3 R Beroemde Letlandse violiste speelt in Heiloo Kunstfestival Buk Buk verrijking van Kunst6daagse H E I L O O I hXifA deutekom 11 De bedrijfsterrorist Het alfabethuis €15,- Corso Bioscoop Cars 2 3D (NL) BOEK VAN DE WEEK Spraakmakend vijfluik Jean Thomassen voltooid ■-1 De bedrijfsterrorist Het alfabethuis door Jussi Alder- Olsen Klezmer in Witte Kerk Atmosferische geluiden en kunstzinnige breakdance-uitingen Boek van de week: voor UITKIJKPOST 29 JUNI 2011 JUSSIADLER-OLSEN HEILOO - Tijdens de jaar markt, die op woensdag 6 juli in het centrum van Heiloo wordt gehouden, zal de Letlandse vio liste Sandra Strausa optreden in zowel de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg als in de Witte Kerk. Zij wordt begeleid door Zaanse organist Dub de Vries en pianist Arie Horst uit Hoogwoud. Sandra Strausa is sinds een paar jaar actief in Nederland als concertmeester van velschillende orkesten, waar onder het Metropool Orkest, het Zeeuws en het Brabants Orkest. Haar opleiding heeft zij genoten aan het Staatsconservatorium in Riga (Letland). Tevens volgde zij masterclasses in Moskou, Praag, Rostock en Bratislava. In 1985 behaalde zij het diploma uitvoerend en docerend musicus met speciale solisten-aantekening. Onlangs heb ben Dub de Vries en Arie Horst een cd en een dvd opgenomen met deze Letlandse violiste. Er worden wer ken uitgevoerd van onder andere Bach, Mozart, Handel, Rubenstein, Rheinberger en Lemmens. Ook staat improvisatie op het programma. De uitvoering begint om 11.00 uur in de Ter Coulsterkerk en om 13.15 uur in de Witte Kerk. De Witte Kerk is die dag tussen 09.00 en 16.00 uur ook te bezichtigen. In beide kerken is de toegang gratis. De Ter Coulsterkerk houdt open huis. Bij mooi weer wordt op het terras voor de ingang gratis koffie en thee met cake geserveerd, met voor de kinderen een verrassing. In de kerk worden aquarellen geëxposeerd van Jenny Bikker-Breugem; met onder andere als thema landschappen en jaarge tijden. Ook is een speciale kraam ingericht voor informatie over de kerk. Verder zijn fotokaarten van Mirjam Bikker verkrijgbaar; van de kerkgebouwen en de kapel(len) van Heiloo, van oude en nieuwe 'plekjes' en beelden in ons dorp, en kaarten die stilte/deelneming, kunst en bloe men onderstrepen. S:S itT H V» Si w iv 1 HEILOO- Schilder Jean Thomassen mag even achteroverleu nen, zijn vijfluik is eindelijk voltooid! In 2006 werd hij benaderd door een buitenlandse verzamelaar of hij niet eens een vijfluik kon maken zoals men dat in de Middeleeuwen deed. De opdracht omhelsde: het Laatste Oordeel, de Hemel en de Hel en op de twee buitenpanelen dan een originele voorstelling waarin de familie van de opdrachtgever is verwerkt en dan liefst goed gedetail leerd. In mei 2006 begon hij aan deze grote klus, bijna dagelijks was hij aan het werk. Het drieluik verschijnt volgend jaar in een paar internationale kunstboeken. „Of het in Nederland nog geëx- poseert zal worden is op dit moment nog niet duidelijk, want de voorstelling is nogal shockerend, zelfs in deze tijd...", aldus de kunstenaar. Aangeleverde foto Hét veivolg van de animatiehit Cars uit 2006 waarin Lightning McQueen een nieuw avontuur tegemoet gaat. In Cars 2 steken super raceauto Bliksem McQueen en zijn beste vriend Takel de Grote Oceaan over om te gaan racen tijdens de aller eerste Grand Prix in de wereld. De race moet bepalen wie de snelste raceauto ter wereld is. Wanneer Takel in een internationaal spion- nenavontuur verzeild raakt, blijkt de weg naar succes boordevol valkuilen, omleidingen en hilari sche verrassingen te zitten. Takel bevindt zich met het ene wiel in de belangrijke race van Bliksem McQueen en met het andere wiel in een super geheime spionagemissie. Hij komt in een explosieve achter volging terecht wat hem dwars door de straten van Japan en Europa leidt. Naast de bliksemsnelle actie is er in Cars 2 een kleurrijke nieuwe auto-cast toegevoegd bestaande uit onder andere geheime