Manager John Kamp neemt afscheid Keer op Keer geeft 27.000,- weg Wake-Up Call, Aardbeving in Nepal Hstichting H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Zondagmiddag Café Tuin al winterklaar? Archeologie Diner-verwennerij Koffiebranderij Zitdansen Sprookjestheater Digitale fotobewerking 50+ yoga UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 2011 HEILOO - Na ruim tien jaar neemt John Kamp afscheid als bouwmarktma nager bij Kaïwei Heiloo. Hij is gevraagd om Karwei Hoorn weer op de kaart te zetten, de prachtig vernieuwde bouwmarkt aan het IJsselmeer. John ver laat 'Heiloo' met pijn in het hart en wil dan ook graag, tijdens de Kaïwei Woondag, afscheid nemen van alle klanten waar hij in al die jaren een leuke band mee heeft opgebouwd. Hij wordt opgevolgd door Martijn Wisselo en Jeroen Meijer, beiden ook bekende gezichten in de bouwmarkt. Op zaterdag 1 oktober van 09.00 tot 18.00 uur is het Woonmarkt bij Kaïwei. Een speciale dag in het teken van het inrichten van de woning. Met speciale aanbiedin gen en inspirerende workshops, waar klanten inspiratie kimnen opdoen in diverse workshops, gegeven door Melanie Lamers van Huisvanbinnen.nl. De workshops zijn voor iedereen gratis toegankelijk en worden gehouden in het speciale Kaïwei theater. Met thema's zoals 'Decoreren met Cando deuren en vloeren', 'Flexxfloors vloeren en Arne Bodil deuren', 'Wat doet kleur in je huis' en Behangen is makkelijker dan ooit!' Op www.kaiwei.nl staat een overzicht van de exacte tijden van de workshops. Karwei Heiloo presenteert op 1 oktober tevens haar nieuwe wooncollectie. Omdat dit een decoratieve woondag wordt, maakt Kaïwei er weer een echt feestje van. Allerlei leuke aanbiedingen zoals prachtige karpetten, diverse leuke knik jes, prachtige bankstellen, veel woonaccessoires, enzovoort. Uiteraard wor den bezoekers koninklijk ontvangen met een heerlijk welkomstdrankje, een lekker kopje koffie met een traktatie en gedurende de dag allerlei lekkere drankjes en hapjes. Kortom: kom inspiratie opdoen of kom gewoon voor de gezelligheid. Kaïwei Heiloo, the place to be!! Karwei is open van maandag tot en met wij dag van 09.00 uur tot 21.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 18.00 uur. De Kaïwei bouwmarkten vormen een snelgroeiende keten bin nen de Doe-het-zelf branche. De formule behoort met 130 bouwmarkten tot de drie grootste bouwmarktketens in Nederland. Karwei Heiloo is gevestigd aan de Hoefsmid te Heiloo. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer, kringloopwinkel voor het Goede Doel, heeft de afgelopen maanden voor ruim 27.000,- aan goede doelen gegeven. 5000,- PCI te Heiloo ten bate van de minima, 5000,- Buurtbus Heiloo, 3000,- Dolfmn Rocks, 1000,- Stichting Een hart voor Polen: ondersteuning om 26 kinderen een onvergetelijke vakantie te geven, 1000,- Project in de Oekraine: voor de aanschaf van landbouwmateriaal/ materieel, 1000,- Platform Heiloo Wereldwijd: ter ondersteuning lager onderwijsproject in Ghana, 1000,- Stichting Helping Hand Moldavia, 683,- Stichting Welzijn Heiloo: rolstoelbus uitje naar Wieringen, 750,- Stichting Agril Dynamic, 500,- Oral Health Foimdation Rwanda: bijdrage aan tand heelkundig project, 500,- Basisschool Het Kleurenorkest in Limmen, 500,- Stichting Pinokio Brazilië: opknappen van kindertehuis, 500,- Alpe dJJuZes: donatie aan Rem Pronk voor het lopen met een kruiwagen vol bakstenen, 300,- Stichting Kijk op het Verleden. Vaste donaties waren er voor: 1000,- Stichting Veldwerk, 1000,- Sportlijf Heiloo, 300,- Stichting Gered Gereedschap, 300,- Sportinstuif 55+, 250,- Carnavalsvereniging Gehandicapten Castricum en 180,- Vrienden van de Beim. De okto ber Opkikker van 300,- ging naar: Sportinstuif 55+, november: Heilooër Harmonie Orkest Caecilia, december: Gehandicapten zwemmen, januari: Muziekvereniging Eensgezindheid, februari: Heilooër Operette Vereniging HOV, maart: G-team van HSV, april: Generatiemix Biljaren in 't Trefpunt, mei: Parkgolf Heiloo 2011, jimi: Atletiekvereniging Trias, juli: Muziekvereniging Excelsior Limmen, augustus: Pater Theo Bomt, september: Vrouwen van Nu, afdeling Heiloo. De Opsteker van 200,- van september ging naar: VU Medisch Centrum (ten behoeve van het aapjesproject op de kinder- en polikliniek: www.VUMC.nl/fondsenweiving) in Amsterdam. Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17, tel. 072-5325962. Openingstijden: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. René Veldt vanuit een 'shaky' Katmandu: „Stichting Veldwerk is al ruim twaalf jaar actief in Nepal en vanaf het begin weten wij van de komst van een mogelijke zware aardbeving en zijn wij daar, zover als mogelijk, ook op voorbereid. De bevolking van Nepal niet, die wil hier niet van weten en steekt haar kop in het zand en ver trouwt op de vele goden in het Hindoe staatje. Vorige week zondag vond er een wij zware aardbeving plaats op de grens van oost Nepal. Deze had een kracht van 6.9 op de Richterschaal, en had zijn uit lopers in Tibet, Nepal en delen van India. Het aantal slachtof fers is opgelopen naar 150, maar men heeft nog niet alle afgelegen bergdorpjes kunnen bereiken. Door de zware moesson regens in combinatie met deze aard beving zijn vele wegen vernielt. Gezien de kracht van de beving, valt de schade en het aantal slachtoffers relatief mee. Op het moment van de aardschok was ik zelf in de hoofdstad Katmandu met een groepje wijwilligers aan het eten. Op vijfhonderd meter bij ons vandaan viel een muur om die drie mensen het leven koste. Het is een rare gewaar- ti. V' Veldwerk wording als je de eerste trillingen ervaart en daarna het gevoel hebt dat je op een boot staat te deinen. De beving zelf duurde slechts een minuut, maar de naschokken heb ben 24 uur aangehouden. Alle bewoners, medewerkers, vrijwilli gers en studenten betrokken bij de projecten van Stichting Veldwerk, zijn er gelukkig heelhuids vanaf gekomen. Maar het heeft ons direct een paar zwakke punten laten zien, dus daar wordt nu aangewerkt. Voor de bevolking van Nepal was dit wel de 'wake up-call', het kan dus echt gebeuren! Hopelijk dat de locale overheid nu ook wat extra energie zet op disaster management. De moesson peri ode is bijna over, maar heeft ook dit jaar weer vele modderstro men veroorzaakt, met de daarbij horende slachtoffers. Binnen de projecten van Stichting Veldwerk hebben wij de overvloed aan water redelijk onder controle, ondanks een onveiwachte hoos bui in het voorjaar, die voor de nodige schade (en schrik) zorg de. Zie het verslag op de website. Ons Eco dorp Hamro Gaun is nu bijna klaar, alhoewel de laat ste loodjes nog wel zwaar wegen. De laatste (gehandicapte) kinde ren stromen nu bij ons binnen, zodat we op het totaal van vijf tig weeskinderen uitkomen. Eén grote familie; ook met grote zor gen om dat allemaal rond te krij gen. De gehandicapte kinderen komen uit bergdorpjes en heb ben nog nooit eerder een dokter gezien, dus verdienen zij extra aandacht. Komend jaar bestaat het kinderhuis alweer tien jaar, en onlangs bestond Veldwerk als stichting al 12,5 jaar. Tijd voor een feestje, maar daar hebben we toch vanaf gezien, want 'de crisis' in de wereld is ook voor ons erg voelbaar. Met de laatste kinde ren erbij zijn de kosten navenant gestegen, maar de inkomsten blijven steken! Dus moet er weer iets gebeuren. Het bestuur van Stichting Veldwerk in Heiloo heeft een mooie presentatie over het land Nepal en de projecten die wij daar uitvoeren en is bereid om binnen uw organisatie of vereniging