uH&zo Videoclub Heiloo Kom naar Dojo vt Loo op Uit&Zo Taaiinstituut Spaanlt Dance Fitstudio 115 Aurareading en yoga voor peuters en kleuters Jeugdbrand weer Heiloo Vrienden van de Beun Gezellig bewegen bij GHT Karatevereniging <XXXXXXX><XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX> rg n <XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX> Heiloo Werk bij ons aan je conditie, kracht en aan je zelfvertrouwen in een goede sfeer. Dojo 't Loo is al 25 jaar een bruisende sportvereniging met eigen ruime accommodatie met bijna 400 leden uit Heiloo en omstreken. Onder vakkundige leiding worden er zes verschillende sporten aangeboden. Voor de jeugd is er Judo (vanaf 4 jaar), Karate, Nunchakudo en Tae-Kwondo. Volwassenen kunnen daarnaast ook nog kiezen uit Aikido en Jiu Jitsu (vanaf 16 jaar). Het maakt niet uit of je al ervaring hebt of niet. Dus ontmoet ons op de Uit&Zo en haal die twee gratis proeflessen op bij de stand van Dojo 't Looi Voor inlichtingen: tel. 06-23057940 ofwww.dojotloo.nl. Judo al vanaf 4 jaar en voor maar 55 per halfjaar bij Dojo 't Looi Taaiinstituut Spaanlt is gespecialiseerd in taaltrainingen op maat in het Spaans en in het Italiaans. Voor zowel particulieren als voor het bedrijfs leven. Al onze cursussen zijn doelgericht. Of u de taal nu leert om contact te kunnen leggen tijdens uw vakanties, voor werken in het buitenland, of omdat u gaat emigreren; bij Spaanlt leert u de taal op het niveau dat u nodig heeft voor uw persoonlijke doel. Het grote voordeel van Spaanlt ten opzichte van doorsnee taalcursussen is, dat de docente achter Spaanlt, Fer nanda Martino, zeer flexibel is ingesteld en door middel van intensieve en op de persoon gerichte lesprogramma's in korte tijd veel resultaat bereikt. Spaanlt biedt het volgende: Groeps- en privélessen: groepscursus voor be ginners of gevorderden (maximaal tien personen), groepscursus conversatie (maximaal zes personen), privécursus beginners of gevorderden, privécur- sus conversatie, in-company trainingen. Meer informatie: www.spaanit.nl. Vanaf maandag 5 september gaan de lessen bij Dance Fitstudio 115 weer van start, leder seizoen dansen en sporten de leerlingen in de gezel lige studio aan de Stationsweg 115 in Heiloo. Volgens Monique Elgin, de drijvende factor achter de studio, is het deze gezelligheid en ongedwongen sfeer die de mensen aanspreekt. Bent u nog niet bekend met onze studio? Dan is dit het moment om langs te komen en mee te doen met een of meerdere lessen. Lekker werken aan je conditie en souplesse of heerlijk swingen op fantastische muziek; het kan allemaal bij Dance Fitstudio 115. Zumba, Body Contour, ADV, Jazz/showmusical, Hip hop en Klassiek ballet. Nieuw dit seizoen is de les voor jongens, 'Boy's do dance' op donderdag middag. Bel voor meer informatie naar Monique Elgin, tel. 06-22498872, www.danceenfitstudi0115.nl. Een aurareading is het lezen van je energie, ledereen heeft een energieveld om zich heen. Hieruit valt een heleboel af te leiden en is je energie een bron van informatie. Door het lezen van de chakra's, de energiecentra's in je lichaam, krijg je op een dieper niveau inzicht in je persoonlijke ontwik keling. Er wordt gekeken waar de energie goed stroomt en minder goed stroomt en wat daar de oorzaak van is. En wat zou kunnen bijdragen om de energie beter te kunnen laten stromen. Marjolein Tiemstra is aangeslo ten bij de Beroepsvereniging voor Aurareaders. Yoga voor Peuters en Kleuters Je hoeft geen kennis van yoga te hebben om yoga te doen met je peuter of kleuter. Kom kijken bij de demonstratie op het podium. Het boek Yoga voor Peuters en Kleuters is helder geschreven met duidelijke foto's. Of volg de driedaagse docentenopleiding. Op Uit&Zo zal ook de Videoclub Heiloo zich presenteren met video films, zoals met een jaaroverzicht van films die door de leden in 2010 en voorjaar 2011 zijn vervaardigd. Enkele leden zullen aanwezig zijn om hierbij toelichting te geven en zo nodig vragen te beantwoorden. Op vrijdag 30 september komen de leden van videoclub Heiloo weer bijeen in Het Trefpunt voor de start van het nieuwe winterseizoen. De club telt momenteel 28 enthousi aste videofilmers, dames en heren, die elke laatste vrijdagochtend van de maand hun laatste film verto nen en met belangstelling bekijken wat er door de andere clubleden is gemaakt. Er is plaats voor enkele nieuwe belangstellenden. Hoewel het geen cursus is, betekent de onderlinge uitwisseling van kennis wel dat er, al doende, veel wordt geleerd. Ook over diverse technie ken en creatieve mogelijkheden. In de filmzaal van Het Trefpunt heeft de videoclub eigen apparatuur om videofilms groot te projecteren. Tus sen de films door wordt voldoende tijd besteed aan onderling overleg, het oplossen van problemen, het bespreken van camera's, video montage (al of niet per computer), dvd-branden, beamers en koffie/ thee. Er zijn nog enkele stoelen beschikbaar voor nieuwe leden die hun video activiteit op een gezel lige manier weer eens nieuw leven