Zonnig verjaardagsfeestje voor de Vijfhoek! Buurtoverleg Hoghe Weijdt en GGZ Scoutingvaarseizoen in volle gang! B H E I L O O V 9 KERK DIENSTEN INGEZONDEN BRIEF Onbeschrijfelijke misser ierenbescherming OUD PAPIER KORTOM Afgestudeerd Afgestudeerd Workshop 'Hoe blijf ik mezelf in relatie met...' BeatFM in gesprek met Stichting Dolfinn Zomerverkoop afgeschreven materialen Controle op 50-kilometer wegen UITKIJKPOST 29 JUNI 2011 HEILOO - Zondag 26 juni vierde de Stichting Vrienden van de Vijfhoek haar twintigste verjaar dag. Er was muziek, er waren optredens, er was amusement, en natuurlijk hadden we er schitterend weer bij. We kijken terug op een zéér geslaagd 'ver jaardagsfeest'! Tijdens haar speech sprak Anke Holtrop (voorzitter van de vrien denstichting) haar waardering uit voor alle mensen in de zorg en in het bijzonder Janny Femee, die na acht intensieve jaren als bureausecre taresse De Vijfhoek verlaat. Janny was jarenlang steun en toeverlaat bij alle praktische zaken rondom De Vijfhoek. Namens De Waerden sprak Karin van der Zwan (manager primair pro ces). Haar felicitaties gingen verge zeld van een mooie bijdrage voor de nieuwe snoezelmimte. De snoezel- ruimte was het eerste grote project van de Vrienden van de Vijfhoek in 1992. De snoezelmimte is door het intensieve gebruik nodig aan vervanging toe. Momenteel is men bezig met het rondkrijgen van de financiering van een compleet nieu we snoezelmimte. Na het formele gedeelte was er een preview van twee films over De Vijfhoek en De Vrienden van De Vijfhoek. De vrien denstichting heeft de jonge Heilooër filmmaker Lucas Bugter gewaagd om korte documentaires te maken over De Vijfhoek en De Vrienden van de Vijfhoek. Deze korte films willen zij inzetten om de buitenwe reld een goed beeld te geven van de betekenis van De Vijfhoek en het goede werk dat daar verricht wordt. De genodigden reageerden heel enthousiast op de promotiefilms die binnenkort via internet te zien zul len zijn. Het feest werd afgesloten met een heerlijke barbecue. De Vrienden van de Vijfhoek kijken terug op een mooi verjaar dagsfeestje. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Op 14 juni is er een overleg geweest tussen de buurtbewoners van de Hoghe Weijdt en de GGZ Noord-Holland Noord. Sinds twee jaar wor den twee huizen aan de Hoghe Weijdt bewoond door forensisch psychiatrische cliënten van de GGZ NHN. De aanleiding voor dit overleg was tweeërlei. Enerzijds een uitno diging voor een groot overleg met de bewoners van de wijk en anderzijds een regulier overleg met de directe buren. Dit laatste overleg vindt een maal per drie maanden plaats. De bijeenkomst werd gehouden omdat de GGZ NHN geïnteresseerd is in de ervaringen van de buurtbewo ners met de forensische woonvorm. Er werden maar liefst 394 uitno digingen verstuurd, waaivan er 82 geretourneerd werden. Van deze 82 gaven elf mensen aan de bijeen komst te willen bezoeken. Tijdens de avond werd er geconstateerd dat er groei zit in het wederzijdse vertrouwen. Tegelijkertijd bleek uit de reacties op de geretourneerde formulieren dat de communicatie verbetering behoeft. U kimt dan uw een mail sturen aan één van de twee volgende adressen: Hogheweijdt® ggz-nhn.nl (mailadres van het buurtcomité) of hogheweijdt@hei- looweb.nl (mailadres van de GGZ NHN voor de buurtbewoners. HEILOO - Het zeilseizoen is voor de waterscouts van Scouting Victorie weer in volle gang. Zo wordt er deze weken druk geoefend voor de CW03 zeilexa- mens die in juli worden gehouden. Op zaterdag voeren de scouts een tocht over het Alkmaardermeer. Ondeiweg moesten velschillende opdrachten uitgevoerd worden. Zondag konden de scouts onder zeer gunstige omstandigheden, met de wind in de mg, richting Alkmaar zeilen. Ook wordt er momenteel druk geoefend voor de zeilexamens die in juli worden afgenomen. De scouts hebben het er maar druk mee. Scouting Victorie is nog opzoek naar jongeren vanaf 18 jaar die op zaterdag de groep waterscouts wil len begeleiden. Heb je interesse? Neem dan contact op met de leiding via: verkenners@scoutingvictorie. nl. Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds H. R. Hummelen uit Egmond Binnen, jeugdkerk. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds F.J. van der Wind, mmv Cantorij, na afloop koffiedrinken. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Woord- en com munieviering mmv zomerzingen en organist Leonie Hennekens, voorganger pastor M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met dameskoor, voorganger J. Veldt. Zondag 10.30 uur: woord- en commu nieviering met herenkoor, voorganger H. Hudepohl, 12.00 uur: kleuter- en kinderkerk. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistie viering, vrijdag 09.00 uur: eucharis tieviering, 12.00 uur: bedevaart St. Maartenschool Langedijk. Zaterdag 12.00 uur: eucharistieviering, eerste zaterdagbedevaart. Zondag 09.00 uur: gelezen eucharistieviering, 10.30 uur: eucharistieviering, celebrant pr B. Dijkman, mmv koor Ubi Caritas, 15.00 uur: Vespers. Maandag 12.00 uur: eucharistieviering, dinsdag 12.00 uur eucharistieviering, woensdag 09.00 uur eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met spontaan koor, voorgan ger pastor H. Hudepohl. Zondag 09.1-5 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, voorgan ger pastor H. Hudepohl. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at -5 pin (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Zondag 10.00 uur: Dankviering met Hosanna. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met kinderkoor. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: communieviering met St. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Donderdag 12.30 uur: eucharistievie ring. Vrijdag 12.30 uur: eucharistievie ring. Zaterdag 19.00 uur: avondgebed Gregoriaans. Protestanse Gemeente Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Op 21 juni vierden we met een groot aantal mensen de Zonnewende in het Heiloërbos, op de mooie Ronde O. Wat schetst mijn verba zing toen ik de volgende ochtend, fietsend naar mijn werk, zag dat er door Pro-Rail een nieuwe seinpaal was opgericht midden op de histo rische zichtlijn van 't huis Nijenburg naar de duinen. Wat een onbeschrij felijke misser! Waarom nou net daar en niet enkele meters verder? Onwetendheid? Onverschilligheid? Gebrek aan communicatie? Wie kan ervoor zorgen dat dit teruggedraaid wordt? Gemeente? Natuurmonumenten? Historische vereniging? Of de verzamelde lief hebbers van het Heiloërbos? Theo Rowen Heiloo Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 Zondag 26 juni, 10.00 uur: Ds. C.H. Cornelissen, Alkmaar. Kinderkring St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: Oecomenische vie ring met aquariuskoor en met kinder koor, voorganger pastor H. Hudepohl en ds J. Aller. Deze viering vindt plaats op het scoutingterrein ipv in de kerk. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur: Oecomenische viering met RK Parochie St. Jacobus Major. Locatie scoutingterrein aan de Verlengde Roemersdijk, voorgangers ds S. Kurtzahn (Beverwijk) en pastor H. Hudepohl. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Loet -5, Heiloo, tel. 51-50071, e-mail: info@dierenbeschenningnhn.nl, www.dierenbeschenningnhn.nl. Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (E 0,10/min). Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalkmaar.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alann- nummer: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Vermist Kleine lichtbruine hond, witte kraag en borst, wit aan de pootjes, krulhaar, hangoortjes, reu, gechipt, ca. 8 jr, angstig, gauw in paniek, Hannes, Poelenburgplantsoen Heemskerk. Nu weer gesignaleerd in Heemskerk en omgeving AZ-stadion. Hinkt met achterpoot. wGevonden Lichtrood katje, witte bef en 4 witte pootjes, Het Maalwater Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Eerste zaterdag van de maandag Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bun dels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maandag Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tus sen 08.4-5 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. HEILOO - Plaatsgenoot Arjan Ooijevaar is na een studie van vier jaar afgestuurd aan de Hogeschool Utrecht. Hij mag zichzelf ingenieur in de Chemische Technologie noemen. HEILOO - Plaatsgenote Marlous de Keizer is met een prachtig resultaat afgestudeerd in de studierichting Criminologie, specialisatie Veiligheidsbeleid en Rechtshandhaving. Ze heeft haar studie gevolgd en voltooid aan de Universiteit van Leiden. HEILOO - Iedereen heeft relaties, liefdes, familie, werk of vriend schapsrelaties. Soms is er een relatie die te veel energie vraagt of waar u zich niet lekker bij voelt. Deze workshop, gegeven op dinsdagavond 5 juli bij buurthuis het Oosthonk, biedt u de moge lijkheid om, onder begeleiding van twee trainers, op onderzoek uit te gaan. U gaat deze avond, door middel van de dialoog en familie opstellingen, met een voor u wat minder makkelijk lopende relatie aan het werk waardoor u nieuwe inzichten krijgt op de situ atie. Voor informatie over deze avond, aanvang 19.30 uur: Louise Aarsée, tel. 06-50923302. HEILOO - Deze keer wordt in het programma Heiloo Centraal door Maud van Gijssel de Stichting Dolfinn belicht. Zij spreekt met de voorzitter van Stichting Dolfinn, de heer Bart Houtman en Renate Lindeman, de moeder van April en Hazel Meijer. April en Hazel zijn beiden in januari twee weken naar Curasao geweest, waar zij met Dolfijntherapie veel hebben bereikt. Deze uitzending van radio BeatFM vindt plaats op donder dagavond 30 jimi van 20.00 uur tot 21.00 uur via de ether op 106.3 FM en op de kabel op 89.0 FM. HEILOO - Op vrijdag 1 juli houdt Bibliotheek Heiloo weer een grote verkoop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 20.30 uur in de expositieruimte van de biblio theek. Bij deze verkoop vindt u romans, informatieve boeken (over onder andere reizen, knut selen en handwerken), cd's, jeugdboeken, grote letterboeken, bundels tijdschriften, dvd's en buitenlandstalige boeken, en ook veel peuter- en kleuterboeken. HEILOO - De politie controleert bijna dagelijks op snelheid in het verkeer. Vooral de 50 kilometer wegen waar auto's en fletsere de stiaat 'delen', blijken gevaarlijk. Dat is vaak binnen de bebouwde kom, waar dan ook bijna de helft van de ongevallen plaatsvindt. De politie controleert daarom op wegen die als verkeersgevaarlijk te boek staan. In Heiloo is op zon dag 26 jimi op de Vennewatersweg van 16.00 tot 17.30 uur gecontro leerd op snelheid. Er werden acht overtredingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid was 84 km/u.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9