PiiPikZo Hei loo 2011 ope hp het seizoen in Hei too k üt oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Willibrorduskerk en Willibrordushuis Rond de waterput Kom meespelen met Caecilia Plusactiviteiten: Uit&Zo en Open dag Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg Campo del Sol - Cursos de Espanol r Ti 1111 lilii imuw mil rii iiiifll Uit&Zo Heiloo wordt dit jaar voor de 17de keer gehouden op zaterdag 3 september van 10.30 tot 16.30 uur, rond Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. Evenals voorgaande jaren wordt dit evenement georgani seerd door Bibliotheek Heiloo. Uit het grote aantal deelnemers blijkt dat er behoefte is aan een overzicht, en ook een officiële opening van het activiteitenseizoen in Heiloo. Dit jaarlijks terugkerend evenement is mo gelijk door een structurele subsidie van de gemeente Heiloo, de sponso ring van De Uitkijkpost, de inzet van een groot aantal vrijwilligers en de medewerking van Scouting Victorie Heiloo. GROOT AANTAL KRAMEN EN OPTREDENS Uit&Zo Heiloo vormt de jaarlijkse start van het culturele, educatieve en sportieve seizoen in Heiloo. Met 67 organisaties en verenigin gen heeft Uit&Zo Heiloo ook dit jaar weer een groot aantal deel nemers. Zij hebben vrijwel allen een stand waar informatie wordt gegeven over de organisatie zelf en de activiteiten in het komende seizoen. Bij de meeste kramen kunnen de bezoekers zich al direct hiervoor opgeven. De opstelling van de kramen staat aangegeven op de plattegrond. Naast een grote stroom informa tie is er ook veel te zien en te horen. Op twee podia (één buiten en één in de Willibrorduskerk) worden tijdens Uit&Zo Heiloo zeer diverse optredens verzorgd vanuit het gehele Heilooër verenigingsleven: van koor tot orkest, van sportdemonstratie tot dans en toneel. Niet alleen op de podia, maar ook op straat en in de bibliotheek is van alles te zien en te beleven. OPENING Uit&Zo Heiloo wordt om 10.30 uur officieel geopend door wet houder mw D.H. Schmalschlager op het podium op het parkeerter rein van Rozing naast Bibliotheek Heiloo. OOK VOOR KINDEREN Dit evenement heeft zeker ook voor kinderen veel te bieden. Een groot aantal deelnemers heeft een speciaal programma voor deze leeftijdsgroep. Daarnaast staat voor hen ook een aantal activiteiten gepland, zoals: Veel optredens op de podia: Jeugdbrandweer met demon straties en blusactiviteiten Sportdemonstraties (volleybal, basketbal, boksen en kickbok sen), waarbij vaak ook meege daan kan worden. Spelenderwijs muziek: muzieklessen voor peuters Knutselen, onder leiding van Hobbyfarm Wondjes laten grimeren door de E.H.B.O. Schminken bij Falkland Toneel VRIENDEN VAN DE BEUN Speciaal op deze Uit&Zo Heiloo pakt de Stichting Vrienden van De Beun weer flink uit met een Tijdens Uit&Zo staan de deuren van Willibrorduskerk en Willibrordushuis de hele dag open. U bent van harte welkom. Er zijn enkele optredens gepland en de Stichting Oud Heiloo geeft presentaties in de Ontmoetingsruimte. In de kerk wordt een klankbeeld getoond over 'de Zeven Werken van Barm hartigheid', het thema van het komend seizoen. Met trots presenteert de commissie 'rond de waterput', namens de geza menlijke (Protestante en Katholieke) kerken van de regio Heiloo, Akersloot, Limmen en de Egmonden (HALE) het nieuwe programma voor het seizoen 2011-2012. Hierin tal van lezingen, cursussen, films, muziek, voordrachten en activiteiten. Zo maar wat onderwerpen om uw belangstelling te prik kelen: Op donderdag 13 oktober vertelt Ds. Hanneke Ruitenbeek over het bijzondere