uH&n> Hovo Alkmaar organiseert interessante cursussen Nivon Heiloo op de Uit Zo Heiloo Maak kennis met Actie Zorg Samenwerkende Bonden van Ouderen in Heiloo ISB01 Vrijwilligers Informatie Punt Muziek voor de kleinsten Trainings Centrum Heiloo vt Vennewater Badminton Cursussen ambachtelijk meubelmaken <XKXXXXXXX><><XXXXX><XXKXXXXX><XXX> <XXXXXXXXXXXKXXXXXXXX><XXXXXXXK> - en mnbeirestanratie bij MenbeimaKersvaKschooi Egntond Heeft u ook de ambitie om een leven lang te leren? Ontplooiing, verdie ping en verbreding van uw horizon door het verwerven van kennis? Dat kan, omdat Hovo (Hoger onderwijs voor ouderen) Alkmaar op de locatie van Inholland aan de Bergerweg in Alkmaar een aansprekend programma organiseert. U kunt nu kiezen uit de onderstaande cursussen, waarvan de colleges star ten in de week van 3 oktober 2011. Er is geen formele vooropleiding vereist en er worden geen toetsen afgenomen. De cursussen worden gegeven door ervaren en inspirerende docenten. Het nieuwe Hovo-seizoen wordt inge luid op vrijdag 30 september 2011 om 14.30 uur in de Rabobankzaal van Hogeschool Inholland met een boeiende lezing, 'De Stad als Statement', gehouden door dr. Jaap Talsma over Ruimtelijke ordening en architectuur als propaganda. De lezing wordt kosteloos aangeboden aan alle Hovo-cur- sisten op de locatie van Inholland Alkmaar. Ook alle ex-Hovo-cursisten zijn van harte welkom! Kijk voor de volledige cursusinhoud, lesdata, prijzen en inschrijfmethode op www.hovoalkmaar.nl of mail naar info@hovoalkmaar.nl voor de brochure. Heiloo Nivon-Natuurvrienden is een landelijke vereniging voor natuur, cultuur en recreatie, voor jong en oud. Wat is en doet het Nivon op plaatselijk niveau? Op deze vragen kunt u antwoord krijgen bij onze twee Nivonstands op de Uit&Zo Heiloo. Onze vrijwilligers kunnen u alles vertellen op gebied van lezingen, excursies/wandelactiviteiten, creativiteit en geologie. Het uitge breide Creativiteitsprogramma voor beginner en gevorderde, lid en niet-lid is klaar. Basiscursussen: keramiek, mandala-tekenen, patchwork/quilten, zonnekindpoppen, kleurrijke portretten, stempeltechniek, sjaal ontwerpen (zie ook de advertentie). De Geologieafdeling heeft een interessant pro gramma: cursus moderne opvattingen ten aanzien van de platentechtoniek gecombineerd met een lezing over dolende polen, determineren, lezingen, stenen bewerken. Woensdagmiddag: jeugdcursus. Op vrijdag 30 september om 20.00 uur in het Open Huis te Heiloo, zaal 2 een kennismakingsavond. U kunt het wintercursusprogramma aanvragen en informatie krijgen via tel. 072-5333127 en 072-5333217 of meenemen tijdens de Uit&Zo Heiloo. Bekijk onze vernieuwde www.nivonheiloo.nl. Actie Zorg levert al 19 jaar zorg, hulp of ambulante begeleiding in Heiloo. We zijn een thuiszorgorganisatie waar persoonlijke zorg bovenaan staat. We werken in kleine teams in de zorg of zorgen voor een 'eigen' ambulante begeleider of hulp bij het huishouden. Wanneer u ons tijdens kantooruren belt op 072-5400 400 hoort u geen bandje, maar krijgt u direct Mieke, Anneke of Marianne aan de telefoon, die zorgt dat uw vraag direct bij de juiste persoon terecht komt. We zouden het erg leuk vinden om persoonlijk kennis te ma ken bij onze stand op de Uit&Zo. Actie Zorg kijkt uit naar uw komst! Op 3 september is er weer de jaarlijkse Uit Zo in Heiloo in en rondom de bibliotheek. Ook dit jaar staan de Samenwerkende Bonden van Oude ren in Heiloo, namelijk de KBO en de ANBO er ook weer. Zij