een korte maar boeiende lezing te verzorgen. Indien gewenst, bel dan met Fred voor een afspraak, tel. 072-5070599. Meer informatie over ons werk in Nepal vindt u op www.stichting-veldwerk.nl." STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Kom op zondag 2 oktober tussen 13.30 en 16.30 uur naar het Trefpunt en ontmoet andere mensen die ook in zijn voor klaverjas of een ander spelletje. Gewoon gezellig een kop koffie drinken, de krant lezen of internetten mag ook. Komt u alleen? Geen probleem, gastdames en heren heten u welkom. Entree 2 ,- (ser vicepas 1,-). Voor leden van de buurtbus geldt dat ze voor vervoer kunnen bellen van maandag tot en met donderdag, tel. 072-5331297. Voor het planten van bloembol len en/ of de tuin winterklaar maken kimt u, tegen een kleine vergoeding, een beroep doen op onze vrijwilli gere. Zij zorgen ervoor dat u in het voorjaar in uw eigen keukenhofje zit. U dient wel lid te zijn vanWo- nenPlus en in het bezit van de Servicepas. Geen lid? Geen nood! Voor 19,20 bent u het hele jaar verzekerd van onze service op elk gebied, vraag het informatiepakket aan. De Stichting Regionale Archeologie Baduhenna verzorgt op zondag 2 oktober een lezing over archeologie, toegespitst op Heiloo. Locatie Trefpunt, aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 3,50. Voor de pauze wordt in het alge meen ingegaan op het werk van een archeoloog, ema komt aan de hand van vondsten de geschiedenis van Heiloo aan bod. Leden van de buurt bus kunnen voor vervoer bellen van maandag tot en met donderdag, tel. 072-5331297. Op vrijdag 30 september om 18.00 uur is er in het Trefpunt een diner-verwennerij. Er wordt een heerlijk verrassings driegangen menu geserveerd. Tussendoor is er ook een gratis verloting met leuke prijzen. Uw eigen bijdrage in de kos ten is beperkt tot 7,50. Reserveer tijdig uw plaats via tel. 072-5331297 of bij de receptie in het Trefpunt' Woensdag 12 oktober is er een middagtochtje per luxe touring car naar koffiebranderij Kaan. Vertrek 14.00 uur vanaf Trefpunt, ook opstapmogelijkheid Egmond aan Zee. Terug circa 18.00 uur. U krijgt te zien hoe koffr eb randen in zijn werk gaat en proeft verschil lende soorten koffie. Prijs: 19,95 inclusief koffre/cake en koffrepak- ketje. Reserveren: tel. 072-5331297. Dinsdag 4 oktober van 15.30 tot 16.30 uur start Marianne Knip met de cursus zitdansen. Als de benen niet zo goed meer willen is zittend dansen een prima alternatief. De dansen bieden veel bewegingsva riatie. De locatie is: Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat. Kosten: 60,- voor tien lessen. In de herfstvakantie, op woensdag 19 oktober, is er in het kader van Generatiemix voor grootoudere met hun kleinkinderen vanaf vier jaar een spannende en vrolijke ochtend met Marlise Mantel. Men gaat met elkaar een sprookje naspelen en uit beelden. Locatie Trefpunt, van 10.00 - 12.00 uur, entree 4,- per volwas sene met één kind, elk volgend kind 1,-. Reserveer tijdig uw plaatsen viatel. 072-5331297. Op woensdag 19 oktober om 10.45 uur start de cursus digitale fotobe werking voor beginners. U leert de beginselen van het bewerken van digitale foto's. U leert uitsnijden, belichting aanpassen, retoucheren, kleurcorrecties maken en plaatsen van tekst in de foto. Zes lessen van anderhalf uur voor 99,- (service pas 94,05) plus cursusboek en software 24,95. Aanmelden via tel. 072-5331297. Kom ook elke woensdag- of don derdagochtend anderhalf uur naar het Trefpunt voor de cursus yoga. Yoga is ontspannend en bevordert het geestelijk en lichamelijk welbe vinden. Van september tot mei. Het cursusgeld bedraagt 120 voor der tig lessen. Informatie en opgeven bij mevrouw G. Vis, tel. 072-5336701.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7