Franse conversatieles Geslaagden computer typen en tekstverwerken Open dag Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Laatste koopzondag AH Het Hoekstuk Feestelijke opening Intercity Men Zomerfeest bij Toddie en BSO de Leeuwenkuil H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Klaverjasavonden in het Open Huis Hovo houdt spreekuren in Bibliotheek Voorleeshalfuurtje Bibliotheek verhuisd Grootste collecte ooit blijft nodig INGEZONDEN MEDEDELING Actuele folders Contactgroep partnerverlies Cursus Frans Wandelen in de duinen Zin in opruimen! Lianne Oost exposeert Badminton 50 Zondagmiddag Café Vervolgcursus bridge UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 2011 HEILOO - Om nog veel meer van uw verblijf in Frankrijk te kunnen genieten, of het nu gaat om uw vakantie of om uw tweede thuis, is het een heel goed idee om dit komende seizoen een conversatiecursus Frans te gaan volgen. U kunt gaan starten op beginnersniveau of op een wat hoger niveau, als u al enige kennis van de Franse taal heeft. Als erva ren lerares Frans werkt Jenny Cornelissen met beginners en tweedejaars leerlingen met de methode 'C'est bien ca', een vlotte methode voor vol wassenen, gebaseerd op zinnen uit de normale omgangsspreektaal. Bij de andere niveaus werkt zij met de boeken 'C'est ca' en 'C'est bien ca' deel twee, maar absoluut gericht op het leren spreken van de taal. Dit gebeurt in groepjes met een beperkt aantal leerlingen in en heel gezel lige, ontspannen sfeer. U kunt zowel overdag als 's avonds les krijgen en natuurlijk hoort u er ook thuis enige tijd mee aan de slag te gaan. Voor gevorderden is er ook les zonder aanschaf van boeken waarbij in het Frans over heel gevarieerde onderwerpen wordt gediscussieerd. Voor informatie, tel. 072-5336878. HEILOO - Voor de in juli 2011 afgenomen examens van de VSLM slaag den voor het diploma computertypen en tekstverwerken: Mike Boersen, Rens Crandel, Nick Hollenberg, Suzanne de Jong, Isa Krom, Wester Kuijpers, Stan Liefting, Marjolein van Noord, Kees Peeters, Mats Riet, Joyce Schouten, Chiara Strijk, René Voorwalt, Alexandra Vosters, Xanthe Warners, Nikita Westdorp en Mike de Wildt; allen leerlingen van de Sint Maartenschool Limmen. Zij werden opgeleid door Spierings Opleidingen, de sag te gaan. Voor gevorderden is er ook les zonder aanschaf van boeken waarbij in het Frans over heel gevarieerde onderwerpen wordt gediscussieerd. Voor informatie, tel. 072-5336878. HEILOO - Zaterdag 10 september zet de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo de deuren wijd open bij haar twee locaties. Alle kinderen in de leeftijd van nul tot drie jaar kunnen samen met hun oudere, broertjes, zusjes, opa's en oma's een kijkje komen nemen in één van de speelzalen. Tussen 10.00 en 12.00 uur is er volop gelegenheid om gezellig te spelen met alle materialen, te veiven, te plakken of te knutselen. Ook zijn er per speelzaal twee peu- terleidstere en een bestuurslid van de stichting aanwezig voor informatie over de speelochtenden of de hele organisatie. Wil je lekker spelen teiwijl je oudere rustig koffie drinken? Kom dan zaterdag 10 september naar één van de volgende locaties: peuterspeelzaal de Teddybeer, Holleweg 149a of peu terspeelzalen Brammetje en Olleke, Mariënstein 179. Bezoek ook de nieuwe website: www.peuterepeelzalen-heiloo.nl. HEILOO - Zondag 4 september is de laatste koopzondag van Albert Heijn Het Hoekstuk. Na een succesvolle periode van twaalf weken is na 4 september de winkel weer op zondag gesloten. Winkelcentrum Het Hoekstuk had dit jaar aan de gemeente het verzoek gedaan om de twaalf reguliere koopzondagen aaneengesloten te krijgen. Albert Heijn Het Hoekstuk heeft hier dankbaar gebruik van gemaakt en het was een groot succes. Als dank hiervoor krijgen