eiland lona, de Keltische spiritualiteit en de kracht, die uitgaat van de lona Community. Zaterdag 5 november zingt de Schola Cantorum Kennemerland de Willibrordus vespers. Zaterdagmiddag 12 november 2010 brengen we een bezoek aan de Abdij van Egmond, waar broeder Adri Kor- tekaas de gastheer en inleider is. Op 23 en 30 januari wijdt de heer Cees Tromp ons in in de Catalaanse muurschilderkunst. Voor de zogenaamde HALE-lezing komt Hella van der Wijst, onder andere bekend van haar tele visie programma, op donderdag 19 april naar de Witte Kerk te Heiloo. Op zondag 22 april geeft het Alkmaars Symfonie Orkest een benefiet concert voor de restauratie van een schilderij uit 1632. Het programmaboekje, dit jaar te herkennen aan een groen-witte kaft, is gratis verkrijgbaar bij Uit&Zo. Het is ook af te halen zijn in de kerken van de regio HALE. optreden van een deel van de cast van de musical 'Nightmare', die komend seizoen is te zien in Theater de Beun. ACTIVITEITEN IN DE BIBLIOTHEEK LIVE MUZIEKOPTREDENS De Muziek- en dansschool ver zorgt in de bibliotheek, verspreid over de dag, een aantal live optredens door leerlingen. KNUTSELEN Onder leiding van vrijwilligers van de Hobbyfarm kunnen knutsel- kinderen zich de hele dag even lekker uitleven. LESSEN 'MUZIEK OP SCHOOT' Spelenderwijs muziek geeft om 11.30 en om 13.00 uur een les 'Muziek op schoot' voor dreumes en peuter. VIDEOCLUB HEILOO Videoclub Heiloo vertoont de hele dag de film, die zij maakte van Uit&Zo Heiloo 2010. VERKOOP AFGESCHREVEN MATERIALEN BIBLIOTHEEK Voor kooplustigen vindt er even als de voorgaande jaren weer een verkoop plaats van door Biblio theek Heiloo afgeschreven mate rialen (boeken, cd's, tijdschriften en dergelijke). Opvallend is het grote aantal boeken, dat dit jaar wordt aangeboden. De plattegrond met deelnemers lijst en een overzicht van de op tredens op de podia en daarbui ten, vindt u achterin deze bijlage en op de website van Bibliotheek Heiloo: www.bibliotheekheiloo.nl. WM Iets na 11.00 uur speelt Heilooër Harmonievereniging Caecilia op het buiten podium een gevarieerd programma van bekende en nog niet zo bekende muziekstukken. Maar dit jaar wordt bijzonder: iedereen mag meespelen. Wij nodigen iedereen uit om een nummer met ons mee te doen. Een eigen instrument meebrengen mag, maar is niet nodig. Instrumenten worden voor het optreden uitgedeeld op Uit&Zo door de leden van Caecilia. Krijgt u de smaak te pakken: kom dan gewoon elke dinsdagavond meedoen. Het jeugd- (opleidings-)orkest speelt van 18.30 tot 19.30 en het A-orkest van 19.45 tot 22.00. Je kunt al meedoen na één jaar les op je instrument. Wil je eerst eens kennismaken: dat kan ook door gewoon eens te komen luisteren. Voor meer informatie: vraag een van de leden van Caecilia tijdens Uit&Zo; bel de secretaris, Corine Burger, tel. 072-5338239, of stuur een e-mail naar info@caecilia-heiloo.nl. Zaterdag 3 september kunt u Plusactiviteiten bezoeken op Uit&Zo. Wij geven u informatie over ons zeer uitgebreide en brede cursusaanbod voor jong en oud: Talen, Computerlessen en Typen, Koken, Creativiteit, Kunstzinnige vorming, Hobby en vrije tijd, Lezingen, Muziek, Gezondheid, Persoonlijke verzorging, Schrijven, Denksport en Educatief. Het Programmaboekje Plusactiviteiten 2011-2012 is eind mei gratis huis- aan-huis bezorgd bij De Uitkijkpost en te verkrijgen bij de bibliotheek en de boekhandel. Het Plusactiviteitenprogramma is ook te lezen op www. plusactiviteiten.nl. Mocht u over een te volgen cursus nadere informatie willen of de docent willen