Heerlijke patiowoningen in Het Maalwater Feestelijke verkoop Watergang Maalwater Bewoners De Loet verhuizen naar Klein Vamebroek Jeroen van Veldhuizen geslaagd als dirigent voor Ha Fa Bra orkesten H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Zaanse Schans Tropisch Rozenland Nieuwe exposities Vilten Sculpturen in klei Glas-in-lood Gezelschapsbank UITKIJKPOST 29 JUNI 2011 HEILOO - Wat is er nu heerlijker dan het hebben van een mime patio woning met aansluitend een mime tuin aansluitend op uw slaapkamer. Waardoor binnen verlengd wordt naar buiten met hetzelfde comfort als in huis. 's Ochtends vroeg heerlijk een ontbijt nuttigen op uw eigen dakterras of heerlijk zonnen op het terras tussen het groen. Deze mogelijkheid bie den de patiowoningen door hun open architectuur. Of dit gevoel nu wordt gecreëerd door middel van een ruim loungeterras, bloeiende borders, waterpartij of een vers gemaaid gazon, dit is geheel naar wens in te vul len in samenwerking met een gerenommeerd tuinontwerpbureau als Van Haneghem welke u hier graag in begeleid. Belangrijk en bijzonder aspect bij de patiowoningen is dat de voortuin hetzelfde open karak ter heeft als de architectuur van de woning. Hierdoor kimt u vanuit het hele huis de openheid ervaren en is woning een met de tuin. De tuin biedt een ruime mogelijkheid aan de invulling hiervan door de mime lig ging en de bezonning hiervan. Hierdoor zal elke plek binnen en rondom de woning het optimale ruimtelijke gevoel geven. Bent u geïnteresseerd in een patiowoning in het project Maalwater, kijk op www.nieuwbouw- heiloo.nl. Koopsommen vanaf 435.800,- v.o.n. Wilt u meer informatie over het inrichten van tuinen of patio's, kijk op www.vanhaneghem.nl. HEILOO - Royale appartementen, van 79 tot ruim 130 vierkante meter, voorzien van alle gemakken en comfort omgeven door groen en water. Ervaar het ook vrijdag 1 juli van 19.00 tot 21.00 uur aan de Watergang te Heiloo. Initiatiefnemers en makelaars luiden deze avond de start van de ver koop feestelijk in onder het genot van een hapje en een drankje. Watergang Maalwater biedt plaats aan 28 appartementen. De gebouwen zijn ontwor pen met hoogwaardige materialen in een stijl afgeleid uit de jaren dertig, met toch een geheel eigentijdse uitstraling. De architect heeft vanaf het begin rekening gehouden met de toekomstige bewoners en de kwaliteit van wonen op deze prachtige locatie. Jerry Breg namens Watergang Maalwater: „Om het gevoel van deze imieke locatie te benadrukken hebben wij ervoor gekozen om geïnteresseerden op locatie uit te nodigen. Op deze manier kun nen huizenzoekers het beste ervaren hoe de toekomstige woonomgeving is. Wij hebben de contouren van de te realiseren gebouwen aangegeven en de makelaars kimnen de ligging en plattegrond dan het beste toelichten. Wonen in het Maalwater is wonen op een schitterende plek waar groen, rust en diverse voorzieningen in de nabijheid een buitengewoon mooie woonlocatie vormen. Er is al een appartement vanaf 247.000,- euro vrij op naam. Watergang Maalwater is een project van GTP VastgoedOntwikkeling en de Deurwaarder Bouwgroep. Voor verkoopinformatie: Teer Makelaars Alkmaar, Kennemerstraatweg 1 - 3, Alkmaar, 072-5123402 en Kyper Blom Makelaars, Stationsweg 102, Heiloo, tel. 072-5322420. HEILOO - In het tweede kwar taal van 2012 verwacht Viva Zorggroep op het terrein van Klein Varnebroek tijdelijke huis vesting te geven aan de bewo ners van zorgcentrum De Loet. Het onderkomen, op