Leraren Dojo 't Loo naar EK judo tot 20 jaar Nederlands voetbalelftal jongeren met diabetes wereldkampioen! Informatieavond over SportRaad in oprichting SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Trias succecvol bij D-spelen sport 24 Noéll Backer, die rechtsbuiten speelde, in actie met het Nederlands elftal. Aangeleverde foto HEILOO - Noèll Backer uit Heiloo heeft samen met het Nederlands jeugdvoetbalteam voor jongeren met diabetes de wereldbeker binnengesleept. Het officieuze voetbaltoernooi om het wereldkampioenschap, waaraan twaalf landen deelnamen, vond plaats in het weekend van 26, 27 en 28 augustus in het Zwitserse Genève. Nederland deed aan dit toernooi voor de eerste keer mee; oud-profvolleyballer Bas van de Goor, (zelf ook diabetes type 1), heeft zich hiervoor ingezet via zijn foimdation om diabetes en (top) sport meer onder de aandacht te brengen. De loting was op vrijdag, de dag van aankomst. Nederland was ingedeeld in poule A, met de landen Tsjechië, de Baltische Staten, Hongarije en Zwitserland. Deze wedstrijden, die op zaterdag 27 augustus werden gespeeld, wer den met overmacht gewonnen door het veel sterkere Nederlands elftal, waarin Noèll rechtsbuiten speelde. Noèll was blij met die plek in het veld: „De positie als rechtsbuiten is mijn favoriet!" Het Nederlands elftal doorliep deze dag met gemak, zonder een tegengoal te hoeven incasseren. Op zondag werden de halve fmale en de fmale gespeeld. Nederland moest het in de halve finale opnemen tegen een goed spelend Frankrijk, maar won overtuigend met 6-0. Het enige tegendoelpunt viel in de finale tegen Engeland, maar ook deze wedstrijd eindigde voor Nederland met een overtuigende winst van 4-1! Noèll dankt de uitstekende prestaties van zijn team aan een goed samenspel. „Wij waren als team gewoon beter, ook omdat we voorafgaand aan het toernooi een aantal keren onder lei ding van KNVB jeugdbondseoaeh Tino Stoop samen hebben getraind. We waren tijdens het WK goed op elkaar ingespeeld!" Noèll heeft een prachtige tijd in Zwitserland meege maakt, waarbij niet alleen het luxe hotel waar het team overnachtte behoorlijk indruk op hem heeft gemaakt. Ook het grote aantal toe schouwers droeg bij aan een echte, internationale WK-sfeer. Bij de uit reiking van de beker ging er maar één gedachte door hem heen: „Dit is het; we hebben gewonnen!" Noèll, die vooralsnog geen aspiraties heeft om profvoetballer te worden, wil zich wel weer opgeven voor het wereldvoetbaltoemooi dat volgend jaar gehouden wordt. Maar dan voor het seniorenteam, vanaf 15 jaar. JUDO HEILOO - Het mag best bijzon der genoemd worden. Van de zeven jongens en negen meis jes die de Judobond Nederland landelijk heeft geselecteerd voor deelname aan de Europese kampioenschappen tot 20 jaar, komen er twee uit Heiloo. Karen Stevenson (18 jaar) en Timo Lesterhuis (19 jaar) verdedigen op 18 september in Lommei, Belgie, onze nationale driekleur. Karen komt uit in de klasse tot 78 kilogram en Timo zoekt zijn tegenstandei's in de klasse tot honderd kilogram. In het voorjaar veroverde Timo de nationale titel en legde Karen beslag op het zilver. Deze prestaties waren goed voor uitzending naar diverse Europacupwedstrijden voor juni oren in heel Europa. Timo wist in Bremen beslag op een bronzen medaille te leggen en Karen wist een heuse prijzenkast te veroveren met brons in Arlon, Lyon en het Poolse Cetniewo en goud in Berlijn. Op grond van deze prestaties is Karen ook alvast geselecteerd voor deelna me aan het WK in Kaapstad later dit jaar. Zoals vaker bij de sport wordt de kans op een Europees succes niet alleen bepaald door de eigen judokwaliteiten, maar is de loting ook van belang. Omdat alle landen twee judoka's per gewicht mogen afvaardigen zullen er grote poules zijn. Traditioneel komen er veel sterke judoka's uit de voormalige Oostbloklanden en Rusland. Alleen de judoka's die tot de laatste 8 door dringen krijgen een herkansing bij verlies. In alle rondes daarvoor bete kent verlies een