Kermis 2011 in café de Lantaarn Timinerdorp Akersloot 2011 in het teken van Waterwereld Internationaal certificaat voor 140 PCC-Leerlingen Katerloop op 11 september mm, Elke week de Uitkijkpost Het Gemaal 18/9 open tijdens Monumentendagen regio 21 Vergadering Gemeente- en Dorpsbelang Castricum De zeemeermin lokte veel timmerlieden van hun stek. Foto: Caroiien Breed LIMMEN - Vrijdag 9 september barst het kermisgeweld los in de Lantaarn, met als vanouds de band: Bob en de Blue Band. In het voorcafé Dj Toine, die het dak eraf laat knallen. Zaterdag 10 september speelt de formatie Helder in de tent. Nuchter, vrolijk, passievol, spelend met vrien den dat is Helder in eigen woorden. In de zaal gaan we uit ons dak met het over bekende Housefreakerz- feest. In het café zet Dj Cor het café op zijn kop. Zondag 11 september in de tent: Flair, de Noord-Hollandse topfor- matie. Him repertoire is van het spelen van eigen hits tot covers van de meest recente hits uit de Mega- Charts. Zondag ook een eenmalig optreden van een bekende Mysteiy Guest. In de zaal Memphis met een mix van de Beatles, REM, U2, Rolling Stones, Queen en Robbie Williams, teiwijl Dj Toine er een feest van maakt in het voorcafé. Maandag 12 september zoals van ouds in de tent Jukebox met een hoog swing, dans en ga maar uit je dakgehalte. In de zaal trio Tjoe en Jeroen de slechtste band van Noord-Holland zoals ze zelf zeggen. Dj Maarten in het café, die niet eerder zal rusten tot iedereen met hem mee feest. Na het optreden van Jukebox komt Legend aan de beurt die tot laat in de avond zal spe len. Om ongeveer 18.00 uur komt na het succes van vorig jaar het Amsterdamse zwaargewicht Peter Beense de tent weer op zijn kop zetten. Dus dit jaar wederom geen pauze! En in het café Dj Willem van Oranje, die de laatste uurtjes voor jullie nog gaat knallen. Op vrijdag 9 september begint op het parkeerterrein van voetbalver eniging Limmen de 'andere' kermis. Het terrein bij de Achteiweg en het Dampegheest staat weer vol met attracties. Om 15.00 uur gaat de ker mis van start en op zaterdag en zon dag om 14.00 uur. Vrijdagavond om 21.00 uur wordt aan de Achterweg weer een prachtig vuurwerk ontsto ken. Het vuurwerk wordt aangebo den door de kermisondernemers. AKERSLOOT - Vorige week woensdag viel op de openings dag van het timmerdorp in Akersloot nog een klein regen buitje, maar de rest van de voor kinderen leukste week van het jaar bleef het schitterend tim- merweer. Zo'n 330 kinderen konden zich weer naar hartelust uitleven met hout, hamers en spijkers. Het thema dit jaar was Waterwereld. Timmerdorp Akersloot vierde het vijftienjarig bestaan en had dan ook een mooi en afwisselend program ma in petto. Op donderdagmiddag vonden er allerlei hilarische spel- en spuitaetiviteiten plaats, onder ande re verzorgd door de brandweer van Akersloot. Voor donderdagavond had de organisatie een leuke ver rassing bedacht; er zou gevist gaan worden in de vijver voor het bejaar dentehuis, ware het niet dat het vis tuig van ruim 300 hengels dusdanig in de knoop was geraakt, dat het niet meer lukte dit op tijd gereed te krijgen. Dit plan viel helaas in het water.en daarom werd het oude programma uit de kast gehaald. De lieftallige zeemeermin, die voort geduwd door stoere brandweer mannen tijdens de viswedstrijd de vissertjes het hoofd op hol zou bren gen, scoorde echter evenveel succes als in het oorspronkelijke visplan; alle timmerlieden werden van hun stek gelokt om haar te bewonderen! Ook zangkoor de Kromsailors lieten zich