alle klanten op zondag 4 september vanaf 20,- aan boodschappen een gratis doosje chocolade. HEILOO - Maandag 5 september starten de wekelijkse klaverjas avonden weer in het Open Huis. Kom gerust eens kijken. De zaal is om 19.00 uur open en het kla verjassen begint om 19.30 uur. Er wordt in competitieverband gespeeld. HEILOO - Hovo (Hoger ondeiwijs voor ouderen) houdt spreek uren in Bibliotheek Heiloo. Geïnteresseerden kunnen infor matie inwinnen over de moge lijkheden en zich eventueel ook al opgeven voor een cursus of studie. De spreekuren worden gehouden op dinsdag 30 augustus en 6 september van 10.00 tot 12.00 uur en op vrijdag 9 september van 14.00 tot 16.00 uur. Hovo heeft ook een kraam op Uit Zo Heiloo, zaterdag 3 september van 10.30 tot 16.30 uur. HEILOO - Het voorleeshalf uurtje op woensdagmiddag in Bibliotheek Heiloo krijgt een ander begintijdstip. Vanaf woens dagmiddag 14 september begint dit om 14.30 uur. Woensdag 7 september is de eerste woensdag van de maand en is het dus tijd voor het voorleesfeestje. Ook het voorleesfeestje wordt om 14.30 uur gehouden. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn welkom! HEILOO - Op maandag 5 septem ber gaat de grootste collecte van Nederland weer van start. In deze week staan 120.000 vrijwilligere op tegen kanker om zoveel moge lijk geld op te halen. Er sterven jaarlijks bijna 42 duizend mensen als gevolg van kanker. De ziekte is hiermee doodsoorzaak num mer één in Nederland. Sta daarom vandaag nog op en help mee in de strijd tegen kanker. De collectant van KWF Kankerbestrijding komt in de week van maandag 5 tot en met 10 september weer bij u aan de deur. Elke collectant kan zich legitimeren. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. HEILOO - Een rode loper, gratis hotdogs en een dj omlijstten op vrijdag 26 augustus de feestelijke opening van Intercity Men! Voor mannen van 15 tot en met 65 jaar biedt Intercity Men sportieve, stoere en casual kleding! Topmerken als Esprit, Jack Jones en EDC staan garant voor hoogwaar dige kwaliteit tegen uiterst betaalbare prijzen. Een ijzersterke formule die Intercity inmiddels groot heeft gemaakt. Met de pasgeopende herenzaak in Heiloo staat het aantal filialen van Intercity inmiddels op elf. Daar komt nog bij dat in het Stationscentrum in Heiloo de twee Intercity's elkaar vereter- ken; heren hoeven tijdens het shoppen met hun dames alleen maar even over te steken om op him gemak kleding voor zichzelf uit te zoeken. Naast trendy kleding heeft Intercity Men ook bijpassende accessoires in de col lectie, zoals schoenen, boxershorts underwear, riemen en dergelijke. Voor ultiem thuisgemak voor zowel heren- als damesmode biedt de website www.intercityonline.nl uitkomst. Intercity Men, Stationsweg 87 A, Heiloo. HEILOO - Zaterdag 10 september zal er op het GGZ terrein locatie De Beuk het jaarlijkse zomerfeest van Kinderdagverblijf Toddie en BSO De Leeuwenkuil gehouden worden. Om de sfeer te proeven kunnen belang stellenden ook een kijkje komen nemen. Het zomerfeest staat in het teken van High Tea. Er zullen dan ook diverse hapjes worden geserveerd, die door oudere van het kinderdagverblijf en de BSO zijn gemaakt. Oudere en belangstellenden kimnen op verzoek ook een rondleiding krijgen in het kin derdagverblijf. Bij het GGZ terrein zullen diverse activiteiten voor jong en oud worden gehouden. Zo is er een springkussen, ponyrijden, schminken en diverse spelletjes voor de kleintjes en een groot voetbalveld waarop ook de grotere kinderen aan activiteiten kimnen deelnemen. Onder het genot van een kopje koffie of thee en muziek van een live-band die diverse keren zal optreden, kimnen ouders en kinderen genieten van de leuke en gezellige sfeer. We hopen op een grote opkomst en nodigen u dan ook graag uit om met uw kinderen een kijkje te komen nemen! Het zomerfeest wordt gehou den op zaterdag 10 september van 15.00 tot 18.00 uur. Het Kinderdagverblijf is gevestigd aan de Kanaalweg 1 en de BSO is gevestigd aan Mariënstein 180 (bij basisschool De Duif). Om misverstanden te voorkomen: Het zomerfeest wordt gehouden op het terrein van de GGZ, locatie de Beuk. