Eerste topper bij Oppositie schaken Groefsema wint Heilooër judoderby Clubkampioenschappen bij TV Het Vennewater Britt Ooijevaar wint Klimduin Run Schaker Jeroen Tebbens toont vechtlust SPORT 3 Simon Smit moest aantreden tegen de zeer solide spelende Cor van Etten Synchroonspringen Eerste Ouder Kind viswedstrijd is een feit UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 2011 SCHAKEN HEILOO - De tweede speelron de van de interne competitie bij schaakvereniging Oppositie leverde al direct een echte top wedstrijd op. Simon Smit moest aantreden tegen de altijd zeer solide spelende Cor van Etten. Simon liet al vroeg in het seizoen zien, dat hij dit jaar serieus wil gaan proberen om clubkampioen Albert Bouma te onttronen. Tegen Cor ruilde hij een toren af voor twee lichte stukken en dat minutieuze voordeel buitte hij vervolgens opti maal uit: de volle winst dus. Albert Bouma, vorige week remise, leek lange tijd tegen Luea Gandossi op een tweede remise af te stevenen, maar in het eindspel bleek dat Alberts stukken beter gepositioneerd stond en ook hij behaalde het volle punt. Twee nieu we leden maakten hun opwachting: Joop van Nes kwam over van de inmiddels opgeheven donderdag middagclub en moest het opnemen tegen de 14-jarige, van Vredenburg overgekomen, Thomas Komin. Wedstrijdleider Cor van Etten waarschuwde aan het begin van de avond dat Thomas, behalve een goede schaker, ook nog een feivent liefhebber is van een vechtsport met stokken, waarvan Cor de naam niet kon uitspreken en dat hij dus dubbel gevaarlijk was. Dat bleek de eerste avond nog niet direct, want hoewel Thomas een gevaarlijke aanval opzette, bleek Joop toch net even sterker en ook hij behaalde dus een vol punt. Johan van der Wal speelde, zoals hij het zelf zei, tegen een 'dmistige' Harry de Jager. Deze schoof zijn pionnen aan alle kanten van het bord op, maar kon toch niet voorkomen dat Johan hem een nederlaag bezorgde. Ook André van der Ark won, van Herman Maas; Richard Sauer versloeg Aart van den Brink en Indriaas Booij moest zijn meerdere erkennen in Gerard Rump. De andere partijen eindigden in remise. Maar dat betekende niet dat er niet geknokt werd. De partij tussen Timardi Verhoeff en Joop Kerst bijvoor beeld, was er één van hoog niveau. Hij duurde slechts een zet of vijf tien, maar daar hadden beide spe lers wel bijna twee en-een-half uur voor nodig! Timardi bracht forse dreigin gen en schitterende penningen in haar spel aan, maar Joop gaf geen krimp en de partij eindigde met het delen van het punt. Dat gebeurde ook in de partijen tussen Jan Jonkheer en Matthijs Mtihren en tussen Fred Smith en Peter Folkertsma; maar ook dat waren partijen die alleszins de moeite waard waren. HEILOO - Afgelopen weekend haalden de oudere judoka's van Judoclub Groefsema hun judo- pak weer uit de kast. De West- Friese Judo Competitie stond namelijk op de agenda. Dit is een competitie voor alle judo clubs uit deze regio. Het toernooi startte meteen met een Heilooër judoderby, Judoclub Groefsema tegen Dojo 't Loo. De eerste in de geschiedenis. Het bevatte alle ingrediënten die je zou veiwachten bij een derby; fanatiek (thuis)publiek, zenuwachtige kop pies en spectaculaire woipen. Tot de laatste minuut bleef het span nend. De eerste drie wedstrijden wer den gewonnen door Dojo't Loo. Daarna wisten Max Ahlers, Leon Borgsteede en Wesley Groefsema de stand gelijk te trekken namens Judoclub Groefsema. De daarop volgende wedstrijd tussen Jeroen van de Zwet en Kars Zoon was een spannende. Aanvallen over en weer. De winst ging na scheidsrechter lijke beslissing naar Kars van Dojo 't Loo. Dit betekende dat Sander Groefsema en Rick Kaandoip him wedstrijd met vol pimt moesten win nen, wilde Judoclub Groefsema de Sander Groefsema heeft hier net zijn tegenstander op zijn rug geworpen. Aangeleverde foto eerste Heiloose judoderby op haar naam zetten. Sander en Rick slaag den in him opdracht en daarmee zegevierde Judoclub Groefsema. Met een goed gevoel begon Judoclub Groefsema aan de rest van de competitie. Zowel de twee de wedstrijd tegen Judocentrum Julianadorp als de derde wed strijd tegen Ebi Sports uit Noord- Seharwoude werd gewonnen. En dus kan Judoclub Groefsema terug kijken op een succesvolle avond. De volgende ronde is op 12 november. Voor een filmpje van de wedstrij den, kimt u kijken op www.judoclubgroefsema.nl. Iedereen werkte eraan mee om van het toernooi één van de mooi ste van de afgelopen 35 jaar in de boeken te schrijven. Eigen foto HEILOO - De leeftijd van de finalisten samen opgeteld is lager dan die van menig vorige Clubkampioen. Tim Jong en Victor Laan speelden een prach tige finale in een heerlijk nazo mer zonnetje voor een overvol terras, waarbij Victor met een bijna Nadal-achtige passeerslag de partij uiteindelijk naar zich toe trok. Kort daarvoor haalde Inge Gimbel de 'dubbel': clubkampioene bij de jeugd en bij de senioren, met Fiances Smit als geweldige runner-up. Dat betekent dat de jeugd defi nitief doorgebroken is, teiwijl de oudere senioren het elk jaar ook steeds beter doen. Want ook in de categorie boven