uH&m Eensgezindheid start opstartorkest Bibliotheek Heiloo op Uit&Zo Centrum Zenit Alkmaar bestaat 25 jaar! Oratoriumkoor Heiloo repeteert Hohe Messe Voeten In Beweging IV.I.B.1 sinds 2002 Vrouwenkoor Muziekschool treedt op in Willibrorduskerk Humanitas is altijd op zoek naar vrijwilligers Stichting Heiloo <xxxx><xxxxxxxxxxxx><xxxkxxxx>o<x> <XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXKXXXX><XX> Heiloo Muziekvereniging Eensgezindheid start in september weer met een opstaporkest voor leerlingen van groep 4 tot en met 8 van het basis onderwijs. Het betreft een speelse instrumentale oriëntatiecursus van één jaar gericht op de blaasmuziek. Met behulp van een sopraanblok fluit leren de leerlingen de eerste drie maanden de beginselen van het notenschrift, de blaastechniek, het samenspel et cetera. Ook wordt er aandacht besteed aan het muzikale voorstellingsvermogen. De leerlin gen kunnen op deze wijze ook kennismaken met de muziekvereniging en de diverse mogelijkheden in het leerlingenorkest. In het opstapor kest wordt er wekelijks les gegeven op donderdag van 18.30 tot 19.00 uur in het repetitielokaal van de vereniging aan De Oude Werf 18 te Heiloo. De lessen worden gegeven door een ervaren onderwijzeres uit het basisonderwijs. Leerlingen ontvangen van de vereniging een sopraanblokfluit, aantrekkelijk studiemateriaal en een CD. Het opstap orkest zal in de loop van het lesjaar meewerken aan diverse concerten van zowel het leerlingen- als grootorkest van Eensgezindheid. Leer lingen van het opstaporkest kunnen na het opstapjaar overstappen op een ander (blaas)instrument en zullen langzaam maar zeker gaan meespelen in het leerlingenorkest van de vereniging. Vanaf juni 2012 kunnen de leerlingen zich inschrijven bij de Muziek school waar ze les kunnen krijgen op een instrument van de vereni ging, zoals bijvoorbeeld trompet, trombone, klarinet, dwarsfluit, saxofoon of slagwerk. Inschrijving is mogelijk via het inschrijfformulier op de website www.mv-eensgezindheid.nl. De kosten bedragen slechts 75,- per jaar inclusief bruikleen van een blokfluit, muziek en een les senaar. Telefonische informatie is te verkrijgen via tel. 072-5334851. Bibliotheek Heiloo is de organisator van Uit8iZo Heiloo en zij neemt ook deel met een informatiestand. Daar bent u van harte welkom voor alge mene informatie over de bibliotheek, haar uitgebreide dienstverlening en natuurlijk de activiteiten die voor het komende seizoen gepland staan. Dit najaar: onder andere een informatie-avond voor ouders met jonge kinde ren: 'Gebaren doe je zo', een avond over Positief opvoeden door de GGD, spreekuren over Twitter, facebook, apps en andere nieuwe media, een informatiemarkt voor slechtzienden, opening van de campagne Nederland Leest door cabaretier Rop Janze en een avond over Russisch-Orthodoxe mu ziek. Omdat het zaterdag 3 september feest is, worden alle materialen (ook speelfilms, games en top-ioo cd's) gratis uitgeleend. En alleen deze dag ontvangen alle nieuwe leden, die via automatische incasso gaan betalen, nog eens 10% extra korting bovenop de septemberaanbieding van 25% korting op het eerste jaarabonnement en wordt aan hen geen inschrijfgeld in rekening gebracht. Zenit viert dit seizoen dat zij nu 25 jaar als Centrum voor Bewustzijn, Alk maar en wijde omgeving cursussen, lezingen, workshops en muziekavon den biedt. Al die jaren was dat succesvol een breed programma van hoog niveau. Een dozijn docenten, een vijftal therapeuten en een tiental work shopgevers, lezinggevers en musici bieden de circa 8.000 bezoekers per jaar hun kwaliteiten aan; de tien medewerkers zetten zich hierbij van harte in. Zenit heeft weer een interessant programma voor dit najaar met enige nieuwe cursussen, workshops en lezingen. Nieuw