ühet Concert in kapel GGZ Kasper van Kooten in De Beun Twee cabaretiers voor de prijs van één Karin ten Cate in Witte Kerk Heiloo GEHEUGEN^ PALEIS DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Het Geheugenpaleis One Day Het Geheugenpaleis Nieuwsblad voor Heiloo omstreken Een gemiddeld mens verspilt jaarlijks veertig dagen met het zoe ken naar vergeten zaken. Dan is het warempel zaak dat menselijk geheugen onder de loep te nemen. Het geheugenpaleis doet dat. Het is een culturele geschiedenis van het geheugen, en een studie van de manieren om herinneren te beïnvloeden en effectief te trainen. Door middel van heel eenvoudige technieken kan het geheugen spec taculair verbeterd worden. Joshua Foer (1982) schrijft voor National Geographic, Esquire, The New York Times, The Washington Post en Slate. Ter voorbereiding op een artikel over het menselijk geheugen deed Foer mee aan de Amerikaanse National Memory Championship en won - tot zijn eigen verbazing - de eerste prijs. Het was het begin van een fascinerende zoektocht naar de ongekende mogelijkheden van het menselijk brein die resulteerde in zijn spraakmakende boek Het geheugenpaleis. Joshua Foer is de jongere broer van Jonathan Safran Foer. door Joshua Foer voor 19,90 HEILOO - Op zondagmiddag 2 oktober verzorgen Leonie Hennekens (fluit) en Jan Bruin (orgel en piano) een concert in de kapel van GGZ op de Kennemerstraatweg in Heiloo. Plaatsgenoten Leonie Hennekens en Jan Bruin, bespelen regelmatig het orgel van de kapel tijdens de wekelijkse diensten en vieringen. Op deze middag willen zij zich ook een keertje van him andere muzikale kant laten zien. Zij spe len samen, maar de piano en het orgel zullen ook solo te beluisteren zijn. Er worden werken uitgevoerd van onder andere Haydn, Bach en Schumann. Het is verrassend om het geluid van de fluit in de ruimte, met zijn karakteristieke groene dak en zijn geheel eigen akoestiek, te beluisteren. Het concert begint om 16.00 uur, de toegang is 5,- en de kapel is open vanaf 15.30 uur. HEILOO - Op vrijdag 30 septem ber gaat in theater De Beun een try out van de cabaretvoorstel ling 'Het wonderlijke leven van Jackie Fontanel'. Hierin vertelt Kasper van Kooten weer iets nieuws: een 'cabaroman'. Zijn eerste boek, dat in oktober ver schijnt, vormt tegelijk de basis voor zijn nieuwe, gelijknamige cabaretprogramma. De grootvader van Klaas Kits, een heuse avonturier, was nog maar een jongen toen hij begin jaren twintig als scheepsbediende op de Holland Amerika Lijn naar New York voer. Daar werd hij beto verd door de bruisende nieuwe wereld van jazz en entertainment. Bij zijn terugkeer op het Hollandse vasteland richtte hij zich, geïn spireerd door de Amerikanen, op het vooroorlogse variété en werd manager van het Palais de Danse in Seheveningen. Kasper van Kooten vertelt het verhaal van zijn grootvader (van moeders zijde) die in de 'roaring twenties' werkte bij de Holland Amerika Lijn en daar mee op New York voer. In die stad werd hij in clubs als de 'Cotton club' en 'Savoy' betoverd door de bruisende nieuwe wereld van jazz en entertainment. In zijn cabaret voorstelling breidt van Kooten de familiegeschiedenis uit door een kleinzoon (Kasper zelf?!) op zoek te laten gaan naar de historische plekken en de muziek van die bij zondere opa. Zo komen er ook fictieve ele menten in het verhaal. Het is een swingend, beweeglijk en bovenal geestig cabaretprogramma gewor den over de afspraken die je met het leven kunt maken. Kasper van Kooten is schrijver, acteur en caba retier. Hij speelde en speelt in films en televisieseries als 'De eo-assi- stent', 'Toscane' en 'All Stars'. De voorstelling in De Beun op vrijdagavond 30 september begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 16,50 euro en kimnen worden besteld via www.vriendenvandebeun.nl en aan de kassa van het theater (Willibrordusweg 2) van woens dag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur en een uur voor aan vang van de voorstelling, tel. 072- 5333156. Op www.kaspervankoot- en.nl en www.vriendenvandebeun. nl staat