The Yoga Company Verwendag bij de Viva Zorggroep Heiloo Echtpaar Schelhaas- Grol 60 jaar getrouwd H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Vitaal en gezond met Do-In Babygebaren met Wapperkids Feest van Maria's geboorte UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed De Hoefsmid 30, 1851 PZ Heiloo, tel. 072-5052354, mobiel 06-18741193, www.theyogacompay.nl,info@theyogacompany.nl. HEILOO - The Yoga Company is voortdurend in beweging. Steeds wordt het toch al zo brede aanbod door eigenaresse Wil Kooij uitge breid en vervolmaakt tot een concept waar jong en oud baat bij heb ben. Zo verzorgt Wil al weer enige jaren yogalessen aan en voor kinde ren van zes tot twaalf jaar. Ze biedt een moment van ontspanning in het soms zo druk ingerichte leven van kinderen, waar strakke tijdschema's en prestatiedrang ook hen al op jonge leeftijd regeren. De positieve effecten die yoga op kinderen heeft, doen -behalve ouders- ook Wil zelf nog wel eens verbaasd staan. Dat bracht haar op het idee het programma voor kinderen uit te breiden en zich in het nieuwe yogajaar (vanaf 12 september) met 'De Club Durven Doen' ook te richten op kleuters (vier tot zes jaar) en jongeren van 12 tot 15 jaar. De bijscholingscursus die Wil hiervoor eerder heeft gevolgd, sloot naadloos aan op haar reeds lopende yogalessen voor kinderen. Wil: „In het dagelijks leven ervaren kinderen soms te veel druk en impulsen vanuit de buitenwereld. Emoties zoals angst, verdriet, boosheid en/ of blijheid worden onbewust weggestopt. Aan de hand van spelletjes, drama en verhalen leren kinderen die emoties in een veilige omgeving te uiten. In kleine groepjes, met veel individuele aandacht, leren ze samen dingen op te lossen. De Club Durven Doen is vooral leuk; het gaat niet om presteren, maar spelenderwijs ontdekken ze hun eigen mogelijkheden en talen ten. Het heeft dan ook veel raakvlakken met yoga!" De lessen voor kin deren worden doordeweeks na schooltijd gegeven; van maandag- tot en met donderdagmiddag. Op woensdagmiddag is de eerste les (van de twee) van 14.30 tot 15.30 uur bestemd voor de kleuters. Na een intake gesprek met de ouders gaat Wil met ze aan de slag aan de hand van speciaal ontwikkelde oefeningen. „Ik laat de kleuters eerst met elkaar kennismaken, zodat ze zich vrij durven te voelen zich in de groep te uiten en te laten zien wie ze zijn. De Club Durven Doen geeft kinde ren die zich onzeker voelen, faalangst hebben of wat teruggetrokken zijn een steuntje in de rug. Het maakt ze weerbaarder, ze durven na een aantal lessen al veel meer dan in het begin." Op de jaarlijkse culturele markt Uit&Zo, gehouden op zaterdag 3 september rondom bibliotheek Heiloo, is The Yoga Company verte genwoordigd met een stand (nummer 57). Hier kan men uitgebreide informatie inwinnen over het nieuwe kinderprogramma van de Club Durven Doen, maar uiteraard ook over de keur aan yogalessen die The Yoga Company voor volwassenen aanbiedt. Zoals Tibetaanse yoga, waarmee Wil door haar grote inspiratiebron onderlama Tulku Lobsang heeft kennisgemaakt en waar ze inmiddels het certificaat voor heeft gehaald. Wie op de hoogte wil blijven, kan zich via de website aanmel den voor de nieuwsbrief. HEILOO - Voelt u zich soms moe of zijn uw gewrichten pijnlijk of stijf? Slaapt u niet goed of kunt u zich moeilijk concentreren? Dan is Do-In misschien iets voor u. Do-In is een Japanse bewegings vorm met als doel om door mid del van oefeningen de gezondheid en vitaliteit te verbeteren. Tijdens de oefeningen merkje waar je in het lichaam stijfheid hebt opge bouwd en zult u na de les meer ontspannen zijn. Door de oefenin gen wordt de Ki (energie) stroom in het lichaam meer in balans gebracht. Do-In is geschikt voor iedereen: voor de beweging, voor meer energie, om beter in je vel te zitten, betere lichaamshouding of herstellen van een blessure. Of je gezondheid en vitaliteit te verbe teren. De cursus wordt gegeven vanaf maandag 20 september in de Ypsalon van 19.15 tot 20.15 uur en van 20.30 tot 21.30 uur. Nieuwsgierig geworden? Bel voor meer informatie John Compas, tel. 072-5325920. HEILOO - Vanaf begin 2011 doet Bibliotheek Heiloo mee aan BoekStart. In de jeugdafdeling is een hoek ingericht, speciaal voor oudere en hun baby's. Hier vinden zij veel verschillende materialen, die ook geleend kimnen worden. Daarnaast wordt vier keer per jaar een activiteit georganiseerd waar oudere en him baby's samen deel aan kunnen nemen. Onder de noemer 'Gebaren doe je zo' geeft een gebarendeskimdige van de organisatie