Shoreline doet Rimpelrocktoumee Adventureday in Zwembad Limmen Jaarmarkt Limmen op woensdag 20 juli Leerlingen op maatschappelijke stage Fotoalbum fietsen voor Burkina regio 13 De laatste toegift van de kermiscowboys Maandag 25 juli in zwembad Dampegheest 20 JULI 2011 De kermiscowboys hebben weer zin om in Noord Holland te toeren. Aangeleverde foto AKERSLOOT - De cowboys van de kermis maken zich op voor hun allerlaatste toegift. Dat zeiden de muzikanten van Shoreline vorig jaar weliswaar ook toen ze na een absentie van twee decennia hun rentree op de bühne maakten. Maar hoezeer de weer flink aan getrokken banden met oude en nieuwe fans ook voor verbroede ring zorgde, de punt die nu na een zomer met volle agenda wordt gezet is definitief. Ze kwamen elkaar vorig na lange tijd weer eens tegen. ,,En voor we het wis ten zaten we ouderwets de ram men", aldus Henk Haanraads. Dat gevoel van ouwe jongens krentenbrood resulteerde in vier optredens. „Heerlijk die terugkeer in zalen met allemaal blije smoel werken." Willem Schoone zegt dat de jaren geen vat op de muzikan ten hadden gekregen. „Toen we gingen zitten leek het alsof we dat gisteren voor het laatst had den gedaan." Meteen werd beslo ten om het een zomer later op uitgebreide schaal over te doen. „Negen optredens, lekker ver spreid. Om het voor iedereen leuk te houden. Maar vooral terug naar de kermissen van betekenis, die wij hebben zien groeien." De kas teleins, zeggen de mannen die hun terugkeer de Rimpelrocktour heb ben gedoopt, zijn al net zo enthou siast. „Goud van Oud. Er komt geen nummer uit de huidige hit parade aan te pas. Ons repertoire stopte toen wij ermee ophielden. Van daaruit gaan we terug", rekent Henk Haanraads voor. Toen kermis geen feest was als Shoreline niet was geweest. Geen band die nu zo druk heeft als zij toen met minimaal 22-23 optre dens in de maand. De oerbezetting hield het vol tot 1991, het jaar van het afscheidsconcert in een grote tent in Akersloot. Toen gingen Henk Haanraads en Jitse Bijpost hun eigen weg, Willem Schoone vertrok iets later en Boudewijn van Buren maakt nog altijd deel uit van het vervolg Shoreline2. Alhoewel het coverbandcircuit is gedoofd, is er nu een opleving en dat merk je aan de vele tribute bandjes die nu ontstaan. Het hele uitgaanspatroon is veranderd ten opzichte van vroeger. Maar wie Shoreline deze zomer bezig ziet krijgt de show nog in originele verpakking. „We pakken echt de nummers op die we toen ook speelden. Op de grond zitten en dan schuitje varen, theetje drinken doen, het komt allemaal langs. We zien het zelf als een grote reünie en hopen dat de mensen hetzelf de gevoel hebben". Ze hebben er weer zin in om in Noord-Holland te toeren, de streek die zij op hun duimpje kennen en waar hun naam onsterfelijk is. LIMMEN - ODI Sports houdt in Zwembad Dampegheest een Adventureday op maandag 25 juli voor jongens en meisjes in de leeftijd van acht tot en met twaalf jaar. Veilig gezekerd aan kabels wordt er flink geklauterd en geklommen in en rondom de bomen. Kinderen kimnen de speciale pamper-jump doen en in een reuzeladder klim men. Ook wordt het spectaculaire spel team-in-balance gespeeld en kan er meegedaan worden aan een wedstrijd kratstapelen. De activiteit is van 11.00 tot 13.30 uur en wie wil mag na afloop in het zwembad blijven zwemmen! De kosten voor Adventureday zijn 3,-. Aanmelden kan bij de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum, tel. 0251-656562 op werkdagen in de ochtenduren van 09.00 tot 12.30 uur en maandag en woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Voor meer vakantieactiviteiten kan de site van de stichting bekeken worden: www.welzijncastricum.nl. LIMMEN - Ook dit jaar kunt u allen weer terecht op de jaar lijkse koopjesmarkt in Limmen! En wel op woensdag 20 juli van 15.00 tot 21.00 uur. Er zullen dit jaar weer vele kra men aanwezig zijn met marktlieden om hun waren aan te prijzen aan het langslopend publiek. U kunt zich van top tot teen laten kleden volgens de laatste mode bij diverse kledingkraampjes eventueel voor zien van bijouterieën en een prach tige handtas. Tussendoor kunt u een heerlijke versnapering nemen zoals een broodje beenham of een overheerlijke saté. Vervolgens kunt u uw passende cosmetica aanvul len tegen bijzondere marktprijzen bij diverse stalletjes. Ook staan er aanbieders met kunst en curiosa en tussendoor kunt u zich verma ken met de getoonde handvaardig heid van diverse demonstraties. Voor de kinderen is het stanghan- gen van de ijsvereniging weer de bekende uitdaging of voor de klei ne dreumesen is het luchtkussen, bungee-trampoline, zweefmolen of de autoscooters een welkome aflei ding. Als u de hele markt gezien heeft kunt u onder het genot van een hapje en drankje en een mooi stukje muziek nagenieten op het terras. U ziet de Limmer jaarmarkt is weer een ware belevenis met zijn bijna honderd kramen! Voor informatie kunt u bellen met Drogisterij Aker of Kapsalon Stuifbergen; tel. 072-5053138 of 072-5051242. Bij 't Beestenboetje mochten de bewoners herten voeren en konijntjes aaien. Aangeleverde foto REGIO - In verband met de maatschappelijke stage voor leerlingen in het voortgezet onderwijs, waren op dinsdag ochtend 12 juli 3 mavo leer lingen van het Jac.P.Thijsse College op bezoek bij verschil lende verzorgingshuizen in Heiloo, Limmen, Castricum en Akersloot. In verzorgingscentrum Overkerck in Heiloo, waar negen leerlingen en drie begeleidende docenten van het JPT op bezoek waren, werden de bewoners eerst getrakteerd op koffie met gebak. Terwijl de leerlingen ondertussen kennis maakten met de bewoners, werden rolstoelen door de activi teitenbegeleidsters van Overkerck klaargezet voor de geplande wan deling. In een lange stoet vertrokken vervolgens de activiteitenbegelei ders, de leerlingen en de docenten met ieder een bewoner in rolstoel naar 't Beestenboetje. Daar moch ten de bewoners onder andere de herten met kleintjes voeren en zelf konijntjes op schoot nemen om ze te aaien. Drie leerlingen namen onderweg foto's van de bewoners en terwijl hun medeleerlingen weer terug in het zorgcentrum hielpen met het serveren van de warme maaltijd, snelden zij zich per scooter terug naar school om de foto's te printen en in te lijsten. Iedere bewoner die had deelgeno men aan het uitje kreeg vervolgens een ingelijste foto van zichzelf. De bewoners vonden het uitje en het contact met de leerlingen erg leuk en de leerlingen waren ook heel enthousiast. Een van de leerlingen heeft zich zelfs na afloop opgege ven als vrijwilligster bij het zorg centrum en de activiteitenbege leidsters hopen dat zij misschien meer jongere vrijwilligers naar het centrum kan krijgen. Al met al dus een zeer geslaagde dag voor jong en oud.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11