Medailles voor judoka's Dojo 't Loo Turn Tweekamp tussen GTH en DOS Sander Lormans wint Ronde van Limmen 7 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Regen nekt sterk optreden Bram Bruschke Al het prijzengeld ging direct naar het goede doel In de finale van het Toradoshitoernooi bedwingt Thijs Lesterhuis zijn tegenstander met een houd greep. Foto: Menno Lesterhuis HEILOO - In Beverwijk werd afgelopen zondag al weer voor de zevende maal het Toradoshitoernooi gehouden. In relatief korte tijd is dit toernooi uitgegroeid tot een goed bezet toernooi met een hoog niveau. Ruim zeshonderd judoka's had den zondag de weg naar sport hal de Walvis gevonden. Van Dojo 't Loo stonden vier judoka's op de mat. In het och tendprogramma kwamen de broers Stan en Bas de Laleine met goed judo beide tot een podiumplaats. Beiden veroverden het brons. Romy van Diest stoomde onbedreigd door naar een fraaie eerste plaats en mocht het goud mee naar huis nemen. In het middagprogramma kwamen Stef van Leeuwen en Thijs Lesterhuis op de tatami. In een zware poule was het voor Stef na één winstpartij helaas afgelopen. Thijs Lesterhuis werd in de klasse tot 73 kilogram en tot 20 jaar knap kampioen. In de fmale versloeg hij de vier jaar oudere routinier Pascal Van Veenendaal. Eén week eerder werd ook al zeer goed gescoord op een groot internationaal toernooi in Venray. Daar stonden meer dan 1400 judoka's uit heel West en Oost Europa op de mat. Bij de meisjes tot 15 jaar behaalde Maaike Stevenson een bronzen plak in de klasse tot 63 kilogram. In dezelfde gewichts klasse maar dan bij de meisjes tot TURNEN HEILOO - Zondag 19 juni kwa men alle turnsters van GTH in actie op de tweekamp tussen GTH en DOS. In de ochtendwed strijd was het de beurt aan de jongste meisjes van de selectie. Alle turnsters hadden zin in de wedstrijd en begonnen enthou siast aan hun wedstrijd. Op alle toestellen werden keurige oefeningen geturnd, Sheila Kuijper behaalde een 11.95 voor een mooie balkoefening. Bo Beerepoot wist een goed cijfer neer te zetten voor de vloer; 12.40, net als Lian Beij met een 12.00 voor haar brug. In deze groep werden Floor Tervoort, Danique Broers, Julie Warmenhoven en Jena van Ravenzwaaij respectie velijk vierde, derde, tweede en eer ste. Jette Hartman behaalde in een grote groep een 13.00 met een nette vloeroefening. Sjoukje Pel (eerste), Annabel Jonkhart tweede) en Silke Dekker (derde) behaalden in deze groep de prijzen. In groep drie zaten drie turnsters van GTH: Yrla van Nooijen had een stabiele balk oefening, die dan ook werd beloond met een 12.15. Roos Tervoort (vierde) en Isabella Buijs (tweede) mochten plaatsnemen op het podi um. Zowel Ilse Brouwer als Laura Arends turnden beide een sterke brugoefening; 12.20 en 12.50. In de tweede wedstrijd turnden veertien turnsters van GTH hun wedstrijd. Milenka Hoorn turnde een perfec te brug 13,85 net als Brechtje van Haneghem met een uitstekende vloeroefening; 13.30. Emma Henriét mocht plaats nemen op de vierde plek. Nina Lute turnde een goede wedstrijd, zij behaalde een 12.00 voor een prima vloeroefening. Bij de jeugdturnsters was het in beide groepen een spannende strijd. Demi de Visser behaalde 11.50 voor haar WIELRENNEN 17 jaar bereikte Jasmijn Lesterhuis de tweede plaats. Na winst op de Britse Sarah Hill en Zozo El-Akabawy werd de fmale tegen Lisa Müllenberg, de nummer twee van Nederland, helaas verloren. In de klasse tot 46 kilogram verloor Tim Kuipers in de golden score van een sterke Rus Vladimir