agenten, gevaarlijke boeven en internatio nale raceconcurrenten. Cars 2 draait vanaf 6 juli in de bioscoop, ook in Disney Digital 3D. Van de auteur van de Serie Q, de succesvolste Scandinavische mis daadreeks van dit moment. De bedrijfsterrorist speelt zich af in Nederland en vertelt het ver haal van Peter de Boer, een zaken man met een bedenkelijk verleden. De Boer schakelt bedrijven uit in opdracht van de concurrentie, tot dat hij onder druk wordt gezet door een collega. Hij raakt verwikkeld in een internationaal complot, en het is maar de vraag of hij zich daaruit zal weten te redden. Het alfabethuis is een thriller over twee Engelse piloten in de Tweede Wereldoorlog die tijdens een ver kenningsvlucht boven Duitsland worden neergeschoten. Om niet in handen van de vijand te vallen nemen zij de plaats in van twee patiënten die per trein op weg zijn naar een psychiatrisch ziekenhuis. Dan blijkt dat ze door hun actie de identiteit hebben aangenomen van twee hooggeplaatste ss-officieren. De Deense Jussi Adler-Olsen (1950) is momenteel een van de succesvolste schrijvers van mis daadthrillers. HEILOO - De serie zomeravond concerten in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) gaat op vrijdag 1 juli van start met een optreden van het ensemble Di Gojim. Di Gojim is Nederlands bekend ste Klezmergroep (met onder andere joodse bruiloftmuziek). Klezmermuziek was een mix van Oost-Europese volksmuziekstij - len, zigeunermuziek en Joodse muziek. Het verhaal van het Joodse volk in de diaspora klinkt door in deze imieke muzieksoort. Verdriet, vreugde en humor tekenen de liederen en dansen. Vreugde is nooit zonder een melancholieke ondertoon en ver driet nooit zonder een humoristi sche kwinkslag. Di Gojim maakte zich niet alleen deze klassieke stijl eigen, maar creëerde geheel in de geest van de klezmer een eigen variant. Eigen tijd en plaats beïnvloedden de muziek. Met deze nieuwe cross-over bestormt Di Gojim de theaters. Hun the aterprogramma's 'Oostenwind', 'Ergens', 'De Muur' en de jubile umshow '15 Jaar' werden in alle grote theaters van Nederland gespeeld. Het optreden in Heiloo begint om 20.30 uur. De toegangs prijs bedraagt 12,- en voor 65+, CJP en kinderen tot en met 12 jaar 10,-. Kaarten tevoren reserveren kan telefonisch via 072-5334804 of 072-5335852. Het concert is ook te combineren met een diner (culinair 3-gangenmenu voorafgaand aan het concert) in restaurant de Loocatie (tegenover de Witte Kerk) tegen de geredu ceerde prijs van 24.50 (tevoren reserveren via 072-5333352). HEILOO - Een collectief van tien jonge kunstenaars uit Heiloo zorgde tijdens de Kunstödaagse voor spetterende kunstuitingen in Buk Buk. Onder leiding van organisator en graffity-kunstenaar Thijs van Diepen werd op professionele wijze kunst geëxposeerd door allerlei Heiloose kunstenaars, zoals Nicky Dupree, Sophie Louter-Wittebrood en vele anderen. Graffity, naaktportretten, abstract, realistisch, fotografie, air brush, schilderijen, panelen, sculp turen, tekeningen, video, van alles was er te zien! Deze expositie werd afgewisseld werd met diverse ande re vormen van kunstuitingen. Zoals het produceren van atmos ferische geluiden door Jasper Broeks en de kunstzinnige break dance-uitingen van het duo Falko en Sam in Damn Fresh. Het pro gramma werd compleet gemaakt met workshops action-painting op het terras of gewoon proper chillen op de reggeaklanken van Leah United Colore. Al met al zeker voor herhaling vatbaar, behalve de Kunstödaagse 2012, wordt ook overwogen om een succesvolle activiteit als Rowdy's Atelier Café maandelijks op don derdagavond te laten terugkeren als een vast kunstmoment voor de jongeren in Buk Buk: natuurlijk ook dan live kicking! door Jussi Alder-Olsen Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Een collectief van tien jonge kunstenaars uit Heiloo zorgde tijdens de Kunst6daagse voor spetterende kunstuitingen in Buk Buk. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11