De Heilooër Avondvierdaagse; wandelplezier voor jong en oud Pccentraal Uitzending met interviews tijdens Kunst6daagse op BeatFM H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 De tekeningen van Irene Mulder zijn bevestigd op bollenbakken UITKIJKPOST 29 JUNI 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Van dinsdag 21 tot en met vrijdag 24 juni had jong en oud de wandelschoenen weer stevig aangesnoerd voor vier mooie avondwandelingen van 5, 10 of 15 kilometer, langs de vele mooie plekjes die Heiloo rijk is. Start en fmish vonden als van ouds op de schoolpleinen van de Radboudschool en de Springschans plaats. Al op de eerste avond, voor aanvang van het wandelfestijn, was het hier een drukte van jewelste, daar ruim 1600 deelnemers met aanhang (oudere, oma's en opa's, buren, vrienden en bekenden) zich bij de start hadden verzameld. Wil Alleman (1922) was wederom de oudste deelnemer, nog net geen 89 tijdens de vierdaagse. De jong ste was dit jaar Marco Haafkens die twee van de vier avonden helemaal heeft gelopen, teiwijl hij op 30 mei pas 4 jaar oud is geworden! De weergoden waren de organi satie heel gunstig gezind; de voor spellingen konden nog zo slecht zijn, zodra het startschot werd gegeven was het droog en zo bleef het gedurende de hele wandeltocht, vier avonden lang. De organisatie beschikte over een gezellige ploeg vrijwilligere, allen fraai voorzien van het vrijwilligers-speldje wat 14 dagen eerder door wethouder Ouderkerken werd uitgereikt. Deze mensen hebben weer him uiterste best gedaan om ervoor te zorgen dat de grote stroom wandelaars op de kritieke pimten veilig konden over steken. Op de slotavond werden de wandelaars op de lustplaats muzi kaal getrakteerd door Eensgezind, de laatste meters feestelijk binnen geloodst door Fanfare Showband Heiloo en met open armen ontvan gen door een enthousiaste menigte met bloemen. Op de slotavond werden de wandelaars met open armen ontvan gen met bloemen. Foto: Ricardo Marcker Tekst en foto: Carolien Breed Lambert Meuleman Westeiweg 160 1852 AN Heiloo, tel. 072- 5323302, www.pccentraal.nl I www.pcheiloo.nl I info@pccentraal.nl HEILOO - Het kan snel gaan. Lambert Meuleman is in 2003, vanuit huis begonnen met Pccentraal (persoonlijke computer centraal). Vorig jaar juni heeft Lambert de sprong naar een professionele en overzichtelijke winkel met webwinkel aan de Westeiweg 160 in Heiloo (vlakbij de T- krui sing Hondsbosschelaan) gemaakt. Hier kan iedereen die op het gebied van computers, randapparatuur en verbmiksartikelen, deskimdig advies nodig heeft gewoon even binnenlopen. Voor een computer op maat, voor onder houd, reparatie en een keur aan aanverwante computerbenodigdheden. In acht jaar tijd heeft Pccentraal een betrouwbare naam opgebouwd als het gaat om het snel en efficiënt bieden van hulp, goede bereikbaarheid (zeven dagen per week), betrouwbaarheid en service. In de webwinkel van Pccentraal kan men ook terecht. Hier vindt met een ruim assortiment aan betaalbare producten van hoogwaardige kwaliteit. Lambert: „Hiervoor geldt: vandaag besteld, dan wordt de bestelling de volgende dag bij ons in de winkel bezorgd." Pccentraal biedt ook hulp op afstand aan computergebruikers aan. „Het is in veel gevallen mogelijk dat ik het hele computersysteem van een klant vanachter mijn eigen computer kan overnemen en zo aan de klant (die kan namelijk meekijken) kan laten zien waar het probleem zit om vervol gens dit probleem op te lossen." Bovendien biedt Pccentraal seivice op locatie aan en is aangesloten bij brancheorganisatie Iet Waarborg. En Pccentraal biedt nog meer. Gezien het grote aantal inbraken en insluipingen is met de vakantieperiode in aantocht een goede camerabe veiliging van een woning of bedrijfspand helaas geen overbodige luxe meer. In de winkel hangen een aantal voorbeeldopstellingen van onop vallende beveiligingscamera's. Elk cameratype kan worden gekoppeld aan een systeem waarbij de eigenaar van een pand vanaf (grote) afstand, dus