Kinderopvang Kits Oonlie viert feest Week van de alfabetisering 2011 Alles in één met Topzeker verzekeringen en hypotheken H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Concerten Witte Kerk Royale dieven Opvoedcursus Centrum voor Jeugd en Gezin Dinerverwennerij in het Trefpunt Koffieklets Contactgroep Partnerverlies Atie Visser exposeert Eten Gezelschapsbank Ook Opera Pietje Koffiebranderij Kaan Ons geheugen Sinterklaas komt handen tekort UITKIJKPOST 7 SEPTEMBER 2011 Tot mijn grote schrik vernam ik, dat aan de concerten in de Witte Kerk te Heiloo per 1 juli 2012 een einde zal komen. Dit in verband met het aftreden van alle bestuursleden van de Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk. Helaas is men er niet in geslaagd mensen te vinden, die de taken kunnen overnemen. En dat begrijp ik nu echt niet. Zijn er in zo'n grote plaats als Heiloo met zo'n ruim 26.000 inwoners geen vier men sen die zich hiervoor willen inzet ten? De concerten zijn, ik zou bijna zeggen een 'levensbehoefte'. Het kerkje zat bijna altijd vol, dus is de belangstelling groot. 34 jaar heeft de Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk bestaan en nu zal daar een einde aan komen? Is dit nu echt niet te voorkomen? Het huidige bestuur ben ikzelf heel dankbaar voor al het werk, dat ze belangeloos hebben verricht. Ze hebben mij schitterende avonden/ middagen geschonken. Hopelijk zijn er in Heiloo toch nog mensen, die dit lot kunnen keren. G. Prins Egmond aan Zee Onlangs werd er bij ons ingebro ken en zoals te doen gebruikelijk bij dat soort gebeurtenissen verdween er het één en ander. Merkwaardig is echter dat men ook enige zaken ach terliet, misschien deels door een iets gehaaste aftocht. Bijzonder is wel dat wij een bedrag aan Nieuw-Zeelandse dollars vonden alsmede een dek bed, een mini zaklantaarn, een forse oranje aansteker en een schroeven draaier. Mocht u iets hiervan herken nen als mogelijk bij u weggenomen neemt u dan even telefonisch con tact op met tel. 072-5062764, dit kan het politie onderzoek ook steimen. Overigens zijn enkele van de bij ons meegenomen zaken weer boven water gekomen omdat ze blijkbaar verder niet interessant waren voor ons onwelkome bezoek. Juriaan Pauw Heiloo HEILOO - Opvoeden van kinderen is leuk, maar soms ook moei lijk. Iedere ouder heeft wel eens behoefte aan steim of advies. Misschien heeft u allerlei vragen, waarvoor u een oplossing zoekt. Bijvoorbeeld wat doe je als je kind niet wil luisteren, hoe kim je ervoor zorgen dat kinderen wat vaker leuke en aardige dingen doen. Het Centrum voor Jeugd en Gezin is dé vraagbaak voor (aanstaande) ouders, opvoeders en jongeren. Dit najaar starten er verschillende opvoedeursussen: 'Opvoeden Zó' in je eentje Voor alleenstaande ouders en verzorgers voor kinderen in de leeftijd van 3 tot en met 12 jaar. Deze cursus helpt u om samen met andere ouders/verzorgers oplossingen te vinden voor lastige situaties en vragen. Donderdagavond van 19.30 tot 21.30 uur, 22 en 29 september, 6, 13 en 27 oktober, 3 november in het Wijkgebouw, Holleweg 94 in Heiloo. HEILOO - Vrijdag 2 september hebben alle medewerkers van Kits Oonlie het tienjarig bestaan en de opening van de tiende vestiging van Kinderopvang Kits Oonlie gevierd. Di Fiorentina heeft deze avond haar terras beschikbaar gesteld om dit heuglijke feit te vieren. De zaterdag daarop stonden de deu ren van het nieuwe kinderdagverblijf open. Alle oudere konden voor het eer ste een kijkje nemen op de nieuwe vestiging en werden alle kinderen getrak teerd op een overheerlijk ijsje! De medewerkers