Lars Brillen Open Jeugdtoemooi Hockeyclub de Terriërs: een zeer kwieke 60-jarige! Open avond schaakclub Oppositie Judoclub Jeugd-, kleuter en wedstrijdjudo y Heiloo - Uturnen - SPORT HET NIVON OP UIT&ZO w w w.juüaclubgroefsema. ril Actie: een gratis judopak bij een jaarlidmaatschap! Wi/jj ook een keer judoen? Kom dan geheel vrijblijvend een keer meedoen! Voor meer informatie over de lessen, neem contact op met Indoe int (jroefsema INGEZONDEN MEDEDELING Het eerste seizoen 1951/1952 begon met 29 leden www.judoclubgroefsema.nl info@judoclubgroefsema.nl 0618283444 0618473830 31 AUGUSTUS UITKIJKPOST HEILOO - Met een recordaantal deelnemers van 160 ging het toernooi afgelopen maandag van start. Gedurende de week zorgden mooi weer en spannende wedstrijden voor een geslaagd toernooi. Naast het tennis waren er vele andere activiteiten zoals een buikglijbaan, zwemmen en een storm baan. Tot slot werden op zondag de prijzen verdeeld in het park van TC Heiloo United. De jongste deelnemers ontvingen een mooie beker, voor de oudere jeugd waren er t-shirts. In de hoogste categorie (tot en met 18 jaar) gingen de winnaars naar huis met een mooie bril van de hoofdsponsor. HOCKEY HEILOO - Hockeyvereniging de Terriërs bestaat zestig jaar en dat viert de club op zondag 4 september met spel voor jong en oud en veel gezelligheid. Een mooie gelegenheid om met hoc key en de club kennis te maken. Zestig jaar oud, maar kwiek: vanaf de jongste jeugd, die door profs getraind worden, via topni veau (dames 1 in de één na hoogste landelijke klasse) tot trimmende mannen en vrouwen. 'Presteren naar niveau' is het sportieve credo bij de Terriërs. Maar alles overkoe pelend is de gezelligheid. Door die combinatie is de oorspronkelijk Alkmaarse club uitgegroeid tot een van de grootste sportclubs in Heiloo, met circa 850 leden, spe lend op het sportcomplex 'Het Vennewater'. Het aantal jeugd- en seniorenteams groeit nog steeds. De geschiedenis van de club begint in 1949. Een kleine groep mensen wilde graag hockeyen. In die tijd SCHAKEN HEILOO - Na een rustperiode van drie maanden zetten de leden van schaakvereniging Oppositie uit Heiloo zich weer achter borden en stukken. Op dinsdag 6 september opent de club in het Trefpunt weer het eigen seizoen. Daarin zullen tot half mei 2012 zo'n dertig rondes worden gespeeld in de onderlinge compe titie. De winnaar van die compe titie mag zich dan clubkampioen 2011-2012 noemen. Daarnaast zal er op afzonderlijke clubavon den ook worden gestreden om de de titel 'snelschaakkampioen' en 'rapid schaakkampioen'. Extern is de club het komende seizoen met twee teams aanwezig in de bonds- eompetitie van de Noord Hollandse Schaakbond. De bijeenkomst van 6 september is een informele open ontmoetingsavond waarop, los van competitie en ranglijsten, ook wat informele partijtjes schaak worden gespeeld. Dit biedt moge lijke belangstellenden een goede gelegenheid om zonder enige ver plichting even binnen te lopen in het Trefpunt en de sfeer binnen de club te proeven. In dezelfde week komt op vrijdagavond 9 september ook de jeugdgroep weer bijeen. Ook die avond zijn belangstellen den welkom. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de voorzitter Herman Limmen, tel, 072-5335219 of tot de interne wedstrijdleider Cor van Etten, tel. 072-5333543. was er echter alleen de club die men nu kent als de Alkmaarsehe Mixed Hockeyclub (AMHC). Maai er was juist behoefte aan een eigen 'katholieke' vereniging. Op verzoek van de bisschop richtte rector van den Hoek in 1949 de hockeyvereni ging op, die 'de Terriërs' genoemd werd. Een naam die te danken is aan de strijdlustigheid van een van de mede-oprichters, Joop ten Brink. ,,Je lijkt wel een Terriër", was de uitdrukking die Joop op een dag te horen kreeg. Hiermee was de naam 'de Terriërs' geboren. Het eerste sei zoen 1951/1952 - de officiële start datum van de club - begon met 