zijn een korte cursus Ta rot; een korte cursus Voetreflexologie (naast de erkende beroepsopleiding die reeds gegeven wordt); de opleiding Interculturele Familieopstellingen en Systemisch Werk; een basiscursus Communicatie met dieren en de Cursus MIR-Methode I. Verder completeren, naast het vertrouwde programma, een tiental lezingen en workshops het aanbod. Zenit biedt op haar Open-Dag op 4 september vijftien gratis workshops aan om nader kennis te ma ken met haar najaarsprogramma. Ook kunt u uw tenen laten lezen, een tarot-sessie meemaken of uzelf een astrologisch consult laten geven. Zenit neemt ook weer deel aan de Uit8iZo-markt op 3 september in Heiloo. Voor het Zenit-najaarsprogramma zie: www.centrum-zenit.org. Het Oratoriumkoor Heiloo is op Uit8iZo aanwezig met een informatiestand. Zangliefhebbers kunnen zich hier laten voorlichten over de mogelijkheid lid te worden. Het koor is vooral op zoek naar goede mannenstemmen, bas of tenor. Maar ook vrouwen zijn welkom, zowel sopranen als alten. Het Oratoriumkoor repeteert elke week een avond in de Ter Coulsterkerk. Onder leiding van dirigent Paul Waerts wordt momenteel de Hohe Messe van Bach ingestudeerd. De uitvoering daarvan is in 2012. Wie een repetitie wil bijwonen, is op een dinsdagavond tussen 20.00 en 22.00 uur welkom in de kerk aan de Holleweg. Er zingen bijna negentig mannen en vrouwen, van elke leeftijd, in het Oratoriumkoor. De afgelopen jaren heeft het hard gewerkt aan kwaliteitsverbetering. Dat gebeurde in een Bachproject dat als hoogtepunt elk jaar de uitvoering van de Matthaus Passion had. De laatste Matthaus werd in april van dit jaar gezongen, met grote waardering van de aanwezige bezoekers en lovende recensies als resultaat. Ook deed het koor mee aan de Muziekroute van de Kunstódaagse. In de kapel van de GGZ werd het Magnificat van Vivaldi gezongen. Informatie over het Orato riumkoor Heiloo is ook te vinden op www.oratoriumkoorheiloo.nl of bij de voorzitter Gejo Molenaar, tel. 0226-426751. Als er een sport is die de laatste jaren is toegenomen dan is het wel Nordic walking. Het is een sport voor jong en oud. Voor mensen die willen bewegen maar ook voor mensen die willen revalideren. Bewegen is van fundamenteel belang voor een gezond leven. Artsen adviseren om, als het even kan na een medische ingreep, het Nordic Walking ter hand te nemen om het herstel te bevorderen. Aarzel niet, ook al bent u niet meer zo jong om deze eenvoudige bewegingssport als wandelen en Nordic walking te beginnen en geef u op als lid van de V.I.B. Wanneer u overweegt zich volle dig aan deze loopsport te wijden dan is de V.I.B. de aangewezen vereniging voor u. Bij de V.I.B. kunt u onder leiding van gediplomeerde trainers wand- leen en Nordic walking. De V.I.B. heeft 55 actieve leden. U kunt kiezen tussen wandelen op maandag-, donderdag (instaptraining) en vrijdagochtend of Nordic Walking op dinsdag- of zaterdagochtend. U kunt natuurlijk ook aan alle trainingen deelnemen. Gedurende de zomer maanden is het ook mogelijk om op maandagavond een Nordic Walking training te volgen. De trainingen op maandagavond en zaterdagochtend duren twee uur. De instaptraining duurt een uur. Alle overige trainingen duren anderhalf uur. Om aan een Nordic Walking training mee te kunnen doen neemt u eerst een proeftraining en als het u bevalt, geef u dan op voor enkele lessen Nordic Walking bij één van onze gecertificeerde trainers. De contributie per maand is 17,50 en 10,00 wanneer u uitsluitend de instaptraining volgt. Tot ziens bij onze gezellige wandelvereniging. Tel. 072-5894012, email: liageurts@gmail.com, VIBlog: http://kvingen.blogspot.com. Het Vrouwenkoor van de Muziekschool zingt tijdens Uit8iZo in de Willibror duskerk. Het koor bestaat uit 22 vrouwen. Een keer