door het haperende hengelge- weld niet uit het veld slaan en zon gen him liederen, behalve in het tim merdorp, ook nog een keer in het bejaardenhuis, zoals oorspronkelijk gepland stond. De Bonte Avond op vrijdagavond is vaste prik geworden en inmiddels tot een echt dorps feest uitgegroeid waar bijna heel Akersloot, jong en oud, voor uit loopt. De avond werd vanwege het 15-jarig bestaan van het timmerdorp feestelijk afgesloten met een spet terend vuurwerk. En op zaterdag de laatste activiteiten; na het opruimen van het veld vond een gezamenlijke afsluiting plaats en keerden de kin deren en de vele vaste en 'losse' vrij willigere moe maar uiterst voldaan weer huiswaarts. Meneer en mevrouw Hanck vermaken zich ook opperbest op de kermis. Archieffoto REGIO - In totaal 140 leerlin gen van PCC Het Lyceum en PCC Fabritius ontvingen vrij dag 2 september jongstleden het bericht dat ze zijn geslaagd voor hun Anglia-examen. Wereldwijd wordt jaarlijks door het Chichester College in Engeland examens georganiseerd, het zoge heten Anglia-examen. Aan deze exa mens die op tien niveaus kunnen worden afgelegd, nemen ieder jaar zo'n 50.000 scholieren in vijftig lan den deel. Het PCC biedt zijn leerlin gen al zo'n vijfjaar de mogelijkheid om de internationaal erkende certi ficaten voor Engels te verdienen. Na een proefexamen om te bepalen op welk niveau ze het Anglia-examen gaan doen, volgen de leerlingen buiten de gebruikelijke schooltijd extra lessen Engels. De leerlingen van het PCC doen meestal mee aan de hoogste niveaus van de Anglia- examens. Tijdens de examenronde op 23 juni waagden zeven van de deelnemende 140 leerlingen van het PCC zich aan het allerhoogst haal bare examenniveau. Het slagings percentage van het PCC, dat voor Anglia gebruikelijk altijd uitzonder lijk hoog is, bedraagt dit keer zelfs honderd procent. Begin oktober worden de felbegeerde certificaten feestelijk uitgereikt. LIMMEN - Op woensdag 14 september houdt Gemeente en Dorpsbelang Castricum (GDB) haar Algemene Ledenvergadering. De avond start om 20.00 uur; vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar. Hoofdthema is: Stnietuurvisie Bedrijventerrein Castricum door Gerard Min. Locatie: Ons Huis, Zuidkerkenlaan 21 in Limmen. Iedereen is welkom. LIMMEN - De Limmer IJsclub houdt zondag 11 september tij dens de kermis de Katerloop. De loop staat open voor iedereen, wedstrijdlopers en recreanten. Natuurlijk ziet men de trimmers/ stère van de maandag-, donderdag en wij dagavond graag aan de start verschijnen. Ook de jeugdleden kunnen laten zien, dat er weer aan de conditie wordt gewerkt. Er kan 5 of 10 kilometer gelopen worden. Er zijn prijzen voor de 5 kilometer voor de jeugd tot en met 15 jaar en voor de deelnemers van de 10 kilo meter. Het inschrijfgeld bedraagt: 3,- iedereen zonder herinnering, 4,- met herinnering voor de jeugd tot en met 15 jaar en 5,- met herinnering voor de ouderen. Inschrijven vanaf 09.30 uur in Sporthal d'Enterij, waar ook kleed- en douchegelegenheid is. De start is aan de Middenweg, nabij de sporthal, om 10.30 uur. Voor de basissehooljeugd is er de Parkloop. Kinderen tot en met 8 jaar lopen éénmaal een ronde om het park en de kinderen 9 tot en met 12 jaar tweemaal. Deelname is gratis en na afloop is er voor ieder een aardig heidje. De start voor deze Parkloop is om 10.00 uur. Je hoeft je niet op te geven, zorg wel dat je een kwartier van tevoren aanwezig bent, www. limmerij sclub.nl. 7 SEPTEMBER 2011 BUI

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19