Kaartverkoop Timmerdorp Heiloo Voorleesfeestje in de bibliotheek Zwerm bijen strijkt neer in de Werkendelslaan Gedichtenwedstrijd 'Leven naar de dood' Zoë Bosschaart maakt zich op voor Jamboree inKtiiaHamüiimfoii-iii SI H E I L O O y V V A* JMnnwf mu Ü4 hwwummii* '"Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 *Y.WL.M =- M( .-rii"»' -nf Associatie Uitvaartverzorging su 's Avonds zal een vreugdevuur worden ontstoken 38.000 scouts uit heel de wereld samen in Zweden www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 29 JUNI 2011 Amateur imker Jan Jansen probeert de zwerm bijen in een korf te krijgen. Aangeleverde foto HEILOO - De verkoop van de Timmerdorpkaarten is op zater dagochtend 2 juli in de Ypsalon in Ypestein (De Hucht 4 te Heiloo) en begint om 10.00 uur. De regels zijn simpel. Wie het eerst komt wie het eerst maalt. Maximaal drie kaarten per persoon. De kaarten kosten 10,- per stuk. Voor dat bedrag is uw kind verze kerd van vier dagen pret. Onder begeleiding van een capabele ploeg vrijwilligere timmeren de klussers een prachtig doip. Dinsdagochtend •30 augustus om 10.00 uur bestor men de kinderen het terrein aan en in recordtempo ontstaat een heus dorp. Woensdagmiddag worden er honderden liters milieuvriende lijke verf op de hutten gesmeerd. Op donderdagmiddag zal een spet terend optreden zijn. Na dit optre den start de onderlinge verkoop. Om 17.00 uur is het grote moment waar iedereen op heeft gewacht. Eindelijk gaat het terrein open voor De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. ^^^PriiUinii N.u.iiiilK Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. iedereen! Op vrijdagochtend wor den de hutten gesloopt en 's avonds rond van 20.00 uur zal een vreugde vuur worden ontstoken. Gedurende deze week wordt er voor vermaak en begeleiding gezorgd. Het terrein is in zes 'wij ken' verdeeld (Rood, Geel, Groen en Blauw). Dit zijn de wijken waar HEILOO - Het voorleesfeestje van 6 juli: 'Ik zou wel een kindje lusten'. Op woensdag 6 juli geeft Bibliotheek Heiloo weer een voorleesfeestje. Dit keer staat het boek 'Ik zou wel een kindje lusten' centraal. Het HEILOO - De voorbereiding is al maanden in volle gang, maar komende zomer is het dan zover. In juli zal Zoë Bosschaart uit Heiloo deelnemen aan het grootste Scouting evene ment ter wereld, de Wereld Jamboree. De 22ste editie van dit spektakel vindt deze zomer plaats in Zweden. De Wereld Jamboree is het grootste Scouting evenement voor scouts in de leeftijd van veertien tot zeven tien jaar. Elke vier jaar organiseert een ander land dit evenement waar scouts over heel de wereld naar toe komen. Deelnemers verblijven tijdens de Wereld Jamboree in ten- de kinderen bouwen. In wijk Roze biedt het Animatieteam spelletjes aan. Naast de zeshonderd kinderen zijn ruim honderd vrijwilligere een week in touw. Zij kimnen gebruik maken van de faciliteiten van wijk Wit. Hier bevindt zich onder ande re de catering. Natuurlijk denkt Timmerdorp ook aan de veiligheid. Er staat de hele week een zeer capa bele EHBO-ploeg klaar die de kinde ren en de lêding voorziet van pleis ters als dit nodig blijkt. Dagelijks verschijnen er foto's op de website van Timmerdorp. Neem eens een kijkje op www.timmerdoipheiloo.nl en verheug u op een heerlijke week timmeren, schilderen en lol. feestje begint om 16.00 uur en alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn wel kom! Iedere woensdag is het van 16.00 tot 16.30 al voorleesmiddag