Zomer in 't Praethuys Hagenpreek in Akersloot Wildemisexpeditie wordt zinderende thriller Sad "Keukm PL AZ A Volop zomer in de Wimmenummerdunen SMITS Bakkum Krook Juf Esther geeft jawoord aan haar Jaap regio 17 TEGELS SANITAIR UITGEEST, GEESTERWEG 10 Happy Sunday Toer AKERSLOOT - Een drie maan den durende expeditie in Canada van wildernisgids en auteur Frank van Zwol is vorig jaar niet alleen uitgelopen op een ware overlevingstocht, het leverde ook inspiratie op voor het schrijven van een nieuwe thriller: Klem. Eerder gebruikte de Akersloter zijn expeditie over de Groenlandse ijskap en een vermiste Ameri kaanse kernbom als inspiratie voor een thriller: Het Thule-ineident, dat prompt genomineerd werd voor de Schaduwprijs 2010, voor het beste thrillerdebuut van dat jaar. Op zoek naar inspiratie voor een volgend spannend boek maak te hij vorige zomer een tocht van ruim 1300 kilometer te voet en per kano dwars door de ruige Yukon Territories in Canada. Samen met echtgenote Jolanda Linschooten en hun husky Herschel trok hij in het voetspoor van de goudzoekers van de Goldrush in 1898 over de Chilkoot Pass en per kano over de Yukon River naar het goud zoekersplaatsje Dawson City. Van Zwol gebruikte zijn kennis van de wildernis en de indiaanse cultuur, opgedaan tijdens deze drie maan den durende expeditie en de eer der in Canada gevolgde gidsenop- leiding, als achtergrond voor zijn nieuwe thriller. Klem gaat echter niet over zijn eigen overlevings tocht, maar over Roy Thorsen, een gedesillusioneerde bankier die twaalf jaar lang ondergedoken leeft in de Canadese wildernis. Op zekere dag blijkt zijn blokhut op het tracé van een geplande gas leiding te liggen. De aanleg van de leiding wordt gesaboteerd en Thorsen lijkt de aangewezen ver dachte. Hij raakt niet alleen in conflict met de Canadese Mounted Police en personeel van de gaslei ding, maar vooral met zichzelf en zijn verleden. Wat volgt is een zin derend avontuur in de wildernis. Frank van Zwols Klem is een doorleefde avonturen thriller. Prijs 9,95 en verkrijgbaar in de boek handel of gesigneerd te bestellen via www.wilderness-effect.nl. REGIO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek of voor deelname aan een ont spannende of creatieve activi teit. Zondagmiddag 3 juli is er een zomereoneert. Onder begeleiding van Maike Kramer zingt 't Praethuyskoor een zeer gevarieerd programma, van The Rose tot Hallelujah, van Puppet on a String tot Breakfast in America. Een aantal liedjes wordt begeleid door Mark Kirkenier op piano en Ronald Smits en Nico Heijnis op gitaar. Heeft u zin in een muzikale middag en bent u nieuws gierig naar het koor? Kom dan luis teren en kijken. Aanvang 14.00 uur aan de Westeiweg 50 in Alkmaar. Na afloop is er een drankje en hapje. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie www. praethuys.nl, tel. 072-5113644 of mail naar: info@praethuys.nl. AKERSLOOT - In de zeventiende eeuw mochten de Protestanten in de (katholieke) Nederlanden, niet openlijk hun geloof belij den. Daarom hielden ze zogenaamde 'hagenpreken'; kerkdiensten in de open lucht. Nu ruim drie eeuwen later gaat dat in Akersloot heel andere: de Protestantse gemeente Uitgeest - Akersloot houdt samen met parochie St. Jacobus major op 3 juli een oecumenische hagen- preek. Voorgangers zijn pastor H. Hudepohl en ds. S. Kurtzahn uit Beveiwijk. Medewerking wordt verleend door het Aquariuskoor en kinderkoor De Meerzangertjes. Deze bijzondere viering wordt gehouden op het scoutingterrein aan de Verlengde Roemeredijk in Akersloot, aanvang: 10.00 uur. Bij slecht weer wordt gebruik gemaakt van het seoutinghuis. Na afloop is er koffie met iets lekkers erbij. Frank van Zwol maakte vorige zomer een tocht van ruim 1300 kilometer te voet en per kano dwars door de ruige Yukon Territories in Canada. Aangeleverde foto ADVERTENTIE KEUKENS AKERSLOOT - A.M.C. Bacchus is niet alleen een motor toerclub, maar vooral ook een gezelligheids club. De club heeft leden zowel uit Akersloot als ook uit de hele omgeving en alle merken en types motoren zijn vertegenwoordigd. Op zondag 3 juli houdt Bacchus weer de Happy Simday Toer. De toer is 160 kilometer lang, en gaat door onze mooie provincie. Zoals men gewend is van deze welbe kende tocht gaat dit langs mooie weggetjes en met leuke terrasjes om even lekker op te steken. Vindt u het leuk om ook eens een dagje te toeren dan kimt u van 10.00 tot 12.00 uur inschrijven in café t Voorom, Kerklaan 20 in Akersloot. De route is via de GPS of de route- rol voor iedereen verkrijgbaar. Kruipend stalkruid, verschillende silene soorten, walstro, slan- genkruid, dat moet nu allemaal wel bloeien. Aangeleverde foto REGIO - Na een nogal wis selend voorjaar, eerst lang droog, toen behoorlijk nat, is het nu volop zomer in de Wimmenummerduinen. Daar gaan de deelnemers tijdens de maandelijkse IVN-wandeling eens goed naar kijken. Kruipend stalkruid, verschillende silene soorten, walstro, slangenkmid, dat moet nu allemaal wel bloeien. Maar men luistert natuurlijk ook naar de vogels die zich nog laten horen en genieten van de bijzondere sfeer rond de landjes in de duinen noord van Egmond Zee. Start is om 10.00 uur bij Sportcentrum De Watertoren in Egmond aan Zee. Van te voren opgeven is niet nodig, wel zelf zor gen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN; gewoon komen en een dikke twee uur genieten. Voor volwassenen wordt een bij drage van 2,- gevraagd, kinderen kunnen gratis mee. Voor meer infor matie, tel. 072-5071885. 29 JUNI 2011

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15