uH&xo M lü Hartstichting aanwezig op Uit&Zo Falkland Toneel Met vEffectv volleyballen op Uit&Zo Djembe cursussen voor jong en oud Atelier Marina Rupert XCO-walking met Buitenfit E.H.B.Oy reanimatie en AED Senioren on line <xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx> <xxxxxxxxxxxxxx>o<xxxxx>o<x>o<xx>o Pridini! Heiloo Hart en vaatziekten hebben een enorme impact op de samenleving. Een op de drie Nederlanders sterft vroeg of laat aan een hart- of vaatziekte. Bij vrouwen is het zelfs doodsoorzaak nummer één. Hoewel het aantal sterfge vallen afneemt, neemt het aantal patiënten toe. Op dit moment zijn er zo'n miljoen hart- en vaatpatiënten. Naar verwachting stijgt dit tot 1,3 miljoen in 2020. Dit is bijna 10% van de Nederlandse bevolking. De Hartstichting ontvangt geen steun van de overheid. Zij kan haar werk enkel en alleen doen door financiële steun van de Nederlandse bevolking en van bedrijven. De jaarlijkse collecte is een belangrijke bron van inkomsten. Tijdens Uit&Zo kunt u terecht voor informatie over de Hartstichting. In Heiloo kunnen we nog een flink aantal collectanten gebruiken en daarom zijn er ook wervers aanwezig. Wilt u meer informatie of zich als vrijwilliger aanmelden? Kijk dan op www.hartstichting.nl. In 2011 bestaat Falkland 87 jaar! Al die tijd was en is ons streven pro ducties op een zo hoog mogelijk niveau op de planken te brengen. In de periodes maart/april en oktober/november brengen wij een avond- en een kinderstuk, dus vier producties per theaterseizoen. Op de Uit&Zo Heiloo kunt u kennis nemen van de producties die het komend najaar worden gespeeld. Ook wisselen wij graag met u van gedachten over de toneelstuk ken die u gezien heeft, beantwoorden wij uw vragen of nemen notie van uw suggesties. Wij nodigen u uit onze stand te bezoeken. Voor de schermen zijn het de toneelspelers die alle aandacht krijgen, maar achter de schermen zijn er veel meer medewerkers die bergen werk verzetten. Zonder hen kan het nooit zo mooi worden. Zij creëren die de ideale omstandigheden, waarin spelers optimaal kunnen presteren. Waar zouden we zijn zonder decorbouwers, kostuummakers, grimeurs, regisseurs, productieassistenten, souffleurs belichters, geluidstechnici, fotografen en cameramensen; zij zijn goud waard en daarvan kunnen we er niet genoeg hebben. Wij zijn op dit moment in het bijzonder op zoek naar medewerkers die de voorstellingen kunnen ondersteunen met geluid en licht. Medewer kers betalen geen contributie. Mocht u interesse hebben dan kunt u zich aanmelden bij onze stand op de Uit&Zo Heiloo! Falkland heeft een eigen decorbouwruimte, een gezellige, zeer kundige naaiploeg en uiteraard alle benodigde materialen en gereedschappen. Bovendien spelen we in een prachtig theater. Voor meer informatie over onze vereniging kunt u ook de website bezoeken, www.falklandtoneel.nl. Altijd al jaloers gekeken naar Ierse dansers of tijdens de vakantie ge probeerd mee te doen tijdens een Griekse avond, dan is het nu tijd om eens een kijkje te nemen bij In ternationale Dansvereniging Pridini. Jonge dansleiding zorgt er voor dat je je in een volgende vakantie kunt meten met de plaatselijke bevolking. Internationale dans zorgt voor een goede duurconditie, die op een ontspannen manier wordt opgebouwd, en voor de verbetering van je motoriek. Ook het sociale contact is belangrijk. Voor deze sport heb je geen partner nodig, je danst meestal solo of in een kring, en ook geen speciale kleding of schoeisel. Ook leeftijd