Oncologische revalidatie, nu bij Move! 'Onze' toekomst in het licht van de evolutie The magic of Christmas Creatief in 't Praethuys Klokken van de Adelbertusakker ADVERTEREN op Ae TELEFOON PAGINA WAT KOST DAT? REGIO otI i8 INGEZONDEN MEDEDELING Rond de waterpunt heeft tal van nieuwe activiteiten op stapel staan Projectkoor Castricum zoekt enthousiaste leden Paranormaal is heel normaal Interesse? bel 072 5330175 of mail: verkoop@uitkijkpost.nl Foto-avond van Historisch Egmond in Hanswijk 28 SEPTEMBER 2011 AKERSLOOT - Sinds vier jaar houdt Move! in Akersloot zich bezig met de mogelijkheden binnen de fysiotherapie in relatie tot de ziekte kanker. Bij een ingrijpende ziekte als kanker denkt men in eerste instantie niet aan fysiotherapie. Toch kan oncologie fysiotherapie in de verschillende fases van deze ziekte veel voor iemand betekenen, zowel tijdens de behandel- fase als na afronding van de behandeling. De gevolgen van de ziekte en de behandelingen van kanker zijn vaak ingrijpend. Veel mensen worden tijdens of na de behandeling beperkter in him dagelijks functioneren. Het lichaam functioneert niet zoals men zou willen en de energie is niet wat het geweest was. Gewone dingen als werken, sporten, boodschappen doen of een kind optillen kunnen opeens lastig zijn. Oncologische revalidatie kan in deze situaties veel voor u betekenen. Samen met Loes Lelieveld, oncologie fysiotherapeute in opleiding en sinds april werkzaam bij Move!, kimt u onder andere werken aan verbetering van uw belastbaarheid, waardoor activiteiten in het dagelijks leven u beter afgaan. Move! is verbonden aan twee wetenschappelijke studies, die lopen in het VUMC, Antoni van Leeuwenhoek ziekenhuis en Amsterdams Medisch Centrum; de Onconet studie en Exist studie. Wanneer u meer vragen heeft of meer informatie wil hebben, kimt u gerust bellen of even langskomen bij Move!, Churehillplein 1, telefoon: 0251-314447. Vraag dan naar Loes Lelieveld of Paula Rozeman. HEILOO - 'Rond de waterput', een initiatief van de kerken in de regio Heiloo-Akersloot- Limmen-Egmond, heeft voor het nieuwe seizoen tal van activitei ten op stapel staan. Het complete programma vindt u in het groenwitte boekje, dat ver krijgbaar is in de velschillende ker ken én via www.willibrorduskerk- heiloo.nl. Het seizoen gaat van start met een lezing onder de titel 'Onze toekomst in het licht van de evolu tie'. In twee avonden houdt Henk Hogeboom van Buggenum een inlei ding over het leven en het werk van de Franse priester, evolutiebioloog en paleontoloog Pierre Teilhard de Chardin. In de jaren zestig van de vori ge eeuw werden zijn boeken in Nederland bekend door uitgave ervan bij Het Spectrum. Wat in onze tijd de betekenis is van Teilhard de Chardin voor het christendom en het geloof in het algemeen zal in deze lezingen uit- REGIO - Onder de titel 'The magic of Christmas' houdt het projectkoor Castricum een bij zonder kerstproject van zes weken waaraan door iedere enthousiaste zanger of zangeres vanaf achttien jaar kan worden deelgenomen. Vorig jaar waren er bijna zeventig deelnemers uit Heiloo, Castricum, Limmen, Uitgeest, Beveiwijk, Heemskerk en Akersloot. Er vin den totaal zes repetities plaats. Op alle zaterdagen in november van 10.00 tot 12.30 uur en zater dag 3 december, ook van 10.00 tot 12.30 uur. Zaterdag 10 december vindt de generale repetitie plaats en het sprankelend kerstconcert is zondagmiddag 11 december in de Maranathakerk in Castricum. De repetities zijn in de fraaie Protestantse Kerk in Limmen. Kijk voor meer informatie op www.projectkoor-castricum.nl. voerig worden belicht. Verder zal zijn positie ten opzichte van de evo lutieleer van Darwin en de neerslag daarvan in de media en het onder wijs aan de orde komen. In een discussie na de pauze zul len de termen 