Natuurwerkdag in tuin abdij Egmond-Binnen BSO Sint Maarten op televisie bij Z@pp Kids Top 20 Kinderkleding- en speelgoedbeurs Hoornist Alex Thyssen keert terug naar Slotkapel Uitnodiging TV-opnamen Nederland Zingt NIEUWS UIT DE REGIO HIGH hopes' Zaterdag 29 oktober om 08.15 te zien op Nederland 3 De hele klas en Monique Smit met initiatiefnemers Kim en Cheryl. Foto: Ricardo Marcker LIMMEN - Dinsdag 25 oktober waren de groepen zeven net met hun lessen gestart toen zij 'over vallen' werden door Monique Smit met een cameraploeg. Het bleek dat er twee leerlingen, Kim en Cheryl, een brief naar de z@pp Kids Top 20 hadden gestuurd met de vraag of basisschool Sint Maarten eens bij de tv-opnamen aanwezig mocht zijn. Him aanvraag viel op tussen de vele brieven die ze wekelijks ontvangen. Zo kon het dus gebeuren dat Monique Smit deze groepen zeven uitnodigde voor de opnames van dit kinder-popmuziek- programma van die dag. De boeken en schriften werden snel opgeruimd en de kids gingen vlug naar de plek voor de opname. Het werd een zeer gezellige ochtend waarbij heel veel werd gedanst en gesprongen. Natuurlijk kwamen er ook gastar- tiesten langs die optraden en waar aan men vragen mochten stellen. Wil je weten wie dat waren? Kijk dan aanstaande zaterdag 29 okto ber om 08.15 uur naar de uitzending van z@pp Kids Top 20 op Nederland •3 of naar de herhaling op zondag 30 oktober om 15.00 uur, ook op Nederland 3. EGMOND - Op vrijdag 28 oktober houdt basisschool de Windhoek haar eerste kinder kleding- en speelgoedbeurs in Dorpshuis de Schulp in Egmond- Binnen van 09.30 uur tot 17.00 Iedereen mag hiervoor kinder kleding en/of speelgoed inbrengen. U ontvangt, na aanmelding, een verkoopnummer en bepaalt zelf de prijs van uw spullen. De basisschool verkoopt deze voor u. Veertig pro cent van de opbrengst komt ten goede aan de kinderen van basis school de Windhoek. Zestig pro cent van de opbrengst is voor u zelf. Belangeloos inbrengen mag natuur lijk ook. Naast het inleveren van uw spul len is iedereen welkom om de beurs te bezoeken. Van leuke cadeau 's voor Sint tot zelfs een kraam met EGMOND - Zondag 30 oktober speelt een tienkoppig gezel schap in de Slotkapel een geva rieerd programma met muziek van onder meer Mozart, Gounod en Gilson. Het Noord-Hollands Blazers Ensemble is een initiatief van een groep enthousiaste en professionele Noord-Hollandse musici die voor verscheidene projecten al regelma tig samen speelden. De Slotkapel is een prachtig monument op één van de meest idyllische plekjes van Noord-Holland. Het bijwonen van een concert in de kapel is een bijzondere belevenis. „Even de waan van de dag vergeten en weg dromen in een andere wereld, in een andere tijd", zegt organisator Mark Doom van de Nederlandse Concertstichting. Concert Noord- Hollands Blazers Ensemble: zondag 30 oktober om 15.00 uur. Locatie: Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. Toegang: 15,- (kinderen CJP 65+ 12,50). Kaarten zijn vanaf 14.30 uur verkrijgbaar in de Slotkapel. U kimt ook reserveren, tel. 072-5065973, email: info@slotkapel-egmond.nl. Website: www.slotkapel-egmond.nl. EGMOND - Op zaterdag 5 november heeft u de mogelijk heid om de tuin van de abdij van Egmond op een bijzondere manier te beleven. De tuin is namelijk één van de werkloca- ties tijdens de elfde editie van de landelijke Natuurwerkdag. Wanneer u interesse hebt om de handen uit de mouwen te ste ken in deze bijzondere tuin, bent u welkom! De Sint Adelbertabdij in Egmond-Binnen vervult al eeuwen een belangrijke religieuze rol in de provincie. Naast het markante gebouw is de beplanting rond de abdij een belangrijk onderdeel van de uitstraling van deze plek. Sinds drie jaar is een vrijwilli- gersgroep van Landschap Noord- Holland actief in de tuin om de broeders te ondersteunen bij het onderhoud. De groep was ook actief betrokken bij de aanleg van de nieu we vlindertuin, die sinds jimi van dit jaar voor publiek toegankelijk is. De historische tuin is groot en uw hulp bij het onderhoud is dan ook wel kom. Op de Natuurwerkdag worden diverse werkzaamheden uitgevoerd. Op het programma staat het verwij deren van bramenstruiken en ruigte. Er zijn beukenhagen die wachten op een snoeibeurt en ander onderhoud. Op diverse plaatsen wordt onkruid gewied. Om de duinsloot weer vrij te laten stromen wordt blad verwij derd. Kortom: genoeg te doen voor jong (onder begeleiding) en oud. U bent welkom mee te werken met de vrijwilligere in de tuin van de abdij. Aanmelden graag vóór 5 november. Dit kan via www.natuur- werkdag.nl. Grotere groepen graag eerst contact opnemen met locatie leider Arthur Sehaafsma. Dit kan via a.schaafsma@landsehapnoordhol- land.nl. Er is plaats voor maximaal dertig personen. De lunch wordt aangeboden door de kaareenwinkel van de abdij. De vaste vrijwilligeregroep is elke tweede zaterdag van de maand actief in de tuin en zoekt verster king. Neem voor meer informatie contact op met locatieleider Arthur Sehaafsma. v n BfiiV. nieuwe kinderkleding; er is voor ieder wat wils. In het sporteafé bestaat de mogelijkheid om, onder het genot van een kopje koffie met iets lekkers even bij te komen van al uw aankopen. Aanmelden kan via email ouderraadwindhoek@gmail.com of viatel. 06-50416003. De toegang is gratis. Dorpshuis 'de Schulp', Visweg 45 in Egmond- Binnen. Vrijwilligers aan het werk bij de aanleg van de vlindertuin bij de abdij van Egmond. Foto: Arthur Sehaafsma REGIO - Op dinsdag 1 november neemt de EO het televisiepro gramma Nederland Zingt op in de Grote Sint Laurenskerk in Alkmaar. De EO nodigt iedereen uit om mee te komen zingen. Aan deze opname werken bijzon dere koren mee zoals Women in Worship en Christelijk Mannenkoor de Lofstem uit Broek op Langedijk. Meewerkende musici zijn onder andere organist Martin Zonnenberg, het trompetduo Arjan en Edith Post en het combo van bandlei der André Bijleveld. Delen van de opnamen zullen door het hele jaar heen te zien zijn in de uitzen dingen van Nederland Zingt, elke zaterdagavond op Nederland 2 en in Nederland Zingt op Zondag, elke zondagmorgen op Nederland 1. U kimt gratis reserveren op www. eo.nl/nederlandzingt of tijdens kan tooruren via de EO Reserveerlijn, tel. 0900-3002130 (0,25 cent per minuut). De toegangskaarten zijn gratis. U krijgt bij de ingang een programmaboekje. Tevens krijgen alle bezoekers een aandenken van de EO. Aanvang 19.45 uur en vanaf 18.45 uur staan de deuren open. In verband met de TV-opname dient men vóór 19.30 uur aanwe zig te zijn. Meer informatie op www.nederlandzingt.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19