Rabobank steunt het Kleurenorkest Teken en schildergroep Egmond exposeert Lamoraal's Night of Youth REGIO 17 INGEZONDEN MEDEDELING Nieuwsblad voor Heiloo omstreken Juf Esther geeft jawoord aan haar Jaap Een luchtig Slot AMAK wandelt NU PIJ PE PESTELUNG VAN GEPOORTEkAARTJES GRATIS GEBOORTEADVERTENTIE IN PE UlTklJkPOST Vergeten Dieren Tocht van de Dierenbescherming UITKIJKPOST 29 JUNI 2011 Drukkerij Uitkijkpost De Hoefsmid 5 I Heiloo -tel. 072 5330175 LIMMEN - Op maandag 30 mei kregen Peter Schoemaker en Chantal van Tuin, twee oudere van kinderen van basisschool het Kleurenorkest uit Limmen, van het Coöperatiefonds van Rabobank Noord-Kennemerland een cheque overhandigd van 3.200 euro. Hiermee kunnen nieuwe schoolspullen worden aangeschaft voor het huidige en aankomende schooljaar. De ouders hebben zelf het initiatief genomen om de Rabobank aan te schrijven voor ondersteuning van de school. Momenteel is het Kleurenorkeret nog een niet- bekostigde school die door allerlei leuke en mooie acties van kinderen en oudere het hoofd boven water houdt. Gelukkig krijgt de school met ingang van het aankomende schooljaar 2011-2012 eindelijk de welverdiende rijks subsidie. Deze nieuw opgezette school voor natuurlijk leren heeft als pij lers enkele communicatiemethodieken zoals: NLP, Systemisch Werken en Oplossingsgericht Werken. De leerkrachten zijn hier allen in opgeleid. Dit is een nieuwe en unieke aanpak in het basisonderwijs. Meer informatie is te vinden op: www.kleurenorkest.nl. AKERSLOOT - Woensdag 15 juni was het een speciale dag voor groep 4 van de Johannesschool. Op deze dag trouwde hun juf Esther met haar Jaap. Om 11.00 kwam het bruidspaar op het schoolplein aan. Daar werden ze toegezongen door alle kinderen van de school. Vervolgens had groep 4 een heel feestprogramma met liedjes en versjes en natuurlijk een mooi cadeau. Na dit bezoek vertrokken Esther en Jaap naar Heiloo, om elkaar daar het ja woord te geven. Het was een geweldige dag. Aangeleverde foto REGIO - Zondag vond de eerste Vergeten Dieren Tocht van de Dierenbescherming plaats in het zonnige Egmond aan Zee. Zo'n 250 enthousiaste deelnemers startte om 10.00, na het welkomst woord en startsein van Henny Huisman, aan een tocht van 7,5 km of 25 kilometer door het Noordhollands Duinreservaat. In totaal werd 12.500 euro opgehaald voor de vergeten dieren in de regio Noord-Holland Noord. De Dierenbescherming is de deelnemers, vrijwilligers en alle sponsors, die de locatie, broodjes, drinken en fruit gratis beschikbaar stelde, dankbaar. Foto: Ricardo Marcker Het programma van Night of Youth omvat onder andere een con cert door het Jeugdorkest. Aangeleverde foto EGMOND - Zaterdagavond 2 juli om 19.30 uur opent Dorpshuis Hanswij k haar deuren voor het Lamoraal Night of Youth. Tijdens dit traditioneel jaarlijks evenement presenteren de jeugd en andere leerlingen van de muziekver eniging zich op muzikale wijze uit gedost als dier. Het programma omvat een con cert door het Jeugdorkest, optre dens van de jongste leerlingen en vijf geslaagde muzikanten voor de Muziekexamens A, B en C waar onder twee volwassen leerlingen. Hiermee geeft Lamoraal aan dat deze vereniging niet alleen jeugd opleidt maar ook volwassenen een gedegen muzikale opleiding kan bieden. Vijf vakdocenten staan garant voor een opleiding die toe gang verschaft tot het Fanfareorkest van hoog muzikaal niveau. Op deze avond wordt de gele genheid geboden aan oudere, hun kinderen in te schrijven voor de opleiding tot blaasmuzikant of slag werkmuzikant, dit geldt ook voor andere leeftijdscategorieën. Na elf jaar docentschap saxofoon gaat Alja Olthof Lamoraal verlaten. Uiteraard zal hier op deze avond uitgebreid aandacht aan worden geschonken. Nick Hoogland neemt het stokje over. Uitgebreide informatie over de muziekvereniging kimt u vinden op www.lamoraalvanegmont.nl. EGMOND - Teken en schilder- groep Egmond exposeert tot en met zondag 10 juli in Hoeve Overslot aan de Slotweg te Egmond aan den Hoef. Het gevarieerde werk dat zij onder de bezielende begeleiding van Frits de Nooijer maakten op de cursusavonden in voormalig kloos ter De Karmel bestaat onder andere uit portretten en naakten, maar ook landschappen en zogenaamd vrij werk. Tijdens deze expositie is Hoeve Overslot zowel zaterdag als zondag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. De Egmondse School in Hoeve Overslot Het gehele expositiesei zoen van april tot november is de expositie over De Egmondse School samengesteld door Peter van den Berg in samenwerking met de stich ting Historisch Egmond te zien in Hoeve Overslot, en verder is er nog een kleine maar kwalitatief fijne permanente expositie van etnische kunst -en gebruiksvoorwerpen kunt u in 't Overslot vinden, bovendien is er ook nog een boekantiquariaat, waar u zeer voordelig mooie boeken op allerlei gebied kimt kopen. Hoeve Overslot, Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef, tegenover de slotruïne. Het gevarieerde werk bestaat onder andere uit portretten en naakten. Aangeleverde foto EGMOND - Zondag 3 juli start de serie avonden met poëzie en muziek in de Slotkapel te Egmond aan de Hoef. Dit jaar is het thema 'Op de grens van land en water'. Deze eerste avond wordt verzorgd door Lies Sluis (poëzie), Adri Steenhoek (orgel) en Ans Zwart (natuurarrange- rnent). Het programma duurt van 20 tot 20.45 uur en na afloop is er koffie en thee. De kapel is open vanaf 19.30 uur en de toegang is gratis. De volgende avonden van Een luchtig Slot zijn 17 en 31 juli en 14 en 28 augustus. AKERSLOOT - Zondag 3 juli is er weer een wandeling. De wan deling is de Gooiwandeltocht in Bussum en is 15 kilometer lang. Vertrek is om 09.30 uur vanaf het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen: Time Leijen, tel. 0251-315137 of Kees Deijlen, tel. 0251-310715.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17