Gewicht op maat Het keezseizoen gaat weer beginnen Koen Eibers nieuwe directeur obs Meander Meander H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Hij solliciteerde naar de functie en werd tot zijn vreugde aangenomen KORTOM Kinderkledingbeurs in het Trefpunt Luitklanken in Witte Kerk Lezing leven met slechthorendheid Vrouwenkoor Mihira in de GGZ kapel Heiloo Meespelen met harmonie Caecilia UITKIJKPOST 7 SEPTEMBER 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Karin de Kremer, Nijverheidsweg 19, 1851 NW Heiloo, tel. 06-23550607, www.gewiehtopmaat.nu, e-mail: info@gewiehtopmaat.nu. HEILOO - Geleidelijk afvallen op een verantwoorde en gezonde manier onder persoonsgerichte begeleiding en voorzien van desktmdig advies? Zonder afslankprodueten, maaltijdvervangers, en/of een streng en veelal te eenzijdig 'superdieet' van een of andere dieetgoeroe! Dan is men bij Gewicht op maat aan het juiste adres. Hier staat niet snel afvallen op de korte termijn bovenaan, maar wordt juist in een gestaag tempo gewerkt aan lange termijn resultaat; door het leren eigen maken van een bewust eet- en leefpatroon. De interesse voor voeding en het samenstellen van een weloverwogen menu was bij gewichtsconsulent Karin de Kremer al tijdens haar eerste opleiding aan de Hogere Hotelschool gewekt. Daarom heeft ze enkele jaren geleden, naast haar toenmalige baan, de opleiding Voedingsleer en Gewichtsconsulent gevolgd, die ze in 2008 afrondde. Met haar vader als proefkonijn, die onder haar deskundige begeleiding zo'n twintig kilo aan overgewicht verloor, boekte Karin haar eerste succes als gediplo meerd gewichtsconsulent. In 2009 richtte ze haar eigen praktijk op; eerst aan huis en sinds begin 2011 in een professionele praktijkruimte aan de Nijverheidsweg onder de naam 'Gewicht op maat'. Karin is aangesloten bij de Beroepsvereniging Gewichtsconsulenten Nederland (BNG), waarborg voor kwaliteit en up to date kennis door gedegen nascholingsbeleid. Dit is tevens een belangrijk criterium voor veel zorgverzekeraars, die de con sulten vanuit het aanvullende pakket vergoeden. Gewicht op maat advi seert iedereen die kampt met een gewichtsprobleem en verder gezond van geest, lijf en leden is. Een doorverwijzing is niet nodig. Mensen met overgewicht veroorzaakt door andersoortige, dieperliggende problemen veiwijst Karin door naar gespecialiseerde hulp. Gewicht op maat werkt volgens de richtlijnen van het Voedingscentrum (gezond eten en voldoende bewegen) en hanteert daarbij de Schijf van Vijf als uitgangspunt. Karin: „Het is belangrijk dat mensen die afvallen wel alle nodige voedingsstoffen binnenkrijgen. Mensen met overgewicht moeten weliswaar him levensstijl aanpassen, maar eten mag geen vijand worden! Gewicht op maat helpt mensen met een persoonsgericht advies en belang rijke informatie over voedingsproducten zelf leren keuzes te maken, zodat men van eten kan genieten zonder daarbij een schuldgevoel te krijgen." Na een eerste intakegesprek krijgt de cliënt een voedingsdagboekje mee naar huis. Hierin moet men eerlijk bijhouden, wat men gedurende één week nuttigt. Deze gegevens worden in een apart voedingsberekening programma van de BGN ingevoerd, waaruit wordt geanalyseerd hoeveel voedingsstoffen zoals koolhydraten, vetten, eiwitten, mineralen en vitami nen men binnenkrijgt. Uitgaande van het standaardschema van de Schijf van Vijf wordt gekeken waar in het huidige eetpatroon geschoven kan worden zodat men minder calorieën binnenkrijgt om verantwoord af te vallen. „Daarnaast adviseer ik persoonsgericht meer te bewegen, op een manier waarbij men zich prettig voelt." Gewicht op maat biedt keuze uit een aantal begeleidingstrajecten om af te vallen, met consulten variërend van kort- tot langdurig, individuele- of duotrajecten, of in een kleine groepjes van vier personen. HEILOO - Op vrijdag 16 septem ber gaat het keezen weer van start. Heeft u altijd al een keer willen kee zen, kom dan naar het Oosthonk. Iedereen is welkom. Er worden zes avonden per seizoen gespeeld. (Eén keer per twee maanden). Op 16 september gaat de deur om 19.30 uur open. Aanvang is om 20.00 uur. Er wordt met koppels gespeeld, maar u kunt zich ook individueel inschrijven. Inschrijfgeld is €5,- per koppel. Inschrijven kan per telefoon 06-13420642 of 06-55347071 of per e-mail: keezen-oosthonk@hotmail. HEILOO - Het nieuwe schooljaar begint voor obs Meander met een nieuw gezicht als directeur. De opvolger van Bert Kok is de 36-jarige Koen