Buurtzorg Heiloo voor verzorging thuis Bewoners verklaren CROS failliet Open dag Knaagdierencentrum Iftar maaltijd in de week van de vrede lp H E I L O O 3 Prinsjesdag in De Loet UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 2011 HEILOO - Per 1 september is in Heiloo een nieuwe thuiszorg organisatie gestart. Een klein team van verpleegkundigen en ziekenverzorgenden zorgt ervoor dat mensen bij ziekte en ouderdom met goede zorg zelf standig thuis kunnen blijven wonen. Door de kleinschaligheid ziet men niet voor elke zorgtaak een ander gezicht. Buurtzorg medewerkers komen bij de mensen thuis voor een gesprek om samen te kijken welke zorg er nodig is. De thuiszorg wordt vergoed via de AWBZ. In Noord- Holland zijn al Buurtzorg teams actief in Alkmaar, Velsen/Beverwijk, Heemskerk en Castricum. In Nederland werken, tot nu toe, driehonderd Buurtzorg teams, waarbij ieder team zelfstandig werkt. Zij krijgen ondersteuning van het hoofdkantoor in Almelo. Het kantoor van buurtzorg Heiloo is momenteel gevestigd op de Loet 5 en bereikbaar via tel. 06-51922408. Meer informatie is te vinden op de websitewww.heiloo.buurtzorg.net Het team van verpleegkundigen en ziekenverzorgenden staan voor U klaar. Aangeleverde foto HEILOO - De bewoners van De Loet hadden tijdens Prinsjesdag hun eigen creaties op, die ze gemaakt hadden tijdens de creatieve ochtend. Ze werden door iedereen bewonderd en het was weer een hele gezellige ochtend. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. PmN Ml.,11. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Bewoners en bestuur ders van cluster Noord (Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Uitgeest, Castricum en Heiloo) stap pen per direct uit Commissie Regionaal Overleg Schiphol (CROS). De doelstelling van overleg- en adviesorgaan CROS is om een optimaal gebruik van de luchthaven Schiphol te bevor deren en de vlieghinder zoveel mogelijk te beperken. In de achterliggende periode is naast CROS ook het Aldersoverleg opgericht, waardoor CROS een zeer beperkte rol heeft gekregen. Alle relevante zaken over de verdere uitbreiding van Schiphol worden in het Aldersoverleg behandeld en ter besluitvorming voorgelegd aan de Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu (I&M). Bewoners en bestuurders van cluster Noord zijn van mening dat CROS ten gevolge van de oprichting van het Aldersoverleg geen enkele invloed meer heeft op de uiteindelijke besluitvorming. De bewonersver tegenwoordigers vinden daar naast dat bewoners uit de regio Kennemerland niet zijn vertegen woordigd in het Aldersoverleg. Er is binnen CROS sprake van een grote interne verdeeldheid, gebrek aan wederzijds vertrouwen en tegengestelde belangen. Wim Dekker is bewonervertegenwoor diger in CROS namens Heiloo: „Dit komt voort uit de weinig transpa rante informatievoorziening vanuit het Aldersoverleg. Relevante infor matie uit het Aldersoverleg is te laat beschikbaar of wordt zelfs achter gehouden door de afvaardiging van de bewoners, waardoor door de regio Kennemerland geen rol kan spelen in de uiteindelijke besluitvor ming. Uit het ontslag dat voorzitter Nico Schoof onlangs bij CROS heeft ingediend, mag worden afgeleid dat er ook voor de toekomst weinig ver beteringen te verwachten zijn." In zijn ontslagmotivatie geeft Schoof ondermeer aan dat de CROS vooral een informerende functie vervult en dat er sprake is van een zeer bescheiden adviserende rol. Hij ver wacht niet dat daarin binnen korte tijd verandering komt noch dat er een wens is om tot veranderingen te komen. „Dat alles bij elkaar maakt dat CROS een machteloos orgaan is geworden, dat door het Ministerie I&M wordt gebruikt om omwonen den te informeren over de verdere uitbreiding van Schiphol, zodat de Minister richting de Tweede Kamer ten onrechte kan aangeven dat afstemming met de regio heeft plaatsgevonden." Om deze redenen zijn de bestuurders en bewonersver tegenwoordigers van de gemeente Velsen, Beveiwijk, Uitgeest, Heiloo en Castricum van mening dat CROS geen toegevoegde waarde meer heeft. Daarom is besloten om het lidmaatschap van CROS op te zeg gen en met onmiddellijke ingang alle activiteiten binnen CROS te beëin digen. De overtuiging blijft echter dat een goed functionerend over leg- en adviesorgaan noodzakelijk is voor omwonenden, luchtvaart sector en de overheid. De komende maanden wordt in samenspraak de bestuurders van eerdergenoemde gemeenten gezocht naar nieuwe mogelijkheden om de vlieghinder te beperken en de regio Kennemerland zo goed mogelijk te beschermen tegen de gevolgen van een verdere toename van het vliegverkeer. HEILOO - Zondag 2 oktober wordt een open dag bij het Knaagdierencentrum Heiloo gehouden. Er valt van alles te beleven onder het genot van een hapje en drankje, waaronder allerlei leuke activitei ten voor kinderen, zoals spelletjes en pannenkoeken eten. Ook zijn Egelopvang Dikke Prik en ratten- opvang Stichting Ratjetoe aanwe zig. Bovendien is er livemuziek en wordt het hopelijk prachtig weer. Graag vertellen de medewerkers van Knaagdierencentrum Heiloo alles over hun werk en de dieren in de opvang. Iedereen is welkom tussen 12.00 en 16.00 uur. Voor meer informatie zie www. knaagdierencentmm.nl. HEILOO - Rond de honderd Heilooërs, nieuwkomers en autochtonen, hebben dinsdag 20 september genoten van een bij zondere Iftarmaaltijd. De maal tijd was dit jaar extra bijzonder omdat het gehele college van burgemeester en wethouders aanwezig was. Bovendien werden alle vrijwilli gere van Vluchtelingenwerk Heiloo door wethouder Jacob Ouderkerken 'geridderd' met een vrijwilligere- speld. Dit werd door de vrijwilligere zeer gewaardeerd! De maaltijd is georganiseerd in verband met de week van de Vrede, die dit jaar als kerngedachte heeft 'Elk mens een veilig bestaan'. Een kerngedachte die Vluchtelingenwerk Heiloo voor al haar vluchtelingen probeert te bereiken door ondersteuning te bie den. Vluchtelingen uit onder andere Afghanistan, Somalië, Tsjetsjenië, Irak, Congo en Iran en de werk groep Vluchtelingenwerk Heiloo hebben gezamenlijk de maaltijd ver zorgd met een keur van traditionele, kleurrijke en heerlijke gerechten. Het was een geweldige gelegenheid voor de aanwezige doipsgenoten om kennis met elkaar te maken en meer te weten te komen over de verscheidenheid van culturen in ons doip. Vluchtelingenwerk Heiloo is ervan overtuigd dat dit soort laag drempelige activiteiten een stevige bodem vormen voor vrede, respect en integratie in de samenleving. Met het delen van 'ons' voedsel delen we ook de vrede. Mocht u interesse heb ben in dit werk, neem dan contact op met A. Azizi, tel. 06-22754890. Alle vrijwilligers van Vluchtelingenwerk Heiloo werden door wethouder Jacob Ouderkerken 'geridderd' met een vrijwilligers- speld. Foto: Ricardo Marcker De beste Persoonlijk en

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3