Psychosomatische therapie tegen stress Hollandse sterren festival Kerkradio Allerheiligen en Allerzielen Limmer Plankeniers spelen 'Drie is teveel' La Luna viert vijf jaar 'Worldpop' met nieuwe tour '5' De Nesse speerpunt in Vredeburg REGIO 19 INGEZONDEN MEDEDELING Ed Nieman Judith Peters Frans Duijts UITKIJKPOST 2 NOVEMBER 2011 LIMMEN - Sandra Roubos van Mensendieckpraktijk Limmen introduceert een nieuwe behandelmethode in Limmen: Psychosomatische oefenthera pie. „Ons lichaam reageert op stress met verschillende signalen. Signalen die zich vertalen in klachten zoals spanningshoofdpijn, hyperventilatie, (faal)angst, overspannenheid, bepaalde mg en nekklachten. Deze klachten zijn niet alleen door lichamelijke oorzaken te verklaren, maar hebben een samenhang met de geestelijke conditie. We spreken dan van psychosomati sche klachten. Mensen met psychosomatische klachten vallen vaak tussen de wal en het schip." De psychosomatische oefentherapeut werkt met een integrale aanpak waarbij de psychologische aspecten samen met de lichame lijke klachten behandeld worden. Zij gaat samen met de cliënt op zoek naar de oorzaak van de stressklachten. Roubos: „Met behulp van oefeningen en gesprekken leer je jouw stress-signalen herkennen, beter naar je lichaam te luisteren en je te ontspannen. Zo ontwikkel je het vermogen om stress 'aan en uit' te zetten, herontdek je jouw eigen kracht en breng je jouw energieni veau weer in balans". De psychosomatische oefentherapie wordt vergoed door zorgverzekeraars. Nieuwsgierig of psychosomatische oefentherapie iets voor u kan betekenen? Bekijk en test het op www.mensendieeklimmen. nl. of mail naar mensendiecklimmen@kpnplanet.nl. Mensendieekpraktijk Limmen, Vuurbaak 9, Limmen, tel: 072-5055161. EGMOND - Zaterdag 26 november vanaf 20.00 uur houdt café De BijZaak voor de tweede maal het Hollandse Sterren Festival in de sporthal de Schulp te Egmond-Binnen. Na het enthousiasme en de gezelligheid van vorig jaar, hebben ze weer grote namen weten te strikken voor een avond vol gezel ligheid en meezingers. U kan deze avond de grootste Hollandse hits horen van Radio NL drive in show (presentatie), Ed Nieman (van 'lang leve de lol') Judith Petere (vijfde Topper tijdens de Toppers concerten in de Arena), Peter Beense (wie kent hem niet...) en als klapper komt Frans Duijts de sporthal nog even op zijn kop zetten met zijn hits. Kortom: een super-avond die niet gemist mag worden. Kaarten zijn inmiddels in de voorverkoop en zijn te verkrijgen bij Café Tervoort en bij 't Wapen van Egmond-Binnen in Egmond-Binnen of te bestellen via info@cafedebijzaak.nl. EGMOND - In het kerkprogram- ma voor de Kust- en Duinstreek, dat op zondag 6 november door Radio 80 wordt uitgezonden, is Age Kramer in gesprek met pas toor Harald Münch, voormalig pastoor van de Oud-Katholieke kerk te Egmond aan Zee. Op 1 en 2 november worden in de Rooms-Katholieke en Oud- Katholieke kerk de feestdagen van Allerheiligen en Allerzielen gevierd. In deze uitzending, die eerder uit gezonden is in november 2002, gaat pastoor Münch in op de betekenis van deze vieringen. Age Kramer en pastoor Münch spreken in het kerkradioprogramma van zondag 6 november van 09.00 tot 10.00 uur op Radio 80 (105.9 fm of 96.5 kabel en wereldwijd via het internet). De herhaling is op 7 november na het nieuws van 20.00 uur. LIMMEN - Al maanden wordt er gerepeteerd om het publiek een heerlijk avondje uit te bezorgen waarin héél veel gelachen gaat worden. 'Drie is teveel' neemt de kijker terug naar de jaren zestig. De fami lie 's-Gravesande is in nerveuze afwachting van de komst van de steenrijke familie Oldenbach. Deze heeft een huwbare zoon in de aanbieding en een verbintenis met de dochter des huizes zou dan ook geen slechte zaak zijn. Alles wordt uit de kast gehaald om de Oldenbachjes grandioos te ontvan gen, maar dan slaat het noodlot toe. Het hoofd van de huishouding, him steim en toeverlaat in deze span nende tijden, valt van de trap en daarmee dreigt de zorgvuldig voor bereide ontvangst in duigen te val len. Volledig ten einde raad doen ze een beroep op de toevallig aanwe zige monteur