20 jaar Modevakschool Ria Mooij - Hoogeboom Nu inschrijven bij mariz.nu Een uniek evenement in De Schenner Taichi Qigong in Limmen Zomerse Liefde voor Karin ten Cate en Paul Pleijsier Oude Knegt open tijdens monumentendagen REGIO 25 INGEZONDEN MEDEDELING Open ochtend in de Burgerij UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 2011 LIMMEN - Dit jaar start Ria Mooij-Hoogeboom voor de twintigste keer in september met de cursussen kleding maken. De lessen worden in een klei ne groep van maximaal zes personen gegeven. Iedereen maakt iets op eigen niveau. Beginnende en gevorderde naaisters samen in een groep werkt goed, u leert van elkaar. De lessen worden 's avonds van 19.30 tot 21.30 uur gege ven en eventueel ook 's morgens van 09.30 tot 11.30 uur. Nieuw dit jaar zijn de breiworkshops. Veel mensen hebben nooit leren breien. In een workshop leert men opzetten, recht en averecht breien en alkanten. Beheerst u dit, dan is een sjaal of een eenvoudige trui maken mogelijk. Bij voldoende belang stelling is er een veivolg workshop. Hierin komen diverse kabel- en sierste- ken aan de orde. Een ieder die belangstelling heeft voor één van de cursus sen kan vanaf 2 september voor inlichtingen naar Ria Mooij-Hoogeboom te Limmen, tel. 072-5053174. REGIO - Bij Mariz.nu onder leiding van Mariska Tauber, personal trai ner dance-coach, worden moderne dansstijlen als hiphop/ streetdance, Zumba, breakdance, showdance en kleuterdans gegeven. De populariteit van hiphop/streetdance en breakdance groeit over de hele wereld. Ook in Castricum groeit de belangstelling. Nieuw vanaf september is de speciale groep voor 25+ hiphop. In je eigen leeftijdsgroep lekker bewegen op muziek van deze tijd. Zumba heeft de wereld in sneltreinvaart veroverd. In Amerika is het al jaren een hit, maar ook in bijna alle Europese landen worden er massaal Zumba-lessen gegeven en gevolgd. Groot voordeel is dat Mariz bij Zumba werkt met tien-rittenkaarten, dus je betaalt uitsluitend voor de lessen die je meedoet! En de kaart blijft geldig. Voor iedereen die geïnteresseerd is in Zumba, of gewoon lekker een les mee wil draaien is de eerste les altijd gratis. Voor de allerkleinsten van vier tot en met zes jaar is er kleuterdans op vrijdagmiddag. Ben je al zes en heb je geen zin meer in kleuterdans, dan kan je ook op showdance. Het accent van showdance ligt op het instuderen van spetterende shows, waarbij ook aandacht besteed wordt aan uitstraling en het overbrengen van enthousiasme naar het publiek. Natuurlijk steel je de show bij de voorstelling na ieder afgerond blok van twaalf lessen! Zeer regelmatig bezoeken de leraren conventies, workshops en internationale kampioenschappen om zo op de hoogte te blijven van de nieuwste trends. Mariz.nu gaat met de tijd mee en blijft up-to-date. Zumba begint weer vanaf 31 augustus en alle andere lessen vanaf 5 september. Kijk voor informatie op www.mariz.nu of mail naar info@mariz.nu. REGIO - Een imiek evenement in de Schermer van zondag 28 augustus tot en met zondag 11 september. Burgemeester Moeijes van de gemeente Schermer opent op zondag 28 augustus om 12.00 uur de Kunstroute en Diner in het mais. De kunstenaars van Kunstcollectief De Schermer organi seren de Kunstroute in en rond het mais. Alle ateliers zijn geopend van 11.00 tot en met 17.00 uur. Er wordt een route gekapt in het maïsveld, hier over heen komen weer houtsnippers, zodat het een bewandelbare route wordt voor iedereen. Doordat het mais zo hoog is ontstaat er een aparte sfeer van verstilling, warmte en alleen mais. Natuur en kunst worden zo met elkaar veiweven. Dit evenement kan dan ook alleen plaatsvinden doordat ieder een samenwerkt en het met elkaar neerzet. Deelnemers aan de Kunstroute en Diner in het mais zijn Michiel en Julia Broersen van Zorgboerderij De Schermer, Remco en Ylenia Borsato (Italiaanse koks), Pim van Vlaanderen en Arend Gerritsen (Spaanse koks). Het Kunstenaarscollectief De Schermer bestaat uit Marinus Klap, Wilma Hoebee, Marjolijn de Bruin, Romee Kanis, Ron Moret en Daphne Klap. Het doel is mensen te laten genieten van deze happening en het promoten en kennis laten nemen van deze gemeenschap. Kijk voor meer informatie op www.schermermaisdiner.nl. REGIO - Met veel succes zijn afgelopen jaar de trainingen Taichi Qigong gestart. Vanaf 13 september start een nieuwe serie. Er is plaats voor nieu we cursisten op dinsdagmiddag en woensdagavond in Limmen. Door het beoefenen van Taichi Qigong (beweging, ademhaling, visualisatie en bewustzijn) gaat uw energie stromen en vindt u mentale en fysieke rust. Wanneer de energie in balans is, is de belangrijkste voorwaarde voor gezondheid aanwezig. Voor meer informatie, tel. 072-5055101 of e-mail ellen.gaillard@quicknet.nl. LIMMEN - Zaterdag 10 septem ber staat zangeres Karin ten Cate met gitarist Paul Pleijsier in de Hervormde Kerk van Limmen. Zomerse Liefde is een speels muziekprogramma in een originele verhalende vorm. Als Karin en Paul u meenemen in hun magische muzikale gevoelswe