Eibers. Hiervoor was Eibers drie jaar als adjunct directeur op de Elckerlyc werk zaam waar hy, naast lesgeven, de nodige leidinggevende prak- tykervaring heeft opgedaan. Eibers komt oorspronkelijk uit Raalte en heeft in Zwolle de Katholieke Pabo Zwolle gevolgd. Daarna heeft hij vier jaar op een basisschool in het oosten van het land lesgegeven. Omdat werken in het buitenland hem aantrok, zocht hij een baan als onderwijzer op een internationale school. Het werd uiteindelijk toch iets dich ter bij huis, namelijk de Europese school in Bergen, waardoor Eibers in Noord-Holland belandde. Hier is hij drie jaar gebleven om vervol gens de overstap te maken naar een basisschool in Broek op Langedijk. Ondanks het plezier dat hij in les geven heeft, zocht hij een extra uitdaging en liet hij zich bijscholen in leidinggevende taken voor basis scholen. Toen Eibers vorig school jaar hoorde dat Bert Kok als direc teur van Meander zou stoppen, zag hij een kans die bijna te mooi leek om waar te zijn. „In Heiloo en op een school met een goede reputa tie!" Hij solliciteerde naar de functie en werd tot zijn grote vreugde aan genomen. „Fantastisch, zoals alles mooi samen kwam!" Zijn eerste kennismaking met het team van Meander voelde meteen goed. „Ik ben warm door hen ont vangen. Het is een ervaren team met mensen die hier al heel lang werken. En Bert heeft de school goed achtergelaten; obs Meander is een gedegen school met veel sterke pimten. De school is vernieuwend bezig en blijft daardoor een aan trekkelijke keuze voor veel oudere, ondanks de huidige krimp in het basisonderwijs." Eibers besluit: „Weliswaar ben ik een nieuw gezicht, maar ik zal zeker het eerste jaar rustig voortbouwen op lijn die Bert Kok heeft uitgezet. Ik ben zeer benieuwd en heb er enorm veel zin in!" HEILOO - Op zaterdag 17 sep tember is er van 10.00 tot 12.00 uur weer een gezellige kinderkle ding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier goedkope kinderkleding in alle maten, speelgoed en nog veel meer! De toegang is gratis. (Er zijn géén tafels meer beschikbaar.) Informatie, tel 072-5331297. HEILOO - Tijdens de Open Monumentendag op zaterdag 10 september zal Frits Sandkuijl in de Witte Kerk van 10.30 tot 12.00 uur zijn tienkorige renais- saneeluit laten horen. Tussen de muziekstukken door wil hij met alle plezier nog het een en ander vertellen over zijn instrument en de muziek die daarvoor is geschreven. HEILOO - Op woensdag 21 sep tember van 10.00 tot 12.00 uur wordt er een lezing gehouden over leven met slechthorendheid. De lezing wordt gegeven door de NWS afdeling Alkmaar met als spreker de heer Frans Hofstra. De overgang van horen naar slecht horen met een gehoorapparaat geeft vaak meer problemen dan men van te voren inschat. Na de pauze krijgt u volop de gelegen heid om vragen te stellen over alles wat met het gehoor te maken heeft. Het laatste half uur is er een inloopspreekuur waar u persoon lijke vragen kimt stellen. De lezing wordt gehouden in Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiloo. HEILOO - Zondag 11 septem ber om 10.00 uur zingt het koor Mihira (wereldvrouwenkoor) in de viering in de GGZ Kapel in Heiloo. Men gedenkt op deze dag dat tien jaar geleden de Twin Towers in New York zijn neer gehaald door twee vliegtuigen waar duizenden mensen bij zijn omgekomen. Het koor Mihira zingt tijdens de viering liederen vanuit allerlei verschillende religi euze tradities zoals bijvoorbeeld de boeddhistische, christelijke, islamitische en hindoeïstische. Het thema van de viering is ver geving en de voorganger is pastor Theodora Klaver. U vindt de kapel aan de Kennemeretraatweg 464 in Heiloo. Het nieuwe schooyaar begint voor obs Meander met een nieuw gezicht als directeur. De opvolger van Bert Kok is de 36-jarige Koen Eibers. Foto: Carolien Breed HEILOO - Op Uit&Zo hebben veel mensen meegespeeld met harmonieorkest Caecilia. Voor iedereen bestaat de mogelijkheid vaker met hen mee te spelen. Het leerlingenorkest repeteert elke dinsdag van 18.30 tot 19.30 uur en het A-orkest van 19.45 tot 22.00. Op Uit&Zo was ervaring niet nodig. Enige ervaring met het bespelen van een harmonie instrument is voor dinsdag wel belangrijk, maar iedereen die een jaar een harmonie-instrument bespeelt kan meedoen. En eerst eens komen luisteren mag ook. Voor meer informatie: info® caecilia-heiloo.nl of via de voor zitter van Caecilia: Caj Oosters, tel. 06-10696721.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5