spreken, dan kunt u op zondag 4 september de Open Dag Plusactiviteiten van 11.00 tot 14.00 uur in het Bonhoeffercollege in Castricum bezoeken (5 minuten van het NS-station). Informatie 0251- 671837 of via plusactiviteiten@hotmail.com. Een greep uit het brede aanbod: Spaans, Italiaans, Portugees, Engels, Frans, Duits en andere talen zoals Zweeds, Russisch, Hongaars, Hebreeuws, Arabisch, Chinees. En Nederlands voor anderstaligen. Persoonlijke ontwik keling: Psychologie, Neuro Linguïstisch Progammeren, Kinderen van Nu, Voedingsleer, Allergieën, Hormonale problemen, Ontspanningsmassage. Meditatie, Mindfulness, Acupressuur. Proefavonden: Wijnen, Whisky of Port en Kaas. Koken: Italiaans, Me diterraan, Frans, Amuses, Japans, Tapas maken en High Tea. Creatief: Beeldhouwen, Schilderen en Tekenen, Glas in Lood. Mozaïek, Mandala tekenen, Kalligraferen, Vilten, Chinees schilderen, Vele workshops: Make up en uitstraling, Metamorfose, Haarknippen, Wonen en interieur, Gri meren. Informatief: Eigen zaak, Belastingaangifte, Erfrecht, Vaarbewijs, Opruimen&organiseren, Educatief: Mythologie, Quantummechanica, Ster renkunde, Kunstgeschiedenis, Filosofie, Astrologie, Tarot, Actief: Jazzfit en Zelfverdediging voor vrouwen. Hobby: Fotografie, Digitale fotobewerking, Meubelstofferen, Kleding maken, Tuincursussen, Videofilmen. Muziek: Gi taarlessen, Johannes Passion, Messiah. „Ik vind het fijn als er iemand naast m'n bed zit. Dan zeg ik: 'Je hoeft niet met me te praten hoor, je mag ook gewoon de krant lezen of TV kijken. Dat je er bent, is al genoeg voor mij." Een uitspraak van één van de mensen die aan het einde van zijn levensdagen was en die met dit zinnetje het werk van de vrijwilligers van de pallia tieve, terminale thuiszorg in Heiloo, Akersloot en Limmen voortreffelijk typeert. Kortom, ER ZIJN, zoals dat Campo del Sol is een taaiacademie gespecialiseerd in de Spaanse taal en cultuur. De cursussen bij Campo del Sol worden gegeven op elk niveau, in groepsverband van maximaal acht personen. De nadruk in de lessen ligt op het correct leren spreken van de Spaanse taal. Natuurlijk wordt er ook aandacht besteed aan lezen, luisteren, schrijven en cultuur van Spaanstali ge landen. U krijgt les van Mary Zonneveld, een gediplomeerd, enthousiast en ervaren docente. In de lessen maakt zij gebruik van moderne middelen zoals internet en een beamer, waardoor de lessen afwisselend en up to date zijn. Voor meer info, kijk op www.campodelsol.org en kom naar Uit&Zo stand 31, op het pleintje tegenover de kerk. door de ruim 10.000 vrijwilligers in de terminale zorg in Nederland als leidraad wordt gebruikt. Beschik baar zijn en nabij zijn: de vrijwil ligers van de stichting weten hoe dit vorm te geven. Dat moet je enerzijds een beetje in je hebben en anderzijds word je, voordat je aan de slag gaat in de palliatieve terminale zorg, daarin goed ge schoold. Het kost je niets, alleen je tijd en dat is dan ook het extra wat de vrijwilligers van onze stichting (vier mannen en veertien vrouwen) kunnen bieden. En wanneer zij de vraag voorgelegd krijgen: 'Dat is zeker zwaar werk hè?' dan krijgt de vraagsteller steevast als antwoord: 'Nee, zwaar is het niet, wel inten sief, maar ik krijg er zoveel voor terug. Echt waar, dit is het mooiste vrijwilligerswerk dat er is!' Interes se? Kijk eens op www.terminalezorg- heiloo.nl of neem contact op met onze coördinator Ans Teunissen: tel. 06-17967389. Via dit telefoon nummer kunnen ook cliënten en mantelzorgers zich melden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11