van de verwarmings ketel, Driekus, om hun huisknecht zolang te vervangen. Dit hadden ze beter niet kimnen doen, want vanaf dat moment loopt alles letterlijk en figuurlijk in de soep. De voorstellingen worden gege ven in de Burgerij op zaterdag 19 november aanvang 20.00 uur, vrij dag 25 november aanvang 20.00 uur en zaterdag 26 november aan vang 20.00 uur. Een voorstelling, alleen bestemd voor leden van de Zonnebloem afdeling Limmen, is op vrijdag 18 november, aanvang 14.00 uur. Kaarten voor de avondvoorstel lingen zijn verkrijgbaar via secreta ris Maiy Winder (tel. 072-5052726, na 17.00 uur) of via de mail: kaar- ten@limmerplankeniers.nl. Kosten zijn 8,50 per kaart en tegen inle vering van uw entreebewijs kunt u een kopje koffie/thee halen bij de koffiebar in de Burgerij vóór aan vang van het stuk en in de pauze. LIMMEN - Zondag 13 november treedt La Luna met haar nieuwe tour -5- op in de Protestantse kerk in Limmen. Dit jaar bestaat La Luna vijf jaar, en de vijf muzikanten hebben vijf albums geproduceerd. La Lima speelt de mooiste en meest geliefde nummers van de afgelopen vijf jaar. U kimt als publiek meebepalen welke num mers u wilt horen. De bevlogen muzikanten van La Lima hebben een grenzeloze passie voor muziek uit alle windstreken. Samen beleven zij een avontuur vol verrassende muzikale wegen en componeren zij originele songs. Onderweg is een nieuwe muziekstijl geboren: Worldpop. La Lima maakt muziek uit het hart; van chanson tot fado, van jazz tot folk, van pop tot werelds. De afwisseling van stijlen en talen weerspiegelt La Luna in al haar facetten. U kimt meebepalen welke num mers gespeeld worden in Limmen. Wat is uw favoriete nummer van La Luna uit de afgelopen vijf jaar of van de vijf cd's? Misschien heeft u wel een bijzonder verhaal waar om juist dat nummer zo speciaal is. Vertel het via 5@lalima.org. La Lima zal de mooiste verhalen selec teren en vertolken. Meer informa tie: www.lalima.org. Het concert van La Luna op zondag 13 novem ber in de Protestantse Kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen begint om 15.00 uur; De entree bedraagt 17,- Organisatie: Limmen Cultuur. Kaarten reserveren: tel. 072-5052235. Kijk voor meer informatie op www.limmencultuur.nl. LIMMEN - De jaarlijkse avond voor donateurs en belang stellenden van de Stichting Alkmaardermeeromgeving staat geheel in het teken van De Nesse. Dit oude Limmense buurtschap bij de Nessergeest ligt middenin het groene hart van de gemeente Castricum. De avond wordt gehouden in cultureel centrum Vredeburg in Limmen. Voor de pauze vertelt Lia Vriend over de hoge natuurlijke en cultuurhistorische waarden van De Nesse en omgeving. Afgelopen zomer verscheen het wandelboek je 'De Geestenroutes, wandelen door de Heerlijkheid Limmen'. Lia beschrijft daarin drie rondwande lingen, waaronder de Nesseroute. Dit karakteristieke gebiedje, dat ligt in het mondingsgebied van het OerIJ, is een oud buurtschap omgeven door middeleeuwse dij ken. Na de pauze is het de beurt aan Neeltje Annink, projectlei der waterberging van het 'Project Ontwikkeling Sehulpvaart' bij het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Ook in de gemeente Castricum wordt ruimte gemaakt om bij extreme regen val water tijdelijk op te slaan. Gemeente, provincie en hoogheem raadschap werken gezamenlijk aan plannen om op twee plekken langs de Sehulpvaart natuurgebie den aan te leggen in combinatie met waterberging en een duur zame inrichting van de oevers. De keuze is gevallen op twee perce len, onder andere in de omgeving van De Nesse. Neeltje zal laten zien wat al die inrichtingsplannen voor deze omgeving betekenen. Iedereen is welkom op dinsdag 8 november in het cultureel centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. Aanvang 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur geopend. De toegang is gratis. 'De Nesse' is een oude buurtschap bij de Nessergeest, middenin het groene hart van de gemeente Castricum. Aangeleverde foto De vijf bevlogen muzikanten van La Luna zijn 13 november te zien in de Protestantse kerk in Limmen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19