van Kits Oonlie hebben positieve reacties gekregen over de inrichting en de frisse kleuren. Oudere gaven tevens aan dat de vestiging ruim en overzichtelijk is, iets wat van bui tenaf moeilijk te beoordelen was. Ook het buitenterrein viel erg in de smaak bij zowel de kleine als de 'grote' kinderen. Op maandag 5 september was het dan echt zover! Na afscheid te hebben genomen van de oudere, konden de kinderen op ontdekking op de nieuwe vestiging. De kinderen hebben gespeeld met al het nieuwe speelgoed en hebben een heerlijke dag gehad. Heeft u de open dag gemist en wilt u toch graag een kijkje nemen op de nieuwe vestiging? Neemt u gerust contact op met de Centrale administratie van Kits Oonlie voor meer informatie of voor het plannen van een afspraak voor een rondleiding. HEILOO - Op maandag 5 septem ber start de zevende editie van de Week van de Alfabetisering. Thema dit jaar is: Doe mee! De Stichting Lezen Schrijven houdtt deze week traditioneel rond 8 september: Unesco's Wereldalfabetiseringsdag. In Nederland kunnen 1,5 mil joen volwassen mensen niet goed lezen en schrijven. Dat kan proble men opleveren op het werk, bij het boodschappen doen, reizen met bus of trein, formulieren invullen of kinderen helpen met huiswerk. De Stichting Lezen Schrijven wil dat iedereen helpt om hier iets aan te doen. Zij werkt samen met de overheid, bibliotheken, vakbon den en bedrijven. Natuurlijk heeft Bibliotheek Heiloo ook aandacht voor laaggeletterden. Er zijn boeken voor volwassenen in gemakkelijke taal en programma's met oefenin gen voor op de computer. Tijdens de Week van de Alfabetisering vindt u bij de ingang van de bibliotheek een tafel met leesboeken, lesmateriaal en infor matie. Verder wordt het hele jaar door aandacht besteed aan lezen en taal voor iedereen: van boekjes voor baby's, (voorlees)boeken voor kin deren en volwassenen met dyslexie tot leesboeken in eenvoudige taal. Doe ook mee! En kom eens langs bij Bibliotheek Heiloo. HEILOO - Kuyper Blom Makelaars bundelen de krach ten met hun financiële buren van Stationsweg 100: reeds zes jaar het bekende adres voor al uw hypotheekvraagstukken. Verzekeringsadviseur Aron Harsveld en hypotheekadviseur Dennis Glas bieden, in een geheel nieuw concept gezamenlijk onder de naam Topzeker verzekerin gen en Topzeker Hypotheken vanaf september een totaalpak ket in financiële dienstverlening aan. Topzeker benadert de klant actief en zo vaak als hier behoefte aan is. Hoogwaardige deskundig heid wordt gecombineerd met een 'ambachtelijke', persoonlijke bena dering. De verzekeringsadviseur van Topzeker, Aron Harsveld, heeft jarenlange ervaring in de verzeke ringswereld. Hij legt alle producten in duidelijke en begrijpelijke taal uit. Als onafhankelijk specialist denkt Aron Harsveld met de klant mee en levert betrouwbaar maat werk. „Zo kan een jaarlijkse check up van de verzekeringspolissen de klant veel voordeel opleveren. Want in een jaar kan veel veranderen!" Samen met de klant onderzoekt hij bijvoorbeeld, waar premie valt te besparen, welke verzekering over bodig is geworden of welke nieuwe producten bij die klant misschien wel beter aansluiten. Topzeker is goed bereikbaar en het kantoor is ook op zaterdag geopend, www. topzeker.nl, Stationsweg 100, 1852 LN Heiloo, voor verzekeringen: tel. 072-5320428, aron@topzeker.nl, voor hypotheken: tel. 072-5320322, dennis@topzeker.nl Verzekeringsadviseur Aron Harsveld en hypotheekadviseur Dennis Glas bieden, in een geheel nieuw concept, gezamenlijk onder de naam Topzeker verzekeringen en Topzeker Hypotheken vanaf september een totaalpakket in financiële dienstverlening aan. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl In het kader van de internatio nale ouderendag is er op vrijdag 30 september een Dinerverwennerij in het Trefpunt. De geroutineerde groep vrijwilligere onder leiding van Hanneke Ruiter serveert om 18.00 uur een heerlijk verrassings drie gangenmenu. Tussendoor is er ook een gratis verloting met leuke prij zen. Uw eigen bijdrage in de kosten is beperkt tot 7,50 euro. Reserveer uw plaats tijdig via tel. 072-5331297 of bij de receptie in het Trefpunt. Lekker aan zee op een terrasje zit ten? Velen die alleen zijn doen dat niet zo gauw. Maar een keer in de 14 dagen is er altijd gezelschap. Vrijdag 9 september zit men van de gezel- schapsbank weer van 10.30 tot 11.30 uur bij Strandpaviljoen de Schelp te Egmond aan Zee (Bad Zuid). Informatie op tel. 072-5331297. De volgende maandelijkse bij eenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies is op dinsdag 13 september. Tijdstip 13.30 tot 15.30 uur, locatie Trefpunt, entree inclusief consumptie 5,-. Deze keer is het thema een nieuwe visie/gedachtegang op de fases van het rouwproces. U bent van harte welkom, ook als u eens de sfeer wilt komen proeven. Voor meer infor matie kimt u contact opnemen met Johanna Eijmael, welzijnscoach van de Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072- 5331297 of via welzijnseoaeh@wel- zijnheiloo.nl. Tot 11 oktober exposeert Atie Visser in het Trefpunt. Elders leest u een toelichting over haar werk wijze. De eerder aangekondigde expositie van Lianne Oost is niet doorgegaan. Op maandag 19 september om 18.00 uur kimt u weer gezel lig mee met de eetgroep van de Gezelschapsbank. Deze keer gaat men naar het nieuwe Grieks specialiteitenrestaurant Athene, Raadhuisstraat 8, Heiloo. Ook als u geen lid bent van de Gezelschapsbank bent u welkom. U kimt zich hiervoor aanmelden tot vrijdag 16 september. Ook dit jaar is Stichting Welzijn Heiloo er weer in geslaagd een gevarieerd programma samen te stellen voor de zondagmiddag Het programmaboekje ligt gratis voor u klaar bij de receptie. Onder meer komt Opera Pietje, bekend van RTVNH, naar Heiloo. Ook is er een voorstelling van het West-FTiese echtpaar Theo en Els Spigt. Hans van Hoof zingt (samen met u) lied jes van toen. Er zullen films ver toond worden over onder andere Japan en Vietnam. Ook verzorgt het Noord Hollands Dagbladkoor een spetterend optreden. Woensdag 12 oktober is er weer een middagtochtje per luxe touring car naar koffiebranderij Kaan. U krijgt daar te zien hoe koffiebran- den in zijn werk gaat en proeft ver schillende soorten koffie. Vertrek 14.00 uur vanaf het Trefpunt, ook opstapmogelijkheid Egmond aan Zee. Terug circa 18.00 uur. Prijs: 19,95 inclusief koffie/cake en kof- fiepakketje. Reserveren: tel. 072- 5331297. Pasealle Sehmitz van de Stichting Geriant verzorgt op woensdag 28 september een lezing over het menselijk geheugen. Aanvang 14.00 uur, locatie Trefpunt, entree 3,75. Vergeet u ook zoveel? Wat is nor maal als u ouder wordt? Wat kunt u er zelf aan doen? In haar bijzon der interessante lezing beantwoordt Pasealle Sehmitz deze en andere vragen. U kimt reserveren via tel. 072-5331297. Een poosje na de 'echte' aan komst van de Sint in Heiloo, organi seert Welzijn Heiloo traditiegetrouw voor grootoudere met him kleinkin deren Sinterklaas in het Trefpunt. Dit jaar op zaterdagochtend 26 november. Maar, Sinterklaas komt een paar organisatorische handen tekort! Wie vindt het leuk om te hel pen?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7