Oude kermistraditie herleeft in Vredeburg Mogelijk politieloket in nieuw gemeentehuis Insecten proeven op Geversduin Oude Knegt open tijdens Monumentendagen regio 25 Zuiderloo in beeld voor gezamenlijk politiebureau Timmerdorp Akersloot timmert 15 jaar aan de weg Zin in een salade met gefrituurde sprinkhaan of gebakken meelworm? Rock 'n Roll Street Akersloot 31 AUGUSTUS 2011 LIMMEN - Tijdens de Limmer kermis in vroeger tijden was er altijd één avond voor de wat oudere jongeren en jongere ouderen. Plaats van handeling was dan meestal de 'G(l)astro- noom' of zoals het nog vroe ger heette: 'Café restaurant Friesland'. Met het verdwijnen van die loca tie kwam er ook een einde aan die gezellige avonden en werd de ker mis steeds meer een evenement voor de jongeren en enkele volhou dende ouderen. Hoog tijd dus om de oude traditie nieuw leven in te blazen en wel in Vredeburg. Dankzij de stichting Vredeburg is deze aloude stolpboerderij uitgegroeid tot een multifunctioneel cultureel centrum waaivan de bovenzaal bij uitstek geschikt is om in een sfeer volle ambiance kermis te vieren. Dat staat dan ook te gebeuren op vrijdag 9 september vanaf 20.30 uur. De avond zal worden opgeluisterd door de populaire band Sunrise, een vertrouwde naam in het Limmense uitgaanscircuit, met een uitgebreid repertoire voor jong en oud. Gehoor gevend aan de voorkeur van vele Limmers is besloten tot de formule dat het de hele avond vrij drinken en hapjes is voor 25,- per per soon. (Gedestilleerde drankjes uit gesloten). Aanmeldingen bij Ria Admiraal, Dampegheestlaan 1 of Dorien Kerssens, Molenweg 41. Het maximum aantal personen is 120. REGIO - Op basis van onder zoek is de Zuiderloo in Heiloo aangewezen als meest ideale locatie voor een gezamenlijk politiebureau ten behoeve van de gemeenten Bergen, Heiloo en Castricum. Krijgt dit doorgang, dan betekent dit dat politiebureau Castricum naar verwachting in 2013 sluit. De politie en gemeente brengen -naast bezoek aan huis op afspraak- ook de moge lijkheden in kaart om in het nieu we gemeentehuis van Castricum (Raadhuisplein 1) een politieloket in te richten. Hier kan bijvoorbeeld op afspraak met de wijkagent worden gesproken. Doorgang van de plan nen is nog niet zeker, eerst wordt het haalbaarheidsonderzoek verder afgerond. De resultaten hieivan worden in de komende maanden veiwacht. REGIO - Woensdag 31 augustus wordt er alweer voor de vijftiende keer getimmerd op de veldjes aan de Roemersdijk te Akersloot. Zeker 325 kinderen en vele vrijwilligers bouwen weer een heus dorp rond het thema: 'Waterwereld'. Behalve veel getimmer zijn er ook weer vele andere activiteiten die bij het thema horen. Er wordt geknutseld, gesport, gespeeld, muziek gemaakt, gedanst en op donderdagavond ge v.... dat kunnen we nog niet verklap pen! Op vrijdagavond vanaf 19.00 uur zijn alle belangstellenden weer welkom om de hutten te bewonderen en te genieten van de Voice van Akersloot. Aangeleverde foto REGIO - In Akersloot werd dit weekend Rock 'n Roll Street gehouden, een driedaags festival met veel muziek, nostalgie en traditie. In twaalf jaar tijd is dit festival uitgegroeid tot één van de groot ste rock 'n roll festivals van ons land en het werd dan ook bezocht door liefhebbers uit alle delen van Nederland en er waren zelfs buitenlandse bezoekers. Het Wilhelminaplein was omgetoverd tot rock 'n roll plein en in de tent werd heerlijke rock 'n roll muziek gespeeld. De bezoekers die in kleding uit de jaren vijftig kwamen, en de mensen die hun oldtimer kwamen showen, gaven een extra speciaal sfeertje aan dit festival. Foto: Gen-itBus REGIO - Op zondag 4 september is er op camping Geversduin in Castricum een insectenproevery. Veel Nederlanders eten kaas, vlees, vis, groente en melkproduc ten om aan onze dagelijkse portie vitamine, eiwitten en andere voe dingsstoffen te komen. Insecten zit ten bomvol van deze voedingsstof fen. Toch is dit nog niet zo gewoon als een stukje vlees van de slager. Waarom eten we geen insecten? Veel van ons vinden insecten een beetje eng. Bij de gedachte om ze op te moeten eten, voelen we het krie belen. Maar ze zijn echt heel lekker en voedzaam. Gefrituurde sprink haan of gebakken meelworm en nog meer bijzondere insecten. Een voor deel van insecten is dat ze milieu vriendelijk worden geteeld. Je hebt veel minder water en voer nodig voor een portie insecten dan voor een portie vlees. De insectenproe- verij vindt plaats van 14.00 tot 16.00 uur. Het proeven is gratis en omdat het zo lekker is, geven ze de recep ten weg. Kimt u het thuis ook eens Zin in een salade met gefrituurde sprinkhaan of gebakken meel- proberen! Kom proeven bij camping worm? Zondag kunt u deze lekkernyen gratis gaan proeven op Geversduin, Beverwijkerstraatweg camping Geversduin in Castricum. Aangeleverde foto 205 in Castricum. niet v/eeV. wi *nd insecten

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23