Pupynin. In de verliezersronde wist Tim zich knap terug te knokken. De strijd om de bronzen medaille wist hij binnen veertig seconden in zijn voordeel te beslechten. Bij de heren tot 20 jaar en tot hon derd kilogram was Timo Lesterhuis oppermachtig. Met vier volle ippons, waaronder één op Philip Awiti de kampioen van Groot Britannië, werd hij onbedreigd kampioen. LIMMEN - Het wilde maar niet stoppen met regenen afgelopen zaterdag in Limmen. Vlak voor de start van de eerste koers hield de regen dan toch op, om halverwege de laatste wedstrijd weer terug te keren. En dat zorgde voor die gladde plek in de bocht waar Bram Bruschke over weggleed en de hekken in vloog. De lokale favoriet zat in de kop groep van vier man, reed beresterk en leek op weg naar een podium plaats in zijn geboortedorp. Helaas gooide de regen roet in het eten. Het was het sein voor de andere ren ners om voorzichtiger te gaan koer sen. De overgebleven drie renners werden hierdoor niet meer terug gehaald door het peloton. Een van die drie was Sander Lormans. De altijd goedlachse Heemskerker stak in een bloedvorm en wist met een uitgekiende eindsprint de Ronde van Limmen en de drie kussen van rondemiss Thirza Pronk op zijn pal mares bij te schrijven. Lars van der Vall werd tweede, Jim van der Berg derde. Ook de eerste koers (sport- klasse/masters) kende een enerve rend verloop. Vaak leek het erop dat er een groepje wegwas, maar evenzoveel keer kwam het peloton weer terug. In een spannende sprint wist Dylan Groenewegen de sterke Brian Berggraaf nipt voor te blijven. De winnaar van vorig jaar, Edwin van Beek, eindigde als derde. De recreanten kenden dit jaar een klein deelnemersveld. Maar degene die er waren maakte er een mooie koers De winnaar van vorig jaar, Jac Tijsen, kwam met een eigen Gmpetto team aan de start. De man nen rijden vanaf 28 augustus voor de Tour of Life voor artsen zonder grenzen. Al het prijzengeld ging direct naar het goede doel. En dat was niet misselijk, want de mannen reden constant voorin. Uiteindelijk lukte het Sjaak van Vlaanderen en Jacco Nak om weg te rijden. Jacco was de snelste in de eindspurt en mag zich een jaar lang kampioen van Limmen noemen. Nils Pronk werd derde en Mare Zomerdijk werd de eerste Limmer op de vierde plek. Maar ook Jan Groot kwam juichend over de finish. De enkele ronden achterstand die hij opgelo pen had deerde hem niet, want hij had immers een mooie fles prosec- co gewonnen in een premiesprint. En uiteraard kan ook de ronde van Limmen niet gereden worden zon der de nimmer aflatende steim van de Limmer ondernemers. vloer en Yara Struijs had een keu rige sprong; 11.40! In beide groe pen waren de GTH turnsters goed vertegenwoordigd; Madelijn Belle en Myrthe Wols eerste, Raquel Schouten en Patricia Mulder twee de en Romy van Dijk en Bonnie Olij werden derde. Ook de twee junior turnsters Gaby de By en Hannah Min turnden een sterke wedstrijd, beide beloond met goud! Zaterdag 25 jimi was de laatste wedstrijd voor GTH turnster Milenka Hoom. Zij deed mee aan de rayonteam wedstrijden te Wieringerwerf. Het team bestond uit de beste turnsters van rayon Kennemerland; Milenka, Mila, Isa en Gina. Milenka turnde een goede wedstrijd, voor een mooie sprong behaalde zij een 12.65. Op de balk turnde zij een geweldige oefening, een 13.65, zij behaalde het hoogste cijfer! Milenka is samen met haar teamge- nootjes vijfde geworden. Door de regen was het soms glad in de bochten. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19