speelt geen rol, vanaf 12 jaar kun je meedoen. Omdat je niet van te voren weet of dans iets voor je is, mag iedereen twee maal gratis mee doen, op woensdagavond, van 20.00 tot 21.30 uur of op vrijdagochtend, van 10.00 tot 11.00 uur, in een zaal in 't Open Huis boven winkelcentrum 't Loo. Heb je danservaring, en wil je graag optreden, dan kun je aan melden voor de dans demonstratie groep, die op vrijdagavond - twee maal per maand, repeteert. Houd je van zingen van internationaal repertoire, dan ben je van harte welkom bij de zanggroep, die op maandagavond repeteert, eveneens twee maal per maand. Kom voor meer informatie langs bij de Pridini kraam tijdens Heiloo Uit&Zo, voor de bibliotheek, of zoek contact: Marianne Schippers, tel. 072-5334110, Nel Coolegem 072-5335427 of via www.pridini.nl. Serveren, passen, smashen, een wedstrijdje volleybal spelen in het centrum van Heiloo? Op zaterdag 3 september staat volleybalvereni ging Effect op Uit&Zo 2011 met een stand en volleybalveld. ledereen van jong (vanaf 5 jaar) tot oud kan een balletje meespelen. Meer weten over onze club bezoek dan tussen 10.30 tot 16.30 uur onze stand naast de bloemenkiosk aan de Westerweg. Volleyballen moet je gewoon doen! Het lijkt in het begin wat moeilijk, maar al snel wordt het leuk om met elkaar die bal over het net te krijgen. Dat vooral kinderen gek op het spelletje zijn blijkt wel uit de hoeveelheid jeugdleden bij Effect. Geschoolde en enthousiaste ervaren jeugdtrainers geven elke maandag training aan de jonge volleybalsterren. Heb je het spel letje eenmaal onder de knie, dan verleer je het nooit meer. Zo zijn de oudste nog spelende Effectleden in de zeventig. Vanaf omstreeks 10.30 uur tot 16.30 uur kun je kijken en natuurlijk meedoen aan verschil lende spelvormen. Kun je niet op Uit&Zo zijn en je wilt toch eens meespelen? Kom dan eens naar sporthal Het Ven- newater. Maandagavond is de vaste trainingsavond. De jeugd begint maandagmiddag al vanaf 17.00 uur. Op meerdere velden tegelijk wordt op verschillende niveaus getraind. Afhankelijk van leeftijd, niveau of ambities kun je als kennismaking drie keer gratis meetrainen met de mini's (onder 11 jaar), de jeugd, de dames, de heren of de 'old timers'. De recreatievolleybalwedstrijden worden om de week op dinsdag avond in sporthal 'het Vennewater' gespeeld. Het competitieseizoen begint begin september en eindigt in april. In die periode worden de wedstrijden in de regel gespeeld op dinsdag- of woensdagavond. Kijk ook eens op www.effectheiloo.nl. In de Tendenz aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo, kunt u elke donderdagavond djembelessen volgen. U betaalt 125,- voor tien lessen, inclusief djembe. Mensen met een eigen djembe betalen 100,- voor tien lessen. Kinderen onder de 16 jaar krijgen 25% korting op de genoemde bedragen. Een eenmalige proefles is gratis. De lessen worden verzorgd door Patrick Zuurbier van World Music Department. Met 15 jaar ervaring en passie voor Afrikaanse ritmiek kan hij de West-Afrikaanse ritmes in een be grijpbaar maatwerk vertolken en leert hij u naast speelhouding en techniek, vele ritmes. Tijdens Uit&Zo op 3 september vanaf 10.30 uur kunt u een optreden van Patrick met cursisten op het podium aan de Westerweg zien. Al meer dan dertien jaar geeft SeniorWeb Alkmaar hulp en onderricht aan senioren over het omgaan met de computer. In samenwerking met de Stichting Welzijn Heiloo worden computercursussen georganiseerd speciaal voor inwoners van Heiloo. In