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl De activiteitenfolder van de Stichting Welzijn Heiloo voor sei zoen 2011/2012 is verschenen, even als de cursusfolder. Op zaterdag 3 september zijn beide folders ver krijgbaar bij de kraam op de Uit&Zo markt. De volgende maandelijkse bij eenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies is op dinsdag 13 september (deze keer dus op de tweede dinsdag van de maand). Tijdstip 13.30 tot 15.30 uur, locatie Trefpunt, entree inclusief consumptie 5,-. Deze keer is het thema een nieuwe visie/gedachte gang op de fases van het rouwpro ces. U bent welkom, ook als u eens de sfeer wilt komen proeven. Voor meer informatie kimt u contact opnemen met Johanna Eijmael, welzijnscoach van de Stichting Welzijn, tel. 072-5331297 of via welzijnscoach@welzijnheiloo.nl. Dinsdag 20 september start Louk Messing met de cursussen Frans. Beginners van 19.30 tot 21.00 uur, bedoeld voor mensen die weinig of geen kennis hebben van de Franse taal. Lichtgevorderden van 09.15 tot 10.45 uur, bedoeld voor mensen die al een redelijke kennis hebben van de Franse taal. Kosten: 142,50 (seivicepas 135,38) voor 25 lessen plus cursusmateriaal 66,-. Maandag 5 september van 15.00 tot 16.00 uur start Lea Dam met een nieuwe wandelgroep. Vooraf krijgt u te horen bij welke duin- ingang we starten. Wekelijks wis selen we van duinroute zodat het hele gebied bewandeld wordt. U kunt uw Nordic stokken meene men. Tussendoor krijgt u wat oefe ningen. Kosten: 65,- (seivicepas 61,75) voor 25 lessen. Op woensdag 14 september komt Ineke van Steenoven met tips voor iedereen die niet precies weet hoe te beginnen met opruimen. Aanvang 19.30 uur, locatie Trefpunt, kosten 14,- (seivicepas €13,30). Ineke van Steenoven is professioneel orga nizer en kan u dus prima op weg helpen hoe zo'n opruimklus aan te pakken en... af te ronden. Lianne Oost (21) exposeert tot 11 oktober in het Trefpunt. Haar schilderijen zijn gebaseerd op ener getische lijnen en primaire kleuren om zo een krachtige expressie te bewerkstelligen. U kimt vanaf 14 september twee keer gratis spelen bij de badmin tonclub 50+. Een racket is voor u beschikbaar. Alleen sportschoe nen of gympen moet u zelf meene men. Voor informatie belt u Netty Schalks, tel. 072-5331175. Kom op zondag 4 september tussen 13.30 en 16.30 uur naar het Trefpunt en ontmoet andere men sen, die het net als u leuk vinden samen iets te doen. Bijvoorbeeld klaverjassen, bridgen, mmmikub, scrabble, sjoelen, schaken of bil jarten. Maar een kop koffie drin ken, de krant lezen of internetten mag natuurlijk ook. Komt u alleen? Geen probleem, gastdames en- heren heten u welkom. Entree €2,-, SeivicePashouders €1,-. Voor ver voer per buurtbus bel van maandag tot en met donderdag tussen 09.30 en 11.30 uur, tel. 072-5331297. Dit geldt echter alleen voor leden van de buurtbus. Zie ook www.welzijn- heiloo.nl. Op zondag 18 september start de vervolgcursus bridge. Het is een cursus voor wie in elk geval al één cursus heeft gevolgd en voor wie wel een opfriscursus kan gebruiken. De cursus bestaat uit vijftien lessen, die om de veertien dagen op zondag middag worden gegeven van 13.30 tot 16.30 uur. Locatie Trefpunt, kos ten 95,-. De NBB-gediplomeerde bridgedocent hanteert de methode Leer Bridge met Berry, deel 2. Voor aanmelden tel. 072-5331297 of op zondag.welzijnheiloo@gmail.com.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7