Kick off zaalvoetbalvereniging HZV het Vennewater Jeugd Double Stars breekt door t, Verrassende winnaars Strokeplay Baclctee golf Flashing Heiloo start nieuw seizoen SPORTNIEUWS UIT DE REGIO ZAALVOETBAL HEILOO - Op woensdag 31 augustus zal het bestuur van de Heilooër Zaalvoetbal Vereniging HZV het Vennewater om 20.00 uur in Sportcafé het Vennewater het nieuwe zaalvoetbalseizoen voor haar leden, sponsoren, sportvrienden, belangstellen den en media openen door mid del van een kick-off. HZV het Vennewater blijft ook dit seizoen, één van de grootste zaal voetbalverenigingen van Nederland en zal met 31 teams in de competitie van de KNVB uitkomen. Te weten: 17 heren vier dames-vijf veteranen - en vijf jeugdteams. De kans is zelfs groot dat er nog een zesde jeugd- team zich als D2 zal aanmelden. De selectiegroep is sterk verbreed waar uit het eerste en het tweede team geformeerd zal worden. Beide coa ches, Nielsen Kraakman en Mossel, hebben zich met deze groep een ste vige doelstelling gesteld; heren 1 zal meedraaien in de bovenste regio van de landelijke eerste divisie competi tie en heren 2 zal vanuit de tweede klasse moeten promoveren! Dit sei zoen zal ook in het teken staan van het steeds meer in praktijk brengen van het nieuw opgestelde jeugdplan, waarvoor Vincent Klamer bereid is gevonden om dit als technische jeugd-coördinator, samen met de coaches en trainers uit eigen gelede ren, tot uitvoer te brengen. Doordat steeds meer shirtsponsoren bereid zijn om dit jeugdplan te ondersteu nen, is het mogelijk om de facilitei ten voor de jeugd uit te breiden en zo de kwaliteiten van deze spelers nog beter te ontwikkelen. De A- en B junioren spelen in de topklasse al op het hoogste niveau! Ook de dames spelen op een respectabel niveau en zijn daar mee goed vertegenwoordigd in de competitie. De veteranen, de echte liefhebbers van het spelletje, gaan in één competitie uitmaken wie nu echt de sterkste is. Het bestuur is best trots op de tot nu toe behaalde bestuurlijke en sportieve resultaten en heeft zich dit seizoen mede als doel gesteld dat zij binnen Heiloo, de interesse voor het zaalvoetbal weer wat kunnen verhogen. HONKBAL HEILOO - Eind februari schre ven wij nog dat de Heilooënaar Friso Spruit bij de laatste twee rondes voor de selectie van het Nederlands Honkbal cadetten- team zat, dat zou deelnemen aan het EK in Tsjechië van 18 tot en met 23 juli 2011. Op zich was dat al heel opmer kelijk voor een jeugdspeler van een regionale spelende vereniging. Ondertussen is dat EK-toemooi in Bmo gespeeld en wel met de Double Stare jeugdspeler in alle wedstrijden tussen de lijnen. Friso stond twee keer in de basis en speelde hele wedstrijden als left fielder tegen Zweden en Bulgarije. In de laatste poule wedstrijd tegen Duitsland was hij pinch hitter, ter wijl hij in de halve fmale tegen de uiteindelijke winnaar Italië als des- tinated hitter aan slag volop mee deed. De wedstrijden tegen Zweden en Bulgarije werden dik gewonnen met Friso aan slag in een hoofdrol tegen de Bulgaren. Tegen Duitsland werd er jammer genoeg nipt met 7-8 verloren. Nederland werd uit eindelijk verdienstelijk derde in Tsjechië. Al met al een geweldige ervaring voor onze jonge dorpsge noot. Te meer omdat hij als enige niet 'academy' (honkbalschool) spe ler van de twintig geselecteerden in een geheel andere wereld terecht kwam. Na terugkomst werd Friso met Mike Sanches, een tweede talent uit Heiloo, bij de trainingen van het sterke eerste honkbalsenio ren team van Double Stare gehaald. Dat ging zo goed, dat beiden vorige week zelfs al him debuut hebben gemaakt bij dit team in de pittige overgangsklasse. Friso wist meteen al twee honkslagen te noteren. Na het uitstapje bij Honkbal-1, dat zich al geplaatst heeft voor terugkeer in 2012 op topsportniveau en derhalve