september start SeniorWeb Alkmaar weer het nieuwe computerseizoen met de inloop op dinsdagmiddag 6 september in De Hofstaete, Daalmeereiland 40 en donderdagmiddag 8 september in 't Trefpunt, Louise de Colognystraat 20, beide in Alkmaar. De inloopmiddagen zijn de eerste, tweede en derde week van iedere maand. Informatie over onze cursussen vindt u op de komende Uit&Zo-markt, stand 54 en bij de heer Dekker tel. 06-12437850 of mail naar: cursus@seniorweb-alkmaar.nl. Kijk ook eens op: www.seniorweb-alkmaar.nl Cursussen Tekenen, Schilderen en Druktechnieken Omdat de groepen niet groter zijn dan zes personen is het mogelijk om zowel individueel als naar opdracht te werken, op elk niveau en na een uit gebreide kennismaking met de verschillende materialen. Kosten van iedere cursus; 125,- inclusief papier, exclusief materialen. In overleg schaffen de cursisten na de eerste les zelf hun tekenmaterialen aan. Cursusdagen; maandag en dinsdag overdag en avond. Workshops worden 's ochtends, 's middags of 's avonds gegeven, 2,5 uur op afspraak met aangepast programma in overleg voor collega's, vrienden of familie met een maximum van acht personen. Meer informatie: www.marinarupert.nl, info@marinaru- pert.nl, tel. 072-5332839 of 06-27553885. «59b, Buitenfit, hét buitensportbedrijf voor Heiloo en omstreken. Buitenfit heeft XCO-walking in deze regio geïntroduceerd. Bij XCO-walking gebruik je twee met grit gevulde buisjes, die je tijdens het lopen krachtig heen en weer beweegt. Hierbij wordt een flinke inspanning van de spieren gevraagd. Tijdens de training wordt het lopen afgewisseld met specifieke oefeningen, zodat het een supereffectieve allround training wordt waarbij je: 33% meer calorieën verbruikt, vetpercentage afneemt, betere conditie krijgt, ijzersterke buik-, rug- en heupspieren krijgt, lage rugklachten vermindert en lichaams houding verbetert. Probeer het zelf tijdens Uit&Zo of geef je op voor een proefles: www.buitenfit.com. Het woord EHBO is in deze tijd wel zo'n ingeburgerd begrip dat een ieder wel weet wat de betekenis daar van is. Een ongeluk is zo gebeurd en kan overal plaats vinden. Zoals thuis, op school, op het werk, in het verkeer et cetera. In zo'n veertien lessen van twee uur leert u wat u moet doen, maar ook wat u vooral niet moet doen. De cursus wordt gegeven door een kaderinstructeur. De nadruk ligt op de praktijk, maar er wordt ook aandacht geschonken aan de theoretische achtergronden en kennis van het menselijk lichaam. Om het oefenen zo 'echt' mogelijk te maken, worden Lotusslachtof fers ingeschakeld. Na deze cursus hebt u het basisdiploma EHBO reanimatie, AED bediener en verbandleer. Ook gaat er weer een cursus reanimatie en AED - training bij ons van start bij voldoende belangstelling. Deze is speciaal voor mensen die géén hele cursus EHBO willen gaan volgen. Deze cursus duurt twee avonden en na afloop krijgt u een certificaat AED bediener. Deze cursus wordt gege ven in de vergaderzaal van de Badmintonhal. Voor nadere inlichtin gen opgave kan men contact opnemen met Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645 martin.j.g@kpnplanet.nl. De volgende cursus EHBO start bij voldoende deelname op dinsdag 10 januari 2012 en wordt gegeven in de vergaderzaal van de Badmintonhal op sportpark Vennewater aan Het Zevenhuizen 46 te Heiloo. EHBO - Vereniging Heiloo, Martin Vogelsangs, Oudburgerlaan 52, Heiloo, tel. 072- 5338645, e-mail: martin.j.g@kpnplanet.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 14