behartigen de belangen van de ouderen in Heiloo en organiseren meerdere activiteiten in Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo. Zo is er onder andere in het kader van de landelijke Ouderendag op 22 oktober een lezing georgani seerd tussen 10.00 tot 12.00 uur over 'Dementie en Euthanasie'. Als u meer wil weten over de activiteiten van beide bonden of lid wilt worden van een van deze bonden, dan kunt u op 3 september terecht bij stand nr. 28. Verder kunt u ook informatie krijgen aan de balie in Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiloo. Het VIP informeert, adviseert en bemiddelt bij vrijwilligerswerk en maatschappelijke stage. Het VIP brengt vrijwilligers en vrijwilligers organisaties met elkaar in contact. Het VIP brengt scholieren en vrijwil ligersorganisaties met elkaar in con tact. Het VIP behartigt de belangen van vrijwilligers en vrijwilligersor ganisaties in Heiloo. Promotie van vrijwilligerswerk en het werken aan verbetering van het imago van vrij willigerswerk is eveneens een van de doelen van het VIP. Het VIP is onderdeel van de Stichting Welzijn Heiloo. Het VIP faciliteert het Plat form Vrijwilligersorganisaties Heiloo, het platform behartigt de belangen van de vrijwilligersorganisaties in Heiloo. Op de UIT&ZO-markt her kent u de deelnemende organisa ties aan het logo van het platform in hun kraam. Informatie over de dienstverlening en het activiteiten aanbod van het VIP vindt u op onze website www.vrijwilligersheiloo.nl. We zien u graag op 3 september bij onze stand op de Uit&ZO-markt. U vindt onze kraam op de platte grond op nummer 26, gedeeld met de Stichting Welzijn Heiloo, op de parkeerplaats tegenover de kerk. U bent ook altijd welkom bij het VIP in de Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250 te Heiloo, tel. 072-5320281. Spelenderwijs Muziek is dé muziek school in Heiloo die zich gespe cialiseerd heeft in het geven van lessen aan kinderen van o tot 4 jaar. Tijdens onze speelse cursus sen kunnen ouders en grootouders dan ook komen zingen, spelen en dansen met hun kindje. Hierbij wordt gebruik gemaakt van vrolijke instrumenten en materialen; van hoepels en harp tot ballen tot blokfluiten. Op 14 september start onze eerstvolgende cursus. Meer informatie hierover kunt u vinden op www.spelenderwijsmuziek.nl, of bel met 06-18360486. Ook dit jaar verzorgt Spelenderwijs Muziek weer muzikale activiteiten voor uw dreumes of peuter die u kunt bijwonen tijdens Uit Zo. Deze activiteiten vinden plaats om 11.30 uur en 13.00 uur in de bibliotheek. Bij onze stand die dit jaar voor de bibliotheek staat kunt uw met uw kindje een schudkoker komen knutselen en er ligt iets lekkers klaar. Heeft u vragen? Spelenderwijs Muziek staat u graag te woord! TCH is al 30 jaar een vertrouwd adres in Heiloo voor Fitness, Cardiofitness, Krachtsport, Aerobics, Bodybalance, Power Yoga, Con ditietraining en Spinning(r). Daarnaast heeft TCH ook een uitgebreid sportaanbod voor de oudere jeugd zoals Jeugdfitness, Fit4Teens (een afwisselende kickbokstraining) en Zumba. Ook verzorgt TCH wekelijks een groepsles speciaal voor 55+'ers (Fit55+). Tijdens Uit&Zo kunt u om 14.55 üür een demonstratie van Zumba zien op het buitenpodium. Zumba is een work-out gebaseerd op Latijns-Amerikanen dansen waar bij men swingend en op aanstekelijke wijze aan de conditie en het figuur werkt. Bij stand 17 kunt u tevens waardebonnen voor diverse gratis proeflessen ophalen. Door gebruik te maken van de Uit&Zo-actie