uitgespeeld is, gaan Friso en Mike met hun eigen combi-aspiranten team van Double Stars en Bears uit Bergen de finalerondes in voor het Nederlands kampioenschap. Dat wordt opnieuw een bijzondere erva ring voor de ambitieuze jongens, die in de nabije toekomst nog wel zullen doorbreken bij de grote man nen. Het ziet er voor de langere ter mijn goed uit om honkbal op hoog niveau in Heiloo te continueren. De winnaars Dirk van der Steen, Kees Kaandorp, Zeb de Haas en Jeroen Wardenburg. Aangeleverde foto HEILOO - Maandag 29 augus tus werd de finaleronde van de Strokeplay Backtee Competitie van de Golf Club Heiloo gespeeld. Na tien competitie ronden werd de winnaar van de netto wedstrijd de 14-jarige jeugdspeler Zeb de Haas met een totaal van 398 slagen uit zes meetellende scores. Hij kreeg de beroemde bokaal met de wilde eend en zijn naam wordt bijgeschreven in de lijst met aansprekende winnaars. Bij de bruto wedstrijd, die bekend staat als de 'Douglas Roos van Raadshooven competitie', werd Jeroen Wardenburg eerste met 445 slagen over zes meetellende ron den. De organisatie was dit jaar in handen van Kees Kaandorp en Dirk van der Steen. Zij zorgden samen dat alles op rolletjes liep en dat alle deelnemers iedere competitieavond dik tevreden waren. Na Zeb de Haas eindigde Peter de Vries, die de competitie twee jaar achter elkaar gewonnen had, met acht slagen achterstand op een mooie tweede plek. Op de derde plek in de netto competitie eindigde jeugdspeler Huck de Haas met zes slagen achterstand op Peter de Vries. In de bruto competitie pakte Jeroen Wardenburg de matchplay clubkam pioen de eerste plek. Hij werd op 14 slagen gevolgd door Huck de Haas op de tweede, en Peter de Vries op de derde plaats. Er waren ook prij zen voor Rob van der Eng die de beste score van de laatste avond had met 66 slagen netto. Jeugdspeler Koen van Essen haalde de Longest Drive bokaal van het seizoen binnen door tweemaal deze prijs te pakken bij zes deelnames. Ook pakte Koen de birdybokaal door de meeste bir dies te slaan van alle deelnemers aan de competitie. Uiteindelijk wist Zeb de Haas, de jongste deelnemer, dit jaar de bokaal te winnen en hij ging met eer, bloemen en veel com plimenten naar huis. Het komende seizoen staat de competitie weer open voor dames en heren leden van de club met een lage handicap. 3ASKETBAL Friso Spruit is samen met Mike Sanchez één van de toptalenten van Double Stars. Aangeleverde foto HEILOO - Iets eerder dan nor maal start Flashing Heiloo deze week de trainingen. Na een suc cesvol jeugdtoernooi in Zweden hebben de spelers kunnen genieten van een lange vakan tie, maar nu is het tijd om de conditie weer op peil te krijgen. Voor de tweede keer in de histo rie komt Flashing Heiloo uit met een interregionaal spelend team. Dit keer is het de eer aan de jongens U16. Zij kunnen in Zuid-Holland, Utrecht en Flevoland bewijzen dat ze in Heiloo goed kimnen bas ketballen. Flashing groeit dit jaar opnieuw. Voor het eerst sinds vele jaren heeft de vereniging in de U12 leeftijd (geboren in 2000 of later) twee teams. Voor alle sporten, maar zeker ook voor basketbal, is een goede lichaamsconditie van groot belang. Flashing start daarom met een aparte training die gericht is op het aanleren van een goede loop techniek en het versterken van alle belangrijke spiergroepen. Deze training staat onder leiding van een looptrainster, een fysiotherapeut en een gediplomeerd basketbaltrainer. Basketbal is mogelijk vanaf onge veer acht jaar. De jongste jeugd traint op de vrijdagmiddag in Het Vennewater. Zie voor alle trainings tijden en andere informatie www. flashing-heiloo.nl. Op zondag 4 september kim je deelnemen aan de jeugdclinic die wordt gegeven door ex-professional Henk Pieteree. Deelname is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 27