per week repeteren zij op woensdagavond onder leiding van Simon Boerke. Het repertoire van het koor is heel divers. Het zingt klassieke liederen van bijvoorbeeld Purcell en Gershwin, maar ook Afrikaanse muziek en moderne liedjes zoals Halleluja. Op Uit8(Zo treedt het koor in de Willibrorduskerk op tussen drie en vier uur 's middags. Guda Eikel begeleidt de zangeressen op de piano. Ter plekke kunnen nieuwe leden zich opgeven of kan informatie over het koor worden verkregen. Geïnteresseerde vrouwen zijn vanaf woensdag 7 september van harte welkom om op proef eens mee te komen zingen en de sfeer te proeven. De repetities van het Vrouwenkoor zijn van 20.00 tot 21.30 uur in de Muziekschool aan 't Veld 1. Voor meer informatie: www.muziekendans- schoolheiloo.nl. Humanitas is een Nederlandse vereniging voor maatschappelijke dienstverlening en samenlevings opbouw door middel van vrijwil ligerswerk. Humanitas signaleert maatschappelijke behoeftes en neemt daarop initiatieven om een vernieuwend en toegankelijk aanbod aan activiteiten te ontwik kelen. Dat aanbod verschilt per plaats. Humanitas verleent diensten op het gebied van welzijn, zorg en wonen aan mensen die tijdelijk ondersteuning nodig hebben om de regie over het eigen leven te (her) nemen. In het dagelijks werk staan vier 'Humanitas-waarden' centraal,: Gelijkwaardigheid, Verantwoordelijk heid, Zelfbeschikking en Vraagge richt. Bij Humanitas werken in heel Nederland ruim 10.000 vrijwilligers en 2.000 beroepskrachten voor ruim 35.000 deelnemers/ hulpvra gers. Beide hebben, door hun spe cifieke inbreng, hun eigen waarde. In Noord-Kennemerland is Humani tas actief met het ondersteunen van mantelzorgers en het inzetten van vrijwilligers bij ouderen, chronisch zieken en gehandicapten, men sen met een vorm van dementie, gezinnen met een autistisch kind, gezinnen met opvoedingsvragen, mensen in de laatste levensfase. Verder zet Humanitas vrijwilligers in als taaimaatje bij inburgeraars en als maatje voor mensen met psychische en/of psychiatrische problemen. Ook zijn er vrijwilligers voor het assisteren van de thuisadminis- tratie en het geven van steun bij rouw, zowel in groepsverband als individueel. Binnenkort start het Voorleesproject en het project Mantelzorgmaatjes. Humanitas is altijd op zoek naar vrijwilligers! Onze specialiteit is de zorgvuldige werving, selectie, scholing en be geleiding van de vrijwilligers door een coördinator. Actief in: Alkmaar, Bergen, Heerhugowaard, Heiloo en Langedijk, www.humanitas.nl/afde- ling/alkmaar of alkmaar@humanitas. nl, tel. 072-5401800. Zoals elk jaar is de Stichting Welzijn Heiloo op de Uit8iZo-markt te vinden. Alle informatie over onze dienstverlening en ons grote acti viteitenaanbod op het gebied van sociaal-culturele activiteiten hebben we gebundeld in een handzame krant die we op de markt zullen uit delen. De Stichting Welzijn heeft als doel de zelfredzaamheid en de par ticipatie van volwassenen in Heiloo te bevorderen, in het bijzonder van de kwetsbaren en ouderen onder hen. Dat doen we door het inzetten van professionele medewerkers en vrijwilligers, en zonder het oog merk winst te maken. Daarmee dragen we bij aan een zorgzame en duurzame samenleving in Heiloo. Achtergrond daarvan is de in 2008 ingevoerde Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Informatie over de dienstverlening en het activiteitenaanbod vindt u op onze website www.welzijnheiloo.nl. We zien u graag op 3 september bij onze stand op de Uit8iZo-markt. U vindt onze kraam op de plattegrond op nummer 26, op de parkeerplaats tegenover de kerk. U bent ook al tijd welkom in ons ontmoetingscen trum in het het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tel 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 12