'vrijheid' en 'verant woordelijkheid', die met Teilhards evolutieleer verbonden zijn, een centrale plaats krijgen. Maandag 3 en 10 oktober, van 20.00 tot 22.00 uur in het Willibrordushuis. Kosten: 3,- per persoon per bijeenkomst. LIMMEN - Wegens groot suc ces van afgelopen keer heeft Vredeburg weer Tmus Knijn geboekt, en wel op maandag 10 oktober. Het begint om 20.00 uur en de bovenzaal gaat om 19.30 uur open. Entree bedraagt 5,- per persoon, inclusief een kopje koffie of thee. De toegangs kaarten kimt u afhalen bij Dorien Kerssens, Molenweg 41, Limmen, tel. 072-5051950. Heeft u interesse dan kimt u ook een foto van een overledene meenemen. Tijdens de dienst van zondag zullen de klokken van de nieuwe klokkenstoel worden gezegend door pastor Knol. Aangeleverde foto REGIO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek of voor deelname aan een ontspannende of creatieve activiteit. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor informatie belt u naar tel. 072-5113644 of mail naar info® praethuys.nl. Kijk op onze ver nieuwde site www.praethuys.nl Maandag 3 oktober is de lees kring. Samen een boek lezen en bespreken. Het doel is weer plezier krijgen in het lezen van een boek, leerervaring uitwisselen en elkaar stimuleren. Aanvang 19.30 tot 21.30 uur. Dinsdag 4 oktober is er een worksh op schilderen van 13.30 tot 15.30 uur. Lekker bezig zijn met kleur, vorm en materiaal om op die manier weer een eindje verder te komen; materiaalkosten: €5,- per keer. Dinsdag 4 oktober van 19.30 tot 21.30 uur Borstkanker inloopeafé, voor iedereen die met borstkanker te maken heeft. Het doel van dit inloopeafé is om je met lotgenoten in contact te brengen, ervaringen te delen, praktische tips uit te wis selen, steim te bieden en er voor te zorgen dat je met een goed gevoel naar huis gaat. Woensdag 5 oktober van 10.00 tot 12.00 uur is er een workshop spek steen. Materiaalkosten: 3,50 per keer. Er is nog plek en aanmelding is noodzakelijk. REGIO - Op zondag 2 okto ber om 12.00 uur is er op de Adelbertusakker in Egmond- Binnen een Eucharistieviering. Tijdens deze dienst zullen de klokken van de nieuw aange schafte klokkenstoel worden gezegend door pastor Knol. In de volksmond wordt dit 'klok kendoop' genoemd. Dit object is gefinancierd door de dragers van begrafenisstichting de 'Laatste Eer'. Zij hebben hun jaarlijkse kerstpak ket hiervoor ingeleverd. Verder is de stoel gerealiseerd door vele vrij willigere, die ook uitgenodigd zijn om deze plechtigheid bij te wonen. Daar er onvoldoende zitgelegenheid aanwezig is worden de bezoekers aangeraden om zelf een stoeltje of iets dergelijks mee te nemen. Er zijn de laatste jaren diverse diensten op de akker geweest. Naast de diensten tijdens de Adelbertdag eind jimi en Egmond op z'n Kop, hebben er ook rouw, trouw- en doopdiensten plaatsgevonden. Als er nu een dienst is kan het hele dorp de klokken horen. U bent hierbij uiteraard uitgenodigd om de zegening bij te wonen. Voor meer informatie: Jos Apeldoorn tel. 06-12495733. EGMOND - 'Wie, wat, waar in de Egmonden' is het motto van een gezellige foto-avond in dorpshuis Hanswijk. Om het publiek wat op te warmen worden eerst mooie luchtopnamen van de drie Egmonden vertoond. Daarna komen allerlei onbekende foto's te voorschijn en geldt: 'wie het weet mag het zeggen'. De avond wordt gepresenteerd door Harry de Raad en Jesse van Dijl van het Regionaal Archief, in samenwerking met Stichting Historisch Egmond. Een eerder gehouden foto-avond in de abdij was stampvol en zo geanimeerd dat er nog veel mooie foto's en bijpassende verhalen bleven liggen. Die komen nu aan bod op vrijdag 30 september in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis, www.historischegmond.nl. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 18