u Flitsend begin voor Terriërs Dames 1 AZ Talentenplan naar hoger niveau Charlotte Knegt debuteert in eredivisie Eerste wedstrijd Flashing Heiloo U16 Foresters boekt belangrijke overwinning sport 23 ÉM SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Samenwerking met De Foresters, RKVV DEM, De Zouaven officieel beklonken 28 SEPTEMBER 2011 HOCKEY HEILOO - Dames 1 is de nieuwe competitie flitsend begonnen. De ploeg heeft de eerste vier wedstrijden met overtuiging gewonnen. Het doelsaldo van 13 (16 voor en drie tegen) tekent de aanvalskracht én de solide verdediging. Belangrijke concurrenten als Rood Wit, Zwolle en Union werden ogenschijnlijk met gemak verslagen. Dat was het volgens coach Jisse Waasdorp helemaal niet. „Wij zijn dit jaar weer sterker geworden en we benutten de kansen zoals straf- corners beter. Maar de soms grote overwinningen betekenen niet dat het makkelijk gaat. Afgelopen zondag tegen Union moesten we knokken. Nadat we met 2-0 voor stonden was Union lange tijd de betere ploeg. Uiteindelijk is het een verdiende en afgetekende overwinning geworden. Het werd 4-0. Union geldt als één van de kan didaten voor de promotieronde, en als je dan zo overtuigend wint in een uitwedstrijd op een waterveld, waaraan wij niet zo gewend zijn, dan is dit een teken dat de ploeg vooruit is gegaan." Dit geldt ook voor de training: drie keer in de week, waaivan één dubbeltraining en één op een water veld, helemaal in Uithoorn. Terriërs beschikt zelf over een zand-inge- strooid veld. „Al onze concurrenten spelen op een waterveld en dat is toch andere dan zand. We trainen daarom op water. Onze progressie blijkt ook uit de overwinning van 4-1 tegen Rood Wit, dat vorig jaar net de promotie naar de Hoofdklasse miste." Zondag om 12.45 uur komt Were Di op bezoek. „Ook een pitti ge tegenstander. Maar ik heb er alle vertrouwen in. In onze poule van zes hebben we nu twaalf pimten uit vier wedstrijden en staan zes pimten los. We moeten na zondag nog het twee de deel van deze competitie doen. Als we dan bovenaan staan komen we met teams uit andere competi ties in de promotieronde, waaivan de winnaar uiteindelijk promoveert naar de Hoofdklasse. Zo ver zijn we nog lang niet. We leven van wed strijd tot wedstrijd. De start is in elk geval prima geweest en geeft veel vertrouwen." Heren 1 van De Terriërs is een team in opbouw. Enkele ervaren spelers zijn vertrok ken naar andere clubs, omdat zij het op een hoger niveau wilden probe ren. De veelal jonge nieuwe spe lers moeten nog wennen. De ploeg begon met knappe winst op de hui dige koploper Nieuwegein, maar daarna is twee keer verloren. Coach Sergio Pattinama: „Het is soms een concentratieprobleem. De instelling van de jongens moet beter, en daar werken we ook aan. Het is wel een rare competitie. Alleen Houten heeft alles tot nu toe gewonnen. Van de twaalf teams zit ten er acht qua kwaliteit heel dicht bij elkaar. Ik zie voldoende potentie in de ploeg. Aanstaande zondag om 14.30 uur krijgen we Athena thuis en we maken zeker kans om de volle winst te halen." O ii gz De contracten werden ondertekend door vertegenwoordigers van de samenwerkende verenigingen. Foto: Ricardo Marcker x VOETBAL HEILOO - AZ tilt de samenwer king met De Foresters, RKW DEM, De Zouaven naar een hoger plan. De verenigingen worden drie sterrenpartner van het AZ Talentenplan, het hoog ste niveau in de samenwerking tussen AZ en amateurverenigin gen in de regio. Op donderdag 22 september werd de samenwerking officieel beklon ken. Voorafgaand aan het beker duel tussen AZ en FC Groningen hebben directeur voetbalzaken Earnest Stewart en hoofd jeugdop leiding Aloys Wijnker in het AFAS Stadion tekst en uitleg gegeven over de inhoud en intentie van de drie sterrensamenwerking. Aansluitend werden de contracten ondertekend- door vertegenwoordigers van de samenwerkende