willen inblazen. Lidmaatschap kost 35,- voor het hele seizoen inclusief koffie! Kom eens vrijblijvend kennismaken op vrijdagochtend 30 september, om circa half tien gaan we beginnen, kom dus svp iets eerder. Video club Heiloo, filmzaal Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo, 30 september en vervolgens elke laatste vrijdag van de maand tot en met april van 09.30 tot 12.00 uur. Voor verdere inlichtingen kunt u bellen met secretaris G. Borst, tel. 072-5112487. Sinds 2006 heeft de brandweer van Heiloo een jeugdbrandweer, bestaande uit een enthousiaste maar vooral leergierige groep leden van tussen de 12 en 18 jaar. Een keer in de twee weken komen zij op zaterdagmorgen bij elkaar en leren ze net als de 'echte' brandweer in theorie en praktijk; blussen, alles over rook en vuur, alles over veiligheid en hoe EHBO toe te passen. De jeugdbrandweer oefent door heel Heiloo, in speciaal voor hen uitgezette ensceneringen, waardoor het niveau voor ieder lid goed bij te houden is. Wij zijn met onze jeugdleden op Uit&Zo te vinden met een stand bij de kerk. Wat kun je van ons op deze dag verwachten: een blusdemon stratie, een demonstratie EHBO, informatie over de jeugdbrand weer, een 'intest' voor geïnteres seerden. Programma zaterdag 4 september: 12.00 uur: Brandde- monstratie (gasbak), hulpverle ning demonstratie (EHBO), 13.00 uur: Selectietest brandweer: wer ving jeugdleden 11 tot en met 17 jaar, 14.00 uur: Branddemon- stratie (gasbak), hulpverlening demonstratie (EHBO), 15.00 uur: Selectietest brandweer: werving jeugdleden 11 tot en met 17 jaar. Doorlopende activiteiten 10.30 tot 16.30 uur: teamgerichte acti viteit, waterrun, blussen. De Vrienden van de Beun organiseren kleinkunstvoorstellingen door beroepsartiesten in theater de Beun voor iedereen. Kijk op de website www.vriendenvandebeun.nl voor het programma voor het nieuwe seizoen, 2011-2012. Wij staan met onze kraam op de Westerweg vóór de Willibror- duskerk. We geven u daar graag toelichting op ons programma en vertel len u over ons werk en onze donateurs. De kaarten die u heeft besteld en reeds heeft betaald kunt u daar afhalen. Natuurlijk presenteren artiesten zich ook op het podium van deze uitmarkt. Dit jaar is dat de cast van de Horror Musical Nightmare. Ze geven een preview met liedjes en enkele scenes van de voorstelling. Deze musical is geschreven door Dick van den Heuvel en Fons Merkies. Van den Heuvel is vooral bekend als de bewerker van Jan Wolkers' roman Turks Fruit die als musical drie Musical Awards won. Nightmare gaat op 18 september in Theater De Beun. Af» £3, -y;. - .v- GTH is een gymnastiek- en turnvereniging waarbij verschillende soorten van beweging voor de jeugd wordt aangeboden. Recreatieve gymnastiek voor peuters, kleuters, jongens en meisjes, streetdance, er is een springgroep en GTH heeft ruim dertig selectieturnsters die aan regionale wedstrijden deel nemen. Sinds twee jaar is er (weer) een trampolinegroep onder leiding van Nederlands kampioen Patrick Warmer. Voor dames zijn er diverse vormen van conditietrainingen, afgestemd op leeftijd en niveau. Uiteraard ontbre ken Zumbalessen niet bij GTH. Alle lessen worden gegeven door gediplo meerde enthousiaste trainers. Bezoek voor ons aanbod en informatie de website: www.gth-heiloo.nl Iedere zaterdagochtend trainen in de gymzaal aan de Capel Acker meer dan zestig karateka's onder leiding van de ervaren leraren Fons Kraakman, Pa mela Inostroza en Jeroen Monster. Zij geven les aan zowel jeugd als volwas senen die verdeeld zijn over een drietal groepen, waardoor zowel beginners als gevorderde karateka's op hun eigen niveau kunnen trainen. Vanaf zater dag 10 september start Funakoshi in Heiloo weer een aantal beginnersgroe- pen. In deze groepen leer je op verantwoorde wijze de beginselen van het karate. Na een warming-up, waarbij het hele lichaam aan bod komt, leer je een aantal karatetechnieken die je vervolgens met een partner uit mag proberen. De technieken worden vlak voor het doel gestopt en de mede- karateka mag net niet geraakt worden. Bij Funakoshi draait karate vooral om techniek, behendigheid en beheersing. Vanaf 6 jaar kunnen kinderen al bij Funakoshi terecht! Voor zowel jongens als meisjes is karate een leuke sport die tijdens de jeugdtrainingen op een speelse manier aangeleerd wordt. Op een niet-agressieve manier leren kinderen met elkaar omgaan en maken ze kennis met de basisbewegingen en gedragsregels die bij deze Japanse sport horen. Door het beoefenen van karate krijgen kinderen een betere motoriek en fysieke gesteldheid, een groter concentratievermogen, meer zelfvertrouwen en discipline. Naast de trainingen is er de Funakoshi jeugdcompetitie, een laagdrempelige onderlinge wedstrijd waarin kinderen kennis kunnen maken met wedstrijdkarate in een sportieve sfeer. Kom voor meer informatie langs bij onze stand op Uit&Zo, kom naar onze demonstra tie op het buitenpodium om 12.00 uur of kijk op www.funakoshi.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15