Wapperkids op maan dag 12 september een interactieve workshop in Bibliotheek Heiloo. Het gebruik van gebaren geeft kinderen een extra stimulans op het gebied van taal en non-verbale communicatie. In deze workshop komen allerlei gebaren aan bod, die passen bij de belevingswereld van jonge kinderen. Deze speelse en leerzame activiteit wordt gehou den van 09.30 tot 10.30 uur. De deelnamekosten bedragen 3,50 voor BoekStartbaby's en 5,- voor niet leden. Geïnteresseerden kun nen zich tot 7 september opgeven bij Bibliotheek Heiloo, tel. 072- 5330670, of kijk op www.bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - U bent welkom om op donderdag 8 september aanstaande naar Onze Lieve Vrouw ter Nood te komen voor de viering van de feestdag van Maria Geboorte! Dit is een bijzondere dag onder de dagen waarop wij Maria eren. De kerkelij ke traditie viert buiten de geboorte van Jezus alleen de geboorte van Johannes de doper en van Maria. De reden is niet zozeer hun per soonlijk verdienstelijk leven, maar wel het feit dat zij op een bijzondere manier verwijzen naar Christus. Vooral de geboorte van Maria geeft aan dat met de komst van Jezus God zijn plan om alle mensen aan te spreken ten uitvoer brengt. Deze bedevaart op het feest van Maria Geboorte is open voor iedereen. Een plechtige Eucharistieviering om 12.00 uur in de bedevaartskapel opent de bedevaart. De zang wordt verzorgd door mevrouw Joke Oud. Natuurlijk is het Oesdom op die dag geopend, zodat u van een heerlijke kop koffie kimt genieten. We beslui ten deze feestdag met een lof om 15.00 uur. Treinenstop informatie tel. 072-5051288 of kijk op www. onzelievevrouwtemood.nl. HEILOO - Op donderdag 8 sep tember worden de bewoners van De Loet weer een dagje in het zonnetje gezet. Nu de zomervakantie er bijna op zit worden de bewoners en het personeel weer eens extra ver wend. Deze dag is er naast wat lekkere bij de koffie in het extra gezellig gemaakte restaurant veel te doen: muziek, snackmaaltijd, voet- hand- of stoelmassage, nagelstudio, opge maakt worden en dan op de foto met een mooie outfit, oldtimers die geheel gratis een ritje met de bewo ners maken, heerlijke hapjes, een ijsje van de ijskar en er is een teke naar. Deze bijzondere dag is finan cieel weer mogelijk gemaakt door Vrienden van de Loet en Overkerck en natuurlijk door al de lieve vrij willigers die hier bij helpen. Op 14 september is er ook een veiwendag in Overkerck gepland. HEILOO - Bert Schelhaas (bijna 82 jaar) en Rie Grol (80 jaar) hebben elkaar in 1948 in Hoogezand op de flets leren kennen. Bert was op een avond op weg naar de HBS in de stad Groningen, toen hij Rie tegenkwam. Rie keerde met een paar vriendinnen terug naar huis van een bezoek aan een vrien din in Sappemeer. Bert verzon ter plekke een smoesje, dat haar ach terlicht het niet deed, alleen maar om Rie aan te kimnen spreken. Het was al laat en Rie moest op tijd thuis zijn, maar ze hadden maar een paar minuutjes nodig om een afspraak te kimnen maken. Daaruit volgden meerdere afspraken en na drie jaar verkering zijn Bert en Rie op 28 augustus 1951 met elkaar getrouwd. Van Hoogezand verhuisde echt paar Schelhaas in verband met Bert's nieuwe baan in 1956 naar Oss; de eerste in een reeks van ver huizingen. Een paar jaar later streek het gezin in het Noord-Hollandse Koog aan de Zaan neer. Daar groei de Bert uit tot algemeen directeur van O+R Inktchemie. In 1987 kocht hij samen met familie een bedrijf in Wormerveer. Dit bedrijf in grafische benodigdheden, AtéCé, dat begin jaren negentig naar Uitgeest ver huisde, groeide in een aantal jaren uit tot een bloeiende onderneming, die al weer jaren geleid wordt door de zonen van Bert en Rie. In 1971 belandde de familie Schelhaas in Heiloo en heeft hier op verschil lende plekken in het doip gewoond. Het echtpaar woont nu aan de Kennemeretraatweg. Rie: „We hou den beiden van de drukte en het leven die langs een hoofdstraat heersen." Bert en Rie Schelhaas kregen zeven kinderen, waarvan één dochter in 2008 is overleden. Met 17 kleinkinderen en twee ach terkleinkinderen vormen ze een echte grote familie. De verjaardag van hun huwelijk hebben ze met de hele familie gezamenlijk op Texel gevierd. Want Rie en Bert geloven in de kracht van het huwelijk en een hechte familieband. Ze houden nog evenveel van elkaar als in het begin. Bert: „Na zestig jaar is Rie voor mij nog altijd dezelfde gebleven!" Burgemeester Romeyn kwam afgelopen maandag bij het echtpaar thuis om ze te feliciteren. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5