in Bibliotheek Heiloo. Dit jaar maakt de bibliotheek dit op iedere eerste woensdag van de maand met een echt voorleesfeestje éxtra leuk! ten, koken op open vuur en beleven outdoor activiteiten. Het ontmoeten van scouts uit 150 landen maakt dit evenement voor 38.000 scouts tot een onvergetelijke ervaring. Onder de 1500 scouts die Nederland ver tegenwoordigen neemt ook de 14 jarige Zoë Bosschaart uit Heiloo deel. Zoë is scout bij Scouting Rurik Heiloo en zal voor het eerst deel nemen aan een Wereld Jamboree. Ondanks de goede voorbereidingen is het best spannend om af te rei zen naar Zweden en daar scouts uit heel de wereld te ontmoeten. „Ik hoop dat het een belevenis wordt om nooit te vergeten!", aldus Zoë Bosschaart. HEILOO - Vrijdagmiddag is een grote zwerm bijen neerge streken aan het begin van de Werkendelslaan. Veel mensen kwamen naar dit spektakel kij ken, onder wie amateur imker Jan Jansen, die in de nabij gele gen Keldercroftlaan woont. „Ik zat in de tuin en hoorde opeens een bekend geluid", vertelt Jansen. „Toen ik naar boven keek, zag ik een zwerm van zo'n twin tigduizend bijen naar het Oosten vliegen. Ik er achteraan. Ze stre ken precies vóór het huis van mijn schoonoudere neer. Ze hadden zich rond de stam van een klein boompje gegroepeerd. Daardoor kon ik ze niet makkelijk met een handbezem in een korf vegen. Bovendien zijn ze vrij agressief. Ik denk dat ze hon- HEILOO - Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan organi seert de Stichting Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg Heiloo een gedichtenwedstrijd. Thema's: afscheid nemen, sterven, rouw, verlies, et cetera. Iedereen kan gedichten inzenden. De jury bestaat uit: Pieter Boskma, dichter, Margreet Schouwenaar, stadsdichter van Alkmaar en Lisanne Teunissen, taalkundige. Uw inzendingen kimt u tot 6 juli richten aan het secretari aat van de stichting, Laan van Muijs ger hebben", lachte Jansen, terwijl hij over een pijnlijk gestoken oor wreef. Een probleem was nog dat die avond duizenden kinderen langs het bijenvolk zouden lopen, wat tot zeer gevaarlijke situaties zou kun nen leiden. Samen met zijn vrouw en schoonouders hield Jansen de wacht tot alle wandelaars voorbij waren. Even later deed hij, gestoken in een imkerpak, veiwoede pogingen de zwerm in een korf te doen. Af en toe bespoot hij ze met een planten spuit. „Dan gaan ze niet vliegen", legde hij uit. Een klein deel van de zwerm bleef echter hardnekkig op de stam zitten. „Die pak ik van avond wel, als het koud en donker is", verzekerde hij. Tevreden liep hij naar huis. Heiloo is weer een bijen volk rijker. 22, 1852 RD Heiloo. Toezending per e-mail heeft de voorkeur: vptzhei- loo@kpnmail.nl. Het voornemen bestaat om op 19 oktober tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Witte Kerk in Heiloo een publicatie te presenteren waarin (een selectie van) de ingezonden gedichten zijn opgenomen, naast interviews met mensen die in Heiloo als een van de eersten in Nederland een start hebben gemaakt met vrijwillige pal liatieve terminale thuiszorg. Voor meer informatie, tel. 072-5338002 of 06-51313984 (Marijke Aller). ADVERTENTIE Zoë Bosschaert neemt in de zomer deel aan de Wereld Jamboree in Zweden. Foto: Ricardo Marcker I rtj T tr JÊ^L 1 1—in Ilse de Vaal, Uitvaartleider De mensen«n Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij. UITVAARTCENTRUM: Westerweg 263, HEItOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3