de voorzijde van de camping, zal met een glazen gang verbonden worden aan het restaurant, waar de bewoners van één van de zalen gebruik kimnen maken. Zodra de verhuizing een feit is, zal men met de sloop en nieuw bouw van het huidige verzorgings huis starten. Aan de bedrijfsvoering van het restaurant verandert niks. „Dit is de best denkbare oplos sing", vertelt John van Nimwegen, manager Vastgoed van Viva Zorggroep. „De cliëntenraad, de gemeente en het zorgkantoor dron gen aan om de tijdelijke huisvesting binnen de gemeentegrenzen van Heiloo te realiseren. Wij kimnen optimaal van de aanwezige facilitei ten van Klein Varnebroek gebruik maken, waaronder de keuken en het parkeerterrein. Daarnaast is de uitstraling en de beleving van de kwaliteit van Klein Vamebroek optimaal voor onze bewoners." De bewoners van het zorgcentrum moeten zich in de ogen van Viva Zorgroep vooral thuis voelen. „Deze mensen zijn hier een aantal jaar te HEILOO - Oud plaatsgenoot Jeroen van Veldhuizen is onlangs geslaagd als dirigent voor Ha Fa Bra orkesten. Het examen was 18 juni op het Conservatorium te Amsterdam, waar hij dirigeerde het Symfonisch Harmonieorkest Amsterdam. Jeroen is opgegroeid in Heiloo en heeft zijn eerste muzikale opleiding ook in Heiloo genoten. Als 5-jarige ging hij naar de muziekschool; als jongste leerling mocht hij helpen bij de openingsplechtigheid van de muziekschool. Daarvan stond des tijds ook een foto in de Uitkijkpost. Thuis kreeg hij achtereenvolgens les op de blokfluit en klarinet. Daarnaast begon hij ook piano te spelen. Uiteindelijk kon hij als lid van H.H. Caecilia op de hobo les gaan nemen. Langzamerhand ont stond de passie voor het muziek maken. Toen hij 16 jaar was, werd hij door familie in Amerika uitgeno digd deel te nemen aan een rnuziek- zomerkamp in Amerika. Daar kreeg hij naast hobo en piano ook zijn eerste dirigeerlessen. In de zesde klas van het VWO, werkte Jeroen als repetitor met het schoolorkest van de schoolmusical. Daar ont stond de passie voor het dirigeren. Na het VWO ging Jeroen natuur kunde studeren. Daarnaast speel de hij in diverse orkesten. Omdat muziek een groot deel van zijn leven bleef uitmaken, besloot Jeroen op 32-jarige leeftijd zijn muzikale leven te professionaliseren. Hij nam pri- vélessen bij dirigent Jan Schut en schreef zich in als student aan de Schumann Academie. In het derde jaar sloot hij alle theorie vakken af en werd hij aangenomen in het derde jaar van het Conservatorium van Amsterdam Hobolessen bij Jan van Kouwenhoven en piano lessen bij Peter Besseling. Op dit moment speelt Jeroen hobo in het Symfonisch Harmonieorkest gast. Zij worden dus ook als gast behandeld. Er is straks een volstrekt volwaardige oplossing gecreëerd." Van Nimwegen doelt hiermee op de nieuwe, met een chique woord modulaire wooneenheden, die vanaf oktober gebouwd gaan worden. Het gebouw heeft alle gemakken om de bewoners een prettig verblijf te geven, waaronder airconditioning en zonwering. De bewoners hebben mime kamers met privé-santair. Van Nimwegen spreekt ook zijn dank uit naar de gemeente. „Met name wethouder Ouderkerken is een inspirerende, drijvende kracht achter het geheel. Met vereende krachten hebben wij deze gezamenlijk gedeelde visie gerealiseerd." Het team van Klein Varnebroek heet de bewoners van De Loet van harte welkom. Aangeleverde foto Amsterdam en bij het Noord- Hollands Blazersensemble, en is hij dirigent van twee jeugdorkesten. Jeroen van Veldhuizen STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Bij voldoende animo vertrekt er op zaterdag 20 augustus om 10.00 uur een luxe touringcar vanaf het Trefpunt richting de Zaanse Schans. Er is een Folkloredag met braderie, ambachtsmarkt, muziek en dans. U kunt er ook een boot tocht maken. Bij dit tochtje is geen leiding aanwezig, u bent op de Zaanse Schans dus vrij om te doen en laten wat u wilt. Rollators kunnen eventueel mee. Terug in Heiloo circa 15.00 uur. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 14,-. Op donderdag 25 augustus wordt er een middagtochtje naar Tropisch Rozenland te Burgerveen georgani seerd. De eigenaar vertelt hier alles over het hoe en wat op een rozen kwekerij. Bij voldoende animo vertrekt men we om 13.00 uur per touringcar vanaf het Trefpunt in Heiloo, terug circa 18.00 uur. Gaat u mee? Reserveren noodzakelijk. Rollators kunnen mee, even melden bij de reservering. Kosten: 18,95 inclusief koffie met cake. Van 27 juni tot 29 augustus laten drie docentes in de vitrinekast van het Trefpunt zien wat u zoal van de onderstaande cursussen, die in het najaar starten, kan veiwachten. Dinsdag 20 september start een cursus vilten door Thea de Lange. Vilt? ....vilt is in! Hoe maak je het? Van wolvezels, en met behulp van zeepwater, die je voorzichtig met de handen heen en weer beweegt. Begonnen wordt met het ontdek ken van verschillende manieren om vilt te maken en komen tot kleine werkstukjes, zowel 'plat' (tasje/portemonnee) als in 'volu me' (bolletjes die omgetoverd kun nen worden in sieraad/ spelden kussen). Daarna gaan we over op bijvoorbeeld een wanddecoratie, kussenhoes, hoed, tas, pantoffels of een sjaal. Kosten: 90,- voor acht lessen. Woensdag 28 september door Marijke Verlaat. Breng je fantasie tot leven. Heeft werken met klei u altijd wat geleken en heeft u zin om uw fantasie om te zetten in bijzondere figuren, prachtig vorm gegeven sculpturen of fraai gestof feerde poppen, dan is deze cursus wat voor u! Van geliefde stripfigu ren tot Boeddhabeeldjes en levens echte dieren kimt u met de zelfhar- dende Das-klei tot leven brengen. Kosten 98,- voor tien lessen. Vanaf vrijdag 30 september leert u van Lucia Admiraal alle technie ken die nodig zijn om een kleurrijk glas-in-lood raam te maken. Deze zijn: een ontweip maken/uitzoe ken, tekenen, sjablonen knippen, glas snijden en slijpen, glas in lood zetten, solderen en kitten. Door de veelzijdigheid aan technieken en het zien 'groeien' van het raam zult u veel plezier beleven aan het totale proces. Kosten 85,- voor zeven lessen. Op speciaal verzoek, is er een fietsgroep voor op de woensdag gestart. Vertrek iedere week om 13.00 uur. Dit is een recreatieve groep die circa 20 kilometer fietst in normaal tempo. Er worden nadruk kelijk ook heren gevraagd! Opgeven noodzakelijk. Open huis Dinsdag 12 juli houdt de Gezelschapsbank open huis! Tussen 10.30 en 12.00 uur bent u welkom voor een kopje koffie met wat lekkere. De Gezelschapsbank houdt zich bezig met het bij elkaar brengen van mensen met dezelfde interesses met als doel dat mensen op vriendschappelijke basis meer samen gaan ondernemen. Er zijn mogelijkheden te over voor activi teiten. Wilt u meer weten? U kunt al uw wagen over dit onderwerp aan onze coördinatoren stellen. Misschien wordt u dan zo enthousi ast dat u zich meteen wilt opgeven. Laat deze kans niet voorbij gaan, want samen genietje immers meer!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7