Stanghangen op de Limmer j aarmarkt Sad PL AZ A Ko veltman verzorgt presentaties bij vlindertentoonstelling in Egmond Het is weer timmerdorptij d! SMITS Bakkum Krook Bijzondere presentatie over vlinders in Egmond TEGELS SANITAIR UITGEEST, GEESTERWEG 10 KORTOM Orgeltalent Gijs Boelen in Ste. Agneskerk Ina Eilander komt naar de Slotkapel Amak wandelt 27 JULI 2011 Maar liefst 117 deelnemertjes testten hun krachten tijdens het stanghangen in Limmen. Archieffoto LIMMEN - Tijdens de jaarmarkt van afgelopen week kon de Limmer jeugd weer zijn kracht en uithoudingsvermogen testen: onder auspiciën van de Limmer IJsclub kon een ieder laten zien, onder aanmoediging van enthousiaste omstanders, hoe lang hij of zij aan een stang kon blijven hangen. Maar liefst 117 deelnemertjes testten hun krachten. Dit jaar waren de omstandigheden zwaar: de stang was glad en de handjes waren zwe terig. De winnaars kimnen hun prijzen ophalen bij J. Stuifbergen, ADVERTENTIE K E U K E N SB EGMOND - De druk bezochte vlindertentoonstelling in de expo sitieruimte van Abdjj kaarsen bij de abdjj van Egmond, biedt bezoekers op zaterdag 6 augus tus een extra reden om de expo sitie te bezoeken. Op die dag verzorgt Ko Veltman van het vlinderpaviljoen in Artis, samen met enkele vrijwilligers, een aantal presentaties over rupsen en vlinders. Die presentaties zijn niet allen boeiend voor doorgewinterde vlinderliefhebbers, maar zijn dus danig opgezet dat ze ook voor geïn teresseerde leken de moeite waard zijn. Veltman: „Een vlinder wordt eigenlijk twee keer geboren en heeft een eerste leven in de gedaante van een rups. Rupsen die weinig meer doen dan eten, spreken over het algemeen weinig tot de verbeelding, maar het zijn wel diezelfde rupsen die zich in het popstadium trans formeren tot vaak indrukwekkende vlinders met een fascinerende rol- tong en prachtig gekleurde vleu gels. Dat is een wonderlijke zaak waar veel over te vertellen valt en dat gaan we op 6 augustus dan ook doen." Als het weer het toelaat zal een deel van presentaties plaatsvin den bij De vlinderhof van broeder Frans, de pas aangelegde vlindertuin die is vernoemd naar broeder Frans Melkert, die velen kennen als 'de vlinderbroeder' van de Egmondse Kerkweg 42, Limmen. Jongens: tot en met 9 jaar: 1. Jesse Glorie 35.2, 2. Dirk Hes 32.5, 3. Gijs van Tol 29.5. Jongens 10 tot 12 jaar: 1. Berend Min 61.0, 2. Niek Groentjes 31.5, 3. Quinten Oudendijk 29.6. Jongens vanaf 12 jaar: 1. Rox Houtenbos 41.7, 2. Casper Dekker 23.5, 3. Jan Mennik 13.3. Meisjes tot en met 9 jaar: 1. Quinty Boontje 26.5, 2. Anouk van Dijk 30.4, 3. Demi Bult 25.0. Meisjes 10 tot 12 jaar: 1. Nina Burgering 54.5, 2. Marlein van Rossum 49.9, 3. Lois Wamsteger 28.1. Meisjes vanaf 12 jaar: 1. Lieke Luiters 36.1, 2. Lotte Koot 1.7, 3. Hilde Glorie 1.0. EGMOND - De vakantie is begonnen en dus is er weer Timmerdorp in Egmond aan den Hoef. De hele week hebben ruim 200 kinderen met veel inzet en plezier gesleept, gezaagd en getimmerd aan hun bouwfanta- sieën op het Thema: Ons Dorp. Als u het resultaat wilt zien, dan kan dat op donderdagavond 9 juli van 19.00 tot 20.30 uur. Dan is er namelijk de traditionele vrijmarkt waarbij u de bouwwerken kunt bewonderen en de kinderen u zul len proberen te verleiden aan hun speciale spelletjes mee te doen of him waren te kopen. En waar, als alles meezit, de kinderen hun eigen dorpslied zullen laten horen. Verder kimt u via de hyvessite http://jeugd- belangeneadh.hyves.nl het wel en wee van Timmerdorp volgen. Hier zijn ook foto's te zien. De vakantie is weer begonnen en dus is er weer Timmerdorp in Egmond aan den Hoef. Aangeleverde foto abdij. Hij legde in 1964 de eerste vlindertuin aan op het abdijterrein. De presentaties op 6 augustus vin den plaats tussen 10.30 en 16.30 uur. De vlindertentoonstelling is nog te bezoeken tot en met 16 september. Bij Adbijkaarsen, gelegen in aan de Vennewatersweg 27 in Egmond- Binnen, is ruime gratis parkeergele genheid. EGMOND - Maandag 1 augu- gustus kimt u luisteren naar het onbetwiste orgeltalent Gijs Boelen in de Zomeravondserie in de Oud-Katholieke Ste. Agneserk te Egmond aan Zee. Het Adema- orgel zal hij bespelen met een programma dat deze avond voorziet in vier stijlperioden uit de muziekgeschiedenis. Uit de baroktijd met muziek van Claude Balbastre en John Stanley. Een blokje romantiek brengt Gijs Boelen met eigen bewerkingen van de muziek van Carl Zeiler, Johan Strauss jr. en Max Reger. Uit het begin van de vorige eeuw komt hij met een lichte toets waar hij onder andere George Gershwin weer in een eigen bewerking laat horen. De kerk is open om 20.00 uur, de toegang is gratis, aanvang 20.30 uur. Voor meer informatie: www.egmond. okkn.nl. EGMOND - Op 31 juli is alweer de derde avond van 'Een luchtig Slot' met als thema 'Op de grens van land en water.' Schrijfster en dichteres Ina Eilander uit Hoogwoud zal deze avond ver zorgen. Zij draagt onder meer gedichten voor van Coot van Doesburg en Ina Sipkes-de Smit. Maar ook werk van Boudewijn de Groot zal deze avond niet ontbreken. Natuurlijk is er weer 'n endje Westfries' en zal er een gedicht in het Tessels dialect worden voorgedragen.Muzikale omlijsting: piano Jan van der Schaaf, viool Anouk Eyben. Bloemarrangement: Ans Zwart Aanvang 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is de Slotkapel geopend. AKERSLOOT - Woensdagavond 3 augustus is er weer een wan deling. De wandeling is een Zomeravond-wandeltocht in Ij muiden en is tien kilometer lang. We vertrekken om 18.00 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Kees Deijlen, tel. 0251-310715.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11