meer informatie. Kasper van Kooten brengt een swingend en bovenal geestig caba retprogramma op vrijdag 30 september in De Beun. Aangeleverde foto HEILOO - Theater de Beun komt op 1 oktober met een unieke, extra ingelaste voor stelling in samenwerking met de Comedytrain. Eén avond, twee cabaretiers: een unieke kans die men niet mag missen! Het betreft namelijk een extra ingelaste voorstelling en staat daarom niet vermeld in het pro grammaboekje. De eerste cabaretier is Daniël Arends, sinds 2003 bij de Comedytrain. In 2007 was hij op televisie te zien in de VARA serie 'Comedytrain Presenteert...' en nog datzelfde jaar overtuigde hij pers en publiek met zijn eerste avond vullende theatershow Joko 79. En nog een dik jaar later verscheen hij alweer met zijn tweede show 'Geen Excuses', die hem prompt een nomi natie voor Neerlands Hoop oplever de, de prestigieuze prijs voor nieuw cabarettalent. Thijs van Domburg 'Van Nare Mensen en de Dingen die Kapot Gaan' is de tweede cabaretier. Thijs neemt u mee naar het jaar 2017. Na de Grote Ramp is Nederland veran derd in een woestenij, een naargees tig landschap van vervallen huizen en autowrakken, waar de bescha ving niet meer is dan een vage her innering. De overgebleven bewo ners proberen met het kleine beetje voedsel dat ze nog kunnen vinden te overleven. Is er nog hoop of zal ons mooie land ophouden te bestaan? Eén ding is zeker, het wordt ouder wets lachen geblazen met Thijs van Domburg! Kaarten kimt u nu bestel len via de mail (info@theaterde- beun.nl) of tel. 072-5333156, toegang 12,50, jongeren CJP 10,-. Comedytrain en De Beun presenteren Thijs van Domburg (links) en Daniël Arends (rechts) voor de prijs van één. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 2 oktober, aanvang 15.00 uur, start de win- terconcertserie in de Witte Kerk van Heiloo met een concert, dat wordt verzorgd door Karin ten Cate onder begeleiding van het ensemble Haaks. Zij brengen een fraai program ma met werken van onder meer Freseobaldi, Legrenzi, Handel, Castello, Dowland en Pureell; een programma met originele Italiaanse en Engelse muziek uit de 17de eeuw. De instrumentale muziek is zeer afwisselend van karakter, veelal melancholiek met kortston dige temperamentvolle en dramati sche momenten. De instrumentale muziek wordt afgewisseld met aria's die in de 17de en 18de eeuw al popu lair waren en in onze tijd tot klassie kers zijn geworden, zoals Handels 'Lascia ch'io pianga' en 'Dido's Lament' van Pureell. Het ensemble HAAKS bestaat uit vijf gespeciali seerde musici. Zij houden zich bijna dagelijks bezig met oude muziek en spelen op originele instrumenten of kopieën van 17de en 18de eeuwse instrumenten. De toegangsprijs voor dit con cert bedraagt 12,- (voor 65+, CJP en 12-rnin: 10,-). Kaarten kunnen tevoren telefonisch via tel. 072- 5334804 en 072-5335852 worden gereserveerd (ook voor informatie over abonnementen). Het concert is ook te combineren met een diner (culinair driegan genmenu direct na afloop van het concert) in restaurant de Loocatie (tegenover de Witte Kerk) tegen de gereduceerde prijs van 24,50 (wel tevoren reserveren via tel. 072- 5333352). Romantisch drama met Anne Hathaway en Jirn Sturgess waarin de levenswandel van Emma en Dexter wordt gevolgd op iedere 15de juli van het jaar. 15 juli 1988. Na één dag samen te hebben door gebracht, ontstaat er tussen Emma Morley en Dexter Mayhew een vriendschap voor het leven. En dat teiwijl het tegenpolen lijken te zijn: Emma is idealistisch en ambitieus, Dexter een rijke charmeur die het leven als een feest ziet. Twintig jaar lang kijken we op 15 juli hoe het Ern en Dex vergaat en hoe him levens met elkaar verwikkeld zijn. Hun relatie verschuift in de loop der jaren, totdat ze zich op een bepaald pimt in him leven realiseren dat hetgeen waar ze naar zoeken en op hopen, dichterbij is dan ze al die tijd hebben gedacht. Totdat die ene dag in 1988 voor altijd een andere bete kenis krijgt. De vergeten kunst van het onthouden Karin ten Cate. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11