40 en 30 jaar bij Falkland Toneel Marieke Wilmink met NotaBene in De Beun k: Heiloo in da Hood HEILOO Amsterdam in stukken Amsterdam in documents 2010-1275 Amsterdam in stukken DEUTEKOM Corso Bioscoop Maarten Schols en Jaap Schuuring vertellen In de voetsporen van haar vader Willem Wilmink De Heineken Ontvoering BOEK VAN DE WEEK Amsterdam in stukken Boek van de week: door o.a. Mariëlle Hageman voor 29,90 Gezelligheid in café d'Sfinx Een happenning rond Sam Falko en Sean Pain Reunion bedankt de abdij in De Beun UITKIJKPOST 2 NOVEMBER 2011 NotaBene brengt Willem Wilmink weer tot leven. Aangeleverde foto Op een koude novemberdag in 1983 wordt 's werelds succesvol ste en rijkste bierbrouwer Alfred Heineken samen met zijn chauffeur Ab Doderer voor de deur van zijn kantoor ontvoerd. Wat volgt is de meest geruchtmakende en beruchte ontvoeringszaak die Nederland ooit gekend heeft. Eenentwintig uitputtende en zenuw-slopende dagen lang verblijft de fabrikant in een koude, benauw de cel. Zijn ontvoerders, vier cri minele vrienden uit Amsterdam, ondervinden grote problemen om het losgeld te incasseren. Het hele land leeft mee en houdt de adem in. Als eindelijk het losgeld is over gedragen, volgt de bevrijding van Heineken en zijn chauffeur. Op dat moment begint de wereldwijde klopjacht op de ontvoerders, waar bij Heineken zich niet beperkt tot het passief volgen van de ontwik kelingen. Dominant en tot op het allerhoog ste niveau wendt hij zijn invloed aan om de opsporing te laten slagen. Was hem tijdens de ontvoering de rol van prooi opgelegd, nu is hij de jager. J3«_.M' i! 1, J'j Ter gelegenheid van de verjaar dag van Amsterdam verschijnt het boek Amsterdam in stuk ken, 2010-1275 en presenteert het Stadsarchief de vernieuwde Schatkamer met honderden belang rijke en interessante stukken over Amsterdam. Amsterdam in stukken van Mariëlle Hageman en Gerlinde Schuller is een gezamenlijke uitga ve van het Stadsarchief Amsterdam en uitgeverij Lido. Met heel veel beeld en korte informatieve teksten laat het boek zien hoe Amsterdam zich vanaf 1275 heeft ontwikkeld. Die geschiedenis heeft kilometers papier en terrabytes digitale data opgeleverd. Ook wordt in beeld gebracht hoe het Stadsarchief Amsterdam die schat aan informa tie bewaart en presenteert, van de recentste digitale aanwinst tot de oudste vermelding van de stad op perkament. Wie snel en gemak kelijk meer wil weten over de geschiedenis van Amsterdam leest Amsterdam in stukken. HEILOO - De Twentse neerlan dicus Willem Wilmink (1936- 2003) trad op feestavonden op met zijn trekharmonica en zong dan smartlappen of tekstbewer kingen van middeleeuwse liede ren. Zijn dochter Marieke stond op haar dertiende naast hem op de planken van de Stadsschouwburg in Leiden. Met haar kleinkunst- gezelschap NotaBene is Marieke Wilmink in de voetsporen van haar vader getreden. In het prachtige liedjesprogramma 'Ballade van het verlangen' brengt NotaBene veel werk van Willem Wilmink, maar ook eigen werk. Het kleinkunst- gezelschap NotaBene bestaat uit HEILOO - Poppodium Buk Buk houdt zaterdag 5 november de tweede editie van de hiphophap pening, onder de veelzeggende noemer: Heiloo in da Hood. Deze keer wordt het evenement afgesloten door Sean Pain. Vooraf gegaan door een aantal open-mie optredens, met onder andere Wesley Reyes uit Heiloo. Nog meer talent uit Heiloo staat als special inge pland: Falco Sam zullen ouder wets rocken met hiphop-klanken. De deur gaat open om 21.00 uur en de entree is gratis. Ook de tweede editie van Heiloo in da Hood, staat Buk Buk garant voor vette hiphop, waarbij de hele hood van Heiloo betrokken is. Deze keer iets klein schaliger, niet in de grote zaal maar in het café van Buk Buk. Toch weer een grote Amerikaanse naam met de sounds van Sean Pain. Heiloo zorgt weer voor de support met de lyrics en beats van Sam Falko. Iedereen Marieke Wilmink zang, klarinet en accordeon; Jan Deckers piano, viool en zang; en Daniël de Boer contra bas. De muzikaal-literaire voorstel ling van NotaBene is in De Beim op zondagmiddag 6 november om 14.00 uur. Kaarten kosten 15,- en kun nen worden besteld via de web site www.vriendenvandebeun.nl en aan de kassa van het theater (Willibrordusweg 2, Heiloo) van woensdag tot en met vrijdag tus sen 13.30 en 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Het telefoonnummer van theater De Beim is tel. 072-5333156. Op de websites www.willemwilmink.nl en www.vriendenvandebeim.nl staat meer