verenigingen. De drie sterrensamenwerking houdt in, dat genoemde verenigingen vanaf heden een voetbalsteunpunt voor AZ zijn in Noord-Holland, waarbij zij fungeren als voortraject voor de AZ Jeugdopleiding. AZ deelt haar organisatiemodel, voetbalvisie en opleidingsvisie met deze verenigin gen en ondersteunt in de clubont wikkeling. Daarnaast worden er jaarlijks AZ selectiedagen, regionale AZ voetbalschooltrainingen, scho lingsmomenten en andere activitei ten georganiseerd, waardoor AZ in heel Noord-Holland zijn gezicht laat zien. De Foresters, RKW DEM en De Zouaven hebben bij AZ te ken nen gegeven klaar te zijn voor deze hernieuwde status. AZ heeft de aanvraag beoordeeld en toegekend omdat de verenigin gen opleiden op een hoog niveau. Dat heeft geresulteerd in een groot aantal jeugdspelers die zijn door gestroomd naar een betaalde voet balorganisatie. Daarnaast is AZ overtuigd van de kwaliteit van de organisaties, de huidige rol van de verenigingen in de omgeving, de omvang van de clubs en de wijze waarop de samenwerking tot op heden is verlopen. Het eerste damesteam van de Terriërs heeft dit seizoen de eerste vier wedstrijden met overtuiging gewonnen. Foto: Ben Haeck ÏASKETBAL SASKETBAL HEILOO - Doordat de U14 en U16 jongens van Flashing Heiloo vorig seizoen een erg goed seizoen hebben gedraaid, speelt de U16 nu hoger dan vorig jaar. Dit is één niveau onder de eredivisie, dus kun nen ze nog het één en ander gaan verwachten dit jaar. De eerste wedstrijd werd uit gespeeld tegen Waterland. De ambitie van deze vereniging is om veel teams in de eredivisie te laten spelen. Een club waar zeker reke ning mee moet worden gehouden als een geduchte tegenstander. De jongens van Flashing waren best wel gespannen en helaas was niet het hele team aanwezig. Maar iedereen was gedreven om er het beste van te maken en vanaf de start ging het ook mooi gelijk op. Soms was het nog zoe ken naar elkaar, maar de groei in het spel was duidelijk te zien. De ruststand was 27-25 voor Waterland. Na een korte pauze wisten de jongens van Flashing al snel het tempo op te voeren, maar moesten helaas toegeven dat de tegenpartij voordeel had aan het grote aantal spelers. Er waren nog wel een paar mooie acties te zien van Flashing, waaruit ook goed gescoord werd. Toch wist Waterland verder uit te lopen en werd de eindscore 65-40 in het voordeel van Waterland. Een goed begin van de wed strijd werd helaas niet doorgezet in het tweede deel van de wed strijd. Toch kan gezegd worden dat de jongens keihard gewerkt hebben en dat er veel potentieel in dit team zit. HEILOO - Jeugdspeelster Charlotte Knegt van basket balvereniging Flashing heeft haar debuut gemaakt in de ere divisie. Ze was al eerder twee maal opgenomen in het Noord- Hollandse selectieteam. Ze heeft na een half jaar trainen bij Den Helder de overstap kun nen maken naar het meisjes U20 eredivisieteam van die vereniging. Afgelopen zaterdag volgde de eer ste competitiewedstrijd. Die ging tegen de andere Noord-Hollands eredivisie vereniging BC Apollo uit Amsterdam. De stap van Flashing Heiloo naar Den Helder is erg groot. Vooral het tempo, de agres sieve manier van spelen en de beno digde tactische kennis. Opvallend dat Charlotte desondanks duide lijk in het spel voorkwam. Ze wist zelfs drie punten mee te pakken. „Hiermee wordt duidelijk dat de jeugdleden van Flashing Heiloo een mooi niveau kunnen berei ken", meldt de basketbalvereniging. „Onze trainingen zijn de afgelopen jaren intensiever geworden en onze teams spelen relatief hoog mee." De betrokkenheid van Charlotte bij Flashing blijft. Ze speelt mee in meisjes U22 en helpt bij de jeugd. Charlotte is namelijk ook nog eens trainster bij de meisjes U12. En dat natuurlijk met het doel om deze meisjes het zelfde niveau te laten halen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19