de 55 werd gedegen tennis gespeeld, met mooie rally's en daarna pas de verdiende gezel ligheid. Niet alleen de leden en het bestuur van de vereniging kunnen hier trots op zijn, ook de trainers. Want hier is de afgelopen jaren hard aan gewerkt door trainers Peter, Hüseyin en Inge. Maar in de eerste plaats natuurlijk door de spelers zelf! Een rondje op het park afge lopen zondag, de fmaledag, liet een prachtige mix zien van finales voor gemengd dubbels van jonge seni oren, spannende singles en af en toe plezierig lawaaiige dubbels van hardwerkende heren in de net niet meer piepjonge categorie. Kortom; een pracht doorsnee van techniek, tactiek, overmoed en moed en vooral plezier in het ten nisspel. Het was het zevende lustrum, de 35ste Clubkampioenschappen van tennisvereniging Het Vennewater. De TTC, onder leiding van Heidi ten Kroode, had speelschema's opge steld die borg stonden voor boeien de partijen, die vaak pas in de derde set op tie-break beslist werden. Dat gaf allemaal niets op de fina ledag; de vele bezoekers zaten met een nazomers drankje in de hand te kijken en te genieten van de finales die over alle banen gespeeld wer den. Maar ook het omzetten van partijen vanwege de regen verliep zonder problemen; iedereen werkte er aan mee om het toernooi als één van de mooiste van de afgelopen 35 jaar in de boeken te schrijven.. Alle uitslagen en foto's zijn te vin den op www.tvhetvennewater.nl. HEILOO - Elk jaar wordt er op 't klimduin van Schoorl de Klimduin Run gehouden. Uit de hele wereld strijken er topatle ten neer om de 54 meter hoge zandberg op te sprinten. Bij de jeugdcategorie was het een Trias spektakel met in de hoofdrol Britt Ooijevaar. Britt tikte boven op het duin als eerste de Zilte Zoen balk aan. Dit deed ze vlak voor Trias talent Imre Hoole. Bij de jongens ging de overwinning naar Biago van Straten van Illion. Bij de mini's was het Casper Peterse die naar een verassende tweede plek liep nipt achter Harm Janssen. SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 23 septem ber speelde schaakvereniging Vredeburg de eerste ronde van de interne schaakcompetitie. Direct was er sprake van een aantal spetterende partijen. Zo voerden Barry Blekemolen en Bert Hollander een spektakelstuk op, waarbij eerst Hollander de winst leek te kimnen grijpen en daarna Blekemolen op weg leek naar een overwinning. Uiteindelijk werd er een remise werd genoteerd omdat Blekemolen het eindspel met een pion meer niet wist uit te spelen. Jeroen Tebbens toonde weer eens zijn vechtlust; in zijn partij tegen Kees Aafjes stond hij continu onder druk, maar wist alle aanvallen te overleven en sleep te laat op de avond de welverdiende remise in de wacht. Voorzitter Jos Admiraal trok in zijn partij tegen secretaris Harold Ebels te onstuimig ten aanval en kreeg een dodelijke tegenstoot te verwerken. Met enkele kraehtzet- ten pakte Ebels de aanval over en dreef de zwarte koning op veld f7 in een rnatnet. Bob Stolp versloeg Gertjan Hafkamp met behulp van een prachtig kwaliteitsoffer, waar 'de man met de pet en zonnebril' niet van terug had. Jan de Graaf, die een ingesleten voorkeur heeft voor snelle remises, werd veroordeeld tot een zeer lange zit tegen Robert Termes. Het wekte geen verwonde ring dat het uithoudingsvermogen van Termes de doorslag gaf. Jaap Lirnmen liet zich voor een speler van zijn niveau iets te mak kelijk verslaan door de alerte Niels Hageman, die een mooie aanval over de dame-vleugel organiseerde. In zijn partij tegen Cees Dinkla wist Dirk Aafjes een prachtige paard- penning in de stelling te vlechten. Dinkla stond muurvast en werd langzaam over de rand geduwd. De beide Vredeburg-dames Sandra Hollander en Marlies Sturk waren erg lief tegen elkaar en besloten snel tot remise. Ook de partij tussen Jan Levering en Hidde Ebels eindigde in remise. Dat is de meest redelijke uitslag wan neer beide spelers geen fouten maken en geen risico's nemen. Gijs Pouw trof een lichtzinnige Jan Brantjes tegenover zich; Brantjes blunderde zomaar een stuk weg, waarna Pouw een eenvoudige klus had. HEILOO - De wens van trampo linespringei's van gymnastiek- en turnvereniging GTH uit Heiloo kan eerdaags in vervulling gaan. Dankzij de nominatie van Univé Noord-Kennemerland om de aan schaf van een tweede wedstrijd trampoline financieel te onder steunen middels een 'steuntje in de mg' wordt het voor de vereni ging haalbaar om deze investering te maken. Bent u lid van Univé? Dan kunt u stemmen via www. univenoordkennemerland.nl/. HEILOO - Op zaterdag 24 september heeft de allereerste Ouder Kind viswedstrijd plaatsgevonden in Ypestein, gehouden door Wijkvereniging Ypestein. Het was een heerlijke middag voor alle deelnemers. Op de eerste plaats met 22 vissen is Spyke geëindigd. De tweede plaats was voor Michel en de gedeelde derde plaats was voor Noah en Lucas. Zij deden met hun vader mee aan de wedstrijd. Tijdens de wedstrijd was een echte visroker bezig met het roken van makrelen. Deze konden na de prijsuitreiking door iedereen worden gegeten. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 25