informatie. kan weer zelf full skills showen met de 'open mie' happening. Bij de deur kim je je opgeven voor de open mie, die om 21.30 uur van start gaat. Het optreden van Sam Falko begint om 22.30 uur en de topartiest Sean Pain zal vanaf 23.30 uur zijn beats de zaal in slingeren. HEILOO - Zaterdag 5 november is er een Nederlandse avond in café d' Sfmx. Met André Hazes en de Toppers op groot scherm. Vanaf 22.00 uur. Op zondag 6 november is er 'Rockabilly-middag' vanaf 16.00 uur, met de bands Holywater en The Kelvinators. Mis het niet! Kijk voor meer informatie op www.cafedesfinx.nl. HEILOO - Beide heren zijn al in hun vroege jeugd met het toneelvirus 'besmet geraakt'. Maarten Schols debuteerde op de lagere school als Zwarte Piet en Jaap Schuuring, eveneens op de lagere school, in Pinoccio. Beiden vonden het toen al reuze leuk om in de rol van een ander te kruipen. Ze delen inmiddels decen nialang de liefde voor toneel en het verenigingsleven bij Falkland, waar Maarten en Jaap respectievelijk veertig en dertig jaar lid van zijn. Van stoppen wil geen van beiden nog iets weten. Maarten Schols kwam in 1970 in Heiloo wonen. Hij was werk zaam in het ondeiwijs. Toen hij een oproep las dat Falkland man nelijke leden zocht, meldde hij zich aan „Het amateurtoneel telt veel mensen uit het ondeiwijs; je speelt voor de klas eigenlijk ook een beet je toneel." Jaap Schuuring had al 'plankenervaring' als regisseur van (jeugd)musicals en als deelnemer in de operette, toen hij bij Falkland kwam. Toen een vader, spelend bij Falkland, in de jeugdmusical als zeerover meespeelde, benaderde hij Jaap Schuuring om ook lid te wor den van Falkland. Jaap ging daar op in: „Falkland had toen ook al een goede naam." Falkland telde begin jaren zeventig slechts zes leden en die zaten toen bijna allemaal in het bestuur. Maarten en Jaap hebben ook jarenlang een bestuursfunctie bekleed. Ook hebben ze nog in de vorige thuislocaties van Falkland, de Rustende Jager en het Asta the ater, opgetreden. Inmiddels heeft de vereniging 45 leden, waaivan er ruim dertig spelen. Met vier pro ducties per jaar en een groot aantal donateurs is het uitgegroeid tot een actieve amateurtoneelvereniging. Maarten: „Het is nog steeds een mooie vereniging. Met een prachtig Theater De Beun als thuishaven. Het is geweldig om hier te mogen optreden!" Voor beide heren is Falkland meer dan een hobby, die weliswaar veel tijd en inspanning kost, maar waar ze ook veel voor terug krijgen. Vooral aan de kinder voorstellingen beleven beiden veel plezier. Jaap: „Het is prachtig hoe enthousiast kinderen in de zaal kun nen reageren op het toneelspel op de planken." Plankenkoorts is ook Maarten en Jaap niet vreemd. Na een heftige rolvertolking volgt vaak een emotioneel moment van ontlading. Maarten: „Bij het ama teurtoneel moet een voorstelling eigenlijk in één keer worden neerge zet. Alles moet kloppen. Natuurlijk gaat er wel eens iets mis, maar daar merkt het publiek gelukkig weinig van. Maar het is iedere voorstel ling weer spannend!" De heren zijn komend weekend (4 en 5 novem ber) als broers te zien in Theater De Beun in het dramastuk Schakels. Een stuk dat zich afspeelt in de jaren twintig, maar qua thema nog altijd actueel is. Ze zien toneel als een heerlijke tijdbesteding, waar van ze nog jarenlang plezier hopen te beleven. Jaap besluit lachend: „We gaan door, zolang we mentaal en fysiek nog meekunnen; al is het achter een rollator!" HEILOO - Op zaterdag 12 en zondag 13 november verzorgt het projectkoor Reunion drie concerten in theater De Beun onder de titel 'Reunion around the world'. De toeschouwers zullen gedu rende het concert worden meegenomen op een muzikale rondreis om de wereld. Met de opbrengsten van de concerten wordt een doktershuisje gerealiseerd in Ushetu, Tanzania. De 'Blauwe zus ters', die ook gevestigd zijn aan de Hogeweg in Heiloo, zijn ver antwoordelijk voor dit hulptraject in Tanzania. De kaarten voor 12 november zijn al uitverkocht, maar voor de concerten van 13 november zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar. De kaarten zijn 20,- per stuk en verkrijgbaar via het secretariaat van Reunion: secretariaat.reunion@gmail.com. Foto: Vincent Bioothoofd m Maarten Schols en Jaap Schuuring halen uit oude plakboe ken herinneringen op over hun jaren bij Falkland Toneel. 4 en 5 november schitteren de heren samen in De Beun in het stuk Schakels. Foto: Carolien Breed Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11