m contact Open Monumentendag 10 september HEILOO 19 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Nieuw gebruik - Oud gebouw Foto; Ricardo Marcker Openingstijden Werk in uitvoering Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 31 AUG USTU S 2011 Heiloo sluit ook dit jaar aan op het landelijke thema van de Open Monumentendag: 'Nieuw gebruik - Oud gebouw'. Veel gebouwen in Heiloo hebben een nieuwe bestemming gekregen. Een herbestemd gebouw heeft zijn oorspronkelijke functie verloren en een nieuwe functie gekregen. Een herbe stemd gebouw is interessant als het historische gebruik en het nieuwe gebruik beiden te zien zijn. Dat maakt het verhaal van het pand 'leesbaar'. Lijst met herbestemde gebouwen In samenwerking met de Historische Vereniging Oud Heiloo en de Stichting Kijk op Verleden is een lijst en plattegrond gemaakt met herbestemde gebouwen in Heiloo. Deze gebou wen kunt u op eigen gelegenheid langsgaan. Doordat de vroegere functie van de gebouwen veelal ook nog zichtbaar is, geeft een rondtocht goed inzicht geeft in de geschiedenis van Heiloo. De lijst van herbestemde gebouwen is tot en met 9 september gratis verkrijgbaar aan de balie van het gemeen tehuis aan het Raadhuisplein 1 in Heiloo en staat op www. heiloo.nl. Brochure Open Monumentendag Alle opengestelde monumenten en activiteiten in de regio staan in de brochure Regio Kennemerland. De brochure is voorafgaand aan de Open Monumentendag verkrijgbaar in het gemeentehuis en in de bibliotheek. Tijdens Open Monumentendag ligt de brochure bij de opengestelde pan den. Binnenkijken in Heiloo Tijdens Open Monumentendag kunt u unieke, kenmerkende, verrassende en zelden toegankelijke monumenten in Heiloo bezoeken. Op een aantal locaties kunt u deelnemen aan rondleidingen, genieten van muziek of iets drinken. Het Rode Huis - Kennemerstraatweg 382 - geopend van 10.00 tot 13.00 uur het GGZ-terrein - Kennemerstraatweg 464 - tussen 10.00 en 17.00 uur Nijenburg - Kennemerkstraatweg 278 - geopend en rondleidingen van 10.00 tot 17.00 uur De Witte Kerk - Herenweg 32 - geopend van 10.00 tot 17.00 uur Oudheidkamer Oud Heiloo - Bergeonstraat 30 - geopend van 10.00 tot 17.00 uur De Oude Pastorie - Nicolaas Beetsweg 94 - geopend van 10.00 tot 17.00 uur Julianaklooster - Hogeweg 65 - geopend en rondleidingen van 10.00 tot 17.00 uur Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood - Kapellaan 6-8 - geopend van 9.00 tot 17.00 uur Meer informatie over de monumenten en de activiteiten vindt u op www.heiloo.nl GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Rioolrenovatie Kanaalweg Donderdag 1 en vrijdag 2 septem ber gaat Insituform Rioolrenovatie- technieken BV in opdracht van de gemeente Heiloo een rioolstreng in de Kanaalweg ter hoogte van de gemeentewerf renoveren, wanneer de weersomstandigheden dit toela ten. Dit gebeurt met de zogenaamde "kous-methode". Voordeel van deze renovatiemethode is dat er niet gegra ven hoeft te worden, zodat de overlast beperkt blijft. De werkzaamheden houden verband met de nieuwbouw van de rioolwaterzuivering, die door het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier wordt uitgevoerd. De Kanaalweg blijft in twee richtingen toegankelijk voor alle verkeer. Meer informatie Uitleg over gebruikte techniek vindt u op de website www.heiloo.nl onder Buurt bij Werk in uitvoering. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de heer S. Eg van de afdeling Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 535 67 65. Asfaltonderhoud 5 tot en met 16 september Van 5 september tot en met 16 sep tember wordt het jaarlijkse asfalton derhoud in de gemeente uitgevoerd. Hierbij staan de volgende wegen en fietspaden in de planning. Fietspad Kennemerstraatweg (oostzijde vanaf Limmen tot Kennemerstraatweg 656) Van maandag 5 september tot en met donderdag 8 september. Op het fiets pad wordt een nieuwe slijtlaag aange bracht. Het fietspad wordt voor fiets- verkeer afgesloten. De fietsers worden omgeleid via het fietspad aan de ande re kant van de Kennemerstraatweg. Voor aanwonende verwachten wij geen problemen met bereikbaarheid van hun pand. Rijbaan Het Malevoort (tussen Vennewatersweg en Het Zevenhuizen) Van maandag 5 september tot en met donderdag 8 september. Op de rijbaan wordt een nieuwe slijtlaag aangebracht. Het autoverkeer naar Egmond wordt omgeleid via de N9 - N512 (Heilooer Tolweg - Martin Luther Kingweg - Hoeverweg). Fietsers kun nen van het fietspad naast de weg gebruik blijven maken. Rijbaan Vennewatersweg (tussen Het Malevoort en de grens met Egmond-Binnen) Van maandag 5 september tot en met donderdag 8 september. Op de rijbaan wordt een nieuwe slijtlaag aangebracht. Het autoverkeer naar Egmond wordt omgeleid via de N9 - N512 (Heilooer Tolweg - Martin Luther Kingweg - Hoeverweg). Fietsers kun nen van het fietspad naast de weg gebruik blijven maken. Het Zevenhuizen tegenover huisnummer 36) Maandag 5 september. Op de rijbaan wordt een voetgangersoversteekplaats hersteld. Het verkeer wordt omge leid via de weg ernaast, langs Het Zevenhuizen 33 t/m 55. Fietspad Westerweg (langs het spoor, door het Heilooërbos) Van maandag 5 september tot en met donderdag 8 september. Op het fietspad wordt een nieuwe slijt laag aangebracht. Het fietsverkeer kan via de Kennemerstraatweg of Zanderslootlaan. Zeekamplaan, Hoefcamplaan en Keldercroftlaan Dinsdag 13 september en woensdag 14 september. Op de rijbaan wordt een nieuwe dunne asfaltlaag aangebracht. De rijbaan wordt voor verkeer afgeslo ten. Bewoners wordt verzocht buiten de straat te parkeren. Via de voetpa den blijven de woningen bereikbaar. De Omloop (voorbij ingang parkeerterrein 't Baafje tot voorbij het zwembad) Van dinsdag 6 september tot en met vrijdag 9 september. Op de rijbaan wordt een nieuwe slijtlaag aange bracht. De rijbaan voor het zwembad wordt voor verkeer afgezet, het par keerterrein blijft bereikbaar. Zeeweg (tussen rotonde De Omloop/Het Malevoort en de grens met Egmond) Van maandag 12 september tot en met vrijdag 16 september groot onderhoud aan het wegdek. De rijbaan van de Zeeweg en het zuidelijke fietspad op dit deel van de Zeeweg zijn afgesloten voor verkeer. Het autoverkeer naar Egmond wordt omgeleid via de N9 - N512 (Heilooer Tolweg - Martin Luther Kingweg - Hoeverweg). Fietsers kun nen gebruik maken van het noordelijke fietspad, deze wordt open gehouden in twee richtingen. Bestemmingsverkeer voor Woonheuvel Westerzij kan enkel via de kant van Heiloo het wooncom plex bereiken, de kant vanuit Egmond is afgesloten. De toegang tot De Rietvink is afgesloten, bewoners en bezoekers kunnen tijdens de werk zaamheden parkeren op parkeerterrein 't Baafje. Buslijn 164 Tijdens de werkzaamheden (van 12 tot en met 16 september) rijdt buslijn 164 niet op de Zeeweg en dus ook niet naar station Heiloo. Gebruikers van het openbaar vervoer verzoeken wij via station Alkmaar of station Castricum hun route op te pakken of te vervolgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Scheffer van de afdeling Ingenieursbureau van de gemeente, telefoonnummer 072 535 67 62.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19