Hondenzwemdag in Dampegheest Herfstwandeling met het IVN in de Wimmenummer duinen Maria Concert in Sint Adelbert abdij Sportinstuif Limmen voor senioren falklandtoneel.nl 8 en 9 oktober Theater de Beun of bel 072 533 43 55 Klokken van nieuwe klokkenstoel worden gezegend regio 18 Uiteindelijk telde men 55 honden en 124 bezoekers De wandeling gaat langs de binnenduinrand en door de open duinen Wat zijn de effecten van de vele regenbuien van de afgelopen tijd LIMMEN - Op zondag 18 sep tember introduceerde ODI Sportactieve Recreatie voor het eerst hondenzwemmen in zwem bad Dampegheest in Limmen. De dag begon met echt honden weer maar toch druppelde om 12.00 uur de eerste hond met baas je binnen. Het zwembad was voor deze dag speciaal geprepareerd om de honden vrij hun gang te laten gaan. Zo was er zelfs een speciale hondenloopplank gemaakt. Ook stonden de baasjes en belangstellenden heerlijk droog onder speciaal opgezette tenten. Om de dag aan te kleden was die renspeciaalzaak Van Leeuwen uit Castricum met een stand aanwezig. Ook dierenkliniek Uitgeest was van de partij. Uiteindelijk eindigde de teller op 55 honden en 123 bezoe kers. Zo kon het slechte zwemseizoen toch nog met een positief gevoel en een heerlijk nazomers zonnetje worden afgesloten. De gemaakte foto's zijn te bestel len bij Larka Louwe; via het con tactformulier op de volgende link www.larkalouwe.nl/contact. Tijdens de herfstperiode verandert het natuurgebied in een prachige goudgele omgeving, met heer lijke geuren en knisperende bladeren. Aangeleverde foto Het slechte zwemseizoen werd met een positief gevoel en in een nazomerzonnetje goed afgesloten. Foto: Larka Louwe REGIO - De maandelijkse IVN- natuurwandeling in de Wim- nummer duinen heeft in herfst en winter een ander vertrek punt: het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. Ook beginnen ze een uur tje later, namelijk om 11.00 uur. De wandeling gaat nu langs de binnenduinrand, waar het wat beschutter is, maar er wordt ook een slinger door de open duinen gemaakt. Er wordt gekeken naar typische herfstverschijnselen zoals verkleurende bladeren, padden stoelen, allerlei vruchten, zaden en bessen, maar ook naar nog even opbloeiende zomerplanten. Er wordt afgevraagd wat de effec ten zijn van de vele regens van de afgelopen tijd. En misschien zijn de typische wintervogels, zoals de Kramsvogel, al gearriveerd. De wandeling start zondag 2 oktober, om 1100 uur, bij genoemd verzamel punt. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Een donatie (richtlijn 2,-) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlich tingen kimt u mailen naar ivn-hei- loo@hccnet.nl of bellen, tel. 072- 5325110. EGMOND - Vokaal kwartet Quartz brengt op zondag 9 okto ber in de Adelbert abdij een con cert volledig gewijd aan muziek rond Maria. Het kwartet neemt u mee langs eeuwen van prachtige hymnen, motetten en antifonen, gewijd aan de moeder van Jezus. Daarbij passeert verstild twaalf- de-eeuws werk van Hildegard von Bingen tot spannende moderne muziek van Poulenc en De Klerk. Alle topcomponisten uit de geschie denis wijdden him talenten aan werken rond de Maria-thematiek en het gevarieerde palet dat Quartz u wordt voorschotelt, omvat dan ook namen als Pwalestrina, Guerrero, Byrd, Brahms, Kodaly en Britten. Ook de slavisch-orthodoxe tradi tie is met twee juweeltjes verte genwoordigd. De teksten variëren van het bekende Wees Gegroet (Ave Maria) en Magnificat tot min der bekende devotieteksten uit alle eeuwen. Kwartet Quartz werd opgericht in 2003 en zingt a capella muziek uit alle stijlperioden met een voorliefde voor renaissancepo- lyfonie, zowel wereldlijk (Dowland) als religieus (Guerrero, Palestrina, Byrd), en moderne close-harniony. Aanvang: 14.30 uur, toegang: vrije gift na afloop. LIMMEN - De sportinstuif voor 55-plussers vindt iedere woens dagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur plaats in sporthal de Entery in de periode van september tot eind april, met uitzondering van de schoolvakanties. Anderhalf uur ontspanning door inspanning met een groep dames en heren en ter afsluiting even bij praten onder het genot van een kopje koffie of thee bij de beheer der Femand Zomerdijk. Eerst een 'warming-up' met badmintonnen. Dan wordt een uur bodyfit gegeven onder leiding van Lea Dam. Gevolgd door verschillende loopvormen, gecombineerd met coördinatieoe- feningen. Daarna spierversterkende oefeningen voor benen, buik, bil len en armen en tot slot vijf minu ten ontspanningsoefeningen. Ook wordt regelmatig gebruik gemaakt van hulpmiddelen zoals elastische banden, gewichtjes, ballen, stokken enzovoorts. De warming-up wordt ondersteund door inspirerende muziek. Het laatste half uur wordt gevolleybald/gelijnbald of tennis gespeeld met foamballen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, voor voor al damesleden. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met Lea Dam, tel. 072-5052768, e-mail: leadam@quicknet.nl. 28 SEPTEMBER 2011 VVpV

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15