direct einde van het toernooi. De kampioenschap pen kimnen dus zo maar voorbij zijn. Maar deelname is natuurlijk al een hele prestatie op zich. Timo en Karen zijn jaren geleden begonnen met de judolessen bij Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat. Enkele jaren geleden zijn beiden gaan trainen in Velserbroek bij Ben Rietdijksport om meer tegenstand tijdens de trai ningen te krijgen. Daarnaast trainen ze bij de kernploeg in Nieuwegein en Timo nog bij de regionale trai ning in Haarlem. Gelukkig kunnen beide nog tijd vrij maken om les te geven bij Dojo 't Loo. Op de zater dag worden de kleine judokaatjes ondeiwezen door Karen en op de donderdag staat Timo als leraar op de mat. Samen met de rest van het lerarencorps staan de lessen bij Dojo 't Loo zo garant voor leuk en leerzaam judo op niveau. Karen en Timo met een aantal van de judokaatjes van het demo team. Foto: Menno Lesterhuis HEILOO - Op woensdag 14 september, aanvang 20.00 uur, wordt een informatieavond gehouden in badmintonhal Het Vennewater over het plan om een SportRaad voor Heiloo op te richten. Vertegenwoordigers van alle Heilooër sportclubs en sport verenigingen zijn uitgenodigd. Het idee om een sportraad op te richten is afkomstig van Frans Endel en Marc Klamer en is een voortvloeisel uit eerder gevoerde gesprekken tussen de gemeente en belanghebbende verenigingen over de exploitatie (efficiënter gebruik en verbeteringen) van sporthal Het Vennewater. Endel ziet de voor delen van een op te richten sport raad duidelijk voor zich: „Heiloo telt in totaal vijftig velschillende sportverenigingen! Het zou goed zijn om al die verenigingen beter aan elkaar te koppelen. Immers, met een structurele verbinding tus sen de Heilooër sportverenigingen kunnen we een beter onderling contact houden en ook eenduidiger richting de gemeente optreden. De SportRaad kan optreden als over koepelend adviesorgaan als het gaat om belangrijke zaken zoals het lokale sportbeleid, de coördinatie en exploitatie van accommodaties, planning en investeringen op sport gebied en een goede samenwerking tussen de velschillende verenigin gen." Een voorbeeld van de acti viteiten van een sportraad is het Scholenproject, waarover Endel nu al enthousiaste reacties ontvangt. „Basisscholen kunnen bijvoorbeeld gymlessen laten plaatsvinden bij diverse sportverenigingen die hier open voor staan. Andersom biedt dit verenigingen de mogelijkheid om jongeren op een laagdrempe lige manier met hun sport te laten kennismaken." De initiatiefnemers hebben alle sportverenigingen een uitnodiging voor de informatieavond gestuurd in de hoop dat er animo is om het idee om een sportraad voor Heiloo op te richten verder uit te werken. „Wij zien de SportRaad als een koepelvereniging van de sportver enigingen. Dit zou in de toekomst ook een stichtingsvorm kunnen zijn, maar vooralsnog denken wij dat een platform- of verenigings structuur waarbij alle sportvereni gingen zijn aangesloten, de meest voor de handliggende structuur is. Daarnaast zijn wij van mening dat we deze SportRaad stapsgewijs en weloverwogen moeten gaan vorm geven. Het uitgangspunt moet zijn dat de Sportraad er voor de vereni gingen is en niet andersom. Er zijn namelijk ook vele voorbeelden van Sportraden die zich in hun enthou siasme verslikt hebben en meer bezig zijn met zichzelf dan met de belangen van de verenigingen. Binnen deze verenigingstruetuur met bestuur en leden kunnen taken en aandachtsgebieden verdeeld worden met als doel dat er vanuit de SportRaad met 'one face-one voice' richting verenigingen en gemeente gecommuniceerd wordt. Naar ons idee moet dit voor alle partijen voordelig zijn; de sport verenigingen hebben hun overleg en afstemming en de gemeente kan hier in bestuurlijke en uitvoerende zin beter op anticiperen." Voor meer informatie kimt u contact opnemen met Frans Endel, tel. 06-51122336. Vooraf aanmel den voor de informatieavond kan via sportraadheiloo@live.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23