijwilligers die willen helpen om de wande laars veilig te helpen oversteken op drukke en onveilige punten in de route. Informatie: www.egmondsea4d.nl of bij Kees Bruin, tel. 06-46307100. REGIO - 't Praethuys staat open voor iedereen die met kanker in aanraking komt, of is geweest, voor de part ners, familieleden en anderen betrokkenen. U bent welkom voor een praatje, een luiste rend oor, voorlichting, contact met lotgenoten of een moment van rust en bezinning. Wilt u even niet ziek zijn en de zinnen verzetten, dan kan dat tijdens een sportieve of creatieve activiteit. Pas als u over de drempel komt, kunt u daadwer kelijk voelen wat 't Praethuys voor u kan betekenen. Vindt u het moeilijk om alleen te komen, neem dan iemand mee. Ook voor hulpverleners kan 't Praethuys waardevol zijn. Meedenken in het samen begeleiden en ondersteunen van de zieke medemens helpt. Kijk voor meer informatie www.praethuys.nl, 072- 5113644 of mail naar info® praethuys.nl. Donderdag 2 juni is Hemelvaartsdag en is 't Praethuys gesloten. Donderdag 9 juni is de Talkwalk (start: 10.30 uur) een wandeling van uit 't Praethuys. Voor de condi tie, om je alvast warm te lopen voor de wandelPlus4daagse Alkmaar, om even bij te tan ken of gewoon te genieten van de omgeving. Openingstijden 't Praethuys, centrum voor mensen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar, maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Ook in de vakantiemaanden is 't Praethuys geopend voor de inloop. LIMMEN - Zaterdagochtend 4 jimi kunt u zich nog inschrijven voor de avondvierdaagse Limmen. Dit kan van 11.00 tot 12.30 uur in Conquista. U betaalt vijf euro, in plaats van zes euro als u zich op de eerste loopdag, dinsdag 7 juni, inschrijft. Het inschrijfformulier kunt u downloaden van www. conquista.nl. HEILOO - Judith Bosman - Draaier houdt een bijeenkomst voor vrouwen met hoog sensi tieve kwaliteiten, één keer per maand op zaterdag van 10.00 tot 11.30 uur. Bosman-Draai is zelf ook een vrouw met hoogsensi- tieve eigenschappen. Zij wil vrou wen van alle leeftijden een plat form bieden waarin zij erkenning, herkenning en ondersteuning vin den om zo him innerlijke kracht te (her)vinden om die in kunnen zetten in het dagelijks leven. Er is een groep voor jonge vrouwen (tussen de 20 en 35 jaar) en een groep voor vrouwen boven de 40 jaar. Schoolweg 7 in Limmen. Informatie en aanmelden, tel. 072-5051147 of j.bosmandraai® quicknet.nl. EGMOND - De dorpsraad van Egmond aan den Hoef heeft twee vlaggenmasten geschonken aan de Stichting Standbeeld Lamoraal van Egmond. In 2010 bestond het standbeeld in de Slotgracht 12,5 jaar. Bij die gelegenheid werden er twee vlaggenmasten geleend om het beeld van Lamoraal van Egmond op te fleuren. Aan het eind van de zomer moesten deze masten helaas weer terug naar de eigenaar. Iedereen was er echter van overtuigd geraakt dat de vlag gen uitstekend bij het beeld van de Lamoraal pasten. De dorpsraad, die een budget voor de verfraaiing van het dorp heeft, sprong daarop in de bres voor het behoud van de masten. In de nieuwe masten wap pert nu weer fier de vlag van de oude gemeente Egmond, door Jos Hof aan de Stichting geschonken, en de vlag van de Belgische stad Zottegem, waar een voormalig slot van het geslacht Egmond te vin den is en waar de Lamoraal zijn laatste rustplaats heeft gevonden. Deze vlag is door het stadsbestuur van Zottegem aan de Stichting Standbeeld geschonken. Peter de Waard en Loes de Leeuw van de dorpsraad dragen de masten symbolisch over aan Jos Hof en Gert Belleman van het bestuur van de Stichting Standbeeld. Aangeleverde foto EGMOND - In Galerie Het Overslot houdt Teken schildergroep Egmond uit Egmond aan den Hoef van zondag 5 juni tot en met zondag 10 juli een expositie met werk van Harry Roekens. De expositie is in Egmond aan de Hoef op de Slotweg (tegenover de ruïne). Opening op zondag 5 juni om 15.00 uur. Openingstijden: zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Meer informatie zie http://liarryroekensfotoreportage37.blogspot.coin/ Aangeleverde foto EGMOND - Zondag 5 juni staat de IVN natuurgids weer voor u klaar om met u door het duingebied ten noorden van Egmond aan Zee te wandelen, de Wimmenummer duinen. De tocht gaat door het Zeedorpenlandschap, waar de Egmonders nu druk bezig zijn op hun landjes. Tijdens de wandeling laat de gids u ervaren wat er groeit en bloeit in het duin en hoe de droogte momenteel van invloed is in dit natuurgebied. Als het meezit horen we ook de nachtegalen nog en zien we op het Starrevlak ver schillende vogels. Het gebied wordt begraasd door paardjes en Schotse Hooglanders. Wie weet heeft u hier nog een ontmoeting mee. De wan deling begint om 10.00 uur bij het Sportcentrum (zwembad) en duurt ongeveer twee uur. Een duinkaart is verplicht. En vergeet uw verrekij ker niet. Bijdrage voor de wandeling is 2,- per persoon. Kinderen kunnen gratis mee. Informatie: tel. 072- 5071885. LIMMEN - Op zaterdag 14 mei werd bij basisschool Het Kleurenorkest in Limmen, met medewerking van vele sponso ren en vrijwilligers, een lentebraderie gehouden. Voor de kin deren was er een springkussen, diverse workshops, ze konden geschminkt worden, op een doel schieten en ballen gooien. De ouders konden ondertussen zich laten voorlichten of laten behandelen op het gezondheidsplein of even over de rommel markt wandelen om een leuke aankoop te doen. Uiteraard was er ook genoeg te eten en te drinken voor iedereen. Met een bezoe kersaantal van rond de duizend mensen was het een erg geslaagd evenement. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17