ook op het vakantieadres, via een veilige pincode kan inloggen. Voorwaarde is wel, dat een internetverbinding beschikbaar is. „De bedie ning is eenvoudig; met drie muisklikken heeft het systeem al verbinding met een iPhone Smartphone en laptop of computer. Het systeem heeft een opnametijd van ongeveer een maand. Wij hebben voor de montage een samenwerkingsverband met Buur Beveiligingen. Mensen die handig zijn, kimnen geld besparen door bijvoorbeeld de benodigde kabels alvast zelf aan te leggen." Pccentraal is het adres in Heiloo voor het versturen en ontvangen van pakketten via de pakketdienst van GLS. Lambert laat zijn webshop bestel lingen ook door GLS aan huis en in zijn winkel bezorgen en is zeer tevre den over deze pakketdienst. En ook dat is nog niet alles. Maandelijks heeft Pccentraal een aantrekkelijke aanbieding en regelmatig een feestaanbie- ding. Zo ook deze maand! Tenslotte vervolgt Lambert: „Er zijn nog altijd computergebruikers die nooit een back-up van hun bestanden maken. Ook voor hen kan Pccentraal goede oplossingen bieden. En bij aankoop van een nieuwe pc of laptop zetten wij alle oude bestanden over op de nieuwe!" HEILOO - Op de route van de Kunst6daagse interviewde Maud van Gijssel een aan tal kunstenaars voor radio BeatFM, opgenomen op ver schillende locaties van de route van de Kunst6daagse. Soms was het een interview met één kunstnaar, soms met een groep kunstenaars op één locatie. Het verslag van het interview met de Zandzoomgroep kunt u hier lezen. Volgende week vindt u een ver- volgverslag van de interviews in de Uitkijkpost. Heeft u de uitzending gemist, maar lijkt het u interes sant? U kunt alle interviews nog beluisteren via www.beatfm.nl bij 'programma gemist'. Zandzoomgroep Vier mensen van de grotere Zandzoomgroep hebben in dit interview hun diverse kijk op ver anderingen in het landschap ver woord en hoe hen dit tot het maken van kunst geïnspireerd heeft. Silke Lange als archeologe bijt het spits af. Zij vertelt dat de toekomstige woonwijk 'Zuiderloo' gelegen aan de Zuidkant van Heiloo en onder deel van de Zandzoom, mensen van veel verschillende disciplines geïnspireerd heeft tot bijvoorbeeld stukjes film, illustraties, land schapstekeningen, strips en derge lijke. Zij kijkt als archeologe naar het landschap met de vraag wat er zich onder de grond ooit heeft afgespeeld. Uit opgravingen zijn onder meer grafheuvels, akkers, palenkransen, een hond van 3000 jaar geleden tevoorschijn gekomen die heel interessante dingen aan het licht brengen over bijvoorbeeld dodenrituelen. Silke laat door middel van foto's de 'soms drama tische veranderingen in het land schap' zien. Irene Mulder heeft als striptekenares tekeningen gemaakt waarin ze haar fantasie laat gaan over de omstandigheden waarin de hond 3000 jaar geleden is gestor- De tekeningen zijn bevestigd op bollenbakken waarmee grafheuvels zijn afgezeefd op zoek naar crema- tieresten. Jos Kaarsemaker is twee jaar geleden betrokken geraakt bij de opgravingen als archeologisch tekenaar. Hij richt zich vooral op het graven van de putten en de architectuur van de putten. Hij ziet de putten als omgekeerde architec tuur: je bouwt ruimtes in de grond in plaats van erop. In zijn kunst 'verbouwt' hij die putten en vult hij ze met dingen die voor Heiloo heel belangrijk zijn, zowel letterlijk als spiritueel. Maria Mink schildert en tekent. Haar betrokkenheid bij de Zandzoomgroep ligt in haar inte resse in archeologie. Ze gebruikt kleine stukjes natuur waar ze sieraadjes of talismannetjes van maakt. Op de achterkant schrijft ze waar ze deze gevonden heeft. Voorts komt nog het 'grasmaaier project' aan de orde. Om kinderen bij Zuiderloo te betrekken, kun nen ze samen met de groep artis tieke paadjes door het gras maaien om zo het gebied te leren kennen: www.zandzoomblog.wordpress.com. Doede Keuning en rechts Ruud Scheffer bij hun tentoongestelde werken in de kapel GGZ. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5