van TCH kan tot 1 januari aanstaande getraind worden met een korting die kan oplopen tot 35 Voor meer informatie over het uitgebreide aanbod van TCH en de concurrerende prijzen kunt u langs komen aan de Zevenhuizerlaan 116 of op de website kijken: www.trainingscentrumheiloo.nl. ledereen heeft wel eens een badmintonracket vastgehouden, maar weini gen kennen badminton als een serieuze sport. Het is daarom zeer bijzonder dat in Heiloo een aparte badmintonhal staat, waar je deze sport kan beoe fenen. Of je jong of oud bent, competitief of recreatief ingesteld, iedereen vindt iets van zijn gading. We hebben veel mogelijkheden om kennis te maken met de badmintonsport. Zo kan je drie keer komen meespelen om te bezien of de sfeer en sport je aanstaat. Heb je meer tijd nodig, schrijf je dan in voor twee maanden voor slechts 35,00. Wil je een aantal keer komen spelen, maar is een lidmaatschap te duur, dan is het mogelijk een 10-ritten kaart aan te schaffen voor 75,00. Het mooist is het om gewoon lid te worden van de vereniging. Je kan dan heerlijk sportief bewegen of bewogen sporten. Voor beginners organiseren we bij de start van het seizoen een aantal kosteloze trainingen. Deze worden op zaterdagen gegeven (september tot november). Jeugdleden krijgen van begin af aan training op de woensdag- of vrijdagmiddag en/of zaterdagochtend. Aangezien 't Vennewater Badmin ton over een eigen sporthal beschikt (Het Zevenhuizen 46), is het mogelijk om meerdere malen in de week het badmintonspel te beoefenen. In het kader is aangegeven wanneer voor recreanten de hal beschikbaar is. Daar naast zijn er trainingen voor competitiespelers (jeugd en senioren). Hun trainingsarbeid betaalt zich uit in de competitiewedstrijden tegen andere verenigingen. Deze worden in de weekenden gespeeld. Wil je meer vreugde beleven aan de badmintonsport, dan ligt hier jouw kans. Meer informatie: www.badmintonvennewater.nl. Op 26 september gaan wij weer starten met onze cursussen. Dit doen wij drie keer per jaar. De cursussen zijn voor iedereen, zowel mannen als vrouwen, vanaf 16 jaar die interesse hebben in houtbewerking. In de cursussen wordt gewerkt met diverse Europese houtsoorten zoals eiken, essen, gewaterd iepen, esdoorn en noten. Wij bieden vijf cursussen aan, drie meubelmaken en twee meubelrestauratie. In de eerste cursus worden de basistechnieken van het meubelmaken geleerd door te werken met handgereedschap zoals beitels, zagen en schaven. In de tweede en derde cursus wordt een kist, koffertje of tafeltje met zwaluwstaarten gemaakt en een werkstuk naar eigen keuze. Bij de eerste cursus meubelrestauratie ligt de nadruk op de basistechnieken en bij de tweede cursus wordt een object met schade meegebracht om zelf te restaureren. De cursussen worden gegeven door docenten die beroepsmatig elke dag met hout werken, als zelfstandig meubelmaker, meubelrestaurator en als docent aan het Hout en Meubileringscollege te Amsterdam. Naast het lesgeven hebben zij natuurlijk ook ruime ervaring in meubelmaken en restauratie van antieke meubelen, meubelontwerpen, interieurbouw, scheepsinterieurbouw, decorbouw en nog veel meer. Wij delen onze passie voor fijnhoutbewerken en onze grote kennis hierover graag met u! Open Huis op zaterdag 10 en zondag 11 september van 12.00 tot 17.00 aan de Lamoraalweg 59 (industrieterrein de Weidjes) in Egmond aan den Hoef, tel. 06-27533327, www.meubelmakersvakschool.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13