29 leden, verdeeld over een dames- en een herenteam. Zij hockeyden op de grasvelden van voetbalclub Alkmaarse Boys. Gestaag groeide de club uit naar honderd ledental in 1960. De club had echter nog steeds geen definitieve eigen loca tie. Er werd op vele verschillende velden gespeeld en met hockey club Alkmaar een clubhuis gedeeld. Letterlijk: met een scheidingswand. In 1973 kreeg de club uiteindelijk zijn eigen stek aan het Vennewater in Heiloo. Met een keet als clubhuis en grasvelden was 'de Terriërs' de koning te rijk. In de jaren die volgden werd de keet als snel te klein en die werd in 1973 vervangen door een echt club huis, met onder andere een heerlijk balkon. In 1986 wordt na moeizaam onderhandelen en lang wachten eindelijk het (zelfbetaalde) eerste kunstgrasveld aangelegd. Dertien jaar later kwam het tweede en sinds 2007 heeft, de Terriërs drie (verlichte) kunstgrasvelden. In de zomer van 2008 is het clubhuis flink vergroot Boven is een extra ruimte die gebruikt wordt tijdens drukke dagen. Beneden zijn nieuwe kleed kamers verschenen en de oude zijn verbouwd tot onder andere een trai nersruimte. Ook het balkon is door getrokken waardoor er veel meer ruimte is om tijdens zonnige dagen te genieten van de wedstrijden. Voor leden, sponsors en andere belangstellenden heeft de club voor zondag 4 september een program ma opgezet om het lustrumseizoen gepast feestelijk te starten. De dag begint met. een Funkey instuif, van 10.00 tot. 11.00 uur. Funkeytraining is speciaal bedoeld voor vier tot zes-jarigen, de allerjongsten binnen onze club. Vanaf circa 12.00 uur is er een vrijmarkt. (Jeugd)leden kunnen een kraam op de vrijmarkt bemannen. Tijdens al deze gezellige drukte rond de velden zal een Six-a- side toernooi worden gespeeld. Bij dit toernooi spelen teams van fami lieleden, vrienden, team- en buurt genoten zes tegen zes. Vervolgens spelen Heren 1 een oefenwedstrijd tegen de Kraaien (Zaanstad) en Dames 1 de eerste competitiewed strijd tegen Rood-Wit, De feestdag wordt, afgesloten met. livemuziek. Op zaterdag 12 mei 2012 wordt, er voor de oud-leden een reünie gehouden op de velden van de Terriërs. Houdt u hierover de web site van de Terriërs in de gaten. Weet u nog namen en adressen van oud Terriërs leden, dan kimt u de adressen doorgeven aan Flora Martini- Noordenbos, tel. 072- 5336623 of e-mail floramartini@ quicknet.nl. HET NIVON OP DE UIT&ZO HEILOO Tijdens de Uit Zo Heiloo op zaterdag 3 september 2011 zullen in de NIVON-stands 12 13 extra informatie worden gegeven. Ter plaatse kunnen belangstellenden zich opgeven voor deelname aan nog niet volgeboekte cursussen. 10.30- 12.00 uur Kleurrijke Portretten, Mandala-Tekenen 12.00 - 13.30 uur Wolvilten, Keramiek (Pottenbakken) 13.30 - 15.00 uur Sjaal ontwerpen, Stempeltechnieken Patchwork/Quilten 15.00 - 16.30 uur Noors breien, Kettingen maken, Zonnekindpoppen 10.30 - 16.30 uur Programma Geologie, Jeugdcursus Deelnemers kunnen zich laten inschrijven voor bovenstaande en volgende activiteiten: Aquarel/Schilderen/Tekenen, Kalligrafie-, Mandala-, Origami- en Papierknipkunstgroep, Grafische technieken, Egel van lietsbinnenband, Hob byochtend, Kerstkaarten, Sokkenbreien, Mandala van theezakjes. Kunstgeschiedenis: 6 prominente architecten, tentoonstellingen Excursiecursus Steden: Arnhem - Amsterdam - Volendam/ Monnickendam - Zaltbommel START: vanaf eind september/begin oktober 2011 en 2012 Alle cursussen worden gegeven in het Open Huis, Kunstgeschiedenis in het Trefpunt te Heiloo. Beide goed toegankelijk voor rolstoelen. Deelname staat open voor leden en niet-leden van het Nivon. Tevens kunt u informatie krijgen over onze algemene activiteiten. Wilt u inlichtingen, creativiteit-, geologiefolder, winterprogrammaboekje ontvangen? Tel. 072 5333127 of tel. 072 5333217. Kijk ook op onze nieuwe website: www.nivonheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 28