reld, sluit de soms fluisterzachte stem van Karin moeiteloos aan bij het subtiele gitaarspel van Paul. En dan, als contrast staan zomerse passie en hartstocht weer centraal met temperamentvolle Spaanse componisten als Rodrigo en Sor. De verrassende arrangementen van Paul laten horen dat lichte en klassieke muziek dicht bij elkaar liggen, zoals bij songs van Queen, Joni Mitchell en The Beatles. Paul kiest akoestisch steeds de meest geschikte gitaar. Zo kan hij naast een steel-string Martin uit 1931 of de hedendaagse concertgitaar ook zijn avant-gardistische Paradis ter hand nemen. In 2008 geven Karin ten Cate en Paul Pleijsier him eer ste recital. Het blijkt een gouden combinatie. Zij zijn muzikaal uit hetzelfde hout gesneden en hebben hun wortels zowel in de klassieke als in de lichte muziek. Beiden volgden een klassieke studie aan het conservatorium. Het repertoire van Karin loopt van de sopraan solo in Bach's 'Matthaus Passion' tot Freddie Mercury's rockopera 'Barcelona'. Beide zong zij in bin nen- en buitenland. Met 'Barcelona' sloot zij in 2005 de Amsterdamse Uitmarkt af voor 30.000 toehoor- LIMMEN - Woensdagochtend 7 september is de traditionele start van de activiteiten in het nieuwe seizoen 2011-2012. Op verzoek van velen wordt de seizoensopening vooraf gegaan met een Woord- en Communieviering in de parochie kerk H. Cornelius te Limmen, aanvang 09.00 uur. Voorganger is Pastor J. Oiling. Om 09.30 uur gaat de zaal open van de Burgerij, alwaar u zult worden ontvangen met een kop koffie of thee. De opening van de bijeenkomst is om 09.45 uur met mededelingen, een verslag over het seizoen 2010-2011 en een presentatie van de activi teiten in het nieuwe seizoen 2011- 2012. Vervolgens een toelichting op de resultaten in Limmen van het Project Belastingtemggave voor Senioren met een laag inkomen. Dit is een samenwerkingsproject van de Ouderenbonden en de Belastingdienst. Dit jaar werden door hen meer aangiften verzorgd. Ten gevolge van de wijzigingen in de aftrekposten kon er dit jaar aanzienlijk minder geld worden teruggevraagd en liedde het zelfs in een aantal gevallen tot betalen. Toch zijn er nog steeds ouderen in Limmen met alleen AOW en eventueel een klein pensioen die de mogelijkheden van teruggave ongebruikt laten liggen. Meld u daarom aan! (tel. 072-5053702 of tel. 072-5051642). Na het officiële gedeelte is er een pauze waarin een kop koffie of thee zal worden geser veerd. Na de pauze zal er om onge veer 10.15 uur een optreden zijn van de heer Ilario, entertainment met onder andere gitaar, liedjes en het KB0 - koor met Oud-Hollandse liedjes. De ochtend wordt afgeslo ten onder het genot van een drankje en een hapje. Senioren uit Limmen en omgeving zijn welkom op deze middag, die georganiseerd wordt door de KBO-Activiteitencommissie Limmen. ders. Karin was finalist van de Rabobank Cultuurprijs en zong in 2010 voor koningin Beatrix de opera 'Qa Ira' van Pink Floyd front man Roger Watere. Paul musiceert solo, maar ook met ensembles en orkesten zoals het Koninklijk Concertgebouworkest in binnen- en buitenland. Daarnaast begeleidt hij diverse artiesten in de theaterwe reld. Als lid van het duo 'Verreck en Pleijsier' won hij het Leids Cabaretfestival. In 2005 speelde hij bij de doop van prinses Alexia, dochter van kroonprins Willem Alexander en prinses Maxima. Kaartverkoop, info en volledige speellijst op www.bergenkimst.nl. Zaterdag 10 september 20.15 uur, Hervormde kerk Limmen. Entree 15,-, kinderen tot en met twaalf jaar 7,50. Zaterdag 10 september staat zangeres Karin ten Cate met gita rist Paul Pleijsier in de Hervormde Kerk. Foto: Bert Dautzenberg AKERSLOOT - De Oude Knegt aan de Pontweg Noord in Akersloot doet mee aan de Nationale Monumentendagen op 10 en 11 september. Bij vol doende wind draait de molen en wordt er meel gemalen. Het molenaarshuisje, waar naast de eigen meelproducten ook origi nele cadeauartikelen worden ver kocht, zal op zaterdag en zondag open zijn. Populair in het assorti ment van de Oude Knegt zijn de kruidkoek- en pannenkoekenpak ketten. Een typisch lokaal product en leuk om weg te geven. Alle ingre diënten voor deze lekkernijen zijn in de feestelijke verpakking bij elkaar gebracht. Er zit zelfs een bord of bakblik bij. Uiteraard worden alle eigen meelproducten ook los ver kocht. Het assortiment bestaat uit: volkoren tarwemeel, bloem, spelt of dinkelmeel, boekweit, roggemeel, maïsmeel, waldkom, pannenkoe kenmeel, meergranenmeel, gist, glu- tenpoeder, honing, zonnebloempit ten en Oude Knegt Grof Volkoren. Verder zijn te koop: zakjes snoep goed uit grootmoeders tijd, aarde werk kruiken Akersloter kruiden likeur, Oude Knegt witte of rode wijn, ansichtkaarten en fiets- en wandelboekjes met routes van de omgeving. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan de instandhou ding van de molen. Meer informatie op www.oudeknegt.nl. De Oude Knegt aan de Pontweg Noord in Akersloot doet mee aan de Nationale Monumentendagen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 25