Annick Melgers (12) Nederlands kampioen Goud voor Karen Stevenson in Berlijn Geslaagd HSV zomertoemooi sport 13 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Boscrossers presteren goed op EK en WK Meteen been worp wist Karen een ippon te scoren 17 AUGUSTUS 2011 Karen heeft zich in ieder geval gekwalificeerd voor deelname aan het Europees kampioenschap tot 20 jaar half september in België. Foto: Menno Lesterhuis TENNIS HEILOO - Van 8 tot en met 13 augustus werden de Nationale Jeugd Kampioenschappen ten nis (NJK) gehouden. Op de banen van de Hillegomse ten nisclub streden Nederlands beste 64 jongens en meisjes in de leeftijdscategorie tot en met 12 en 14 jaar om de nationale titel. De twaalfjarige Annick Melgers uit Heiloo was erbij! Trainer Guido Potma zag hoe zijn pupil in het toernooi groeide: „Iedere speeldag viel de helft van het deelnemersveld af, alleen de sterksten bleven over." In de finale moest Annick het opnemen tegen regerend kampioene Isolde de Jong (Capelle aan den IJssel). Het beloofde een topfmale te worden tussen de nummers één en twee van Nederland. „Annick was zater dag zeer goed gefocust en bleef lekker slaan." Ze won de finalewed strijd met 6-1 en 6-3. Annick was jarenlang lid bij TV Het Vennewater. Vorig jaar maakte zij de overstap naar TV Heerhugowaard, waar talentvolle spelers van de daar aanwezige uit gebreide faciliteiten gebruik kun nen maken. Annick staat veertien tot zestien uur per week op de baan. Daarvan krijgt ze de helft aantal uren training via de tennis- bond en de andere helft privétrai- ning van Guido Potma, regionaal bekend oud-wedstrij dtennisser. Vader Eric: „Annick heeft hier door dit jaar enorme vooruitgang geboekt, zowel mentaal, fysiek en technisch." Een plek op de erelijst van dit kampioenschap betekent veel. Hier staan de toekomstige vertegen woordigers van het Nederlandse tennis te spelen. Tussen de win naars van voorgaande jaren staan namen van spelers die veel bereikt hebben in het tennis. Op de wissel beker die Annick zaterdag in ont vangst mocht nemen, prijken dan ook bekende namen als Krajicek, Brenda Schultz en Renee Reinhard. HEILOO - Terwijl de judoles sen van Dojo 't Loo stil liggen in verband met de zomerva kantie gaat het wedstrijdsei zoen voor de Heilooër judo trainers Karen Stevenson en Timo Lesterhuis gewoon door. Nadat drie weken geleden nog een bronzen medaille werd gewonnen op het European Junior Cup judotoernooi in Cetniewo (Polen), heeft Karen afgelopen weekend de gouden medaille behaald op het toernooi in Berlijn in de klasse tot 78 kilo. In de eer ste ronde won ze van de Duitse Drechsler. Ze moest deze partij nog wel wat op gang komen dus de winst werd pas in de golden score veilig gesteld. De tweede partij werd gewonnen van de Belgische Meeuwissen. In de halve finale trof Karen de sterke Franse Malonga. Karen wist verrassend snel met een fraaie uchi-mata op voorsprong te komen. Later werd een worp van de tegenstandster overgenomen waarna Karen met een stevige houdgreep de partij met ippon besliste. In de finale trof Karen de Duitse Dunkel die recent nog twee A-toernooien had gewonnen. Met een been worp wist Karen echter een ippon te scoren en daarmee de gouden plak te winnen. Met deze zege heeft Karen zich in ieder geval gekwalificeerd voor deelname aan het Europees kam pioenschap tot 20 jaar, half sep tember in België (en waarschijn lijk ook het WK in Zuid Afrika). Timo Lesterhuis was in de klasse tot 100 kilogram minder succesvol. In Cetniewo wist hij in zijn eerste partij knap van de Pool Kissk te winnen maar verloor zijn partij tegen de Let Nikiforenko. In Berlijn ging de eerste wedstrijd van Timo tegen de Rus en latere kampioen Urusov verloren. Timo herpakte zich goed met winst op de Canadees Mitchell. Met verlies tegen de Pool Zakrzewski was het toernooi over en resteerde een negende plek. Timo zal nog moe ten afwachten of hij mag deelne men aan het EK. HEILOO - Zondagmiddag werden tijdens het HSV Zomertoernooi de finalewed strijden van de eerste teams gehouden. Onder grote publie ke belangstelling werden deze wedstrijden gespeeld. Mede dankzij het mooie voetbalweer waren veel toeschouwers getui ge van deze wedstrijden. De wedstrijd om de derde plaats ging tussen FC Uitgeest 1 en Kolping Boys 1. Na een 2 - 1 rust stand werd Kolping Boys na de rust de totale wil opgelegd door de FC Uitgeest. De eindstand was 4 - 1. Op het hoofdveld werd de strijd om de eerste plaats uitgevochten door de Foresters 1 en HSV 1. Er had zich veel publiek op de tribune genesteld en onder het genot van een heerlijk zonnetje was de eerste helft een wedstrijd tussen een tech nisch beter Foresters en een hard werkend team van HSV. Nadat de tweede klasser via een vrije trap van Meyer uit een vrije schop, die laag door de muur doel trof, een 1 - 0 voorsprong had genomen, kwam HSV via een mooi afstandsschot van Bolten op een 1 - 1 gelijke stand. Direct na de rust kreeg Foresters een penalty die door Kramer werd benut. Hierna kreeg HSV nog twee mooie kansen om de gelijkmaker te scoren. Eerst kopte Ursem de bal mooi in, maar de keeper van Foresters pareerde deze bal uit stekend. Vlak daarna probeerde Laan met een goede actie de kee per te passeren, maar ook dit mis lukte. Toen was de koek op voor HSV. Foresters liep via De Waard, Kramer en nogmaals Meyer uit naar een geflatteerde 1 - 5 overwinning. Al met al kan HSV terugkijken op een geslaagd toernooi. Zondag 21 augustus speelt HSV 1 thuis voor de beker tegen Beemster. Deze tegen stander komt HSV ook weer tegen in de competitie. De wedstrijd begint om 14.00 uur en de toegang is gratis. Woensdag 24 augustus speelt HSV een uitwedstrijd tegen ZOB, een zaterdag tweede klas ser. De laatste wedstrijd in deze poule voor de beker ontvangt HSV wederom Foresters, nu op zondag 28 augustus om 14.00 uur op het sportpark Het Maalwater. Annick in actie tijdens de Nationale Jeugdkampioenschappen tennis. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11