Barre fietstocht Mekka Rome Veiling voor De Beun levert 10.000 op k Groep 7B ontwikkelt duurzame wijk H E I L O O "Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 Associatie Uitvaartverzorging Heilooërjan Keesen kijkt terug op zwaar, maar mooi avontuur Het spannende boek centraal in bibliotheek De plannen zijn aan de wethouder en de ouders gepresenteerd De schoten in de verte maakten veel indruk op de groep De mensen«n Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST i JUNI 2011 Jan Keesen op het Sint Pieterplein in Rome. Aangeleverde foto HEILOO - De veiling die geor ganiseerd was door Rotary Club Heiloo ten bate van de Beun, toneelvereniging Falkland en de Heilooër Operette Vereniging leverde het mooie bedrag op van 10.000,-. Voorafgaand aan de veiling kwam de stemming er al goed in door enkele optredens en een tropische cocktail. In de goed gevulde zaal van Klein Vamebroek werden in een gezellige sfeer de koopjes vak kundig aan de man gebracht door de veilingmeesters Kees Kroone en Max Nuyens. Door de medewerking van vele Heilooër bedrijven en par ticulieren was er een gevarieerde en interessante veileatalogus tot stand gekomen. Het resultaat van de vei ling was er ook naar. De Rotaiy Club wil iedereen die goederen en De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. f Pnnling. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen met Arnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. diensten voor de veiling ter beschik king gesteld heeft dan ook hartelijk bedanken. Het volgende evenement van de Rotary staat binnenkort al weer op de agenda. Op 19 juni wordt weer de Maalwaterrun gehouden. Ook van dit sportieve evenement gaat de opbrengst weer naar goede doelen. HEILOO - Juni is dé maand waar in veel mensen traditiegetrouw op zoek gaan naar een (ont-)spannend boek voor de vakantieperiode. Bibliotheek Heiloo heeft een flinke collectie spannende boe ken en andere materialen, waarin allerlei genres een plaats hebben gekregen. De hele maand juni staat het spannende boek centraal in de bibliotheek. Op verschillende plaat sen vindt u dan ook presentaties, waarvan u de boeken en andere materialen direct kunt lenen. En of dat nog niet genoeg is, kunt u ook nog eens in het bezit komen van het speciale boek van deze maand: Stille getuigen; sporen van misdaad in 25 verhalen. Stille getuigen is het resultaat van een unieke samenwer king tussen het Genootschap van Nederlandse Misdaadauteurs en het Nederlands Forensisch Instituut. Dit boek bevat nieuw werk van onder andere Simone van der Vlugt, Aad van den Heuvel en René Appel. Leden van Bibliotheek Heiloo ont vangen op verzoek Stille getuigen vanaf 1 juni gratis bij de klantenser vice van de bibliotheek, op is op. HEILOO - Groep 7b van de Paulusschool heeft een duurza me wijk ontwikkeld. In groepjes hebben de kinderen onderzoek gedaan naar verschillende vor men van duurzame energie. De kinderen mochten een zo duurzaam mogelijk huis ontweipen met een schaal van 1:50 centimeter. De kinderen tekenden een platte grond en een voor- en zijaanzicht van him huis. Als alle tekeningen in orde waren mochten de kinderen een huis gaan bouwen. Een voor waarde was dat maten van het huis kloppen met het ontweip. Dit was nog wel een moeilijke klus. Bij het HEILOO - De brug tussen Mekka en Rome is wederom geslagen en de geloofsbrie ven zijn in Rome overhandigd, maar het kostte de deelnemers van de Cycle Tour Mecca Rome wel iets meer inspanning en vindingrijkheid dan tijdens de tocht in omgekeerde richting vorig jaar. De start op 1 april in Mekka was bij vertrek uit Nederland nog zeer onzeker door ontbrekende reisdo cumenten voor Saoedi-Arabië en werd dan ook verschoven naar 5 april, met als startpunt Amman in Jordanië. De onrust in de Arabische landen bereikte ondeiweg in Syrië ook de wielrenners. Tijdens een overnachting in de plaats Horns hoorden ze de hele nacht geweer schoten. Toch kijkt Heilooër deel nemer Jan Keesen terug op een mooi avontuur, erkennende dat het tijdens deze fietstocht zo nu en dan flink afzien was. In het voorjaar blijken de fietsomstandigheden in die contreien door het weer heel andere, met veel wind en regen ondeiweg. En door veranderde fietssehema's en routes om de onrusten van de Arabische Lente te ontwijken kwam meer druk op de deelnemers te liggen om de afstand van 3600 kilometer binnen de gestelde tijd af te leggen. De aangepaste fietsroute startte dus in Amman en voerde naar de grens tussen Jordanië en Saoedi- Arabië bij Aqaba. Jan: „Een prach tige route, met schitterende en zeer afwisselende landschappen. Vandaar vervolgden we de tocht weer richting Amman, waar we gastvrij ontvangen werden door prins Hassan van Jordanië. Via de huis kwam een beschrijving waarin staat beschreven wat er zo duur zaam aan was. Op 26 mei hebben de kinderen de plannen voor de wijk aan de wet houder D.H. (Désirée) Sehmalslager en ouders gepresenteerd. De prach tige maquette van de wijk staat ten toongesteld in het documentatie centrum van de Paulusschool. Jordaan vallei en de Golan vlakte fietsten we Syrië binnen richting Dar'a. Het was daar nog tamelijk rustig maar we zijn voor de veilig heid toch maar met de bus naar Damascus gereisd en vandaar weer verder per fiets. In Horns brak ech ter, de dag dat we arriveerden, net een opstand uit. Ons werd geadvi seerd om 's avonds het hotel niet te verlaten." „De schoten in de verte maak ten veel indruk op de hele groep. Tijdens het veivolg van de weder om aangepaste route door Syrië hielden we telefonisch contact met de ambassade, maar eenmaal op het platteland kwamen we gelukkig weinig onrust tegen. Pas toen wij Syrië achter ons hadden gelaten, werd een negatief reisadvies van kracht." Het eerste stuk in Turkije was koud, met veel neerslag en tegenwind. „Dat maakte deze tocht zwaarder dan de voorgaande. Het slechte weer en het krappe fiets- sehema met daardoor weinig rustdagen braken een aantal van ons op. Met enkele valpartijen als gevolg." De aankomst in Istanboel was indrukwekkend; onder luid getoeter en volledige politiebe geleiding werden de fietsers ver welkomd. Hier werd een eerste geloofsbrief van prins Hassan over handigd aan de mufti van Istanboel. De tweede brief werd op de eindbe stemming Rome aan een kardinaal van het Vaticaan overgedragen. Terugkijkend op de symbolische fietstocht van Mekka naar Rome beschouwt Jan het als een mooi, doch zwaar avontuur. Een prachtig resultaat is dat deze tocht ongeveer 50.000,- voor een aantal goede doelen in Jordanië en Turkije opge bracht! Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. ADVERTENTIE De maquette van de duurzame wijk staat tentoongesteld in het documentatiecentrum van de Paulusschool. Aangeleverde foto rw f Ilse de Vaal, Uitvaartleider UITVAARTCENTRUM: Westerweg 263, HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3